przyszlyrolnik

Sposób obrotu pługa AGROZET

Polecane posty

Witam, ojciec posiada pług trzyskibowy czeskiej firmy AGROZET. FOTO:post-3548-0-66791200-1340577097_thumb.jpg

Parę dobrych lat stał nie używany bo nie odwracał na jedną ze stron. Niedawno postanowiłem zajrzeć do siłownika i okazało się, że gumki uszczelniające na tłoku są porozrywane. Wymieniłem je na nowe i siłownik działa w obie strony. (wsuwa się i wysuwa) Po podłączeniu pługa dwoma przewodami hydraulicznymi do zetora 8011 pług odwraca się w obie strony lecz przy tym muszę wykonać dwa ruchy dźwignią w traktorze. Tzn. gdy podnoszę wajchę w górę to siłownik się wysuwa na maxa (pług odwraca się na jedna stronę) i żeby wsunął się z powrotem (odwrócil w druga stronę) muszę wykonać drugi ruch wajchą w dół.

Moje pytanie brzmi, czy nie powinno być tak, że w pługach tego typu (z dwoma wężami) cały cykl obrotu (wsuwanie i wysuwanie się siłownika) wykonuje się podnosząc tylko jeden raz wajchę w górę bądź w dół? W końcu przed siłownikiem jest tam jakiś rozdzielacz, który powinien automatycznie po wysunięciu się siłownika chować go.

Mam nadzieję, że w miarę z sensem wytłumaczyłem o co mi chodzi :) Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
patryk255    1

NIE. już tłumacze. po pierwsze to wcale nie musi być rozdzielacz tylko jakiś zaworek bezpieczeństwa przed zerwaniem tłoka np jak byś chciał pług w ziemi obrócić a po drugie jak w ciągniku wajchę podnosisz to rozdzielacz przekazuje olej z pompy olejowej na jedno z wyjść hydraulicznych a gdy ją przygniatasz do dołu to na drugie z wyjść i w ten sposób olej płynąc przez przewody jest wtłaczany z jednej ze stron tłoka co powoduje jego wysuwanie lub wsuwanie.(gdy się np wsuwa to drugim przewodem wraca olej i odwrotnie0

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

nie wiem czy to w ogóle na temat ale ja mam tak że jak na postoju obróce go ( wajcha do góry ) i chce go obrócić z powrotem to też najpierw musze dać wajchą na dół a dopiero potem ciągnąć do góry. Podczas orki tego nie ma, cały czas do góry ciągne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odpowiedzi.

 

@Patryk255 ten zaworek składa się z tłoczka, który po obu stronach jest dociśnięty sprężynami dlatego myślałem, że po maksymalnym wysunięciu się siłownika olej automatycznie wtłaczany jest drugą stroną i siłownik się chowa. Ale to będzie pewnie tak jak mówisz jakiś zawór zabezpieczający.

 

@MarcinNH

Podczas orki tego nie ma, cały czas do góry ciągne

Nie bardzo rozumiem. Podczas orki ciągnik jedzie, ale czy ma to jakieś przełożenie na to, że ciągniesz tylko w jedną stronę a na postoju już w dwie? Z ciekawości będę musiał sam spróbować.

 

Wracając do tematu. Czyli mam rozumieć, że ten pług tak ma po prostu działać? Wajcha w górę - obrót w jedną stronę, wajcha w dół - obrót w drugą stronę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris14    267

Tak to ma działać ale jest to uciążliwe trochę. Można to zautomatyzować za pomocą takiego zaworu http://www.sklep-grene.pl/product_info.php/products_id/34298 , wtedy do obrotu będziesz przesuwał dźwignię w jedną stronę i zawór automatycznie przekieruje olej w drugą komorę siłownika i obróci pług do końca.

W katalogu masz tam do wyboru jeszcze innego typu zawory [zależnie od wielkości siłownika], coś tam dobierzesz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marciano    7

wstrzymajcie się z zamknięciem tego tematu bo nie wszystko nie do końca rozumiem, w miare jasne jest dla mnie działanie zaworu do pługa obracalnego z linku - http://www.sklep-grene.pl/product_info.php/products_id/34298 - dwa przewody od siłownika obrotu pługa a jedno na zasilanie do gniazda w ciągniku, to nie bardzo rozumiem jak działa rozwiązanie jednego u userów darek1972 - http://www.agrofoto.pl/forum/gallery/image/352490 trzecia-sekcja-sterowana-elektrycznie/page__total__25__st__10 chociaż podoba mi sie bardziej bo odbywa się za pomoca jednego przycisku, możecie mi wyjaśnić jak działa jego rozwiązanie ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marciano    7

a mógłbys wysłać mi link do takiego rozdzielacza jak ma darek1972, ja nie moge akurat takiego znależć na allegro a chętnie bym o nim poczytał

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris14    267

Takiego samego nie znalazłem [tzn sterowanie mech+elektro], znalazłem tylko elektryczny.

http://allegro.pl/rozdzielacz-hydrauliczny-elektryczny-12v-1-sek-40l-i2579705324.html

 

Sam rozdzielacz jest taki sam jak mechaniczny, tylko zamiast kołpaka z dźwigienką jest zamontowana cewka z elektromagnesem która przesuwa suwak rozdzielacza w momencie kiedy przepływa przez nią prąd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez koks85
      Panowie który z tych? 4 zagonowa. 
      Unia tur 
      Agromasz pj4
      Akpil mix 40
      Którys można powiedzieć, że bardziej się wyróżnia na plus? 
       
    • Przez Maksol
      Witam mam pytanie jaki pług byłby najlepszy do ciągnika mtz 892.2? (Trochę gliny,torfu i piachu)
      PS.Tylko nie ażurowy
    • Przez krzysiek323i
      Witam. Przychodzę z pytaniem czy tą wierzyczkę można jakoś ustawic "pochylić" żeby pług bardziej wchodził dłutami? Obecnie podczas orki jest bardzo pochylony na odkładnie. 

    • Przez Piotrek2203
      Witam, mam problem z pługiem staltech u006 4+1  i ciągnikiem Case mx 135 mianowicie pług orze równo, nie mam problemu z głębokością pługa, niestety mam inny problem, ciągnik nie chce iść prosto, ściąga mnie w stronę zaoranego, przez co nie jestem w stanie uprowadzić go prosto. Muszę skręcać kolami w lewo aby nie wypadł z bruzdy przez co sam ciągnik idzie po soosie.Case na przodzie ma tylko zaczep, jest bez obciążników. Pług robił wcześniej na 4 skibach i nie było problemu, została dołożona jedna Skiba i został zmieniony ciągnik właśnie na Case. Czy problemem może być brak dociążenia na przodzie? Powiem tylko że podczas jazdy nie podrywa przodu. 
    • Przez MaTi1020
      Witam, niedawno kupiłem używany pług Gregoire Besson RB41 i mam taki problem z siłownikiem liniowania, że po obrocie pług się sam nie składa tylko trzeba pchnąć wajchę od hydrauliki w drugą stronę, żeby siłownik się schował, ale przy obrocie normalnie się wysuwa i obraca bez problemu tylko się sam nie chowa, co może być przyczyną, któraś kostka obrotu? Bo są dwie, jedna przy siłowniku od obrotu a druga na wieżyczce.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj