Skocz do zawartości

Zdjęcie

Talerzówka czy gleboglyzarka ?

13 odpowiedzi na ten temat

#1 Share Izabella29

Izabella29

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 1 postów

Napisany 25 czerwiec 2012 - 08:38

Talerzówka czy gleboglyzarka ? Witam
Panowie potrzebuję porady ,co lepiej kupic talerzówkę czy gleboglyzarkę do ciągnika T-25
który sprzęt lepiej zmięsza pociętą słomę z ziemią .

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Talerzówka czy gleboglyzarka ? Dzisiaj, 11:17
  •  

#2 Share Tomencki184

Tomencki184

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 49 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja Dziewczyny Rolnictwo :)))

Napisany 25 czerwiec 2012 - 09:52

Talerzówka czy gleboglyzarka ? To zależy na jaką powierzchnie chcesz obrobic.HHm glebogryzarką idziesz wolniej ale za to gleba lepiej CI się miesza z resztkami pożniwnymi.Talezówką robota idzie z tym ,że nie masz tak uprawionej ziemi,a po za tym zostają grudy.Co do uprawy na polu wystarczy talerzówka,natomiast glebogryzarką możesz sobie zrobić pod kwiatki albo ogródek.Szkoda paliwa

#3 Share Dominiczek12

Dominiczek12

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 172 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, motoryzacja, elektronika

Napisany 25 czerwiec 2012 - 12:52

Talerzówka czy gleboglyzarka ? To i to moim zdaniem do t-25 nie pasuje. Szkoda ciągnika do takich maszyn. Glebogryzarką jak będziesz dużo robić to skrzynia ci siadnie i po ptokach. Co do talerzówki to t-25 również jest trochę za słaby bo nie da ta uprawa takiego dobrego efektu już bym wolał pług podorywkowy kupić.

#4 Share damia102

damia102

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 46 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, motocykle,muzyka

Napisany 25 czerwiec 2012 - 13:24

Talerzówka czy gleboglyzarka ? wąską talerzówką jakby głębiej ją wpuścił to łądnie przykryje i za nią bronę i masz stół. a glebogryzarką to pod specjalistyczne uprawy raczej.

#5 Share asharot

asharot

Przyjaciel Forum

• Members
  • PipPipPip
  • 4013 postów

Napisany 25 czerwiec 2012 - 17:58

Talerzówka czy gleboglyzarka ? Ja ma to i to ale lepiej kup talerzówkę,u mnie glebogryzarka używana jest tylko do zrobienia przy miedzy.

Naklejki piktogramy: http://tiny.pl/g7fxv

#6 Share pawel807

pawel807

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 266 postów

Napisany 25 czerwiec 2012 - 20:57

Talerzówka czy gleboglyzarka ? @Dominiczek12

Co ty pleciesz że słaby jest t-25 do talerzówki ?
]
Co Twoim zdaniem to jest słaby efekt ? http://www.agrofoto....5-i-talerzowka/ Dodam że mam już słaby silnik, ale i tak idzie.

A co Ty glebogryzarka chcesz w łące robić? Że ma się skrzynia popsuć ? Jakoś ja robię i glebogryzarką i talerzówką i nic się nie psuje.

Co do tematu. Jak masz zamiar robić duże kawałki pola to kup talerzówkę 1,8 (8 talerzy na jednej osi). Zrobisz szybciej i też dobrze. Glebogryzarką robisz wolno, bardzo wolno i szkoda paliwa. Polecam talerzówkę.

#7 Share Dominiczek12

Dominiczek12

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 172 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, motoryzacja, elektronika

Napisany 27 czerwiec 2012 - 09:26

Talerzówka czy gleboglyzarka ? @pawel807 A jaką masz klase gleby, bo u mnie I, II klasa z taką talerzówką t-25 lekko nie ma a jeszcze u mnie są niewielkie górki to t-25 nie daje rady wyjechać pod taką górkę z talerzówka. Z resztą moje gleby po przejechaniu talerzówką taką jak ty nie dają specjalnego efektu bo trzeba jeździć 2-3 razy żeby uzyskać taki efekt jak twój.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#8 Share Mentos223

Mentos223

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 126 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo,motocross,motoryzacja :)

Napisany 28 czerwiec 2012 - 09:35

Talerzówka czy gleboglyzarka ? Ja pracowalem z gleboryzarką na powierchni 30 arów można usnąć a co dopiero jak ty chcesz więcej uprawiać no i paliwa idzie w pizdu moim zdaniem talerzówka będzię lepsza :)

Edytowany przez Mentos223, 28 czerwiec 2012 - 09:36.

Polska moc :)

#9 Share mizerek

mizerek

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 52 postów

Napisany 04 lipiec 2012 - 07:23

Talerzówka czy gleboglyzarka ? Też bym ci radzil talerzówke. Na pewno mniej dostanie ciagnik jak przy glebogryzarce i szybciej robota pójdzie, tylko nie wiekszą jak 1.8m bo wiekszej nie da rady, a i z tym bedzie mial ciezko. A no i przy ruskim ciagniku to slaby efekt bedzie.

#10 Share Geo

Geo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 549 postów
  • Zainteresowania:Ciekawostki naukowe i nie tylko

Napisany 06 lipiec 2012 - 12:48

Talerzówka czy gleboglyzarka ? Do T-25 najlepszy będzie pług podorywkowy. 3 skiby pociągnie bez problemu, a jak masz słabsze ziemie to i czwórce podorywkowej da radę. Ja mam i tależówkę i glebogryzarkę. Talerzówka którą mam jest trochę za ciężka do Władka choć nie jest szeroka, ale jest to talerzówka w układzie X czyli cięższa od takiej samej w układzie V. Glebogryzarką przestałem robić jak urwałem koło zamachowe w silniku. Teraz jak już to tylko po miękkiej ziemi w ogródku. Niestety ale każdy nieco większy kamień to znaczne obciążenie dla skrzyni biegów i jak się okazuje dla bezwałdności koła zamachowego. Urwały się na szczęście tylko śruby mocujące i kołki, ale roboty było na dwa dni przy remoncie. Do awarii robiłem glebogryzarką całe hektary i to nie na biegach terenowych więc władek daje radę, ale kilka razy ukręciłem wałek przekaźnika mocy, a w końcu poszło koło zamachowe, więc nie polecam glebogryzarki do władka, no chyba, że na polu nie ma kmieni. A poza tym jeśli już glebogryzarka to nie po rżysku tylko po miękkiej, przeoranej ziemi, a talerzówka to raczej do mocniejszych traktorów, bo jak chcesz wymieszać słomę z ziemią to niestety, ale musisz jechać dość szybko.

Edytowany przez Geo, 06 lipiec 2012 - 12:51.

#11 Share Tomencki184

Tomencki184

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 49 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja Dziewczyny Rolnictwo :)))

Napisany 06 lipiec 2012 - 15:42

Talerzówka czy gleboglyzarka ? Geo Wszystko Ci urywało bo nie stosowałeś wałka ze sprzegłem przeciażeniowym.Nawet w instrukcji pisze że nie wolno używać takich wałków bez sprzęgła.Trochę drogi kit, ale lepsze jak coś w ciągniku urwać i meczyć się pare dni

#12 Share Geo

Geo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 549 postów
  • Zainteresowania:Ciekawostki naukowe i nie tylko

Napisany 09 lipiec 2012 - 14:00

Talerzówka czy gleboglyzarka ? Mądry Polak po szkodzie :). Tylko weź i kup odpowiedni wałek :). Chciałem coś takiego kupić, ale tanich nie ma sensu kupować, bo przenoszą za małe momenty. A pozostałe są albo cierne (nie bardzo do glebogryzarki) albo strasznie drogie. Na szczęście glebogyzarki ostatnio używam mało, a jumz (bo nie używam już władka do tej maszyny) jakoś nie ukręca wałków - nie wiem dlaczego ;).

#13 Share ratownik345

ratownik345

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 1 postów

Napisany 17 styczeń 2014 - 13:36

Talerzówka czy gleboglyzarka ? Wydaje mi sie że T-25 z glebogryzarką sobie poradzi, a z tależówką to na pewno (sam używam i nie ma problemu, nic się jeszcze nie stało) ale to mija sugestia, jeśli chce ktoś polecam artykuł na temat między innymi pługów i glebogryzarki. W linku znajdziecie opisy i parametry tych urządzeń. Pozdrawiam

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#14 Share matys_vip

matys_vip

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 1 postów

Napisany 14 sierpień 2016 - 12:26

Talerzówka czy gleboglyzarka ?

siemka ja kupiłem w tym roku talerzówe 1,6m 2x7 i po pierwszych próbach mogę powiedzieć że jeśli masz sieczkę ze słomy to efekt jest marny ale jak masz słomę sprzątniętą  to bardzo ładnie wychodzi