Skocz do zawartości

Zdjęcie

Jakiej firmy i mocy brać drugi Ciągnika na gospodarstwo 100 ha

6 odpowiedzi na ten temat

#1 Share Sendrx

Sendrx

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 6 postów

Napisany 29 czerwiec 2012 - 18:12

Jakiej firmy i mocy brać drugi Ciągnika na gospodarstwo 100 ha Witam.
Chciałbym żebyście mi doradzili jaki ciągnik brać na gospodarstwo 100 ha.
Jeżeli ciągnik będzie miał 80-100 km to będzie służyć przy ładowaczu , opryskiwaczu 1500l , zgrabiarce 6m, przetrząsarce i przy bronach 7m .
Mam Maxxuma 125. A Może kupić Ciągnik o mocy 140-150 ? I wyżej wymienione sprzęty by Maxxum ciągał
a ten większy poszedł by do grubszych prac ?
Proszę o odpowiedzi i jak możecie to ceny piszcie ! :)
(Kanał na YT http://www.youtube.c...ardynaTV/videos )
xxx

Ogłoszenia agrogrosik

• agrogrosik.pl
  • agrogrosik.pl

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Jakiej firmy i mocy brać drugi Ciągnika na gospodarstwo 100 ha Dzisiaj, 11:50
  •  

#2 Share locke

locke

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2360 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo,mechanika,elektryka,elektronika

Napisany 29 czerwiec 2012 - 19:19

Jakiej firmy i mocy brać drugi Ciągnika na gospodarstwo 100 ha Może Ursus 11024 on ma 110 km to powinien Ci wystarczać na taki areał i przy takich maszynach to nie będzie miał ciężko.Skrzynia 12x4 za dużo to to nie jest, ale na takie maszyny wystarczy.W przyszłości rozważam zakup tego ursusa, też na 100 ha.
Siema :)
Sprzedam dwie felgi 18.3 R30 do kombajnu Bizon,Claas,Fortschritt i innych, ciągników Ursus,Zetor,Fortschritt i innych.

#3 Share adamjd6100

adamjd6100

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 173 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo piłka nożna (Juventus Turyn)

Napisany 29 czerwiec 2012 - 19:48

Jakiej firmy i mocy brać drugi Ciągnika na gospodarstwo 100 ha A może kolejna maszyna z Case napewno jeśli 2 raz będziesz robił zakupy u tego samego dilera to dostaniesz większy upust niż u kogoś innego wtedy proponował bym case cs pro 95 zaje..... maszyna taki mniejszy maxxum :rolleyes: ewentualnie z claasa to arion 410 też super sprawa z tym ciągnikiem . ;)

#4 Share Sendrx

Sendrx

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 6 postów

Napisany 29 czerwiec 2012 - 20:10

Jakiej firmy i mocy brać drugi Ciągnika na gospodarstwo 100 ha

A może kolejna maszyna z Case napewno jeśli 2 raz będziesz robił zakupy u tego samego dilera to dostaniesz większy upust niż u kogoś innego wtedy proponował bym case cs pro 95 zaje..... maszyna taki mniejszy maxxum :rolleyes: ewentualnie z claasa to arion 410 też super sprawa z tym ciągnikiem . ;)

Case CS pro produkują ? Czytałem gdzieś na forum że zawiesili produkcję i ich nie produkują ....
ale to może tylko taka plotka !
xxx

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#5 Share adamjd6100

adamjd6100

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 173 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo piłka nożna (Juventus Turyn)

Napisany 30 czerwiec 2012 - 19:43

Jakiej firmy i mocy brać drugi Ciągnika na gospodarstwo 100 ha Najlepiej popytać u dilera ale jak nie cs pro to jest jeszcze jxu który aż tak bardzo nie odbiega od cs pro ;)

#6 Share MF2007

MF2007

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 272 postów
  • Zainteresowania:Ciągniki i maszyny rolnicze, a szczególnie przekładnie zmiany biegów

Napisany 02 lipiec 2012 - 13:38

Jakiej firmy i mocy brać drugi Ciągnika na gospodarstwo 100 ha Ja bym radził wziąć większy ciągnik, a tego case używać do lekkich prac. Zresztą zależy jaki masz profil produkcji bo jak tylko część ziemi jest pod uprawę to i mniejszy ciągnik starczy. Z ciągników do 100km to bym polecił Fendta 200, JD 5R oraz MF 54**. Moim zdaniem to czołówka w tej klasie mocy. CS Pro ma gorszą przekładnie od wcześniej wymienionych.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#7 Share Piters182

Piters182

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 721 postów

Napisany 02 lipiec 2012 - 17:19

Jakiej firmy i mocy brać drugi Ciągnika na gospodarstwo 100 ha Ten sam mam dylemat. Mam 80HA i mam ciągniczek 140KM i chce kupić pomocniczy 80-100KM z ładowaczem. We wniosku mam niby wpisane 160tys,zł. Ogólnie ciężko coś wybrać, w większości ciągnikach przerażają mnie te małe kabiny że ciężko się we 2 osoby pomieścić.

Dodaj odpowiedź