Skocz do zawartości

Zdjęcie

Zły wybór szkoły

11 odpowiedzi na ten temat

#1 Share pr00s0p

pr00s0p

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 12 postów

Napisany 28 czerwiec 2012 - 15:48

Zły wybór szkoły Teraz skończyłem 1 klase technikum elektronicznego. W przyszłości chciałbym pracować na gospodarstwie i jeszcze jakoś zawodowo. Nie poszedłem do szkoły rolniczej ponieważ jest ok. 40 km od mojej miejscowości i nie ma tam prawie dojazdu. Chciałbym się dowiedzieć czy jeżeli skończe technikum elektroniczne to będe mógł brać jakieś dopłaty z uni np. modernizacja gospodarstw. Młodego rolnika raczej nie dostane. Może można zrobić sobie jakieś kursy rolnicze czy coś w tym stylu. Mam prawie 10ha

Edytowany przez pr00s0p, 28 czerwiec 2012 - 15:48.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Zły wybór szkoły Dzisiaj, 11:18
  •  

#2 Share Mrmagyster

Mrmagyster

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 185 postów
  • Zainteresowania:Pojazdy, mechanika, survival, podróże, dziewczyny ;)

Napisany 28 czerwiec 2012 - 16:15

Zły wybór szkoły Kursy można zrobić sobie jak najbardziej. Nie wiem jak tam w twojej okolicy ale myślę że przy szkołach rolniczych organizują takie kursy. Tak jest przy szkole do której się wybieram. Ahhh ciągnie do kasy z UE ??? co nie ??? :D :D :P
welcome :D

#3 Share SipmaZ224

SipmaZ224

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 548 postów

Napisany 28 czerwiec 2012 - 16:20

Zły wybór szkoły Jaka kasa z UE?? To są jego pieniądze które płaci w paliwie i innych haraczach.

#4 Share PROXIMAMICHAL

PROXIMAMICHAL

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 368 postów
  • Zainteresowania:KPK Komurun Team

Napisany 28 czerwiec 2012 - 17:02

Zły wybór szkoły zanim kolega skończy technikum elektroniczne i potem przynajmniej 1 rok lub 2 na zdobycie dyplomu rolnika czy innego to do tego czasu albo sie skończą jakie kol wiek dopłaty lub ten cały niemiecko francuski cyrk się rozleci
taka jest rzeczywistość a kształcić się trzeba hehe

#5 Share melon10641

melon10641

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 882 postów

Napisany 28 czerwiec 2012 - 17:08

Zły wybór szkoły o kursach trzeba zapomnieć, bo od tego roku weszła ustawa że nie ma już takich kursów. Wykształcenie rolnicze będzie można uzyskać tylko przez technikum lub studia.

#6 Share krzysiu36012

krzysiu36012

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 78 postów

Napisany 28 czerwiec 2012 - 17:10

Zły wybór szkoły Nie rozpędzaj się kolego w 2012 będzie koniec świata i wszystko du*nie bo musi!! prędzej czy później wyniosą ich na widelcach tych z Warszawy.

Pisz jakoś po ludzku, bo nikt tu nie będzie rozwiązywał Twoich rebusów.
Kto pisze zamiast "Nie", "Bue" +10%

Edytowany przez MAT912, 28 czerwiec 2012 - 18:11.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#7 Share StasiekS

StasiekS

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1196 postów

Napisany 28 czerwiec 2012 - 19:43

Zły wybór szkoły Widać u góry efekt marnego szkolnictwa. Nie patrz na pieniądze z UE, bo one nie nauczą Cię poprawnej polszczyzny ani obycia wśród ludzi.

#8 Share agromatik

agromatik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1347 postów

Napisany 29 czerwiec 2012 - 09:09

Zły wybór szkoły Po takim technikum masz fantastyczny fach w ręku. W tej chwili w każdej dziedzinie życia elektronika w technice jest nieodzowna, również w rolnictwie. Po skończeniu technikum robisz pomaturalne rolnictwo i masz kolejny papier w łapie. Z takim przygotowaniem możesz spokojnie prowadzić swój traktor, a sąsiadowi usługowo naprawić jego niedomagający elektronicznie sprzęt. Zdecydowanie chyba lepsza perspektywa, niż liczenie na mocno niepewne dopłaty wszelakiej maści.

"trzeba być zawsze tam, gdzie ciągną za sznury, a nie tam, gdzie słychać echo dzwonu"

#9 Share nhcr

nhcr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 250 postów
  • Zainteresowania:elektronika, rolnictwo, nowinki techniczne

Napisany 29 czerwiec 2012 - 13:33

Zły wybór szkoły Jak poszedłeś na elektronikę to się lepiej tego trzymaj, możesz pójść na jakieś przyszłościowe studia związane np z elektronika w samochodach i kasa będzie dużo lepsza niż z gospodarstwa, gdzie przy twoich 10 ha żeby z tego jakoś żyć to albo warzywa albo rozwój z wejściem po uszy w kredyty przy dzisiejszych cenach. Dopłaty możesz sobie brać bez szkoły rolniczej, a po pracy będziesz rolnikiem.

#10 Share sim12

sim12

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 103 postów

Napisany 24 lipiec 2012 - 21:06

Zły wybór szkoły mam pytanie , bo też chciałbym pójść do technikum elektronicznego i pójść na studia z tym związane . czy po studiach mogę jeszcze zdobyć dyplom rolnika i móc przejać gospodarstwo i bez przeszkod korzystać z dopłat unijnych?

#11 Share agromatik

agromatik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1347 postów

Napisany 25 lipiec 2012 - 10:01

Zły wybór szkoły Dopóki będziesz miał wolę uczenia się wszystko możesz, nikt Ci nie zabroni zostać rolnikiem z dyplomem elektronika.

"trzeba być zawsze tam, gdzie ciągną za sznury, a nie tam, gdzie słychać echo dzwonu"

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#12 Share sim12

sim12

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 103 postów

Napisany 25 lipiec 2012 - 22:57

Zły wybór szkoły a da się tak że po studiach do szkoły rolniczej jakiejs ? ; )