reymo

prasoowijarka, która najlepsza do 125KM

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
reymo    0

Pytam się która bo mam zamiar kupić, ale każdy diler chwali swoje.Teraz została Mchala,Lely i Krone,ciągnik ma 125KM.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qazi    61

jaki ciągnik to jest? 4 czy 6 cylindrowy

osobiście skusiłbym się w strone mchale bo ma bardziej kompaktowe wymiary, i cenowo napewno bedzie tansza od lelya a jakość wykonania jest na tym samym albo i wyższym poziomie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jasiupila    1

Do 120 konnego ciągnik polecam Krone. Ja mam Combi Packa 1500 V i 115 koni już by dało jej radę. Ja nie potrafię ci odpowiedzieć jak to będzie z Comprimą, bo pewnie taką ci oferują, ale myśle że wielkich różnic nie będzie. Jeżeli twój ciągnik ma skrzynię bezstopniową to będzie jeszcze lepiej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pavlo1706    14

W okolicy pracuje z Comprimą zmiennokomorową Zetor 120 km i nieźle z nią idzie więc 125 km starczy do niej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piterek1979    0

Lely i McHale to zapewne ciekawe koncepcje, niemniej boli to, że jedna i druga wyposażona jest w polskie przekładnie, wystarczy sprawdzić tabliczki znamionowe (o ile nie są pozrywane). :P Fajną prasoowijarką i chyba najbardziej kompaktową na rynku jest też Kuhn I-Bio. Na zielonej gali w Szepietowie zbierała bardzo dzybko. Pod względem konstrukcyjnym jak przeglądałem oferty producentów to jedyna taka koncepcja na rynku. Jak rozmawiałem z użytkownikiem, (który testował też McHale) KUHN ma mniejsze zapotrzebowanie mocy.

Masa maszyn też nie jest bez znaczenia, szczególnie na podmokłe tereny. Fusion 2, czy Tornado masa wałasna to prawie 6 ton, jak dołożymy bele w komorze i na owijarkę uzbiera się duży ciężar. I-Bio masa własna ze stawiaczem bel to około 3,6 tony. (uzyskano to dzięki wysokim gatunkom stali konstrukcyjnej).

Co do wydajności Fusion 2 i Tornado na zielonce maszyny mają nieco większą wydajność z racji 2 oddzielnych, niezależnych funkcji prasy i owijarki, ale ta zaleta się kończy przy słomie. Tu będziemy mieli większą wydajność Kuhn-a z racji krótszej drogi na wyrzut beli.

Kuhn I-BIO znajdzie z powodzeniem zastosowanie dla klientów, którzy robią do około 3-4 tyś. bel rocznie. Rolnicy robiący wyższe ilości zapewne skorzystają z ofert na McHale Fusion 2, Lely Tornado lub KUHN FBP2135 lub VBP2160.

Edytowano przez piterek1979

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qazi    61

tylko że mało kto kupuje prasoowijarkę z myślą o słomie a ten kuhn bio w sianokiszonce nie osiagnie takiej wydajności jak mchale fusion2 czy lely tornado

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piterek1979    0

Zapewne wydajność I-BIO na zielonce jest nieco niższa - nieco, zresztą to opisałem :) . Odpowiedzią na Fusion 2 czy Tornado jak zauważyłeś jest FBP2135 walcowa lub VBP2160 pasowa, które są jeszcze bardziej zaawansowane. McHale w ogóle nie posiada prasoowijarki pasowej.

Wadą bedzie cena, gdyż Kuhn wyposaża swe maszyny standardowo np: w układy hamaulcowe, czy kolorowy komputer z funkcjami rozkładu wypełnienia komory podczas prasowania, nie tnie też kosztów i nie bazuje na tańszych podzespołach, ale to już polityka koncernów. -_-

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bert    0

Cześć,

 

Akurat to, że w Lely tornado są używane polskie przekładnie nie oznacza, że to jest jej wada. W Polsce produkowane

są bardzo dobrej jakości podzespoły o czym świadczy współpraca chociażby z Lely. Nawiasem mówiąc firma, która dostarcza

te przekładnie jest jednym z czołowych producentów w Europie.

 

Z drugą sprawą się też nie zgodzę, że przy słomie Lely osiąga gorsze rezultaty. Faktycznie taką maszynę kupuje się głównie

pod sianokiszonkę, ale prasowanie słomy odbywa się praktycznie przy tej samej wydajności co zwykłą prasą. Wystarczy złożyć wyrzucić

belę na stół do owijania i ruszyć dalej. Można w ten sposób składować po 2 sztuki w jednym miejscu co znacznie zwiększa prędkość

zbioru z pola poza tym można od razu wyrzucić belę po owinięciu w siatkę.

 

Co do mocy to jest to minimum jakie ta maszyna potrzebuje.

 

PS. Lely też nie bazuje na tańszych podzespołach.

 

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysztoff    10

Wg mojej opini i obserwacji praso- owijarki Lely to zwykłą prasą zrobisz więcej i szybciej, lepiej kupić sobie owijarkę na TUZ i taka sama robota. Gościu koło mnie ma praso-owijarkę Lely i męczy się jak cholera. za duże snopy jak robił to nie chciała owijać, co chwilę stoi i grzebie. Serwis non stop na polu....a sianokiszonka schnie.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lovo85    0

witam. ja moge wypowiedziec sie na temat prasoowijarki bo juz kilka przetestowałem.

wczesniej pracowałem na deutz0fahr mp130 i musze powiedziec ze dobra maszyna u mnie sie sprawdziła i w słomie i w sianokiszonce. kolega miał krone kombi pack i tez robil bebe i był zadowolony ale według mnor moje bele z df to niebo a ziemia w porownaniu z krone.

po doswiadczeniach z tymi maszynami długo wybierałem nastepna prasoowijarke. byłem na kilku testach i pokazacyh i wybrałem LELY RPC 445 TORNADO. pracuje juz na niej kilka sezonow i musze powiedziec ze wydaje mnie sie ze lepiej nie mozna było trafic. wczesnie ktos pisał ze lely w słomie ma słaba wydajnosc... ...to chyba niewie o czym mowi. w tym roku zrobiła 64 bele na godzine. i to bele 1,3m i zgniot na 80% i 3x siatka. a jesli chodziło by o rekord to moznabyloby zmniejszyc ilisc siatki i wielkosc beli to pewnie i z 80 by zrobiła na godzine.

a i ktos mowy ze ciezka i na podmokly teren sie nie nadaje... ... koła 710x22,5 robie praktycznie na kazdym terenie.

według mnie maszyna przemyslana i zrobiona do konkretnej duzej roboty i usterki w niej wystepujace sa tylko z winy operatora...

chetnie odpowiem na pytanie z zakresu tej maszyny...

 

pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tafily    0

biez kolego lely

 

a jakie to jest województwo

 

a skąd jestej kolego

 

Post bez uzasadnienia +10%

Edytowano przez razor275

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomekskw    43

Witam.

Mam pytanko do użytkowników prasoowijarek:Po jakim najdłuższym czasie składaliście bele z prasoowijarki w stóg tak aby sięnie grzały i nie pleśniały?

Mam do zebrania prasoowijarka ok 50 ha i nie wiem na ile części podzielić zbiór tak aby zdążyć z ustawianiem bel.

Dodam,ze prasoowijarka Krone Combi Pack 1500 bez stawiacza bel.

 

Czy układał ktoś z Was kiedyś bele w stóg na leżąco i z jakim efektem.

Pozdrawiam


:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
corrado    401

Przymierzam się do zakupu używanej praso-owijarki cena do 65tys. Co polecacie?


„Uważajcie na ludzi, którzy się nie śmieją. Są niebezpieczni”

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
corrado    401

Z góry przepraszam za post pod postem lecz bardzo potrzebuję waszych opinij jak i wskazówek z racji tego że maszyna jest mi potrzebna dość szybko dlatego chcę trochę odświeżyć temat. 


„Uważajcie na ludzi, którzy się nie śmieją. Są niebezpieczni”

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez jakub97
      Witam, mam w planach w tym roku zakupić nową prasę. Waham się między JD V451M na 6 pasach, a McHale V6 750 na 3 pasach. Prasa będzie robić tylko i wyłącznie słomę, dlatego wybór padł na pasówkę. Współpracować będzie z ciągnikiem Claasa 102 KM. Pasy w JD są spinane, natomiast w McHale bezkońcowe, bez spinek. Zastanawiam się, ponieważ pras McHale w mojej okolicy jest bardzo dużo, ale taka prasa nie została mi udostępniona na testy, z drugiej strony prasę JD miałem u siebie w zeszłym roku, sprawdziłem z tym ciągnikiem i szło całkiem ok. Z nożami, zgniot ustawiony na maxa, prasowałem z prędkością 10 km/h. Dodatkowo jest opcja wziąć McHale na jednym pasie. Najważniejsze pytania to jak z jakością wykonania, jakie są różnice między 6 pasami na spinkach a 3 bądź 1 pasie bezkońcowym, jak z awaryjnością tych pras, jakie macie doświadczenia z jedną bądź drugą prasą. Za wszelkie informacje będę bardzo wdzięczny, ponieważ jestem totalnie zielony jeśli chodzi o temat pras.
    • Przez xAdamo15
      Witam, posiadam prasę Feraboli Extreme 265 LT z 2013 roku, została zakupiona w tamtym sezonie i pierwsze co zauważyliśmy, że trzeba prasować słomę ułożoną w tym samym kierunku jakim jechał kombajn, jeśli się wjedzie w drugą stronę tzn "na czołówkę" z kombajnem to słoma zaczyna spadać lub wrzucać na druty dociskające, które koniec w końcu zapchają także podbieracz oraz prawdopodobnie zatrzymuje pasy ponieważ jest straszny pisk. Jest to męczące ponieważ przy jeździe na usługi trzeba naprawdę uważać jak się jeździ i nie zawsze widać jak jest ułożona słoma przez kombajn. Wie ktoś dlaczego się tak dzieje? Dzieje się tak z każdą słomą, czy to z pszenicy czy z kostrzewy zawsze jest to samo. Posiadałem starą prasę John Deere z którą nie było takiego problemu.
      Pozdrawiam 
    • Przez masiew
      witam. poszukuje informacji na temat pras zwijających marki Vermeer. nie chodzi mi o to, co można znaleść w google, ale oto, czy ktoś z was niał z nią doczynienia, czy ktoś może mi o niej coś powiedzieć?
    • Przez Górek12
      Witam zastanawiam się nad kupnem prasy i nie wiem która będzie lepsza vicon 1901 czy new holland br 750 będzie użytkowana do sianokiszonki około 300/350 bel i słomy około 100/150 
       
    • Przez Moriss97
      Witam 
      Temat rzeka, jużw ubiegłym roku miałem z tym problemjak nie to zapraszam na mój profil  '
      Taka sprawa w tym roku do sezonu muszę ogarnąć pasy w moejj prasie - NH 654 , potrzebuje wymienić na nowe 3 pasy , najlepiej aby były zakute spinkami Titan 05 bądź Mato - inne nie wchodzą w grę bo już tyle hajsu poszło że za to to by jeden nowy pas wyszedł. Spinki jakie już miałem to ankery i maszynkę mam też , nie wytrzymują i wychodzą z pasów po prostu rozwala je, Miałem też MS25 te skręcane i te już całkiem lipa. blacha gorsza, kręty odpadają masakra.
      Pytanie Głowne, gdzie dostanę 3 nowe pasy w rozmiarze 178mm do tej prasy w rozsądnych pieniądzach. Oraz firmę co zakuwa tymi spinkami. Najleoej jakby sprzedali gowe ze spinkami, ja jestem z woj.warmińsko-mazurskiego. ale ciężko tu o takową firmę.'
      Może ktoś już gdzieś kupował to wie i poradzi co z tym fantem zrobić żeby były sprawdzone. 
      pozdrawiam 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj