Skocz do zawartości

Zdjęcie

Jaki model Belarusa i jaka cena

39 odpowiedzi na ten temat

#21 Share mlodyy18

mlodyy18

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 90 postów

Napisany 30 czerwiec 2012 - 11:36

Jaki model Belarusa i jaka cena szkoda ze troche niektore odp odbiegaja delikatnie od tematu bo do przewidzenia było ze sa plusy i minusy i niektorzy sobie belarusy chwala ale niepoprawne uzytkowanie i obciazenie i pozniej tacy narzekaja chcialbym tylko poprosic o odpowiedzi na temat czyli o dilerow i pieniadze za jaki kupie taki modele cos w stylu odp Junkersa @Junkers dzieki za informacje
aha i zapomnialem pytac jaki model wybralibyscie na moim miejscu? przypomne 20 ha gl zadania no to orka uprawa i takie cięższe zadania i praca z turem przy usowaniu obornika i ładowanie i przewozenie bel siana sianokiszonki i słomy

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Jaki model Belarusa i jaka cena Dzisiaj, 03:59
  •  

#22 Share Junkers

Junkers

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1595 postów

Napisany 30 czerwiec 2012 - 12:12

To twój już bedzie na wtrysku CR?

Pewnie chodzi ci o silnik Deutza, to nigdy bym się na to nie zdecydował! Choć miałem taką możliwość, ale on nie ma żadnych zalet w porównaniu do MMZ.

mlodyy18 do pracy z turem wystaczy ci taki 82KM ale jeśli kiedyś będziesz planował belarke to nie zaszkodzi jakby miał te 95KM.
Do orki mam pług Overum 4x45(180cm) i do tej mocy będzie nawet za mały ale wszystko jest zależne: gleby, górki, czy sucho...
Chyba, że weźmiesz tego 920.3 albo 920.4(oba 85KM i Turbo, a cena powinna być poniżej 100tys) to później jakby był za słaby to możesz go podkręcić na 95KM, bo jeśli kupisz bez turba to później to nie takie proste, ale zrobisz jak uważasz...

Edytowany przez Junkers, 30 czerwiec 2012 - 12:19.

KPK Kumurun Team
"Polak jak se chce, to se kurde potrafi" F.Kiepski
Prawidłowo użytym młotkiem i przecinakiem możemy naprawić nawet zegarek.
Belarus 952.4 - U C-330

#23 Share Indiana

Indiana

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 573 postów
  • Zainteresowania:Takie tam...tu i tam.

Napisany 30 czerwiec 2012 - 12:32

Tu akurat niewiele, poza regulacją taśm. Ale tak jak już pisałem da się to zrobić tak, że taśmy trzymają dobrze i można je zużyć do samej blachy, a nie tak jak jest w oryginale, że trzeba wyrzucić taśmy jak mają jeszcze 3/4 grubości.

@Elektrotechnik mógłbyś zdradzić sposób na taśmy w Belarusie? ;)

#24 Share MgrLukash

MgrLukash

Never Cut My Wings

• Members
  • PipPipPip
  • 1643 postów
  • Zainteresowania:Bezinteresowne

Napisany 30 czerwiec 2012 - 12:39

Jaki model Belarusa i jaka cena Jak to nie ma plusów :blink:
- Przyrost momentu ma większy (MMZ -25%, Deutz -35%)
- Wyższa kultura pracy
Co ciekawe wg danych z pewnej str. ciągnik z silnikiem Deutza jest ciężejszy o 200Kg :huh:
Ale jeśli różnica ceny jest znacząca to faktycznie nie opyla się :P

[b] @mlodyy [b/] Szczerze? - wybrałbym inną markę :P
Ale jeśli poza Belarusem nic innego Cie nie interesuje to rozejrzyj się za 920.2 lub 952.2 w metalu (bo plastik na nich jest lipny) z Monoblokiem - bo uwaga niedowiarki 5letni sąsiadowy 1025 jest z tyłu suchy (nie liczac tego że tankujac wiadrem czaem go właściciel lekko pooblewa ON :D) i Skrzynią z rewersem mechanicznym (wyposażenie opcjonalne) wg mnie do ładowacza niezbedny (bo nie sztuka ciagle wiosłowac dźwignią) ;)
Klima też dobra sprawa trochę kosztuje ale zdrowia i drugiego życia nie kupisz nawet za 1000 razy wiecej niż ona kosztuje :)
♫Life Is Music♫
♫Music Is Life♫

#25 Share Elektrotechnik

Elektrotechnik

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 4477 postów
  • Zainteresowania:Elektronika, specjalizacja: replikatory i teleportery.

Napisany 30 czerwiec 2012 - 12:56

@Elektrotechnik mógłbyś zdradzić sposób na taśmy w Belarusie? ;)

To jest tajemnica zawodowa. Ja z tego żyję. Przyprowadź ciągnik, a zrobię Ci sprzęgło jak należy. Przykład: Pronar 1025, 2000 bel rocznie, taśmy nie wytrzymywały sezonu. Po mojej modyfikacji taśmy są do regulacji po dwóch sezonach pracy, a doszło jeszcze 1000 bel rocznie. Klient zadowolony. ;)

#26 Share Indiana

Indiana

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 573 postów
  • Zainteresowania:Takie tam...tu i tam.

Napisany 30 czerwiec 2012 - 13:02

Jaki model Belarusa i jaka cena Zbyt daleko mieszkasz ;)

#27 Share wojtekpodkarpacie

wojtekpodkarpacie

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 39 postów

Napisany 01 lipiec 2012 - 15:39

Jaki model Belarusa i jaka cena Doradzając autorowi tego tematu mogę napisać coś na temat Belarusa 820.3.
Posiadamy taki ciągnik w naszym gospodarstwie od marca zeszłego roku. Jest na nim założony TUR16 z Hydrametu. Co do ciągnika była awaria fabryczna związana z przednim napędem, coś tam się rozsypało i napęd nie chciał "ciągnąć". Tur natomiast spisuje się znakomicie. Ciągnik przepracował już ponad 450 mth. Jest to główny ciągnik na areale ponad 20ha, do pomocy ma ursusa c330. Belarus pracuje przy pługu zagonowym, 4*35, talerzówka 2,7m z wałem, sieczkarnia do kukurydzy - silosokombajn, prasa kostkująca sipma, kosiarka rotacyjna 1,6 (puki co, w planach jest większa), transport. Ogólnie jesteśmy z ciągnika zadowoleni, poza jedną awarią jest ok, na nasz areał jest wystarczający. Jedyny mankament to brak rewersu, bo przy pracy z turem odczuwa się to aż nadto. No i kupując taki traktor do tura koniecznie w opcji na krzyżaku i z szerokim ogumieniem.
Pozdrawiam.
KPK Kumurun Team

#28 Share mlodyy18

mlodyy18

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 90 postów

Napisany 01 lipiec 2012 - 16:58

Jaki model Belarusa i jaka cena Co powiecie na te ogloszenia:
http://otomoto.pl/ci...tz-A140161.html
http://otomoto.pl/ci...-1-A188101.html
http://otomoto.pl/ci...tz-A138896.html
http://otomoto.pl/be...ni-A158428.html
http://otomoto.pl/ci...tz-A143319.html
http://otomoto.pl/ci...ach-A60726.html

kusi mnie ta 2 oferta poniewaz w cene wliczony jest tez tur a ciagnik ma tylko 3 lata co wy sadzicie bo reszta ciagnikow to niedosc ze bez tura to jeszcze duzo kosztuje wg mnie
chociaz z 2 strony tamte sa w wiekszosci nowe co myslicie??

#29 Share szmergiel

szmergiel

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 440 postów

Napisany 01 lipiec 2012 - 18:23

Jaki model Belarusa i jaka cena napisz na PW to ci podam ceny nowych bo tez sprowadzam ale taniej,co do uzywanych to jezeli z turem to tylko zachodnim lub trac-lift a dlaczego to na PW.mialem mase belarusow i wiem co mowie

#30 Share Biebrzak

Biebrzak

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 96 postów
  • Zainteresowania:Ekologiczny system gospodarowania.

Napisany 02 lipiec 2012 - 13:12

Jaki model Belarusa i jaka cena Kolego co do ceny to sprawa jest prosta, zadzwoń albo przejedz sie do Frabrycznego punktu sprzedaży Pronar. Nie myl tego z dealerami co też sprzedają belarusy. Cena nowego belarusa jest nieznacznie większa od tych używek, co maja po 2-4 lata. Także jaki jest sens sie w to pakować?
Żaden handlarz, dealer nie sprzeda Ci legalnie nowego ciągnika dużo taniej niż stoi w pronarze, no chyba że się pokusisz o ten tysiąc lub dwa taniej u jakiegoś dealera. A potem będziesz sie użerał z cudownym serwisem u handlarza. jak kupisz w pronarze to masz spokój. Jeśli chcesz ten ciągnik na dofinansowanie z agencji, to też ważna sprawą są papiery czy to do rejestracji czy agencji. Nie można chyba kupic maszyny co już raz była brana na modernizację lub MR.
Jesli chodzi o model ciągnika to są dwa rodzaje : 85 km bez doładowania i 95 oraz 105 km z turbo i intercoolerem. To sa oba takie same silniki tylko różnia się dawką paliwa, obrotami, tulejami, pierścieniami i tym turbo. Silniki bez doładowania gołe, w zimę mają lżejszy rozruch i pala przy samej świecy płomieniowej, ale te drugie też dobrze palą tylko grzałka juz jest potrzebna do płynu chłodniczego.
Pamiętaj że zawsze rzeczy prostsze są trwalsze i łatwiejsze w użytkowaniu, a na 20 ha to potwora Ci nie trzeba.
Co do rewersu w belarusach to ma go tylko model 892 i jest on mechaniczny, przód na krzyżaku, ale za to mniej przełożeń w skrzyni biegów. Nie ma czegos takiego jak rewers w dowolnym modelu na zamówienie. Rewers potem się zaczyna bodajrze od modeli 120 km.
Klima w belarusie to rzecz do założenia za 6 tyś w profesjonalnym zakładzie który montuje je w busach itp. W modelach >105 km chyba już jest standardowo.
Wszyscy piszą, że do tura to obowiążkow most krzyżakowy musi być, ale on ma większy promień skrętu niż stożkowy. Do tego musisz pilnować krzyżaków, smarować je i nie jeżdzić po głębokiej wodzie. Według instrukcji most krzyżakowy na oponach R24 przenosi o 1100kg większe obciążenia (2200kg) od stożkowego. Bardzo wiele osób ma mosty stożkowe z turem i jakoś nie sypią się im co roku. A Ty nie masz 200 ha łąk do sprasowania i zebrania bel.
Co do modelu to polecam albo 820.1 na stożku(wersja najtańsza) lub 952.3 wersja 95 km, most krzyżak, elektohydrauliczne załączanie WOM i przedniego napędu. Podnośnik już ma bosha na monobloku. Silnik z turbo i intercoolerem pracuje już łagodniej, ale wiadomo spalic swoje musi. Skrzynia ma 14 przełozeń, kosztem synchronizacji pierwszych pierwszych 3 biegów, biegi wysokie jej nie mają już. Wszystkie modele od 820.3 w góre są cenowo prawie jednakowe, także 952.3 jest optymalnym wyborem. Model 1025.2 105KM to sprzęgło dwutarczowe, wyżyłowany silnik, i dużo więcej problemów. Pozatym za wielki jak dla Ciebie.
Model 820.1 820.3 mają skrzynie z 22 biegami, 18 przód 4 tył. Bez synchronizacji.
Model 892 z rewersem ma także mniej przełożeń, no bo gdzieś ten rewers musieli wcisnąc.
Wybór jest prosty: jak masz kase to kupuj nowy 952.3, a jak sie liczysz z każdym groszem to bież najprostrzy, bo i potem w naprawie będzie mniej do roboty.
Modele belarusów z silnikami deutz sa strasznie wygórowane cenowo, nie wiem czy jej warte.
Ja osobiście nie namawiam do niczego, sam posiadam najprostrzy model belarusa 820.1 z turem i jakoś na 20 ha przy hodowli krów nie narzekam. Nie lubie inwestować w sprzęt który u mnie tak niewiele pracuje. Lepiej coś innego kupić za te 30 -40 tyś różnicy.
Pozdrawiam

Edytowany przez Biebrzak, 02 lipiec 2012 - 16:00.

"KPK Kumurun Team"

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#31 Share MgrLukash

MgrLukash

Never Cut My Wings

• Members
  • PipPipPip
  • 1643 postów

Napisany 02 lipiec 2012 - 13:52

Jaki model Belarusa i jaka cena :wacko: troche namieszałeś :wacko:
- Pronar też nadzwyczajnego serwisu nie ma :P
- Nie ma 105KM TDI jest tylko 110KM
- Rewers występuje w mniejszych modelach tak jak pisłaem, nawet na AF ktoś ma model 592 z takowym wypasem (gdzieś był jeszcze temat o 952 i rewersie) w większych modelach nie ma rewersu maja one już inaczej zaprojektowaną skrzynię niz te mniejsze...
- Klimy niema raczej w standardzie przynajmniej  w modelach z kanciastą kabiną ;)
- Teoretycznie stożek powinien byc skretniejszy w praktycem jest chyba odwrotnie :P
- 952.3 ma elektrohydrauliczne załączanie WOMu i Blokady a 4x4 tak jak za dawnych lat dźwignią po prawej stronie :lol:
- skrzynia 14/4 ma wszystkie biegi zsynronizowane po za 1 i R
- Silnik w 1025 wyżałowany? :blink: Toc on ma 4,7l poj. :lol:
- Jaka masa problemów dotyczy 1025?

Edytowany przez MgrLukash, 02 lipiec 2012 - 13:55.

♫Life Is Music♫
♫Music Is Life♫

#32 Share mlodyy18

mlodyy18

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 90 postów

Napisany 02 lipiec 2012 - 14:01

Jaki model Belarusa i jaka cena Czyli jak na prawde jest z tym bo kazdy wie cos innego i nie wiem teraz juz w kogo odp moge zaufac i kogo sa prawdziwe a kto pisze bzdury sory ale tak to wyglada . Narazie jeszcze nie wiem waham się czy używany czy nowy bo gdyby używany to mogę bardziej zainwestować w planowaną przeróbkę części stodoły na boksy dla opasów - jeśli bede mógł więcej na to przeznaczyć to i większe możliwości ale zobaczę po tym jak zrobię ogólny kosztorys ile tak mniej - więcej mnie to wyniesie i potem się zdecyduje . A ten 820.1 - on ma 84km?? czy 81?

Edytowany przez mlodyy18, 02 lipiec 2012 - 14:05.

#33 Share MgrLukash

MgrLukash

Never Cut My Wings

• Members
  • PipPipPip
  • 1643 postów

Napisany 02 lipiec 2012 - 14:10

Jaki model Belarusa i jaka cena Jak MTZ to lepiej Nowego chyba że używkę w dobrym stanie trafisz i przyzwoitych pieniądzach...
820, 82.1 i 920.2 maja 81KM 920.3 ma 84KM

Edytowany przez MgrLukash, 02 lipiec 2012 - 14:12.

♫Life Is Music♫
♫Music Is Life♫

#34 Share Elektrotechnik

Elektrotechnik

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 4477 postów

Napisany 02 lipiec 2012 - 15:24

Model 1025.2 105KM to już sprzęgło dwustopniowe, wyżyłowany silnik, i dużo więcej problemów.

Od kiedy 1025 ma dwustopniowe sprzęgło? To, że ma dwie tarcze nie oznacza, że jest dwustopniowe.

#35 Share Biebrzak

Biebrzak

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 96 postów
  • Zainteresowania:Ekologiczny system gospodarowania.

Napisany 02 lipiec 2012 - 15:55

Jaki model Belarusa i jaka cena To tylko małe przeoczenie :) Mam nadzieję że nie wpłynęło to zbyt negatywnie na wartośc mojej wypowiedzi:)
Te Km to są przeliczane jakoś według norm, także prawdziwą moc to na hamowni najlepiej sprawdzić.
Klimę można założyć w zakładzie, jasno napisałem. Nie jest to oryginalna klima do belarusa tylko dokładana, pewnie od jakiegoś auta czy coś. Kiedyś nawet w formie Grand się pytałem to jest taka opcja. Jest jakiś zakład co to wykonuje.
Nie mówię, że pronar to ma serwis cudowny, mechanicy jacy sa tacy są, ale chociaż nie musisz się prosić kilka dni o coś. To jest firma i nie bawią się w oszczędności na wyjazdach serwisu.
No i jak ktoś już napisał belarusa to nowego najlepiej kupić. Różnica w cenie naprawdę jest nieduża.

Edytowany przez Biebrzak, 02 lipiec 2012 - 16:14.

"KPK Kumurun Team"

#36 Share MgrLukash

MgrLukash

Never Cut My Wings

• Members
  • PipPipPip
  • 1643 postów

Napisany 03 lipiec 2012 - 11:32

Jaki model Belarusa i jaka cena Wszystko pięknie ładnie ale zadałem jeszcze jedno pytanie:

- Jaka masa problemów dotyczy 1025?

♫Life Is Music♫
♫Music Is Life♫

#37 Share Elektrotechnik

Elektrotechnik

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 4477 postów

Napisany 03 lipiec 2012 - 12:36

Jaki model Belarusa i jaka cena Też właśnie chciałbym wiedzieć.

#38 Share mlodyy18

mlodyy18

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 90 postów

Napisany 05 lipiec 2012 - 15:59

Jaki model Belarusa i jaka cena bo z drugiej strony ostatnio czytałem ze sa mini ładowarki takie o szerokosci 1m lub 90 cm i myslałem nad tym zeby zamiast obornik wypychac turem to własnie taka ładowarka co tym sadzicie?
Na allegro znalazlem takie uzywane za okolo 40- 50 tys . W zwiazku z zakupem takiej ladowarki pojawiaja sie kolejne korzysci takie jak wypychanie obornika u trzody gdzie mam ganek o szerokosci 1metra a wiec idealnie moglbym jej uzywac tez do innych prac wokol gospodarstwa np zwozenie bel
tyle ze przydalby sie wiekszy ciagnik w gospodarstwie z przednim napedem
a moze kupic ladowarke za te 40 - 50 tys i uzywany belarus za 50 a sprzedac zetora 7211 ? w sumie prawie na to samo wyjdzie jak zakup nowego belarusa wraz z turem co o tym sadzicie?

#39 Share mlodyy18

mlodyy18

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 90 postów

Napisany 07 lipiec 2012 - 12:46

Jaki model Belarusa i jaka cena Czy prawda jest to ze mini ładowarki sa bardzo wywrotne?
Czytałem że ładowarki firmy Avant sa porządne i niedrogie lecz żadnej nie znalazłem narazie.
Co sadzicie o takich ze sterowaniem skid steer ? Mógłby mi podac ktoś przykłady modeli schaffera weidemanna i thalera(mysle ze te sa najlepsze ale moga byc innych marek) takie o szerokosci 90-100 cm

Po przeszukaniu allegro znalazłem m in taka ładowarkę:
http://otomoto.pl/inny-K113006.html
Co o niej sądzicie ?? prosze o odpowiedzi i porady.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#40 Share Junkers

Junkers

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1595 postów

Napisany 08 lipiec 2012 - 14:04

Jaki model Belarusa i jaka cena Jest dział zajmujący się ładowarkami, poszukaj, tam ci odpowiedzą.
KPK Kumurun Team
"Polak jak se chce, to se kurde potrafi" F.Kiepski
Prawidłowo użytym młotkiem i przecinakiem możemy naprawić nawet zegarek.
Belarus 952.4 - U C-330

Dodaj odpowiedź