Skocz do zawartości

Zdjęcie

JD 6830 czy CLAAS ARION 630

6 odpowiedzi na ten temat

#1 Share smolenr

smolenr

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 6 postów

Napisany 27 czerwiec 2012 - 22:12

JD 6830 czy CLAAS ARION 630 Witam,
Jestem nowym użytkownikiem tego forum, prosiłbym kolegów o poradę, który ciągnik wybrać - JD 6830 czy CLAAS ARION 630?

Oba ciągniki mają ten sam silnik ale inne skrzynie. Jeździłem po placu jednym i drugim no i przy obsłudze jest zasadnicza różnica.

Chciałbym do tego uzyskać informację czym różni się wersja R od M w JD (dawniej były wersje Premium i Comfort), bo przedstawiciel każe mi iść oglądać 2 ciągniki i porównywać, a przecież nie o to chodzi.
Jakie są typowe usterki JD 6630 jak sprawuje się hudraulika, a jak skrzynia i silnik oraz czy nie ma problemów z elektroniką i dodatkowym osprzętem ciągnika.

Odnośnie ARIONA słyszałem, że są problemy z hydrauliką, ale co dokładnie to nie wiem. Dodatkowo chciałbym się dowiedzieć tego samego co JD tzn. typowe usterki, zachowanie skrzyni, silnika, elektroniki i dodatkowego osprzętu. Interesowałaby mnie wersja CIS.

No i ostatnia rzecz, jaki jest komfort pracy, który jest bardziej intuicyjny w obsłudze, tańszy w eksploatacji oraz jak wygląda sprawa napraw serwisowych.

Bardzo bym prosił o wypowiedzenie się użytkowników tych maszyn.

Ogłoszenia agrogrosik

• agrogrosik.pl
  • agrogrosik.pl

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
JD 6830 czy CLAAS ARION 630 Dzisiaj, 10:23
  •  

#2 Share kissmy...

kissmy...

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4292 postów

Napisany 27 czerwiec 2012 - 23:50

JD 6830 czy CLAAS ARION 630 nie jestem użytkownikiem 6830 (ale mam dwa inne konie z tej stajni) i właśnie jestem na etapie teoretycznych rozważań nad zmianą jednego z nich, jeśli chodzi o serię 6x30 to właśnie 6830 z 6 cylindrowych ciągników charakteryzuje się najlepszymi parametrami, nie wiem jak jest z claasem, ale odnośnie do JD to teraz z wyboru między wersjami jest wyłącznie comfort do końca lipca (albo 6R) i jest to banalny w obsłudze, prosty i niezawodny ciągnik (koniecznie należy wziąć z mocniejszą pompę hydrauliki), patrząc na specyfikację claasa to odrzuca przekładnia 16x16, w jd jest 20x20 i przełożeń troszeczkę brakuje, ten JD kosztuje ok 270tys zł netto(z TLS czyli miękką osią), także zważając na korzystną cenę, trwałą i co ważne sprawdzoną już konstrukcję nie ryzykowałbym z claasem jeśli nie będzie on sporo tańszy (no chyba, że ma on wyposażenie bliższe klasie premium w JD z 4 zaworami na cylinder itd), bo przekładnia w tej klasie ciągniku to rzecz najważniejsza a 16 przełożeń nie przystoi

#3 Share lysyrolnik

lysyrolnik

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 1353 postów

Napisany 28 czerwiec 2012 - 06:22

JD 6830 czy CLAAS ARION 630 @kissmy Arion w wersji CIS ma skrzynie z 24 przełożeniami przód/tył(skrzynia taka sama jak w fergusonie serii 64xx)
Silnik w CIS ma te 4 zaworki na cylinder i resztę bajerów. W środku, uproszczona wersja Cebisa, sterowanie zaworami hydr.jest na linki, można domówić elektropilot. podłokietnik coś na wzór Commandarm w JD. A wiosną jak się pytałem o cenę Ariona 620 CIS to z przednią ośka amortyzowana powiedzieli mi 230 tys.netto.

Honda - The Power of Dreams :)

#4 Share smolenr

smolenr

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 6 postów

Napisany 28 czerwiec 2012 - 08:25

JD 6830 czy CLAAS ARION 630 a JD comfort ile ma zaworów na gar? a użytkował ktoś w ogóle skrzynie DirectDrive w JD?
A może ktoś posiada u siebie na podwórku obie firmy i mógłby je porównać z punktu widzenia użytkownika

Edytowany przez smolenr, 28 czerwiec 2012 - 08:37.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#5 Share MF2007

MF2007

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 272 postów
  • Zainteresowania:Ciągniki i maszyny rolnicze, a szczególnie przekładnie zmiany biegów

Napisany 28 czerwiec 2012 - 12:14

JD 6830 czy CLAAS ARION 630 Direct Drive to nowość więc wątpię, żeby ktoś miał z tym duże doświadczenia. Na pewno jest lepsza od Power/Auto Quad bo jest dwusprzęgłowa.

#6 Share LUSI

LUSI

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 38 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo/Motoryzacja

Napisany 28 czerwiec 2012 - 15:59

JD 6830 czy CLAAS ARION 630

...Chciałbym do tego uzyskać informację czym różni się wersja R od M w JD (dawniej były wersje Premium i Comfort), bo przedstawiciel każe mi iść oglądać 2 ciągniki i porównywać, a przecież nie o to chodzi...

to co z niego za przedstawiciel, skora każe Tobie iść i samemu "doszukiwać" się różnic, czyżby nie zależało mu na sprzedaży?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#7 Share smolenr

smolenr

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 6 postów

Napisany 26 sierpień 2013 - 22:55

JD 6830 czy CLAAS ARION 630 Temat do zamknięcia.
Kupiłem JD 6830 Comfort, mam zrobione 150 mth od grudnia, póki co to jestem zadowolony z niego zaczepiamy do niego pług 4-skibowy obrotowy GB i i seiwnik 3m kverneland. Claas wychodził droże z amortyzowaną osią niż JD. Przy uruchamianu pługa serwisant od Korbanka stwierdził, że jest to o wiele lepszy wybór niż MF.

Dodaj odpowiedź