pr00s0p

Zły wybór szkoły

Polecane posty

pr00s0p    0

Teraz skończyłem 1 klase technikum elektronicznego. W przyszłości chciałbym pracować na gospodarstwie i jeszcze jakoś zawodowo. Nie poszedłem do szkoły rolniczej ponieważ jest ok. 40 km od mojej miejscowości i nie ma tam prawie dojazdu. Chciałbym się dowiedzieć czy jeżeli skończe technikum elektroniczne to będe mógł brać jakieś dopłaty z uni np. modernizacja gospodarstw. Młodego rolnika raczej nie dostane. Może można zrobić sobie jakieś kursy rolnicze czy coś w tym stylu. Mam prawie 10ha

Edytowano przez pr00s0p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mrmagyster    31

Kursy można zrobić sobie jak najbardziej. Nie wiem jak tam w twojej okolicy ale myślę że przy szkołach rolniczych organizują takie kursy. Tak jest przy szkole do której się wybieram. Ahhh ciągnie do kasy z UE ??? co nie ??? :D :D :P


welcome :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

zanim kolega skończy technikum elektroniczne i potem przynajmniej 1 rok lub 2 na zdobycie dyplomu rolnika czy innego to do tego czasu albo sie skończą jakie kol wiek dopłaty lub ten cały niemiecko francuski cyrk się rozleci

taka jest rzeczywistość a kształcić się trzeba hehe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
melon10641    1218

o kursach trzeba zapomnieć, bo od tego roku weszła ustawa że nie ma już takich kursów. Wykształcenie rolnicze będzie można uzyskać tylko przez technikum lub studia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysiu36012    22

Nie rozpędzaj się kolego w 2012 będzie koniec świata i wszystko du*nie bo musi!! prędzej czy później wyniosą ich na widelcach tych z Warszawy.

 

Pisz jakoś po ludzku, bo nikt tu nie będzie rozwiązywał Twoich rebusów.

Kto pisze zamiast "Nie", "Bue" +10%

Edytowano przez MAT912

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
StasiekS    73

Widać u góry efekt marnego szkolnictwa. Nie patrz na pieniądze z UE, bo one nie nauczą Cię poprawnej polszczyzny ani obycia wśród ludzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agromatik    1029

Po takim technikum masz fantastyczny fach w ręku. W tej chwili w każdej dziedzinie życia elektronika w technice jest nieodzowna, również w rolnictwie. Po skończeniu technikum robisz pomaturalne rolnictwo i masz kolejny papier w łapie. Z takim przygotowaniem możesz spokojnie prowadzić swój traktor, a sąsiadowi usługowo naprawić jego niedomagający elektronicznie sprzęt. Zdecydowanie chyba lepsza perspektywa, niż liczenie na mocno niepewne dopłaty wszelakiej maści.


"

EDYTORIAL

 
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nhcr    5

Jak poszedłeś na elektronikę to się lepiej tego trzymaj, możesz pójść na jakieś przyszłościowe studia związane np z elektronika w samochodach i kasa będzie dużo lepsza niż z gospodarstwa, gdzie przy twoich 10 ha żeby z tego jakoś żyć to albo warzywa albo rozwój z wejściem po uszy w kredyty przy dzisiejszych cenach. Dopłaty możesz sobie brać bez szkoły rolniczej, a po pracy będziesz rolnikiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sim12    2

mam pytanie , bo też chciałbym pójść do technikum elektronicznego i pójść na studia z tym związane . czy po studiach mogę jeszcze zdobyć dyplom rolnika i móc przejać gospodarstwo i bez przeszkod korzystać z dopłat unijnych?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agromatik    1029

Dopóki będziesz miał wolę uczenia się wszystko możesz, nikt Ci nie zabroni zostać rolnikiem z dyplomem elektronika.


"

EDYTORIAL

 
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sim12    2

a da się tak że po studiach do szkoły rolniczej jakiejs ? ; )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez samia
      Cześć! Ktoś zapisany na egzamin w czerwcu w Radomsku? Słyszeliście jak taki praktyczny wgląda? Ile pytań, poziom trudności? Da się zdać? Pozdrawiam! 
    • Przez PeppeRoni
      Witam, widzę często posty z pytaniami o praktyki i staże. Jeśli ktoś ma taki problem, to pamiętajcie, że takie oferty są dostępne też na stronie serwisu pracy gowork.pl. Warto zaglądać, bo naprawdę sporo ciekawych propozycji można znaleźć.
    • Przez sandrii
      jakie są roserzenia w technikum rolniczym w naklu śląskim?
    • Przez Kondrado18
      Kat-T mam pytanie jezeli chodzi o egzamin czy znacie przypadki wsrod osob przystepujacych do egzaminu bo mam stres przed egzaminem zalozmy ze jakis starszy pan ma jazdy na ciagniku ktory zapala sie inaczej a zdaje na takim ktory zapala sie inaczej i do tego dochodzi stres wiec stad moje pytanie myslicie ze na egzaminach zdarzaly sie przypadki ze ktos nie byl w stanie uruchomic ciagnika z gory przepraszam za bledy w pisowni ale na klawiaturze nie moge zrobic polskich znakow
    • Przez Koralina
      Czym trzeba rozpocząć uprawki przedsiewne?
      Orką siewną czy talerzowaniem?
      A może bronowaniem czy włókowaniem?
      Choć te 2 z dołu odrzucam. Potrzebuję wiedzieć tego na jutro do szkoły. Jestem nowa w rolnictwie a sprawy orek mi nie specjalnie wchodzą do głowy. Tata mi tłumaczył ale on by postawił na talerzowanie, a ja wyczytałam na już kilku forach, że to orka. Sama już nie wiem.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj