Skocz do zawartości

Zdjęcie

Kosa boczna elektryczna .

2 odpowiedzi na ten temat

#1 Share fezoi

fezoi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 731 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja ,rolnictwo,

Napisany 28 czerwiec 2012 - 19:10

Kosa boczna elektryczna . Witam ! Rozważam zakup kosy do rzepaku np. http://allegro.pl/ko...2452339842.html , może ktoś z Kolegów użytkuje podobną kosę i podpowie czy warto wydać 2,5 tyś. na elektryczną ? Czy są np. problemy z instalacją elektryczną kombajnu .? Po bizonie został mi stół z kosą hydrauliczną , ale jest ona trochę zdezelowana i nie mam czasu na przeróbki . Pozdrawiam !

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Kosa boczna elektryczna . Dzisiaj, 20:15
  •  

#2 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 28 czerwiec 2012 - 19:46

Kosa boczna elektryczna . Mam podobne kosy w swoim stole do rzepaku i nie sprawiają żadnych problemów. Proste w budowie, silnik też 300W przekładnia oparta na pasie uzębionym zatem poślizg nie występuje.Instalację elektryczną mam osobno pociągniętą od zacisku rozrusznika do włącznika na pomoście kombajnu i dalej do kostki na hederze. Od tej kostki przewód zasilający pociągnięty jest w metalowej rurce, która zabezpiecza przed przetarciem czy urwaniem kabla.Mam założone dwie całkiem osobne linie zasilające dla obu kos wyposażone w bezpieczniki 25A na początku i na końcu instalacji.Jak masz w kombajnie alternator to o brak energii nie powinieneś się martwić. Rzadko używa się 2 kos jednocześnie.
Czy Tobie warto taką kupić to nie wiem, odpowiedź możesz znać tylko Ty

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#3 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 28 czerwiec 2012 - 21:20

Kosa boczna elektryczna . Witam. Mam taką kosę i jeszcze inną w e516. Instalacje mam osobną do nich, włącznikiem mogę włączyć prawa lub obie kosy. Użytkuję je od 2 lat i nie było do tej pory problemu, no oprócz jednego. Pobierają dużo prądu! 2 akumulatory 180Ah po 12v, po kilku godzinach pracy trzeba naładować, bo nie da się odpalić kombajnu.