Skocz do zawartości

Zdjęcie

Przeróbka obrotów młocarni

33 odpowiedzi na ten temat

#21 Share helus89

helus89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 234 postów

Napisany 21 październik 2014 - 11:22

Ja posiadam Classa i od zawsze 1100 i nie lupie zadnego ziarna bez względu na pore dnia i suchosc ziarna. tej regulacji nie ruszam. Jedyne co to do jeczmienia i pszenżyta dociągam bardziej klepisko regulacją na kombajnie. Sprawdz ustawienie kombajnu bo bardzo prawdopodobne ze za duzo masy wraca ponownie na beben dlatego taki efekt ;/. a przy obr 600 to obawiam sie ze nawet pszenice ciężko wymłócić.

Ogłoszenia agrogrosik

• agrogrosik.pl
  • agrogrosik.pl
Bizon Rekord

Zobacz ogłoszenia w kategorii Maszyny do zbioru: Kombajny zbożowe: Kombajny Bizon
  • 110000.00 PLN
  • 29 wrz 2017
Sprzedam kombajn BIZON Z-56

Zobacz ogłoszenia w kategorii Maszyny do zbioru: Kombajny zbożowe: Kombajny Bizon
  • 15000.00 PLN
  • Dzisiaj, 03:03
Bizon Rekord Z058

• 22000.00 PLN
  • 29 wrz 2017

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Przeróbka obrotów młocarni Dzisiaj, 11:59
  •  

#22 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 21 październik 2014 - 12:01

W zeszłym roku nie uszkadzał, bo było stare klepisko. Teraz mam nowe, ostre i dlatego uszkadza. A pszenicę mam Ostkę, która bardzo łatwo się młóci, w pszenżycie też nie ma niedomłotów. A co do ustawień, to wiem jak to się robi, bo od 15 lat koszę 100 ha rocznie, więc kombajn mam opanowany.

#23 Share Arek

Arek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3751 postów

Napisany 21 październik 2014 - 20:28

2 lata temu zakładałem nowe klepisko i nowe cepy CNH, w tym roku maiłem na testach nowego tc5070 i nie było żadnych problemów z uszkadzaniem zboża, obroty ustawione 900-1000 obr.

#24 Share Perez12

Perez12

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów

Napisany 31 grudzień 2016 - 12:57

podałbyś wymiary kół pasowych? 

#25 Share Mareczek78

Mareczek78

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 163 postów
  • Zainteresowania:jestem muzykiem, gram na gitarze basowej, gitarze elektrycznej, saksofonie

Napisany 28 kwiecień 2017 - 10:45

A mnie sie wydaje to rozwiązanie całkiem niezłe - ja koszę zboża w granicach prędkości bębna od 910 - 950 obr/min i jest ok. W praktyce przy młuceniu różnych rodzajów zbóż to ustawień prędkości bębna nie zmieniam, chyba że na rzepak. Przenica lubi się łupić w upalne dni - nie powiem, ale można rozplanować że w godzinach największego upału młucimy np jeczmień - no ale wiadomo nie zawsze jest tak jak sie chce.

Poniekąd w moim przypadku rozwiązanie powinno się sprawdzić

Pytanie takie - jaki zakład wykonuje takie rozwiązanie, i czy ma ktoś zdjęcia jak to wszysto wygląda w pełnej gotowości do żniw - wiadomo - odrzutnik z tej strony nie tylko młocarnię napędza

Jestem z Wiekopolski - okolice Konina

#26 Share mistrzgtsv6

mistrzgtsv6

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 67 postów

Napisany 15 czerwiec 2017 - 10:32

Kolego Mareczek78 ja mam w swoim bizonie zrobioną taką przeróbkę już 2 sezony przekosiłem, świetna sprawa zero awarii, wcześniej przeważnie co 2-3 lata łożyska na odrzutniku siadały w najlepszą pogodę. Miarka się przebrała gdy rok po roku zdarzyła się awaria i przed następnymi żniwami zakupiłem komplety zestaw przerobionego napędu. Zakład ślusarski zajmujący się tym tematem znajduje się w miejscowości Mieścisko koło Wągrowca.

Edytowany przez mistrzgtsv6, 15 czerwiec 2017 - 10:36.

#27 Share toorano

toorano

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 303 postów

Napisany 15 czerwiec 2017 - 19:14

a w Mieścisku o kogo pytać lub na jakiej ulicy ?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#28 Share mistrzgtsv6

mistrzgtsv6

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 67 postów

Napisany 15 czerwiec 2017 - 19:36

Trzeba wpisać w google: Mieścisko ślusarz Ryszard. I wszystkie dane będą. Ja osobiście zamawiałem telefonicznie (jestem z mazowieckiego), płaciłem u kuriera przy odbiorze. Namierzyłem ten zakład z ogłoszenia na olx od gościa który sprzedawał bizona z taką przeróbką i po nitce do kłębka...

#29 Share zetor6045

zetor6045

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 43 postów

Napisany 19 czerwiec 2017 - 22:43

Trzeba wpisać w google: Mieścisko ślusarz Ryszard. I wszystkie dane będą. Ja osobiście zamawiałem telefonicznie (jestem z mazowieckiego), płaciłem u kuriera przy odbiorze. Namierzyłem ten zakład z ogłoszenia na olx od gościa który sprzedawał bizona z taką przeróbką i po nitce do kłębka...

Wpisałem ale jakiś link byłby pomocny bo tam jest bodajze dwóch jakiś ślusarzy :) A jesli to nie tajemnica ile za to ? kurde bo sam bym to zamówił nie mam rzepaku a młoce całe czas na 1000 obr dzieki temu to smarowania nawet mniej jest :)

Witam zapraszam wszystkich na moje konto youtube.com/golas171  :P

#30 Share toorano

toorano

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 303 postów

Napisany 20 czerwiec 2017 - 10:34

Ryszard Śmigiel 
Baczyńskiego 19 
62-290 Mieścisko

Dane kontaktowe
tel. 602 257 336

1600zł

#31 Share Perez12

Perez12

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów

Napisany 20 czerwiec 2017 - 10:46

Przeróbka obrotów młocarni A to tylko zostaje zamontowac i dokupic paski klinowe?

#32 Share mistrzgtsv6

mistrzgtsv6

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 67 postów

Napisany 21 czerwiec 2017 - 18:18

Dokładnie, trzeba tylko pamiętać aby paski były sparowane tzn. miały ten sam nr i serię. Dodatkowo przy montażu trzeba wywiercić jeden otwór. W skład zestawu wchodzą 2 koła pasowe i napinacz. Ja 2 lata temu płaciłem jak dobrze pamiętam 1500zł, prawdopodobnie jest dostępna opcja do rzepaku czyli podwójne koła, ale trzeba zadzwonić i się zapytać bo nie wiem czy coś nie pomyliłem.

#33 Share mistrzgtsv6

mistrzgtsv6

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 67 postów

Napisany 22 czerwiec 2017 - 13:57

Wrzucam kilka fotek napędu po zamontowaniu. Na pierwszej widać co się dzieje po zamontowaniu dwóch pasków tego samego rozmiaru lecz innej serii. W napinaczu dodatkowo zastosowałem pod nakrętki sprężyny, których nie ma w zestawie. Koła pasowe są przykręcone do piast na których były zamontowane oryginalnie talerze.

WP_20150718_15_19_34_Pro.jpg WP_20150727_09_08_13_Pro.jpg WP_20150727_09_08_20_Pro.jpg

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#34 Share MaciekM20

MaciekM20

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 1 postów
  • Zainteresowania:uprawa

Napisany 18 lipiec 2017 - 12:49

A  mógłby ktoś podać jaka jest np średnica tych kół juz po przerobieniu i jaka długość paska itd.
I zna ktoś kogos kto takie coś robi?? oprócz tego Pana co juz został wymieniony w komentarzach wyżej.
Jak ktos cos wie to niech pisze :)

Dodaj odpowiedź