Zaloguj się, aby obserwować  
mlodyy18

Jaki model Belarusa i jaka cena

Polecane posty

Doradzając autorowi tego tematu mogę napisać coś na temat Belarusa 820.3.

Posiadamy taki ciągnik w naszym gospodarstwie od marca zeszłego roku. Jest na nim założony TUR16 z Hydrametu. Co do ciągnika była awaria fabryczna związana z przednim napędem, coś tam się rozsypało i napęd nie chciał "ciągnąć". Tur natomiast spisuje się znakomicie. Ciągnik przepracował już ponad 450 mth. Jest to główny ciągnik na areale ponad 20ha, do pomocy ma ursusa c330. Belarus pracuje przy pługu zagonowym, 4*35, talerzówka 2,7m z wałem, sieczkarnia do kukurydzy - silosokombajn, prasa kostkująca sipma, kosiarka rotacyjna 1,6 (puki co, w planach jest większa), transport. Ogólnie jesteśmy z ciągnika zadowoleni, poza jedną awarią jest ok, na nasz areał jest wystarczający. Jedyny mankament to brak rewersu, bo przy pracy z turem odczuwa się to aż nadto. No i kupując taki traktor do tura koniecznie w opcji na krzyżaku i z szerokim ogumieniem.

Pozdrawiam.


KPK Kumurun Team

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mlodyy18    1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szmergiel    1053

napisz na PW to ci podam ceny nowych bo tez sprowadzam ale taniej,co do uzywanych to jezeli z turem to tylko zachodnim lub trac-lift a dlaczego to na PW.mialem mase belarusow i wiem co mowie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Biebrzak    5

Kolego co do ceny to sprawa jest prosta, zadzwoń albo przejedz sie do Frabrycznego punktu sprzedaży Pronar. Nie myl tego z dealerami co też sprzedają belarusy. Cena nowego belarusa jest nieznacznie większa od tych używek, co maja po 2-4 lata. Także jaki jest sens sie w to pakować?

Żaden handlarz, dealer nie sprzeda Ci legalnie nowego ciągnika dużo taniej niż stoi w pronarze, no chyba że się pokusisz o ten tysiąc lub dwa taniej u jakiegoś dealera. A potem będziesz sie użerał z cudownym serwisem u handlarza. jak kupisz w pronarze to masz spokój. Jeśli chcesz ten ciągnik na dofinansowanie z agencji, to też ważna sprawą są papiery czy to do rejestracji czy agencji. Nie można chyba kupic maszyny co już raz była brana na modernizację lub MR.

Jesli chodzi o model ciągnika to są dwa rodzaje : 85 km bez doładowania i 95 oraz 105 km z turbo i intercoolerem. To sa oba takie same silniki tylko różnia się dawką paliwa, obrotami, tulejami, pierścieniami i tym turbo. Silniki bez doładowania gołe, w zimę mają lżejszy rozruch i pala przy samej świecy płomieniowej, ale te drugie też dobrze palą tylko grzałka juz jest potrzebna do płynu chłodniczego.

Pamiętaj że zawsze rzeczy prostsze są trwalsze i łatwiejsze w użytkowaniu, a na 20 ha to potwora Ci nie trzeba.

Co do rewersu w belarusach to ma go tylko model 892 i jest on mechaniczny, przód na krzyżaku, ale za to mniej przełożeń w skrzyni biegów. Nie ma czegos takiego jak rewers w dowolnym modelu na zamówienie. Rewers potem się zaczyna bodajrze od modeli 120 km.

Klima w belarusie to rzecz do założenia za 6 tyś w profesjonalnym zakładzie który montuje je w busach itp. W modelach >105 km chyba już jest standardowo.

Wszyscy piszą, że do tura to obowiążkow most krzyżakowy musi być, ale on ma większy promień skrętu niż stożkowy. Do tego musisz pilnować krzyżaków, smarować je i nie jeżdzić po głębokiej wodzie. Według instrukcji most krzyżakowy na oponach R24 przenosi o 1100kg większe obciążenia (2200kg) od stożkowego. Bardzo wiele osób ma mosty stożkowe z turem i jakoś nie sypią się im co roku. A Ty nie masz 200 ha łąk do sprasowania i zebrania bel.

Co do modelu to polecam albo 820.1 na stożku(wersja najtańsza) lub 952.3 wersja 95 km, most krzyżak, elektohydrauliczne załączanie WOM i przedniego napędu. Podnośnik już ma bosha na monobloku. Silnik z turbo i intercoolerem pracuje już łagodniej, ale wiadomo spalic swoje musi. Skrzynia ma 14 przełozeń, kosztem synchronizacji pierwszych pierwszych 3 biegów, biegi wysokie jej nie mają już. Wszystkie modele od 820.3 w góre są cenowo prawie jednakowe, także 952.3 jest optymalnym wyborem. Model 1025.2 105KM to sprzęgło dwutarczowe, wyżyłowany silnik, i dużo więcej problemów. Pozatym za wielki jak dla Ciebie.

Model 820.1 820.3 mają skrzynie z 22 biegami, 18 przód 4 tył. Bez synchronizacji.

Model 892 z rewersem ma także mniej przełożeń, no bo gdzieś ten rewers musieli wcisnąc.

Wybór jest prosty: jak masz kase to kupuj nowy 952.3, a jak sie liczysz z każdym groszem to bież najprostrzy, bo i potem w naprawie będzie mniej do roboty.

Modele belarusów z silnikami deutz sa strasznie wygórowane cenowo, nie wiem czy jej warte.

Ja osobiście nie namawiam do niczego, sam posiadam najprostrzy model belarusa 820.1 z turem i jakoś na 20 ha przy hodowli krów nie narzekam. Nie lubie inwestować w sprzęt który u mnie tak niewiele pracuje. Lepiej coś innego kupić za te 30 -40 tyś różnicy.

Pozdrawiam

Edytowano przez Biebrzak

"KPK Kumurun Team"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MgrLukash    154

:wacko: troche namieszałeś :wacko:

- Pronar też nadzwyczajnego serwisu nie ma :P

- Nie ma 105KM TDI jest tylko 110KM

- Rewers występuje w mniejszych modelach tak jak pisłaem, nawet na AF ktoś ma model 592 z takowym wypasem (gdzieś był jeszcze temat o 952 i rewersie) w większych modelach nie ma rewersu maja one już inaczej zaprojektowaną skrzynię niz te mniejsze...

- Klimy niema raczej w standardzie przynajmniej  w modelach z kanciastą kabiną ;)

- Teoretycznie stożek powinien byc skretniejszy w praktycem jest chyba odwrotnie :P

- 952.3 ma elektrohydrauliczne załączanie WOMu i Blokady a 4x4 tak jak za dawnych lat dźwignią po prawej stronie :lol:

- skrzynia 14/4 ma wszystkie biegi zsynronizowane po za 1 i R

- Silnik w 1025 wyżałowany? :blink: Toc on ma 4,7l poj. :lol:

- Jaka masa problemów dotyczy 1025?

Edytowano przez MgrLukash

♫Life Is Music♫
♫Music Is Life♫

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mlodyy18    1

Czyli jak na prawde jest z tym bo kazdy wie cos innego i nie wiem teraz juz w kogo odp moge zaufac i kogo sa prawdziwe a kto pisze bzdury sory ale tak to wyglada . Narazie jeszcze nie wiem waham się czy używany czy nowy bo gdyby używany to mogę bardziej zainwestować w planowaną przeróbkę części stodoły na boksy dla opasów - jeśli bede mógł więcej na to przeznaczyć to i większe możliwości ale zobaczę po tym jak zrobię ogólny kosztorys ile tak mniej - więcej mnie to wyniesie i potem się zdecyduje . A ten 820.1 - on ma 84km?? czy 81?

Edytowano przez mlodyy18

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MgrLukash    154

Jak MTZ to lepiej Nowego chyba że używkę w dobrym stanie trafisz i przyzwoitych pieniądzach...

820, 82.1 i 920.2 maja 81KM 920.3 ma 84KM

Edytowano przez MgrLukash

♫Life Is Music♫
♫Music Is Life♫

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

 

Model 1025.2 105KM to już sprzęgło dwustopniowe, wyżyłowany silnik, i dużo więcej problemów.

Od kiedy 1025 ma dwustopniowe sprzęgło? To, że ma dwie tarcze nie oznacza, że jest dwustopniowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Biebrzak    5

To tylko małe przeoczenie :) Mam nadzieję że nie wpłynęło to zbyt negatywnie na wartośc mojej wypowiedzi:)

Te Km to są przeliczane jakoś według norm, także prawdziwą moc to na hamowni najlepiej sprawdzić.

Klimę można założyć w zakładzie, jasno napisałem. Nie jest to oryginalna klima do belarusa tylko dokładana, pewnie od jakiegoś auta czy coś. Kiedyś nawet w formie Grand się pytałem to jest taka opcja. Jest jakiś zakład co to wykonuje.

Nie mówię, że pronar to ma serwis cudowny, mechanicy jacy sa tacy są, ale chociaż nie musisz się prosić kilka dni o coś. To jest firma i nie bawią się w oszczędności na wyjazdach serwisu.

No i jak ktoś już napisał belarusa to nowego najlepiej kupić. Różnica w cenie naprawdę jest nieduża.

Edytowano przez Biebrzak

"KPK Kumurun Team"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MgrLukash    154

Wszystko pięknie ładnie ale zadałem jeszcze jedno pytanie:

- Jaka masa problemów dotyczy 1025?


♫Life Is Music♫
♫Music Is Life♫

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Też właśnie chciałbym wiedzieć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mlodyy18    1

bo z drugiej strony ostatnio czytałem ze sa mini ładowarki takie o szerokosci 1m lub 90 cm i myslałem nad tym zeby zamiast obornik wypychac turem to własnie taka ładowarka co tym sadzicie?

Na allegro znalazlem takie uzywane za okolo 40- 50 tys . W zwiazku z zakupem takiej ladowarki pojawiaja sie kolejne korzysci takie jak wypychanie obornika u trzody gdzie mam ganek o szerokosci 1metra a wiec idealnie moglbym jej uzywac tez do innych prac wokol gospodarstwa np zwozenie bel

tyle ze przydalby sie wiekszy ciagnik w gospodarstwie z przednim napedem

a moze kupic ladowarke za te 40 - 50 tys i uzywany belarus za 50 a sprzedac zetora 7211 ? w sumie prawie na to samo wyjdzie jak zakup nowego belarusa wraz z turem co o tym sadzicie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mlodyy18    1

Czy prawda jest to ze mini ładowarki sa bardzo wywrotne?

Czytałem że ładowarki firmy Avant sa porządne i niedrogie lecz żadnej nie znalazłem narazie.

Co sadzicie o takich ze sterowaniem skid steer ? Mógłby mi podac ktoś przykłady modeli schaffera weidemanna i thalera(mysle ze te sa najlepsze ale moga byc innych marek) takie o szerokosci 90-100 cm

 

Po przeszukaniu allegro znalazłem m in taka ładowarkę:

http://otomoto.pl/inny-K113006.html

Co o niej sądzicie ?? prosze o odpowiedzi i porady.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Junkers    44

Jest dział zajmujący się ładowarkami, poszukaj, tam ci odpowiedzą.


KPK Kumurun Team
"Polak jak se chce, to se kurde potrafi" F.Kiepski
Prawidłowo użytym młotkiem i przecinakiem możemy naprawić nawet zegarek.
Belarus 952.4 - U C-330

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez Maksol
      Witam chciałbym zakupić MTZ i chcę wiedzieć którą skrzynię biegów lepiej wybrać:
      -MTZ 892.2 SKRZYNIA 18/4
      -MTZ 952.2 SKRZYNIA 14/4
    • Przez Maksol
      Witam mam pytanie do posiadaczy MTZ  o opinie o nowszych modelach MTZ lub konkretnym modelu 892.2. Co się w nich konkretnie psuje i czy w ogóle warto kupować nowego MTZ w dobrej cenie? Jak spisuje się w orce, talerzówce i agregacie siewnym 3m?
    • Przez ilovemtz
      Prosze aby w tym temacie wypowiadali sie posiadacze mtz[nie pronarów].
      My mamy mtz-a z 1983r i ojciec nic złego na silnik nie moze powiedziec wał jeszcze nie byl robiony. Ciagnik zrobil okolo 15000mth nie wiem czy to duzo czy mało. Co prawda ceiknie ale one juz takie sa. Co do awaryjnosci to moge powiedziec ze wiekszosc czesc zaczynamy dopiero teraz wymieniac tj. po 24latach wczesnije nie było potzreby. Co do spalania to jest małe w orce okolo 14l/ha napewno mniej niz ursus czy zetor z tych rocznikow nie mowie o nowych forterrach. Jest mały problrm z czesciami bo nie mozna ich dostac musimy po nie jezdzc do oddalonego o 50km żmigrodu bo nigdzie w poblizu ich nie dostaniemy .Powiedzcie co na ich temat mowia wasi ojcowie czy wy sami. Sami wiecie ze nie taki rusek straszny jak go piszą.
    • Przez Bostorn
      Witam
      Od niedawna jestem posiadaczem stety bądź niestety Jumza wersji rolniczej Koparko spycharki. Masa kasy w niego poszła i idzie dalej, gdyż nie lubię, jak mój sprzęt przypomina szajs. Porobiłem silnik, teraz czas na hydraulike. Dużo przewodów jest powymienianych, niektóre są dużo za długie, czepiają, haczą. Przewod od obrotu czepia o łapę, Jutro porobię zdjęcia i wstawię jak to u mnie wygląda. (wszystkie te operacje robił, robili poprzedni właściciele) 
      Moje pytania oraz problemy są zastępujące :
      - Czy mógłby mi ktoś pomóc z odpowiednim ułożeniem przewodów i ich podłączeniem tak, aby wszystko było tak jak należy? Może ktoś coś źle podłączył, złą stroną poprowadził? 
      - Podczas pracy masztem potrafi dziwnie działać, tzn chcę do góry coś unieść, siłownik idzie do dołu, a po chwili idzie do góry. , czasami bywa tak, że silnie i szybko podnosi, bądź obraca się w 1 stronę, a w 2gą bardzo bardzo powoli i z oporem wraca.  Ostatni z siłowników (od wideł) mocno ciekł, więc go wyjąłem, oczywiście był prawie cały schowany, podczas odkręcania przewodów, w górnym było ciśnienie i powietrze, tryskało i pluło konkretnie. Czego to może być wina? Układ jest zapowietrzony? Jak go odpowietrzyć? 

    • Przez Maksol
      Witam mam pytanie co do biegów w mtz 892.2 mianowicie czy jeśli jadę ciągnikiem to muszę zmieniać w trakcie jazdy na tryb z szybszymi biegami czy mogę od stojącego wrzucić tryb z szybszymi biegami i od początku jechać tylko na nich? Zamiast zaczynać z trybu z niższymi biegami i zmieniać w trakcie jazdy na tryb z wyższymi żeby jechać po koleji czy od razu mogę z postoju jechać na szybszych nie ruszając wolniejszych?Chyba że to po prostu są biegi polowe i szosowe jak w starych ciągnikach?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj