wojtek1628

Srutownik czy gniotownik?

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
wojtek1628    0

co jest lepsze śrutownik bijakowy czy gniotownik do rozdrabniania ziarna dla trzody chlewnej

 

Następnym razem z takim tytułem temat będzie automatycznie zamykany.

Edytowano przez milanreal1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TheBociek1996    598

Dla trzody zdecydowanie śrutownik bijakowy. Zboże jest lepiej zmielone przy czym świnia lepiej je trawi. Natomiast Gniotownik z zalet ma to że materiał nie traci białka.


Wiem, że nic nie wiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtek1628    0

Dla trzody zdecydowanie śrutownik bijakowy. Zboże jest lepiej zmielone przy czym świnia lepiej je trawi. Natomiast Gniotownik z zalet ma to że materiał nie traci białka.

 

 

ale co jest leprze i tańsze w utrzymaniu chodzi mi o wałki w gniotowniku ile wytrzymują

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TheBociek1996    598

Tego to ja nie wiem, bo nigdy go nie miałem. Wydaje mi się że śrutownik będzie tańszy w zakupie, trwalszy no i dla trzody lepszy.


Wiem, że nic nie wiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A co tam ci się psuje, jak byś się uparł to i w domu byś część dorobił bynajmniej do mojego śrutownika. Od kąd pamiętam to w śrutowniku nic się nie zepsuło jedynie jakiś tam pasek był wymieniany czy coś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtek1628    0

A co tam ci się psuje, jak byś się uparł to i w domu byś część dorobił bynajmniej do mojego śrutownika. Od kąd pamiętam to w śrutowniku nic się nie zepsuło jedynie jakiś tam pasek był wymieniany czy coś.

 

 

 

ale mi chodzi co się najczęściej psuje w gniotowniku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

witam ja posiadam gniotownik do zboża SIPMA, awarii żadnej nie było przez 18 lat. w tamtym roku musiałem przefrezować walce bo nie chciały juz zgniatać. znów jest jak nowy w razie pytań prosze:)


ArturKowalewo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
simson2812    423

raczej bijakowy


W razie jakich kolwiek pytań pisać na PW. Jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Też mam gniotownik sipma i nigdy się w nim nic nie zepsuło, wykonuje pracę szybciej niż bijakowy i ma mniejszy silnik co za tym idzie mniejsze zużycie prądu.Mamy go od nowości chyba 17 lat i świńki ładnie rosną.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Ja mam obecnie od roku gniotownik,wcześniej kilkanaście lat był śrutownik bijakowy i obydwa te urządzenia maja swoje plusy i minusy . Jeżeli chodzi o pasze dla trzody to zdecydowanie śrutownik bijakowy ,dla krów mlecznych gniotownik . Gniotownik jest wydajniejszy (ale to zależy też od szerokości walców ),wystarcza mu mniejszy silnik elek. .Wadą gniotownika jest to , że jak jest nawet lekko wilgotne zboże może nie iść ,ponieważ ziarno oblepia walce . Z częściami do gniotownika nie ma problemu ,są dostępne ,mi ostatnio poszło łożysko koszt 10 zł . Śrutownik bijakowy ,wolniejszy , duże zapotrzebowanie mocy ,też trzeba wymieniać bijaki i siatki ,a i łożyska tez się zdarzały ,lecz dla trzody myślę lepszy .

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PALAX    32

Ja także używam gnitownika ziarna dla bydła od 1998r. Firmy Sipma trzy walcowy silnik 7kw. Dla mnie problemem jest że jak jest przerwa chwilowa prądu to walce sę zapychają i następnie trudno oczyścić walce tak by ruszył ponownie.


Z góry przepraszam za błędy ortograficzne i literowe. Nigdy nie bylem w tym mistrzem. Jeśli pomogłem - Wciśnij zieloną strzałkę widoczną na moim poście po prawej stronie.

POZDRAWIAM PALAX

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Łapka między koła zębate i delikatnie kręcisz i idzie.


sprzedam

Opryskiwacz Pilmet 

www.olx.pl/oferta/opryskiwacz-pilmet-2018-18-m-2000l-nie-hardi-rau-evrard-CID757-IDxqwma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PALAX    32

Wiem, ale jak niezdążysz wyłączyć natychmiast to zasypie dokładnie. Włanczam wtedy lewe obroty silnika i pochwili tak jak mówisz łapką, jednak jest to kłopotliwe i zajmuje trochę czasu.


Z góry przepraszam za błędy ortograficzne i literowe. Nigdy nie bylem w tym mistrzem. Jeśli pomogłem - Wciśnij zieloną strzałkę widoczną na moim poście po prawej stronie.

POZDRAWIAM PALAX

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wygarniałem ręką to co się nasypało, łapką delikatnie zgniotłem resztkę. Razem z odkręceniem osłony max 2 minuty (pracownik zamiast pilnować worków czasami się zapominał więc doszedłem do wprawy).


sprzedam

Opryskiwacz Pilmet 

www.olx.pl/oferta/opryskiwacz-pilmet-2018-18-m-2000l-nie-hardi-rau-evrard-CID757-IDxqwma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PALAX    32

Jaki masz gniotownik z sipmy. Bo ja mam 3 walcowy i nie mam dostępu do walców tak by ręką wygarnąć. Wszystko co pozostanie muszę łapką wykręcić


Z góry przepraszam za błędy ortograficzne i literowe. Nigdy nie bylem w tym mistrzem. Jeśli pomogłem - Wciśnij zieloną strzałkę widoczną na moim poście po prawej stronie.

POZDRAWIAM PALAX

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Też Sipmy, ale 2 walcowy. Sorry , nie doczytałem, że masz 3 walce. Mea culpa.


sprzedam

Opryskiwacz Pilmet 

www.olx.pl/oferta/opryskiwacz-pilmet-2018-18-m-2000l-nie-hardi-rau-evrard-CID757-IDxqwma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez SeverusSnape
      Dzień dobry,
      Szanowni forumowicze, posiadam przyczepę Autosan D-45. Niestety, przedni siłownik strasznie leci. Przymierzam się do remontu tej przyczepy i myślę nad wymianą siłownika, jednak niestety nie umiem go nigdzie znaleźć. Czy posiada ktoś może katalog do tej przyczepy? Ewentualnie mógłby pomóc w zlokalizowaniu takiego siłownika? 
      Z góry dziękuję za pomoc
    • Przez Dominikw52
      Witam,
      mam problem z uruchomieniem silnika w  ładowarce Manitou MLT 634 LSU Turbo rok 2003. Myślę ze pompa hydrauliczna przestawiona jest na pełna moc, co wytworzyło bardzo duże ciśnienie w instalacji hydraulicznej. Ładowarka ta nie posiada potencjometru przy pompie wtryskowej. Co może być przyczyną tak wysokiego ciśnienia w instalacji hydraulicznej ? Dodam że silnik jest w 100% sprawny. Proszę o rady. Z góry dziękuje.
    • Przez dominikl95
      czy ktoś posiada tego typu kosiarkę czy jest ona czegoś warta i czy nadaje się na łąki torfowe?
    • Przez Macieks
      Witam was mam do was jedno pytanie ktoś może wie co to za marka obsypnika ? niestety nie posiadam tabliczki znamino wej 


    • Przez raven18
      Przyczepa skorupowa z własną hydrauliką, siłownik po wymianie uszczelniaczy gdyż tłoczysko jest w dobrym stanie. Cieknie. Chyba nawet bardziej niż przed wymianą uszczelnień, tylko cały problem jest w tym że nie cieknie podczas podnoszenia czy opuszczania ale już po opuszczeniu, złożeniu, dodam że wcześniej było to samo dlatego poszedł do regeneracji... 😒 Dopiero jak daje dźwignię przy pompie od opuszczania na tzw wolny spływ przestaje, co to może być, tam się jakieś ciśnienie tworzy czy jak. Normalnie paka podniesiona nic nie cieknie, nie opada a jak złożę to zaczyna ciec ... 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj