Skocz do zawartości

Zdjęcie

czy oplaca sie bydlo do 10 sztuk?

23 odpowiedzi na ten temat

#1 Share ilnicki96

ilnicki96

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 234 postów

Napisany 29 czerwiec 2012 - 21:56

czy oplaca sie bydlo do 10 sztuk? witam czy oplaca sie hodowac bydlo 2/4krowy i 6 byków (cielaków)?? prosze nie zamykajce

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
czy oplaca sie bydlo do 10 sztuk? Dzisiaj, 15:08
  •  

#2 Share maciekc2

maciekc2

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 62 postów

Napisany 30 czerwiec 2012 - 09:11

czy oplaca sie bydlo do 10 sztuk? Czesc wiesz od czegoś trzeba zacząc ,wiadomo że nie każdy ma od razu tyle finansów by kupic całe stado od razu,a jak coś się robi to zawsze jakieś korzyści z tego bedziesz mieć,zależy też ile masz ha bo dla 10 sztuk to juz paszy trochę potrzeba

#3 Share Ptaq

Ptaq

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 15 postów
  • Zainteresowania:Dziewczyny xD
    Interesuję się Gospodarstwem rolnym i wszystkim z tym związanym:)

Napisany 30 czerwiec 2012 - 09:13

czy oplaca sie bydlo do 10 sztuk? Ja na dzień dzisiejszy mam 3 krowy i dwa cielaki(wczoraj mi się krówka ocieliła) :D Do tego mam 17 ha fizycznego samych traw i dobrze na tym wychodzę.No i jeszcze delikatne usługi,ale wiadomo 60 to się nie nachapie na tych usługach:)

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#4 Share Karol445

Karol445

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 856 postów

Napisany 30 czerwiec 2012 - 10:08

czy oplaca sie bydlo do 10 sztuk? Opłaca sie jak masz te krowy gdzie wypasać w sezonie bo wszystko trzymać na oborze i paszę kosić, zbierać, wozić to wielkie nic z tego będziesz miał ale przy wypasie a byki na oborze i tuczenie ich to całkiem możliwie na tym wyjdziesz z tym że ciągle trzeba rozbudowywac stado.

#5 Share PeterG14

PeterG14

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1047 postów
  • Zainteresowania:wszystko co związane z rolnictwem

Napisany 30 czerwiec 2012 - 13:41

czy oplaca sie bydlo do 10 sztuk? Opłaca się. Ja mam teraz 5 krów na intensywnej łące, będą tam do końca września. Niedługo 2 sztuki zabieram do obory bo się będą cielić. Rano jadę na pastwisko ze śrutą i 5 kostek siana i na cały dzień wystarczy. Mam przy nich cielaki, które po 5 miesiącach zabieram do obory. Byki opasam kiszonką i śrutą w oborze. Moim zdaniem jest to jakaś oszczędność choć u każdego to inaczej wygląda.

#6 Share ilnicki96

ilnicki96

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 234 postów

Napisany 30 czerwiec 2012 - 22:10

czy oplaca sie bydlo do 10 sztuk? a wiec tak teraz pola mam nie duzo bo mi odeszly dzierzawy ojciec uprawia ja mam 10 ha ornego i okolo 3 ha łąki wiec nie jest duzo a mleko jak sprzedajecie i za mleko ile wam miesiecznie wychodzi a 10 sztuk bydla nie chce odazu na raz kupowac tylko stopniowo i zwiekszac hodowle dadam ze hoduje jeszcze troche swinek

#7 Share pawelol111

pawelol111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3821 postów

Napisany 30 czerwiec 2012 - 23:12

czy oplaca sie bydlo do 10 sztuk? Jest oddzielny temat o cenach mleka, sprawdź tylko wcześniej dobrze usiądź. Przedział cen mleka to od 0,7zł do 1,7zł.

#8 Share Klepk995

Klepk995

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 976 postów
  • Zainteresowania:maszyny rolnicze :D

Napisany 30 czerwiec 2012 - 23:12

czy oplaca sie bydlo do 10 sztuk? 2 moich sąsiadów ma po 8-10 byczków i im się opłaca ja też kilka sztuk hoduje i też mi się to opłaca

#9 Share ilnicki96

ilnicki96

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 234 postów

Napisany 01 lipiec 2012 - 10:49

czy oplaca sie bydlo do 10 sztuk? ile z jednego byka zostanie zysku jezeli sprzedam go w wadze 630 kg na 10 sztuk bydla i 30/40 sztuk swin starczy mi 13 ha ziemi klasa ziemi to tak 2,3,4 i kawalek 5 wiec starczy?

#10 Share buli14812

buli14812

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 14 postów
  • Zainteresowania:Wszystko związane z rolnictwem.

Napisany 01 lipiec 2012 - 13:42

czy oplaca sie bydlo do 10 sztuk? Opłaca się. I zawsze jest zastrzyk gotówki jak się sprzeda byka :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share mickas092

mickas092

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 2204 postów
  • Zainteresowania:Szeroko pojęte rolnictwo ;)

Napisany 01 lipiec 2012 - 13:49

czy oplaca sie bydlo do 10 sztuk? Wszystkim się opłaca a każdy piszę że w rolnictwie źle i popierają strajki - Polska chory kraj. :)
Poza tym napiszę tak - skąd mamy wiedzieć czy się będzie opłacać?? Te tematy powinny byc od kopa wywalane do kosze . Skąd mamy wiedzieć ile zboża zbierasz?? Co z tego że wiem ile masz ha jeśli kosisz po 1t/ha?? No k**wa. Powinny być podawane ilości w tonach wtedy można coś powiedzieć sensownego. Kokosów nie ma wiecej się oza***dalasz przy tym szczególnie jak masz nieprzystosowane budynki. A kasa fakt w kupie wziąść kilka tyś to fakt tylko co z tego jak 80% to są koszta...

#12 Share PeterG14

PeterG14

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1047 postów

Napisany 01 lipiec 2012 - 14:20

czy oplaca sie bydlo do 10 sztuk? No właśnie napisz co siejesz ile zbierasz, przy jakich nakładach, wtedy wiadomo o co chodzi. Opłacać się opłaca tylko każdemu to inaczej wychodzi bo jeden ma duże nakłady a drugi mniejsze i tak jeden zarobi 1500 a może mniej na byku a drugi 2500.

#13 Share ilnicki96

ilnicki96

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 234 postów

Napisany 01 lipiec 2012 - 21:00

czy oplaca sie bydlo do 10 sztuk? wiec tak pszenica mi co roku sypie 7/8 ton jeczmien 4.5 tony kukurydza 12 ton pszenzyto 4.5/5 ton takie mam plony budynki mam przystosowane na 12 sztuk bydla i okolo 50 sztuk swin

wiec tak pszenica mi co roku sypie 7/8 ton jeczmien 4.5 tony kukurydza 12 ton pszenzyto 4.5/5 ton takie mam plony budynki mam przystosowane na 12 sztuk bydla i okolo 50 sztuk swin

wiec tak pszenica mi co roku sypie 7/8 ton jeczmien 4.5 tony kukurydza 12 ton pszenzyto 4.5/5 ton takie mam plony budynki mam przystosowane na 12 sztuk bydla i okolo 50 sztuk swin

sorki ale mi komp szfankuje;/

#14 Share ilnicki96

ilnicki96

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 234 postów

Napisany 15 lipiec 2012 - 20:54

czy oplaca sie bydlo do 10 sztuk? panowie a z 13 ha ile bym dal rady uhowac samych byków?

#15 Share PeterG14

PeterG14

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1047 postów

Napisany 29 lipiec 2012 - 13:16

czy oplaca sie bydlo do 10 sztuk? Zależy, czy będziesz zboże chciał uprawiać bo jeżeli nie to z 30 sztuk na miękko z wysłodkami i zakupem zboża. Jeżeli chcesz mieć zboże no to 20 sztuk ale i tak troszkę byś musiał kupić.

#16 Share ilnicki96

ilnicki96

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 234 postów

Napisany 05 sierpień 2012 - 21:09

czy oplaca sie bydlo do 10 sztuk? zboza bede uprawial ale mysile sobie ze bede hodowal z 3 krowy i 4 sztuki mlodziezy i troche swinek wyzyje na tym jak powieksze gospodarstwo tak do 25 ha?

#17 Share mateuszr

mateuszr

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 76 postów

Napisany 17 listopad 2012 - 21:31

czy oplaca sie bydlo do 10 sztuk? prawda jest taka, że bez własnej bazy żywieniowej i dużego areału to trudno cokolwiek ruszyć i żyć z tego godnie. Jeszcze zależy jakie gleby się użytkuje, jeśli chodzi o Polskę to raczej szału nie ma co się spodziewać. Zresztą ta roztrąbiona polityka pro rolnicza roztrąbiona w mediach, przez która tylko się słyszy od ludzi, którzy nie mają pojęcia o pracy na wsi: " ale wy macie dobrze, takie dopłąty" jest dużo słabsza niż w krajach zachodniej europy

#18 Share komodo

komodo

Hala Madrid :-)

• Members
  • PipPipPip
  • 1263 postów

Napisany 18 listopad 2012 - 09:25

czy oplaca sie bydlo do 10 sztuk? jezeli masz rzeczywiscie takie plony pszenicy 7-8t i kukurydzy 12t to nie wiem po co ci to uwiazanie z tymi kilkoma sztukami zasiejesz pol na pol pszenicy i kukurydzy i bedzie bez roboty i na zmiene co roku to masz ponad 40t pszenicy i ok 80t kukurydzy przy obecnych cenach to masz ok 120tys to musisz sprzedac na to co roku ok 20 miesnych bykow w wadze minimum 800kg oczywiscie ceny zboz jak i wolowiny moga ulec zmianie ale liczymy obecnie wiec moim zdaniem nie masz po co sobie glowy tym zawracac zwlaszcza nie masz krow niczego a teraz bydlo drogie to musialbys odrazu duzo wylozyc na te kilka krow

#19 Share rolniku360

rolniku360

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 550 postów

Napisany 18 listopad 2012 - 09:45

czy oplaca sie bydlo do 10 sztuk? Mi się wydaje tak jak @komodo tyle kasy starczy ci na życie i na remont maszyn tylko trzeba się liczyć z tym że np. może wymrozić ci pszenice albo dziki wygniotą całą QQ

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share komodo

komodo

Hala Madrid :-)

• Members
  • PipPipPip
  • 1263 postów

Napisany 18 listopad 2012 - 11:28

czy oplaca sie bydlo do 10 sztuk? @rolniku360 ogolnie nasz fach to wrozenie z fusow :) produkujesz i nie wiesz za ile sprzedarz a jak juz jest cena super to wymarznie lub przyjdzie grad czy jakas traba a zwierze tez moze zdechnac takze w matematyce rozwiazuje sie rownania z jedna czy dwiema niewiadomymi ale jak my mamy cokolwiek liczyc kiedy w naszych rownaniach sa same niewiadome? :) dlatego liczyc to mozna jak sie juz dostanie pieniadze na konto ale wiadomo jakies zalozenia kazdy ma bo dane z ubieglych lata daja orientacje ile moze urosnac