Zaloguj się, aby obserwować  
Amid19

Koło zebate do SIP

Polecane posty

Amid19    0

Witam chcialbym sie dowiedzieć gdzie mozna kupic/dorobic lub od jakiej maszyny pasuje koło zębate do napędu karuzeli do przetrząsarki marki SIP 4 gwiazdowej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Junkers    44

Akurat patrzę w nowych postach a tam temat o tej samej przetrząsarce i też potrzebuję trybów i tych bocznych sprzęgieł.

Amid19 a wiesz może jak wyjąć ten wałek co jest w środku ramienia, bo łożyska i tryby są tam już do wymiany??


KPK Kumurun Team
"Polak jak se chce, to se kurde potrafi" F.Kiepski
Prawidłowo użytym młotkiem i przecinakiem możemy naprawić nawet zegarek.
Belarus 952.4 - U C-330

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
heniek47150    1

Ja to wymieniałem musisz bodajże wybić łożysko przez zębatke przez te żęby przełóż pręt najlepiej z twardego materiału np z starego pazura z tej karuzeli

 

jak by cie interesowało to moge ci przesłać katalog części na e-mail

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Junkers    44

Jeśli byłbyś tak hojny to mój adres: maniak8881@wp.pl

Ogólnie nie są złe te przetrząsarki, pasowało by przerobić jakoś system dociągania(kasowania luzu) tych dużych trybów talerzowych do tych mniejszych skośnych napędowych i by było super. W takiej podobnej tylko większej i polskiej jest to zrobione poprzez dokręcanie nakrętki od góry.

Wiem że była do tego też przekładnia którą się wpinało pomiędzy wałek WOM a końcówkę WOM od maszyny, chętnie bym ja nabył jakby miał ktoś na zbyciu.

Tutaj zamieszczam zdjęcia tej przetrząsarki jakby ktoś nie wiedział o co chodzi ;)

http://tablica.pl/oferta/pajak-przetrzasacz-przetrzasarka-przegrabiarka-do-siana-sip-ID2de2h.html

otomoto.pl/przewracarka-do-siana-sip-v-04-A281366.html

Edytowano przez Junkers

KPK Kumurun Team
"Polak jak se chce, to se kurde potrafi" F.Kiepski
Prawidłowo użytym młotkiem i przecinakiem możemy naprawić nawet zegarek.
Belarus 952.4 - U C-330

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
heniek47150    1

Co ta przekładnia dawała ???? większe obroty czy tylko smigła sie w drugą strone kręciły

 

Co do tego demontażu to pamiętam że te boczne ramienia wystarczyło segery powyciągać i w ten wałek bić najlepiej jakimś klockiem drewna i ośka szła z łożyskiem , a to z tą przekładnią to tak jak wyżej pisałem przez zębatke trzeba wybić to łożysko.Co do zębatek to w sklepach można je trafić ale żadko koszt to był coś koło 140zł za szt. co do Mandam Gliwice to mają niezły cennik :( za ramie 1 szt chcieli odemie cena detaliczna netto : 158,53 zł potrzebowałem 12 szt kupiłem płaskownik tej grubości co orginał i u jednego ślusarza wygiołem na prasie mam jak orginał za 1/4 tej ceny :D

Edytowano przez heniek47150

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Junkers    44

Podobno przekładnia jakoś zwalniała obroty i była możliwość grabienia, nie wiem dlatego chciałem się przekonać o tym.


KPK Kumurun Team
"Polak jak se chce, to se kurde potrafi" F.Kiepski
Prawidłowo użytym młotkiem i przecinakiem możemy naprawić nawet zegarek.
Belarus 952.4 - U C-330

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
heniek47150    1

U nas w miejscowości kiedyś co drugi gospodarz miał taką karuzele popytam sie może coś znajde no co do zgrabiania mam też sip ale taśmowy chociaż ojciec woli polską zgrabiarke niby wiatr nie rozwala tak jelit bo są zawinięte

Edytowano przez heniek47150

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez szymekrolnik89
      Witam szukam opinii zgrabiarki jedno karuzelowej do 1014 lub 360 ursusa. Jestem zielony całkowicie w temacie powierzchnia na jakiej ma pracować to ok 10ha teren górzysty najlepiej pracowało by mi się 1014 bo wom niezależny. budżet to do ok 12tys zł. Jeżeli możecie to konkretne modele podajcie
    • Przez Karolek132
      witam wie ktoś jak to wymienić ?
    • Przez polk1223
      Witam, rozglądam się za przetrząsarką i natknąłem się na felle th 460.  Pracowała by z c360.
      Pytanie 1
      Chciałbym zasięgnąć informacji o niej, jak się sprawuje oraz jak wygląda sytuacja z częściami? Jak z awaryjnością?
      Pytanie 2. 
      O co chodzi z końcówkami (d oraz dn) w wersjach fella th460 /th460 d/fella th460 dn ? Wyjaśni ktoś? 
      Pytanie 3. 
      Na co dokładnie zwrócić uwagę przy oględzinach?
      Pytanie 4. 
      Do przetrząsarki zalecają wałek ze sprzęgłem ,jak to z tym jest? 
       
       
       
    • Przez luki987654321
      Witam, jaką polecacie zgrabiarkę do 10-11 tys i 4m i więcej szerokości roboczej? myślałem o zgrabiarce Niemeyer (podoba mi się jej składanie do transportu) i deutz fahr. którą z nich polecacie ewentualnie jakaś inna marka. z góry dziękuję za opinie posiadaczy
    • Przez morisek381
      Witam. Szukam informacji jak przestawiać gwiazdy zgrabiarki kuhn grs na grabienie i potem spowrotem na rozbijanie pokosu
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj