X

Skocz do zawartości

Zdjęcie

Przeróbka obrotów młocarni

22 odpowiedzi na ten temat

#1 Share macko25

macko25

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 277 postów

Napisany 29 czerwiec 2012 - 07:34

Przeróbka obrotów młocarni oto moja przeróbka obrotów prędkości młocarni.prędkość młocarni mam przy następujących obrotach silnika 2200/młocarnia 910
2350/młocarnia 950
2500/młocarnia 1100
przerobiłem dlatego że zawsze przy odrzutniku zawsze mi się łożysko grzało i się psuło ale tylko zawsze z prawej strony i nigdy młocarnia przy zwykłych talerzach i gruby pas nigdy nie trzymała równej prędkości obrotu i zawsze poślizg był albo pas się zerwał albo zawsze się regulowało prędkość to wszystko się ciągło na prawą stronę i po łożysku więc wpadłem na pomysł tzn gościu był na targach rolniczych i takie coś proponował za koła,napinacz i pas 1500zł i tak sobie przerobiłem i od dwóch lat tak jadę i żadnej awarii jeszcze przy tym nie miałem.zrobiłem takie koła,napinacz, i dwa pasy C 1850.
A jak rzepak to koła zamieniam tzn.od odrzutnika na wał od młocarnia a od młocarni do odrzutnika bez zdejmowania podajnika koło jest przykręcane na 6 śrub i tam tylko trzeba łańcuch i dwa pasy i to wszystko.

aha na rzepak obroty młocarni mam 600

Załączone miniaturki

• 20120627125.jpg
  • 20120627126.jpg
  • 20120626114.jpg
  • 20120626115.jpg
  • 20120626116.jpg
  • 20120626118.jpg
  • 20120626119.jpg
  • 20120626122.jpg

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Przeróbka obrotów młocarni Dzisiaj, 11:21
  •  

#2 Share panczo1922

panczo1922

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 956 postów
  • Zainteresowania:sport, muzyka, wszystko związane z rolnictwem

Napisany 29 czerwiec 2012 - 08:03

Przeróbka obrotów młocarni Bardzo odważne posunięcie! :) i powiem szczerze podoba mi sie! Na pewno to rozwiązanie będzie mieć większą sprawność niż to oryginalne! (jeden wielki niewypał) czy naprawde przez 30lat produkcji fabryka nie potrafiła znaleźć sensowniejszego rozwiązania na ten mechanizm? przecież z tym pasem co ma mieć grubość ok 52mm jest jakieś nieporozumienie! jeden sezon i znowu wpada w koło i nie da sie uzyskać obrotów... To rozwiązanie mi sie jak najbardziej podoba a skoro piszesz że działa to już dwa lata to tym bardziej!
PS zgłoś ten pomysł do TopAgrar- zawsze jakaś kasa może wpaść a i rolnicy zobaczą Twój nowatorski pomysł:)

#3 Share bobytempelton

bobytempelton

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2120 postów

Napisany 29 czerwiec 2012 - 08:32

Przeróbka obrotów młocarni Zamienił stryjek siekierkę na kijek :lol: , ludzie :D wyobraź sobie wynalazco, wjeżdżasz w pszenice przed południem, obr. młocarni przypuśćmy 950obr/min, idzie pięknie, nadchodzi godz. 14,15, zaczyna łupać ziarno, czemu powinieneś wiedzieć, i co wtedy robisz?? ujmujesz gazu? :lol:
Dla mnie to totalna wtopa i bezmyślne posunięcie.
PILNUJCIE ABY PAS NAPĘDZAJĄCY MŁOCARNIE BYŁ NAPIĘTY, I NIE BEDZIE Z NIM PROBLEMÓW !!!!
Ze względu na poziom niektórych użytkowników odpisuje na konkretne posty lub na pw.

#4 Share panczo1922

panczo1922

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 956 postów
  • Zainteresowania:sport, muzyka, wszystko związane z rolnictwem

Napisany 29 czerwiec 2012 - 09:00

Przeróbka obrotów młocarni no tak też o tym sobie pomyślałem ale te 900 obr na bębnie jest jak najbardziej odpowiednie... Ja np niżej schodzę tylko na rzepak... a tak to 900 to już jest minimum... wiadomo że w oryginale masz płynną regulację ale ja bynajmniej uważam że nie do końca jest to udana konstrukcja...

#5 Share benio1967

benio1967

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 819 postów

Napisany 29 czerwiec 2012 - 09:21

Przeróbka obrotów młocarni 900 obrotów to jest za mało na zboże żyto ,pszenżyto a tym bardziej jęczmień.Ja każde zboże oprucz owsa koszęna 1100

#6 Share tomek15h

tomek15h

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 256 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo,
    motoryzacja ,
    mechanika,
    budowa maszyn

Napisany 29 czerwiec 2012 - 10:09

Przeróbka obrotów młocarni Rozwiązanie ciekawe,lecz drastycznie ogranicza zakres obrotów.Moim zdaniem jak przypilnujesz smarowania i napięcia pasa w oryginalnym rozwiązaniu to będziesz się cieszył jego działaniem bardzo długo nie tracąc czasu na 2 krotne przekładanie tych kół w sezonie co wymaga nie mało wysiłku i czasu.Nie mniej jednak jest to jakaś alternatywa dla tych co mają z tym problem.

#7 Share macko25

macko25

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 277 postów

Napisany 29 czerwiec 2012 - 10:54

Przeróbka obrotów młocarni mam wszystkie rodzaje zbóż pszenica żyto i hybrydowe jęczmień pszenżyto żyto rzepak i kukurydza wszystko sobie reguluje obroty silnikiem i prędkość obrotu młocarni mam od 900 do 1100 i na nic nie narzekam zboże ani nie gryzie nie mieli nic tak mam wszystko dobrze ustawione a poza tym tak jak ktoś tu napisał że na tych zwyklych talerzach i gruby pas to trzeba dobrze smarować i pas dobrze napięty według mnie to w ogóle nieprawda jak pas mocno naciągnięty to zaraz ci łożysko od odrzutnika z prawej strony ci siądzie a tym smarowaniem nie ma co za dużo ładować ja mam większość łożysk nakrytych i w ogóle nie smaruje to one dużej chodzą niż co są te smarowane.kombajn posiadam już kupe lat i mam doświadczenia w tym i wiem że na dzisiejszy dzień nic oryginalnego nie kupić części możecie kupić pas czerwony SUPER K i dobrze napiąć to zaraz łożysko ci siądzie albo piasta z tuleją pęknie.ja tylko tu pokazałem jak mam po to jest forum żeby każdy sobie się nauczył i więcej wiedzy miał itd. a poza tym powiem wam że jestem 100% zadowolony

Edytowany przez Marcin91, 29 czerwiec 2012 - 13:12.
ortografia

#8 Share Arek

Arek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3536 postów

Napisany 02 lipiec 2012 - 22:18

Na pewno to rozwiązanie będzie mieć większą sprawność niż to oryginalne! (jeden wielki niewypał) czy naprawde przez 30lat produkcji fabryka nie potrafiła znaleźć sensowniejszego rozwiązania na ten mechanizm? przecież z tym pasem co ma mieć grubość ok 52mm jest jakieś nieporozumienie! jeden sezon i znowu wpada w koło i nie da sie uzyskać obrotów..

Większośc producentów kombajnów z powodzeniem stosuje takie rozwiązanie i jakoś sprawnie to działa :P

#9 Share GucioJUMZ

GucioJUMZ

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 351 postów
  • Zainteresowania:Maszyny i buggy ,Konie

Napisany 25 czerwiec 2014 - 21:39

Przeróbka obrotów młocarni Można foto jak to wygląda kompletne (jak w pole) i teraz . rozwiązanie jest OK . nie zerwie np nakretki na odrzutniku i nie grzeje się łożysko 51117 bo go niema .jeden woli wypas drugi uproszczenia .

#10 Share macko25

macko25

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 277 postów

Napisany 26 czerwiec 2014 - 17:37

Przeróbka obrotów młocarni nic się nie grzeje to po prostu piękna sprawa a pasami nic się nie dzieje a nakretki czy sruby nic nie zrywa byłem bardzo zadowolony z przeróbki i nie było żadnego kłopotu jechałem na nim z pięć czy 6 lat ni pamiętam dokładnie w zeszlym roku po zniwach sprzedałem go już dla mnie byl za mało wydajny

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share rucin

rucin

Zaawansowany

• Validating
  • PipPipPip
  • 216 postów

Napisany 05 sierpień 2014 - 21:37

Przeróbka obrotów młocarni jak psuje wam się często łożysko na odrzutniku bo w obudowie tam gdzie się przykręca przewód do smarowania nie ma dziury na wylot i smar nie idzie w łożysko

#12 Share GucioJUMZ

GucioJUMZ

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 351 postów

Napisany 06 sierpień 2014 - 13:45

Przeróbka obrotów młocarni To jaka to obudowa smar ma iść do łożysk teraz to tandetę sprzedają (zmieniłem wszystko i się grzeje nadal łożysko ale już po żniwach u mnie miałem stracha że się zapali znów na tym łożysku ale smar 220c dzała ok . już mam dosyć bizona jak się nie grzeje to się nie psuje każde łożysko co ma ponad 70 'C znaczy ze długo nie pobiega .

#13 Share mistrzgtsv6

mistrzgtsv6

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 59 postów

Napisany 12 sierpień 2014 - 10:17

Przeróbka obrotów młocarni Też mam problem z tym łożyskiem oporowym (w zasadzie m moim bizonie nic pozatym się nie psuje) po konsultacji ze znajomym machanikiem z skr-u, który na bizonach zęby zjadł, stwierdził że trzeba kupić łożyska japońskie oni na takich jeżdżą i nie mają z tym problemu od kiedy takowe pozakładali do swoich maszyn, te które sprzedają za 30-40zł w większości sklepów to lipa, a niby z Kraśnika. Trochę pogrzebałem w internecie i znalazłem dwie firmy które zajmują się sprzedażą japońskich łożysk i mają w swojej ofercie taki rozmiar, poniżej podam linki, zamierzam je zamontować na przyszły sezon.
http://mirex.pl/pl/p...51117-KOYO/5501
http://www.optimal.p...elstwa-handlowe

Edytowany przez mistrzgtsv6, 12 sierpień 2014 - 10:19.

#14 Share GucioJUMZ

GucioJUMZ

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 351 postów

Napisany 24 sierpień 2014 - 20:03

Przeróbka obrotów młocarni kolego tylko KOYO bo optimal trafił się (lipny )lub podróba . wszystko zależy od orczyków jak ustawię na obroty max 750 czyli orczyk za podajnikiem nie jest wykręcony mocno to mam łożysko zimne a jak dam na maxa do podajnika to się zaczyna grzać czyli łożysko ma jakiś ukos jedni mówią ze obudowa na nic sam nie wiem wszystko nowe i taki defekt

#15 Share krzysztofz14

krzysztofz14

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 449 postów

Napisany 24 sierpień 2014 - 21:00

Przeróbka obrotów młocarni No i tu jest pies pogrzebany ,bo na max się nie dokręca tylko z wyczuciem.Jak się grzeje to trzeba trochę poluzować.

#16 Share Scarface

Scarface

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 210 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja,rolnictwo,komputery

Napisany 27 sierpień 2014 - 12:19

Przeróbka obrotów młocarni Przypadkowo natknąłem sie na artykuł http://agro-technika...na-przekladnia/

#17 Share Elektrotechnik

Elektrotechnik

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 4477 postów
  • Zainteresowania:Elektronika, specjalizacja: replikatory i teleportery.

Napisany 20 październik 2014 - 19:48

Przekładnia bez zmiany obrotów to kompletne nieporozumienie. W tym roku w zbożach musiałem regulować obroty w zakresie 600-1000, w zależności od odmiany i pory dnia. Nie wyobrażam sobie jakbym miał  młócić na stałych obrotach np. 950. O godzinie 15 w pszenżycie przy 600 obr/min i tak łupało ziarno, a co dopiero przy 1000. Ten kto to wymyślił prawdopodobnie miał niewiele wspólnego z kombajnami.

#18 Share balcerek1

balcerek1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2396 postów

Napisany 20 październik 2014 - 20:41

Elektrotechnik masz już wydarte cepy i ziarno łupie.Ja swoi czy to 12-15-20 średnia obrotów 850-900 zawsze utrzymuje i ziarna nie łupie czy to pszenica pszenżyto czy żyto ale cepy w bardzo dobrym stanie a sąsiad ma cepy już wytarte i ziarno śrutuje i też kombinuje z obrotami.

Edytowany przez balcerek1, 20 październik 2014 - 20:43.

#19 Share Elektrotechnik

Elektrotechnik

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 4477 postów
  • Zainteresowania:Elektronika, specjalizacja: replikatory i teleportery.

Napisany 21 październik 2014 - 08:01

No i tu się zdziwisz, bo w tym roku założyłem nowe cepy i klepisko i na dodatek ziarno było tak suche, że jak bym jechał na dużych obrotach to nie musiałbym później tego śrutować. Dopiero po maksymalnym rozkręceniu młocarni i zmniejszeniu obrotów można było młócić, ale i tak 20% ziarna łupało.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share Arek

Arek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3536 postów

Napisany 21 październik 2014 - 11:04

To masz źle kombajn ustawiony, prawdopodobnie zbyt dużo zgonin wraca na młocarnie bo nie ma możliwości aby na rozkręcony klepisku i niskich obrotach było tak dużo uszkodzonego ziarna.

Jestem ciekaw ile ziaren wyleciało w niedomłóconych kłosach z tyłu kombajnu.

Dodaj odpowiedź