Skocz do zawartości

Zdjęcie

prasoowijarka, która najlepsza do 125KM

14 odpowiedzi na ten temat

#1 Share reymo

reymo

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 9 postów

Napisany 29 czerwiec 2012 - 14:32

prasoowijarka, która najlepsza do 125KM Pytam się która bo mam zamiar kupić, ale każdy diler chwali swoje.Teraz została Mchala,Lely i Krone,ciągnik ma 125KM.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
prasoowijarka, która najlepsza do 125KM Dzisiaj, 21:25
  •  

#2 Share qazi

qazi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4544 postów

Napisany 29 czerwiec 2012 - 15:00

prasoowijarka, która najlepsza do 125KM jaki ciągnik to jest? 4 czy 6 cylindrowy
osobiście skusiłbym się w strone mchale bo ma bardziej kompaktowe wymiary, i cenowo napewno bedzie tansza od lelya a jakość wykonania jest na tym samym albo i wyższym poziomie

#3 Share Jasiupila

Jasiupila

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 424 postów

Napisany 29 czerwiec 2012 - 15:22

prasoowijarka, która najlepsza do 125KM Do 120 konnego ciągnik polecam Krone. Ja mam Combi Packa 1500 V i 115 koni już by dało jej radę. Ja nie potrafię ci odpowiedzieć jak to będzie z Comprimą, bo pewnie taką ci oferują, ale myśle że wielkich różnic nie będzie. Jeżeli twój ciągnik ma skrzynię bezstopniową to będzie jeszcze lepiej.

#4 Share pavlo1706

pavlo1706

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 128 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja, rolnictwo

Napisany 29 czerwiec 2012 - 15:48

prasoowijarka, która najlepsza do 125KM W okolicy pracuje z Comprimą zmiennokomorową Zetor 120 km i nieźle z nią idzie więc 125 km starczy do niej

#5 Share piterek1979

piterek1979

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 30 postów
  • Zainteresowania:Krówki ;)

Napisany 07 lipiec 2012 - 21:08

prasoowijarka, która najlepsza do 125KM Lely i McHale to zapewne ciekawe koncepcje, niemniej boli to, że jedna i druga wyposażona jest w polskie przekładnie, wystarczy sprawdzić tabliczki znamionowe (o ile nie są pozrywane). :P Fajną prasoowijarką i chyba najbardziej kompaktową na rynku jest też Kuhn I-Bio. Na zielonej gali w Szepietowie zbierała bardzo dzybko. Pod względem konstrukcyjnym jak przeglądałem oferty producentów to jedyna taka koncepcja na rynku. Jak rozmawiałem z użytkownikiem, (który testował też McHale) KUHN ma mniejsze zapotrzebowanie mocy.
Masa maszyn też nie jest bez znaczenia, szczególnie na podmokłe tereny. Fusion 2, czy Tornado masa wałasna to prawie 6 ton, jak dołożymy bele w komorze i na owijarkę uzbiera się duży ciężar. I-Bio masa własna ze stawiaczem bel to około 3,6 tony. (uzyskano to dzięki wysokim gatunkom stali konstrukcyjnej).
Co do wydajności Fusion 2 i Tornado na zielonce maszyny mają nieco większą wydajność z racji 2 oddzielnych, niezależnych funkcji prasy i owijarki, ale ta zaleta się kończy przy słomie. Tu będziemy mieli większą wydajność Kuhn-a z racji krótszej drogi na wyrzut beli.
Kuhn I-BIO znajdzie z powodzeniem zastosowanie dla klientów, którzy robią do około 3-4 tyś. bel rocznie. Rolnicy robiący wyższe ilości zapewne skorzystają z ofert na McHale Fusion 2, Lely Tornado lub KUHN FBP2135 lub VBP2160.
Dodany obrazek

Edytowany przez piterek1979, 13 lipiec 2012 - 21:29.

#6 Share qazi

qazi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4544 postów

Napisany 09 lipiec 2012 - 09:25

prasoowijarka, która najlepsza do 125KM tylko że mało kto kupuje prasoowijarkę z myślą o słomie a ten kuhn bio w sianokiszonce nie osiagnie takiej wydajności jak mchale fusion2 czy lely tornado

#7 Share piterek1979

piterek1979

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 30 postów
  • Zainteresowania:Krówki ;)

Napisany 10 lipiec 2012 - 21:14

prasoowijarka, która najlepsza do 125KM Zapewne wydajność I-BIO na zielonce jest nieco niższa - nieco, zresztą to opisałem :) . Odpowiedzią na Fusion 2 czy Tornado jak zauważyłeś jest FBP2135 walcowa lub VBP2160 pasowa, które są jeszcze bardziej zaawansowane. McHale w ogóle nie posiada prasoowijarki pasowej.
Wadą bedzie cena, gdyż Kuhn wyposaża swe maszyny standardowo np: w układy hamaulcowe, czy kolorowy komputer z funkcjami rozkładu wypełnienia komory podczas prasowania, nie tnie też kosztów i nie bazuje na tańszych podzespołach, ale to już polityka koncernów. -_-

#8 Share Bert

Bert

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 7 postów

Napisany 20 lipiec 2012 - 20:30

prasoowijarka, która najlepsza do 125KM Cześć,

Akurat to, że w Lely tornado są używane polskie przekładnie nie oznacza, że to jest jej wada. W Polsce produkowane
są bardzo dobrej jakości podzespoły o czym świadczy współpraca chociażby z Lely. Nawiasem mówiąc firma, która dostarcza
te przekładnie jest jednym z czołowych producentów w Europie.

Z drugą sprawą się też nie zgodzę, że przy słomie Lely osiąga gorsze rezultaty. Faktycznie taką maszynę kupuje się głównie
pod sianokiszonkę, ale prasowanie słomy odbywa się praktycznie przy tej samej wydajności co zwykłą prasą. Wystarczy złożyć wyrzucić
belę na stół do owijania i ruszyć dalej. Można w ten sposób składować po 2 sztuki w jednym miejscu co znacznie zwiększa prędkość
zbioru z pola poza tym można od razu wyrzucić belę po owinięciu w siatkę.

Co do mocy to jest to minimum jakie ta maszyna potrzebuje.

PS. Lely też nie bazuje na tańszych podzespołach.

Pozdrawiam

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#9 Share krzysztoff

krzysztoff

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 209 postów

Napisany 21 lipiec 2012 - 08:40

prasoowijarka, która najlepsza do 125KM Wg mojej opini i obserwacji praso- owijarki Lely to zwykłą prasą zrobisz więcej i szybciej, lepiej kupić sobie owijarkę na TUZ i taka sama robota. Gościu koło mnie ma praso-owijarkę Lely i męczy się jak cholera. za duże snopy jak robił to nie chciała owijać, co chwilę stoi i grzebie. Serwis non stop na polu....a sianokiszonka schnie.....

#10 Share lovo85

lovo85

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 13 postów

Napisany 29 październik 2012 - 20:48

prasoowijarka, która najlepsza do 125KM witam. ja moge wypowiedziec sie na temat prasoowijarki bo juz kilka przetestowałem.
wczesniej pracowałem na deutz0fahr mp130 i musze powiedziec ze dobra maszyna u mnie sie sprawdziła i w słomie i w sianokiszonce. kolega miał krone kombi pack i tez robil bebe i był zadowolony ale według mnor moje bele z df to niebo a ziemia w porownaniu z krone.
po doswiadczeniach z tymi maszynami długo wybierałem nastepna prasoowijarke. byłem na kilku testach i pokazacyh i wybrałem LELY RPC 445 TORNADO. pracuje juz na niej kilka sezonow i musze powiedziec ze wydaje mnie sie ze lepiej nie mozna było trafic. wczesnie ktos pisał ze lely w słomie ma słaba wydajnosc... ...to chyba niewie o czym mowi. w tym roku zrobiła 64 bele na godzine. i to bele 1,3m i zgniot na 80% i 3x siatka. a jesli chodziło by o rekord to moznabyloby zmniejszyc ilisc siatki i wielkosc beli to pewnie i z 80 by zrobiła na godzine.
a i ktos mowy ze ciezka i na podmokly teren sie nie nadaje... ... koła 710x22,5 robie praktycznie na kazdym terenie.
według mnie maszyna przemyslana i zrobiona do konkretnej duzej roboty i usterki w niej wystepujace sa tylko z winy operatora...
chetnie odpowiem na pytanie z zakresu tej maszyny...

pozdrawiam

#11 Share Tafily

Tafily

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów

Napisany 02 listopad 2012 - 18:23

prasoowijarka, która najlepsza do 125KM biez kolego lely

a jakie to jest województwo

a skąd jestej kolego

Post bez uzasadnienia +10%

Edytowany przez razor275, 02 listopad 2012 - 18:25.

#12 Share bodygard

bodygard

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 1 postów

Napisany 06 marzec 2014 - 13:30

prasoowijarka, która najlepsza do 125KM Chcę kupić prasoowijarkę mchale czy to dobry wybór czy lepiejlely

#13 Share tomekskw

tomekskw

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 95 postów
  • Zainteresowania:Krzyzowka HF x SRB x MO

Napisany 30 maj 2015 - 13:41

Witam.

Mam pytanko do użytkowników prasoowijarek:Po jakim najdłuższym czasie składaliście bele z prasoowijarki w stóg tak aby sięnie grzały i nie pleśniały?

Mam do zebrania prasoowijarka ok 50 ha i nie wiem na ile części podzielić zbiór tak aby zdążyć z ustawianiem bel.

Dodam,ze prasoowijarka Krone Combi Pack 1500 bez stawiacza bel.

Czy układał ktoś z Was kiedyś bele w stóg na leżąco i z jakim efektem.

Pozdrawiam

Zetor 16145,Ursus U-902,C360,C330,Jaguar 682 SL,Claas Sprint 335S,Krone 6.20\20,Pottinger Servo III...

#14 Share corrado

corrado

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2076 postów

Napisany 24 czerwiec 2015 - 17:36

Przymierzam się do zakupu używanej praso-owijarki cena do 65tys. Co polecacie?

Jeśli pomogłem nacisnij zieloną strzałkę :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#15 Share corrado

corrado

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2076 postów

Napisany 27 czerwiec 2015 - 12:30

Z góry przepraszam za post pod postem lecz bardzo potrzebuję waszych opinij jak i wskazówek z racji tego że maszyna jest mi potrzebna dość szybko dlatego chcę trochę odświeżyć temat. 

Jeśli pomogłem nacisnij zieloną strzałkę :)