Skocz do zawartości

Zdjęcie

Tine seeder firmy Kverneland

5 odpowiedzi na ten temat

#1 Share luk2782

luk2782

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 664 postów
  • Zainteresowania:Kazda porażka jest nawozem sukcesu!

Napisany 01 październik 2006 - 12:11

Tine seeder firmy Kverneland Witam!
Interesuje mnie ten zestaw upr-siew do uprawy uproszczonej. ma on wiele zalet le i minusów. minusy to jezeli chodzi o informacje na jego temat. Widział ktos z was ten zestwa w pracy? oparty jest na Acordowskim siewniku i kultywatoze o 4 lub 3 rzedach redliczek ze zgarniaczem. Ciekawi mnie czy mozna nim siac rzepak? bo sam siewnik da rade ale system uprawy czy mu dotrzyma kroku? może macie zdanie na temat samego siewnika jakie ma zalety a jakie wady? wszystkie uwagi i spostrzerzenia mile widziane. jeszcze dzis postaram sie wysłac fotki tego sprzetu do galeri bay mozna byl popatrzec o co mi chodzi:)
pozdrawiam!
Nie ma piękniejszego dzwięku niz ryk 7,1 litrowego Deutza - muzyka dla moich uszu:)
szacunek dla NH ale respekt uznanie i oddanie dla DEUTZ-FAHR-a:)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Tine seeder firmy Kverneland Dzisiaj, 03:36
  •  

#2 Share LowRider

LowRider

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 989 postów

Napisany 03 październik 2006 - 14:08

Tine seeder firmy Kverneland A mi się bardziej podoba QUICK z unii nabudowany na aresa talerzowego.

#3 Share luk2782

luk2782

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 664 postów

Napisany 03 październik 2006 - 18:09

Tine seeder firmy Kverneland hehe tez jest fajny ale mi chodzi o ten rodzaj agregatu. składany do transportu, predkosc pracy nawet 15km/h duza skrzynia maszyna stworzona do uprawy konserwujacej. quick ma redlice talerzowe a ten ma zeby nie wiem jak w qicku z naciskeim na redlice i kopiowaniem terenu. W TS za kopiowanie terenu odpowiadaja cztery szerokie koła z przodu agregatu wspomagane przez cylinder hydrauliczny który odpowiada ze utrzymanie głebokosci pracy. na skali głebowosci pracy było od 0 do 75mm skok byl chyba co 5mm. ale zastanawia mnie fakt jak ta maszyna posieje rzepak na 2 cm po zaoranej glebie. teoretycznie nie powinno byc problemu. ale ja kverdzia jeszcze nie miałem i nie mam nie wiem czy wierzyc tak do konca w to co pisza:)
Nie ma piękniejszego dzwięku niz ryk 7,1 litrowego Deutza - muzyka dla moich uszu:)

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#4 Share tomek

tomek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 918 postów

Napisany 03 październik 2006 - 18:12

Tine seeder firmy Kverneland a zobacz ofertę firmy agrotop siew nawet do 25 km/h

#5 Share luk2782

luk2782

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 664 postów

Napisany 03 październik 2006 - 19:00

Tine seeder firmy Kverneland chyba rozumiem o czym piszesz:) disc-o-system czy jakos tak. w karzdym badz razie spróbuj jechac po znaczniku z predkoscia 25km/h. troszke chyba za szybko:) ciezko sie wtedy prosto jeździ:)poza tym talerze. jakos nadal ciagnie mnie za tym dłutem:)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#6 Share LowRider

LowRider

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 989 postów

Napisany 03 październik 2006 - 19:15

Tine seeder firmy Kverneland QUICKiem też bez problemu można siać 15km/h (chyba,że się rozleci :P ) 3 metrowy ma 24 redlice talerzowe w rozstawie 12,5cm, każda z kółkiem podporowym które utrzymuje głębokość, nacisk maksymalny do 40kG na redlicę. Całość waży 1650kg + zboże , więc z zagłębianiem w śćiernisku nie powinno być większych problemów. Talerze od znaczników są zamontowane na resorze. www.agrofoto.pl/gallery/displayimage.php?album=search&cat=0&pos=1

Dodaj odpowiedź