Zaloguj się, aby obserwować  
Bartek123

Początki w C-330

Polecane posty

kluch369    30

się nauczyliście jeździć w młodym wieku to w nieco starszyn nauczcie się NIE SPAMOWAĆ! Większość tematu się chwalicie nie wiem czym. Może chłopak nie miał za bardzo dostępu do sprzętu to i nie wie co i jak.

Według mnie to najlepiej się spytać się jakiejś osoby która jest pod ręką i się zna i niech pokaże co do czego, a dalej już sama jazda to swoją drogą. Te pół godziny sobie poruszasz z miajsca puszczając sprzęgło z jakąś przyczepką lub bez i już jest dobrze, a dalej to już zależy od twojej orientacji w terenie.

rady: no nie wiem przed czym można cię przestrzec. Sprzęt prosty w budowie jak i w obsłudze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz1515    2
hehe ja jak miałem 5 lat to ursusem 3512 tależowałem łąki kosiłem itd. :rolleyes: no oranie to zostawiałem dziadkowi żeby bylo prosto.. <_<

ta a ja w wieku 8 lat claasem lexionem kosiłem u mojego dziadka na 6 ha :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek123    0

powiecie na jakim sie ciagniku robi prawko i co na tym tescie i ile sie placi i jakies linki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jakub16    122

a wiec zdawałem w listopadzie i myślę ze mogę pomóc. koszty nauka 500zł egzamin 160 zł. masz jazdy ciągnikiem w szkole nauki jazdy nie pamiętam dokładnie ile.egzamin zdawałem na zetorku 5211. był test 18 pytań a potem jak dobrze napisałeś to do ciągnika najpierw odpalić potem poczekać aż zgaśnie kontrolka spadku ciśnienia w instalacji pneumatycznej pierwszy był łuk do cofania w ciągu pięciu minut potem garaż przodem wjeżdżasz przodem a potem trzeba wycofać możesz sie raz poprawić na ostatku była gorka stajesz na górce zaciągasz ręczny i potem z niego ruszasz. a następnie to na miasto ruszasz i panienki wyrywasz he he ;)

jedziesz z góry określoną trasą i wracasz do ośrodka egzaminacyjnego. kupa strachu o byle co tak ci powiem

 

Pozdro jakub16 :P


Już 5 lat na AF ;)
Pozdrawiam wszystkich

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kposy    1
dzieki a da sie na c 330M albo 60-tce? i ile masz lat

Zalezy jaki mają w szkole...pewnie c330 nie maja - 60 moze..........ale co to za roznica???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek123    0

a na kursie to z dwoma przyczepami czy cos w lesie sie robi? jaka firma do kursów jest w krakowie lub poblizu i link

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jakub16    122
dzieki a da sie na c 330M albo 60-tce? i ile masz lat

ja mam juz prawie 17 cie


Już 5 lat na AF ;)
Pozdrawiam wszystkich

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adik_ziel    3

Ja mam 14lat i śmigam każdym ciągnikiem którym mogę na codźień C-330 i zetorem 7211. Wystarczy wiedzieć gdzie sprzęgło, hamulec, gaz i biegi znać i można jeździć ;] Ale myślę, że jakby ktoś dał mi np: NH TM175 to tylko wystarczyło by mi powiedzieć gdzie biegi i po 2 dniach miałbym go obcykanego ;] Ale tylko siedziałem w takim nie miałem okazji jechać ;/


«Adik_ziel will do anything for you.»

Jeżeli, ktoś, komuś, coś ewentualnie nikt nikomu nic... To z punktu widzenia masz ode mnie pzdr...... xD

Kocham to co robię, robię to co kocham, choć czasem muszę robić to, co tylko lubię, ale wtedy za to mi płacą. I znowu mogę robić to co kocham...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
darek16    25

tu żadnych rad nie trzeba dawać siadasz i jedziesz,ajak nie umiesz to ktoś ci wytłumaczy nawet moja siostra umie jeżdzić

30,,,,,a co do tych lat ja jak miałem 5 lat to ursusem 3512 tależowałem łąki kosiłem itd. chyba dziadek z boku siedział bo ja dla takiego dzieciaka ciągnika bym nie dał.NIE WYPISUJCIE TU GLUPOT .


AF - to Jest To:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawdfarmer    0

ja to zaczynałem jeździć ciągnikiem jak miałem 8 lat ale to pod bałdy a teraz mam 16 i śmigam jak potrzeba.orka i te inne sprawy nie sprawiają mi problemu


U-R-S-U-S C330 siła i potęga

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
silver105    10

ja zaczynałem jak miałem 5 lat na Ursusie 914 potem 2 przyczepy+MF 255(to było pod opieką rodziców) w teraz to kopałem 1 rządek buraków ciągnikiem MF 2430(nowiutki) a w kwietniu bronowałem tym samym traktorem tylko biegów nie zmieniałem bo nie było potrzeby ale umiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
36O    1

Masakra ;/ miec 17l i nie umieć jeździć?? No chyba ze nigdy nie miales stycznosci z pojazdami;/ ja zaczynalem podjeżdżając pod snopki;P a puzniej to juz samo poszło;) W wieku 15 lat stracilem ojca;/ i od tego momentu uprawiam 10 h pole;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
madwizz    0

no ja to od 5 roku życia C-330 śmigalem, przy pojeżdżaniu albo lekkich robotach tkj. bronowanie.


...pozdrawiam Mad_Wizz ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Misiek828    0

ja zaczynalem jezdzic w iweku 6 lat napierw bylo to pojerzdzanie na polowych biegach potem w wieku 8 lat wyjechałem na droge mf 255 jezdzilem z 2 odrazu na 4 :) i na gazie recznym ale sprzeglo sam wciskałem oczywiscie wszystko działo sie pod opieką ojca obecnie mam 16 lat i robie juz bardziej skomplikowane roboty takie jak pryskanie wsadzie lub koszenie trawy . jezeli ktos wie gdzie w okolicach lublina jest nauka jazdy na traktor prosze o kontakt pod nr gg 6414043. z góry dziekuje .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tobiasz912    1

to u mnie na wsi jest taki gościu co jak miał 18lat to nie umiał jeździć C-330. Ja w wieku 6 lat to c-330 nawet jak na ten wiek to dobrze jeździłem, ale pod opieką ojca, później wykonywałem lżejsze prace jak bronowanie


Praca rolnika godna jest szacunku !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tumek19    5

Widze że większośc z was pierwszą większą robotę jaką wykonywała to bronowanie...U mnie było tak samo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamil97    0

Ja czasami jezdze u wujka c-360, narazie tylko bronowalem i jechalem z dwukolka z bronami ciaganymi :)

36O Przykro nam wszystkim :)


-U-R-S-U-S- me love<3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
c355    0
hehe ja jak miałem 5 lat to ursusem 3512 tależowałem łąki kosiłem itd. :) no oranie to zostawiałem dziadkowi żeby bylo prosto.. :)

 

 

Pierdo*isz


Polska wieś jest szansą na zdrową żywność dla całej Europy, jako wielki producent tego co najlepsze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gumis32    1
to u mnie na wsi jest taki gościu co jak miał 18lat to nie umiał jeździć C-330. Ja w wieku 6 lat to c-330 nawet jak na ten wiek to dobrze jeździłem, ale pod opieką ojca, później wykonywałem lżejsze prace jak bronowanie

dokładnie, nie ma to jak zaczynać od takich prostych czynności :) nawet nie wiecie ile to doświadczenia daje żeby później popylać po szosach :) to jest najlepsza metoda nauki, później to już poleci samo tylko trzeba uważać z prędkością i żeby nie wsiadać po pijaku na ciągnik bo to jest głupota!!! Jak będzie sie tego trzymał to będzie z nigo coś w przyszłości tylko jak ci nie będzie wychodzić to sie nie zniechęcaj tak szybko, ale C-330 pjedziesz za pierwszym razem :) to jest prosty w obsłudze ciągnik

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adik_ziel    3
ta a ja w wieku 8 lat claasem lexionem kosiłem u mojego dziadka na 6 ha :)

 

Heh... tak a krowy latają <haha> To ja jak miałem 3latka to normalnie JD6430 śmigałem gucio z tym, ze go jeszcze nie było, ale jeździłem.

 

Nie pierdziel głupot nie dosięgałeś pedałów w tym wieku


«Adik_ziel will do anything for you.»

Jeżeli, ktoś, komuś, coś ewentualnie nikt nikomu nic... To z punktu widzenia masz ode mnie pzdr...... xD

Kocham to co robię, robię to co kocham, choć czasem muszę robić to, co tylko lubię, ale wtedy za to mi płacą. I znowu mogę robić to co kocham...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fedzio255    1

Jak se dorobił do butów kołki to może dosięgał haha :) ale co z kierowaniem

 

Ja od szóstego roku jeździłem mf 255 ustawiłem gaz i mogłem spokojnie kierować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlus224    2624

ja gdzies tak od 4 roku zycia jezdziłem z tatą z burakami ponad 25 km w jedna stronę (oczywiście nie za kierownicą a obok siedzenia ,większość to spałem)ursusem 360 3p ,póżniej gdzieś w wieku 6-7 lat podjeżdżałem pod snopki330(bo kosiło się wtedy jeszcze wiązałką) -stawałem na sprzęgło zeby sie zatrzymac,a pierwszą samodzielną pracą było bronowanie - pamiętam jak dziś 2 biegiem 360 3p bez gazu :) a póżniej to samo już poszło i powiem wam że najskuteczniej się uczy jak się ma do tego zamiłowanie ;):) Ja poprostu kocham pracować cągnikiem w polu ^_^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
carmine2812    2

ja jak miałem 10 lat to sie uczyłem na u 2812

 

jak miałem 13 lat to u c-360

 

teraz pracuje u 914 a czasem u 5714

 

a izapomniałem dodac ze BIZONKIEM tez umi jezdzic i pracowac :D


JEDNO życie ... JEDEN cel... JEZDZIC SCANIA seri R...


SCANIA queen of the ROAD ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez ŻakowskiSławomir
      Witam, mam problem z moim ursusem c330m. mianowicie jakiś czas temu zauważyłem na bloku olej, poszła uszczelka pod głowicą. wymieniłem uszczelkę, po założeniu, dokręceniu kolejnością i odpowiednim momentem uszczelka puszcza w tym samym miejscu. Ciągnik pracował 3 min, woda w oleju, na zaworach. Uszczelka była 1,2 a założyłem miedzianą 2mm. Głowica przepuszcza? Głowicę mam oddać do planowania i sprawdzenia szczelności ale to koszt 500 zł+, dwa tygodnie czekania i nie wiadomo czy to przyczyna. Jak sprawdzić szczelność tulei? ciągnik potrzebny na sobotę a tutaj takie mankamenty, ok, 3500h przebiegu, żadnych zarysowań na bloku, stara uszczelka zeszła praktycznie sama, silnik ogólnie w dobrej kondycji, nie bierze oleju.  jestem praktycznie pewien że to nie wina bloku tylko tulei lub głowicy, jakieś sugestie?
    • Przez Kamil2710
      Witam!
      Otóż mam problem, na zimę wlałem płyn chłodniczy zamiast wody i w zimę było wszystko w porządku, ale na wiosnę przy przy pracy na działce zauważyłem że temperatura urosła. Okazało się ze płyn trafił do oleju. Jak się dowiedzieć którędy? Bo wlałem wodę zimną i nawet kropla nie ubyła, a jak wlałem gorącą i ciągnik był odpalony to coś ale bardzo mało ubyło.
    • Przez ŻakowskiSławomir
      Witam, mam problem w swojej c330m, od jakiegoś czasu ciągnik zaczął wariować w kwestii instalacji,  iskrzył na akumulatorze, palił przerywacz kierunkowskazów itd, wie ktoś jak prawidłowo powinny być podpięte kablę w stacyjce ? mam wrażenie że wszystko jest wymieszane ze sobą i tu jest problem.






    • Przez Fabian3
      Zamierzam malować c330 i mam pytanie ile farby pójdzie na maske,błotniki a ile na całe podwozie? Na masce i błotnikach zamierzam położyć podkład i gdzieś około 2/3 warst farby żółtej. Z góry dzięki.
    • Przez abuk14
      Mam kilka pytań dotyczących ładowacza czołowego do Ursusa C-330 M.
      1. Na co zwracac uwagę przy zakupie ( byc może będzie używany)
      2. Jeśli nowy to jakiej marki wybrac??
      3.Czy naprawdę tak ciężko się kreci kierownicą prz zwożeniu bel słomy ( o obornik nawet nie pytam)??
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj