Skocz do zawartości

Zdjęcie

Jaki model Belarusa i jaka cena

39 odpowiedzi na ten temat

#1 Share mlodyy18

mlodyy18

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 90 postów

Napisany 28 czerwiec 2012 - 15:23

Jaki model Belarusa i jaka cena Witam. Chce kupić Belarusa najlepiej nowego (może być używany byle nie starszy niż 4lata) i teraz jaki model najlepiej wybrać zastanawaialem się nad 820 ale chce go przeznaczyć do pracy z turem i będzie to główny ciągnik w moim areale. Raczej nie chcę więcej niż 100km tak myślę, ale nie wiem czy te 81 czy tam 84 w przypadku 820.3 wystarcza, bo w przyszłości będę kupował agregat i inne cięższe maszyny wiec moc się chyba przyda nie wiem czy nie lepiej 952 czy jakoś tak lub jakiś inny?
Druga sprawa to ile mnie wyniesie zakup takiego sprzętu chodzi mi o nowy ? i gdzie mogę szukać dilerów lub miejsc gdzie mogę kupić nowy ciągnik tej marki (wielkopolska) ?

Bardzo proszę Moderatorów aby nie zamykać ze względu na to ze są podobne tematy ale starsze i myślę ze te ceny cały czas się zmieniaja a ja chciałbym wiedzieć jakie są teraz a nie sprzed 3 lat . - taka mała prośba

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Jaki model Belarusa i jaka cena Dzisiaj, 23:01
  •  

#2 Share JANCZAK1176

JANCZAK1176

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 679 postów

Napisany 28 czerwiec 2012 - 16:40

Jaki model Belarusa i jaka cena Zadzwoń tutaj to powie o Cenie 506140584

#3 Share damia102

damia102

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 46 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, motocykle,muzyka

Napisany 28 czerwiec 2012 - 17:21

Jaki model Belarusa i jaka cena a ile masz ziemi i jaką produkcje. jakbyś chciał agregat czy inne ciężkie maszyny to bym brał 952 i do niego tura i traktor baja. kumpel ma i sobie chwali.

#4 Share mlodyy18

mlodyy18

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 90 postów

Napisany 28 czerwiec 2012 - 19:18

Jaki model Belarusa i jaka cena ziemi mam 20 ha w tym 5 ha łąk wiec troche robie sianokiszonki a poza tym mam hodowle trzody i krowy mleczne oraz opasy wszystkiego po trochu ;)
tez tak myslełem sobie że lepiej wiekszy ciagnik i mocniejszy zarowno do ciezkich prac jak i do tura tak mysle
a własnie jak myslicie ile moze wynosic roznica w cenie pomiedzy 952 a 820 tak mniej wiecej

#5 Share bel920

bel920

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 325 postów

Napisany 28 czerwiec 2012 - 19:18

Jaki model Belarusa i jaka cena mam belarusa 920.3 turbo intercooler 85 km już kilka lat , mało pali i bardzo duży moment obrotowy ,więc polecam takiego jako główny do gospodarstwa , bierz 920.3 z turbo i intercooler 85km na razie starczy a jak będzie potrzeba to go podkręcisz do 105km bo to ten sam silnik ale bierz na krzyżaku

Edytowany przez Marcin91, 30 czerwiec 2012 - 12:47.
nazewnictwo

#6 Share hendryk21

hendryk21

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 73 postów

Napisany 28 czerwiec 2012 - 19:57

Jaki model Belarusa i jaka cena @bel920 spróbuj swojego podkręcić do tych 105km, osoby mające 952 próbowali i jakoś się nikomu nie udało, silnik nie jest do końca ten sam
KPK Kumurun Team

#7 Share bel920

bel920

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 325 postów

Napisany 28 czerwiec 2012 - 21:54

Jaki model Belarusa i jaka cena jeśli nie chce się kombinować z dawką paliwa to najlepiej wstawić pompe wtryskową od 1025 i turbine , wyjdzie taniej niż wymiana ciągnika , a jak przerabiają ursusy 385 na 1014 ?,tak samo .

#8 Share mlodyy18

mlodyy18

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 90 postów

Napisany 29 czerwiec 2012 - 11:32

Jaki model Belarusa i jaka cena @JANCZAK1176 czy ten nr jest do jakiegoś dilera bo tak głupio mi dzwonić gdy nie wiem do kogo ? ^^
Możecie mi powiedzieć na co mam zwrócić uwagę bo czytałem ze ważny jest most krzyżakowy co jeszcze?
kurcze nie wiem nadal jaki ten model czy ten 920 różni się dużo od 820 bo chyba moc podobna ?

#9 Share Elektrotechnik

Elektrotechnik

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 4477 postów
  • Zainteresowania:Elektronika, specjalizacja: replikatory i teleportery.

Napisany 29 czerwiec 2012 - 13:53

mam belarusa 920.3 turbo intelkuler 85 km już kilka lat , mało pali i bardzo duży moment obrotowy ,więcc polecam takiego jako główny do gospodarstwa , bierz 920.3 z turbo i intelkuler 85km na razie starczy a jak będzie potrzeba to go potkręcisz do 105km bo to ten sam silnik ale bierz na krzyżaku

Co to jest "intelkuler"? :D :D :D

#10 Share mlodyy18

mlodyy18

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 90 postów

Napisany 29 czerwiec 2012 - 14:02

Jaki model Belarusa i jaka cena moze chodzilo o intercooler :P
co mi poradzacie? jaki model? aha i co sadzicie o modelu 920.4 i 930.2 oraz 952.2 bo ja sie spotkalem dotychczas tylko z .3 czyli np 952.3? one te 920.2 sa gorsze czy co? moze to glupie pytanie :lol: ale nie jestem na razie tak bardzo doswiadczony w marce belarus -_-

Edytowany przez Marcin91, 30 czerwiec 2012 - 12:49.
ortografia

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share niuniek1

niuniek1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 117 postów

Napisany 29 czerwiec 2012 - 15:45

Jaki model Belarusa i jaka cena Kolega ma Belarusa 920.3 z turem, regularnie co rok wymienia w nim sprzęgło :(
Jak chcesz mieć zapas mocy to bierz 1025 :)
Massey Ferguson 255
Ursus C-360 2x
Case 4230
Kanał youtube[--->http://www.youtube.c...ature=mhee<---]

#12 Share MgrLukash

MgrLukash

Never Cut My Wings

• Members
  • PipPipPip
  • 1643 postów
  • Zainteresowania:Bezinteresowne

Napisany 29 czerwiec 2012 - 18:15

Jaki model Belarusa i jaka cena Do ładowacza i hodowli Belarus się za bardzo nie nadaje bo ma słaby WOM i źle spasowane przełożenia...

Edytowany przez MgrLukash, 29 czerwiec 2012 - 18:17.

♫Life Is Music♫
♫Music Is Life♫

#13 Share bel920

bel920

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 325 postów

Napisany 29 czerwiec 2012 - 19:46

Jaki model Belarusa i jaka cena pieprzenie że słaby WOM , sprzęgło czy źle dobrane przełożenia, mam 920.3 z turem już kilka lat i nic z tych rzeczy nie nawala, przełożeń to ma więcej od nie jednego zachodniego i jest zasada jak dbasz tak masz .

#14 Share MgrLukash

MgrLukash

Never Cut My Wings

• Members
  • PipPipPip
  • 1643 postów

Napisany 29 czerwiec 2012 - 20:20

Jaki model Belarusa i jaka cena A ile nim mth zrobiłeś? Obciążałeś go kiedys na WOM :blink: w prasie rolującej, sieczkarni do kukurydzy itp. czy może po za lejkiem do nawozów ten ciągnik nic nie widział :P
Ja wiem co mówię juz nie raz o tym pisałem na AF
♫Life Is Music♫
♫Music Is Life♫

#15 Share bel920

bel920

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 325 postów

Napisany 29 czerwiec 2012 - 21:14

Jaki model Belarusa i jaka cena ciągnikiem tej mocy nie jeżdzi się z lejkiem a ciągnik jest głównym koniem w gospodarstwie, pług atlas 4*40, agregat 3,60 sieczkarnia do kuku ruska KS ma co robić przy niej i tak na 15 ha kuku i kilka lat z turem i wiele innych zadań przy hodowli bydła i jeszcze usługi sąsiadom więc godzin natrzepał 2500 mtg a z awarii to końcówka drążka kierowniczego, ale jak dbasz tak masz i nie pisz mi, że oszczędzam ruska bo dostaje w rure i świetnie sobie radzi z kosiarką dyskową 2,80m z kondycjonerem napęd na 1000 obr WOM , ale jak komuś te ciągniki się nie podobają to zawsze jakieś wady będą widzieć

#16 Share lukasz225

lukasz225

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 11 postów

Napisany 29 czerwiec 2012 - 22:12

Jaki model Belarusa i jaka cena witam. zgadzam się z kolegą wyżej jak dbasz tak masz ja również mam taki ciągniczek i sobie go chwale. :P

#17 Share Junkers

Junkers

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1595 postów

Napisany 29 czerwiec 2012 - 22:49

Jaki model Belarusa i jaka cena Odpowiedź co do tematu: Belarus 952.4 (95KM) cena powinna być: 105 000zł i mniejsza raczej nie realna, ja kupiłem za 111000 ale miałem dodatkowo CBMy i przeglądy w cenie. W przyszłym tygodniu powinien już być na podwórku ale czeka jeszcze na firmie na przyjazd i montaż ładowacza z Giżycka.
KPK Kumurun Team
"Polak jak se chce, to se kurde potrafi" F.Kiepski
Prawidłowo użytym młotkiem i przecinakiem możemy naprawić nawet zegarek.
Belarus 952.4 - U C-330

#18 Share Elektrotechnik

Elektrotechnik

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 4477 postów

Napisany 30 czerwiec 2012 - 09:53

Kolega ma Belarusa 920.3 z turem, regularnie co rok wymienia w nim sprzęgło :(
Jak chcesz mieć zapas mocy to bierz 1025 :)

Sprzęgło to trzeba jeszcze umieć wymienić. Co do sprzęgła WOM to też jest patent żeby się nie ślizgało i pracowało długo i bezawaryjnie.

#19 Share MgrLukash

MgrLukash

Never Cut My Wings

• Members
  • PipPipPip
  • 1643 postów

Napisany 30 czerwiec 2012 - 10:02

Jaki model Belarusa i jaka cena To twój już bedzie na wtrysku CR?

jak dbasz tak masz i nie pisz mi że że oszczędzam ruska bo dostaje w rure i świetnie sobie radzi z kosiarką dyskową 2,80 m z kondycjonerem napęd na 1000 obr WOM , ale jak komuś te ciągniki się nie podobają to zawsze jakieś wady będą widzieć

-Nie mówie że oszczedzasz tylko zadałem pytanie bo niektórzy kupuja takiego i ganiają nim w maszynach od C-360 czy 5211 chwaląc się cudną bezawaryjnością...-Co ma dbanie do np: nietrzymającej taśmy WOM :blink: (pragne podkreślic iż ciągnik był ok półroczny gdy po raz pierwszy to zdarzenie miało miejsce, na gwarancji serwisowany)-Zalezy co masz na mysli pisząc podoba bo jeśli chodzi o wyglad to znosny jest w porównaniu do jakichs chińskich wynalazkow z oponami jak w rowerze :P

witam. zgadzam się z kolegą wyżej jak dbasz tak masz ja również mam taki ciągniczek i sę go chwale. :P

- myślnik 2 wyjaśnij :blink:

Edytowany przez Marcin91, 30 czerwiec 2012 - 12:54.
ortografia, literówki

♫Life Is Music♫
♫Music Is Life♫

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share Elektrotechnik

Elektrotechnik

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 4477 postów

Napisany 30 czerwiec 2012 - 11:12

Co ma dbanie do np: nietrzymającej taśmy WOM :blink:

Tu akurat niewiele, poza regulacją taśm. Ale tak jak już pisałem da się to zrobić tak, że taśmy trzymają dobrze i można je zużyć do samej blachy, a nie tak jak jest w oryginale, że trzeba wyrzucić taśmy jak mają jeszcze 3/4 grubości.

Dodaj odpowiedź