macko25

Przeróbka napędu młocarni

Polecane posty

mistrzgtsv6    0

Kolego Mareczek78 ja mam w swoim bizonie zrobioną taką przeróbkę już 2 sezony przekosiłem, świetna sprawa zero awarii, wcześniej przeważnie co 2-3 lata łożyska na odrzutniku siadały w najlepszą pogodę. Miarka się przebrała gdy rok po roku zdarzyła się awaria i przed następnymi żniwami zakupiłem komplety zestaw przerobionego napędu. Zakład ślusarski zajmujący się tym tematem znajduje się w miejscowości Mieścisko koło Wągrowca.

Edytowano przez mistrzgtsv6

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mistrzgtsv6    0

Trzeba wpisać w google: Mieścisko ślusarz Ryszard. I wszystkie dane będą. Ja osobiście zamawiałem telefonicznie (jestem z mazowieckiego), płaciłem u kuriera przy odbiorze. Namierzyłem ten zakład z ogłoszenia na olx od gościa który sprzedawał bizona z taką przeróbką i po nitce do kłębka...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetor6045    30

Trzeba wpisać w google: Mieścisko ślusarz Ryszard. I wszystkie dane będą. Ja osobiście zamawiałem telefonicznie (jestem z mazowieckiego), płaciłem u kuriera przy odbiorze. Namierzyłem ten zakład z ogłoszenia na olx od gościa który sprzedawał bizona z taką przeróbką i po nitce do kłębka...

Wpisałem ale jakiś link byłby pomocny bo tam jest bodajze dwóch jakiś ślusarzy :) A jesli to nie tajemnica ile za to ? kurde bo sam bym to zamówił nie mam rzepaku a młoce całe czas na 1000 obr dzieki temu to smarowania nawet mniej jest :)


Witam zapraszam wszystkich na moje konto youtube.com/golas171  :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
toorano    180

 

Ryszard Śmigiel 

Baczyńskiego 19 

62-290 Mieścisko

 

Dane kontaktowe

tel. 602 257 336

 

1600zł

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mistrzgtsv6    0

Dokładnie, trzeba tylko pamiętać aby paski były sparowane tzn. miały ten sam nr i serię. Dodatkowo przy montażu trzeba wywiercić jeden otwór. W skład zestawu wchodzą 2 koła pasowe i napinacz. Ja 2 lata temu płaciłem jak dobrze pamiętam 1500zł, prawdopodobnie jest dostępna opcja do rzepaku czyli podwójne koła, ale trzeba zadzwonić i się zapytać bo nie wiem czy coś nie pomyliłem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mistrzgtsv6    0

Wrzucam kilka fotek napędu po zamontowaniu. Na pierwszej widać co się dzieje po zamontowaniu dwóch pasków tego samego rozmiaru lecz innej serii. W napinaczu dodatkowo zastosowałem pod nakrętki sprężyny, których nie ma w zestawie. Koła pasowe są przykręcone do piast na których były zamontowane oryginalnie talerze.

post-33649-0-76430500-1498135579_thumb.jpgpost-33649-0-67663600-1498135672_thumb.jpgpost-33649-0-68758500-1498135750_thumb.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MaciekM20    1

A  mógłby ktoś podać jaka jest np średnica tych kół juz po przerobieniu i jaka długość paska itd.
I zna ktoś kogos kto takie coś robi?? oprócz tego Pana co juz został wymieniony w komentarzach wyżej.
Jak ktos cos wie to niech pisze :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie odnośnie tej przeróbki czy ktoś kosił na tym grykę,bo przy gryce wymagane są obroty w przedziale od 500do600

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja rowniez przerabialem obroty w rekordzie.

Teraz mam zakres od 900 do 1600 (zegar jest do 1500). Przy 2100 obrotach silnika.

Przed przerobka mialem od 500 do 1000.

Ustawione mam na 1500 i ziarna mi nielupie ani niegubi. Przedewszystkim trzeba dobrze ustawic klepisko. 

Po przerubce silnik ma duzo lzej bo nadrabia obrotami. Nawet jak zboze lezey to jezde na 2 biegu bo niedlawi.

Kosze jeczmien zyto owies pszenice jeczmien lubin soje

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jarecki88    212

Nie chce mi się wierzyć, że przy 1500rpm bije bije Ci ziarna. Co powiesz na to, że suchy rzepak (~8% wilgotności) przy obrotach 700/min jest rozbity w jakichś 30%. Przypominam- rzepak- więc klepisko opuszczone do końca. Przy 900 to by było z 50% połówek.O.o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GucioJUMZ    393

Jakim cudem takie obroty młocarni 1600 obr przy 2100 na silniku .Odrzutnik na obroty rzędu 900 . Ciekawa wypowiedz jaszczur 2008 . 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam zamienione kola. To co bylo na mlocarni jest zalozone na odrzutniku, a to co bylo na odrzutniku jest na mlocarni. Tylko ze trzeba bylo troche stoczyc taleze z kolo co zalozylem na odrzutnik bo niemiescilo pod podajnikiem zborzowym, stoczone tyle by zmiescil sie pas przy jego zmianie miedzy talerzem a podajnikiem.

I chyba cos jeszcze w tych kolach bylo robione, ale juz nie pamietam i musisl bym ojca spytac.

Moj Bizon super chodzi na tym juz 7lat (a mamy go 24lata).

Bizon rekord chodzi na tym 5lat (przerobione zaraz po zakupie)

Moge porobic foty jak to wyglada.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Perez12    0

Po naszej przerobce na 2300 gazu bizonek osiaąga 1000 obrotów na cepach tak jak było obliczone ;) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Monnia    0

Sprzedam zestaw kół pasowych i napinacz do bizona. Zestaw ten to bezawaryjny zamiennik oryginalnych kół służący do napędu młucarni. Na dwa paski 22mm. Obroty młucarni to ok 1100obr/min. Zestaw ten jest nowy nie używany. Zainteresowanych proszę o kontakt. Cena do lekkiej negocjacji 1 600 zł.

Oferta

Zapraszam do kontaktu.

Screen Shot 11-17-19 at 10.09 AM 001.PNG

Screen Shot 11-17-19 at 10.09 AM.PNG

Screen Shot 11-17-19 at 10.10 AM.PNG

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jacusiek    5

Witam, mam pytanko, czy teraz obecnie ktoś z was przerabiał napęd młocarni w bizonie? Chętnie poznam wasze opinie na ten temat?

Na olx spotkałem się z ofertą kół pasowych na odrzutniku ( dwa mniejsze i dwa większe ) i podwójne koło pasowe na młocarni, dzięki temu gość osiągał obroty 600 na rzepak i 1100 na inne zboża. Co o tym sądzicie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Audi213
      Czy ktoś może przerabiał wózek od Bizona, tak żeby heder ze stołem stabilnie na nim stał i dało się nim jechać?
    • Przez kingway
      Witam , czy ma ktoś instrukcję naprawy silnika SW 400 i 6CT107 taką od A do Z gdzie jest wszystko pokazane jak i co zrobić aby było dobrze ? Czy wql coś takiego istnieje ? Jeśli tak to gdzie to mogę dostać ?  
    • Przez kingway
      Witam , mam pytanie , gdzie mogę znaleść cześci do bizona rekorda niebieskiego , chodzi mi o półoś nowego typu . Mile widziane jakieś namiary , wiem , że zwolnice do Bizona rekorda pasują także od BSa niebieskiego , także może być i BS . Może ktoś wie gdzie taki stoi po spaleniu czy ogólnie ktoś takie coś rozkręca na części  
    • Przez Ukson
      Czy cała woda wyleci z chlodnicy i bloku przez kranik w chlodnicy w bizonie?
    • Przez Kurwer21
      Cześć, pytanie z ciekawości, wie ktoś może czy do produkcji bizonów fabryka przykładała się? Słyszałem kiedyś, że bizony fabrycznie potrafiły wyjeżdżać z fabryki niedomalowane w niektórych miejscach, albo z zaciekami, a kiedyś spotkałem się z bizonem (podobno oryginalny), który miał krzywo ponaklejane naklejki. Co wiecie na ten temat?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj