proxima90premium

Czy sipma z 224 nadaje sie do władka t-25

Polecane posty

powinien dać sobie rade, widywałem już takie zestawy. ale o ile się orientuje to we wladimircu jest jednostopniowe sprzęgło co sprawia że praca z WOM jest nieco utrudniona. :mellow:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZUCH1234    93

podstawa jest to zeby miała prasa przeciw wage i bedzie git nawet rusek bedzie sobie radził gorzej bedzie pos gorke + przyczepa za prasą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MichalP    59

a ja uważam że rusek do tego kompletnie się nie nadaje. Mam takowego i próbowałem go z prasą i niestety 224 za duza jest do niego a co najważniejsze biegi z T-25 nie są do końca dopasowane do tej prasy. Kolego jeśli zamierzasz kupić prasę kup welgera bądź deutz-fahra i lepiej na tym wyjdziesz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
belarust25    16

Osobiście nie prasowałem takim zestawem ale tak jak koledzy wyżej pisali to podstawą jest przeciwwaga. Z prasą jest podobnie jak z kosiarką rotacyjną. Ciężko ją rozbujać ale jak sie bujnie to już idzie. Brak 2-stopniowego sprzęgła to też pewne utrudnienie ale jak wprawiony operator to sobie poradzi. :)


KPK Kumurun Team

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marian2011    113

Oglądałem t-25 z prasą na filmikach idzie pieknie tylko gościu miał idealnie równe pokosy siana i nigdy nie potrzebował zwalniać co na więszości łąk u mnie nie możliwe gdzie ja muszę przytrzymywać ciągnik właśnie to sprzęgło ale kto ma tylko t-25 to ma mało ziemi i i pokosy sobie może ręcznie dopracować aby były równe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Risto    62

Odpuść sobie ten pomysł bo rozwalisz Władka w pół sezonu, bo do tej prasy trzeba przynajmniej minimum by był zgrany zestaw MF255 lub C360. Miałem tako to wiem na przeciwwadze. Ja ciągałem Sipme Z224/1+ przyczepa podpięta+MF255 i był to zgrany zestaw. Lecz czułem jak szarpie traktorem i silnik jęczy od wstrzymywania jego przez prase. Do władymirca to szukaj Welger AP 41 tylko ona ma malutki przrób bardzo a na upartego AP45 bo jest udana i już nią śmigasz jak Sipmo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fabian777    30

Panowie czytając wasze wypowiedzi zastanawiam się czym się sugerujecie podczepiając prasę Z 224 do t 25 i jeszcze do tego przyczepa ,śmiechu warte ,chyba na asfalcie. Powiem tak pracuję na prasach Z224 już prawie 20 lat i setki ha, wciągu tych lat współpracowaly z nimi ciąbniki ursus 255 , 2812 ,3512 ,4514 i obecnie new holland td80 , pierwsze trzy ciągniki to za bardzo nie pasują do tej prasy , za mała moc i przede wszystkim masa, a wy chcecie podczepić t25 bez komentarza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
izydor6280    1146

ludzie zastanowcie sie i przestancie sie osmieszac

o ile dobrze pamietam to zapotrzebowanie mocy to 45KM, wiec o czym mowa

360 dostaje po skrzyni, a i sam silnik tez ma co robic

podczepic to zaden problem, ale jak bedzie wygladac robota i co najwazniejsze rusek po kilku godzinach pracy, bo wiecej nie przewiduje aby byl w stanie wytrzymac


Polska B

Kupię zwrotnicę lewą oś okrągłą c330/360

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
balcerek1    92

U mnie na wsi jedni prasa sipma z 224 ciągnikiem mf 255 nie dawali rady i kupili zetora 7211 a drugi gościu mf 235 już 15 rok prasuje albo c330 zależy który jest wolny i nie narzeka.Mój Szwagier c360 prasuje i też mówi że się grzeję mu ciągnik ale jak ktoś jeździ prasą sipma z 224 na obrotach 1200-1400 to nie ma się co dziwić ze nie daję rady i się grzeje i prasa się psuje igły ścina a czasami sprzęgło na kole zamachowym się w prasie ślizga. :D Morał z tego taki żeby ciągnik miał obroty i prasa ale szybciej obrobi się kawałek na zarobku i potem nie ma co robić . :P Władek do prasy ogólnie się nie nadaje z powodu braku dwu stopniowego sprzęgła ale dobry operator ciągnika pojedzie beż problemów. :) Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotruniu25    3145

Weś sobie nie rób jaj że 47km nie daje rady w prasie. :blink: Sam później piszesz ze 330 daję rade.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
balcerek1    92

@Piotruniu25 daje ale się grzeję.Napisałem ci przy jakich obrotach.Mając 1200-1400 obrotów to ta prasa tylko się buja bo musi.A c330 jak wpadnie tak koło 2000 obrotów i idzie ino gwizd.Muza dla uszu i inna robota.Jak prasujesz słomę dłużej niż ja kombajnem koszę to co byś powiedział na ten temat.a jak kolega wpadnie mf 235 albo c330 to około 2/3 koszenia to jest różnica.Szwagier stoi na podwórku a ten nie może się obegnać tyle ma roboty. B) Pozdrawiam

Edytowano przez balcerek1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dada366    0

Mi lepiej presować ursusem 360 raz prubowałem ursusem 1014 ale prasa nie nadanrzała i dlatego prasuje ursusem 360.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
alpaczino    1

to podajcie jakieś przykłady tych pras welgera lub deutza co mogły by z wladkiem chodzić... a co myślicie o prasie Fortschritt K442

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotrek96    0

U nas jeden beluje nowym metal-fachem C-360 3P i nie narzeka :DD No raz mu sie zagrzała to wode do chłodnicy nosił w butelce biegiem! :)))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamilc360    12

zapotrzebowanie mocy do sipmy wynosi 38 KM

@dada366 co ty piszesz że prasa nienadanrzała za 1014, przecież wystarczy odpowiednio powoli jechać i urzymywać obroty ok 540 na wałku i musi iść

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
izydor6280    1146

38KM do obecnie produkowanych, wydaje mi sie, ze wczesniej podawali wiecej ale nie bede sie upieral

jesli dobrze mysle to ta k442 spokojnie kreci 330, jest lepiej wywazona i nie tlucze tak ciagnika, ogolnie konstrukcja jakos lepiej przemyslana, przynajmniej takie jest moje zdanie, a i jeszcze lepiej zbija wiazki,


Polska B

Kupię zwrotnicę lewą oś okrągłą c330/360

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik1973    15287

Nie wiem jak sipma ciężka, ale ja mam vicon to odpowiednik sipmy i puki nie było 3512 to rusek ją śmigał i sobie i po zarobkach i nie miał ciężko, tylko trzeba było te duże kupy słomy czy siana najpierw porównać by nie przystawać, a jak już trzeba to na obrotach wciska się sprzęgło i ona z rozpędu przetrawi co ma w sobie i potem łatwo ruszyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marian2011    113

Koledzy tu nie ma co się śmiać na filmikach widać dokładnie jak T-25 śmiga z pługiem 3 obrotową czy jak presuje sipmą bo to jest fakt ,sasiad ma kilka ciągników a tylko presuje u siebie i w usługach już z 10 lat naszą 30 tką i jakoś ciągnika nie wykonczył a ja też mam T-25 i wiem że jest trwalszy od 30 tek a brak sprzęgła 2 stopniowego to dobry operator sobie poradzi u siebie bo raczej na usługi nie pojedzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mizerek    1

Ursus c330 bez problemu daje rade sobie z to prasą. U mnie tyle lat bylo prasowane takim zestawem i szlo bez problemowo. W ruskim ciagniku naprawde jednostopniowe sprzeglo bardzo przeszkadza i przy wiekszym areale latwo zajezdzic ciagnik.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Geo    10

Tak naprawdę wszystko zależy od wielu czynników. Po pierwsze jedna prasa nie równa drugiej. Są takie co są utrzymywane w dobrej kondycji, łożyska wymianiane na bieżąco, prasa z małymi oporami i takie co idą ciężej. Po drugie każdą prasę można ustawić na różne stopnie prasowania. Na pewno łatwiej będzie miała orasa z małym stopniem sprasowania "ciuka". Po trzecie operator musi mieć wyobraźnię i trochę więcej cierpliowści niż przy większych traktorach. Po czwarte wielkość wałka siana i to jaką maszyną taki wałek był zrobiony. Wbrew pozorom ma to też znaczenie. Ja już od jakiegoś czasu przestałem używać zgrabiarki gwaizdowej, bo za bardzo skręcała i zgniatala siano. Luźniejsze wałki łatwiej wchodzą do prasy i prasa ma nieco lżej. Po piąte jakość siana czy słomy. Suche siano idzie bardzo dobrze, ale niech się trafi gdzieś trochę niedosuszonego i już mogą się zacząć problemy tzn. prasa zaczyna stawiać opór ;). Osobiście mam T-25, ale dopóki mam jumza to prasuję jumzem. Tym traktorem naprawdę prasje się wygodnie. Traktor właściwie nie czuje prasy, silnikiem nie buja, mam wstawiony orbitrol więc jest skrętny, a biegów jest pod odstatkiem. Nawet nie próbowałem prasować T-25 ;).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez ZETORRRRRR
      Witam mam taki problem nie wiem co jest wymienialiśmy pompę olejową bo się klin wyrobił na nową silnik jest ustawiony jak mówi książka na 1,5 do 3,5
      jest ustawiony na 3 złapie lekko tem. i szaleje ciśnienie skacze i maleje.
      Co jest jak je dobrze ustawić co może być wadą może regulator. Piszcie czy mieliście takie problemy i jak mieliście jak je rozwiązaliście. Pozdrawiam
    • Przez MarcinKdziak
      założony nowy docisk i łożysko oporowe i dalej nie chce wysprzęglać.Bez odpalonego ciągnika jak jest bieg wrzucony i wciśnie się sprzęgło ,to nadal jest na biegu i wogule nie wysprzęgla tylko czuć załączony bieg .
    • Przez pronarek
      mam pytanie jak zamontowac rozdzielacz hydrauliczny we władku i czy według was jest sens montowania masztu od widlaka na przód czy wytrzyma os itd.
      czekam na odpowiedzi mój tata mówi ze to spokojnie wypali.(i tak zaraz złożymy wniosek na tura do mtz ale jeszcze nie wiem jakiego wybrac)
    • Przez Tomaszzt25
      Witam!
      Przy jakiej temperaturze i obrotach docierać? 
    • Przez leszeksz2
      Witam. Przy okazji naprawy hamulców zauważyłem że na kole zębatym blokady mam uszkodzone zęby. Rozkręciłem śruby mocujące i wyjąłem kołki mocujące do korpusu mechanizmu różnicowego. Próbowałem zdjąć tą zębatkę, ale ani drgnie (ściągaczem, obstukiwanie itp.). 
      Jak zdjąć tą zębatkę. Czy trzeba wyjmować cały mechanizm różnicowy ze skrzyni?
       
       
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj