Skocz do zawartości

Zdjęcie

Sposób obrotu pługa AGROZET

9 odpowiedzi na ten temat

#1 Share przyszlyrolnik

przyszlyrolnik

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 35 postów

Napisany 24 czerwiec 2012 - 23:34

Sposób obrotu pługa AGROZET Witam, ojciec posiada pług trzyskibowy czeskiej firmy AGROZET. FOTO:pług Agrozet 3 skibowy.jpg
Parę dobrych lat stał nie używany bo nie odwracał na jedną ze stron. Niedawno postanowiłem zajrzeć do siłownika i okazało się, że gumki uszczelniające na tłoku są porozrywane. Wymieniłem je na nowe i siłownik działa w obie strony. (wsuwa się i wysuwa) Po podłączeniu pługa dwoma przewodami hydraulicznymi do zetora 8011 pług odwraca się w obie strony lecz przy tym muszę wykonać dwa ruchy dźwignią w traktorze. Tzn. gdy podnoszę wajchę w górę to siłownik się wysuwa na maxa (pług odwraca się na jedna stronę) i żeby wsunął się z powrotem (odwrócil w druga stronę) muszę wykonać drugi ruch wajchą w dół.
Moje pytanie brzmi, czy nie powinno być tak, że w pługach tego typu (z dwoma wężami) cały cykl obrotu (wsuwanie i wysuwanie się siłownika) wykonuje się podnosząc tylko jeden raz wajchę w górę bądź w dół? W końcu przed siłownikiem jest tam jakiś rozdzielacz, który powinien automatycznie po wysunięciu się siłownika chować go.
Mam nadzieję, że w miarę z sensem wytłumaczyłem o co mi chodzi :) Pozdrawiam

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Sposób obrotu pługa AGROZET Dzisiaj, 11:13
  •  

#2 Share patryk255

patryk255

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 92 postów
  • Zainteresowania:K/M hektary

Napisany 25 czerwiec 2012 - 01:43

Sposób obrotu pługa AGROZET NIE. już tłumacze. po pierwsze to wcale nie musi być rozdzielacz tylko jakiś zaworek bezpieczeństwa przed zerwaniem tłoka np jak byś chciał pług w ziemi obrócić a po drugie jak w ciągniku wajchę podnosisz to rozdzielacz przekazuje olej z pompy olejowej na jedno z wyjść hydraulicznych a gdy ją przygniatasz do dołu to na drugie z wyjść i w ten sposób olej płynąc przez przewody jest wtłaczany z jednej ze stron tłoka co powoduje jego wysuwanie lub wsuwanie.(gdy się np wsuwa to drugim przewodem wraca olej i odwrotnie0

#3 Share MarcinNH

MarcinNH

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 466 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 25 czerwiec 2012 - 07:47

Sposób obrotu pługa AGROZET nie wiem czy to w ogóle na temat ale ja mam tak że jak na postoju obróce go ( wajcha do góry ) i chce go obrócić z powrotem to też najpierw musze dać wajchą na dół a dopiero potem ciągnąć do góry. Podczas orki tego nie ma, cały czas do góry ciągne
www.youtube.com/user/MarcinAdamczyk12 Zapraszam na super filmy :)

#4 Share przyszlyrolnik

przyszlyrolnik

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 35 postów

Napisany 25 czerwiec 2012 - 19:19

Sposób obrotu pługa AGROZET Dziękuję za odpowiedzi.

@Patryk255 ten zaworek składa się z tłoczka, który po obu stronach jest dociśnięty sprężynami dlatego myślałem, że po maksymalnym wysunięciu się siłownika olej automatycznie wtłaczany jest drugą stroną i siłownik się chowa. Ale to będzie pewnie tak jak mówisz jakiś zawór zabezpieczający.

@MarcinNH

Podczas orki tego nie ma, cały czas do góry ciągne

Nie bardzo rozumiem. Podczas orki ciągnik jedzie, ale czy ma to jakieś przełożenie na to, że ciągniesz tylko w jedną stronę a na postoju już w dwie? Z ciekawości będę musiał sam spróbować.

Wracając do tematu. Czyli mam rozumieć, że ten pług tak ma po prostu działać? Wajcha w górę - obrót w jedną stronę, wajcha w dół - obrót w drugą stronę.

#5 Share kris14

kris14

Stary Kombinator

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 7069 postów

Napisany 25 czerwiec 2012 - 21:00

Sposób obrotu pługa AGROZET Tak to ma działać ale jest to uciążliwe trochę. Można to zautomatyzować za pomocą takiego zaworu http://www.sklep-gre...oducts_id/34298 , wtedy do obrotu będziesz przesuwał dźwignię w jedną stronę i zawór automatycznie przekieruje olej w drugą komorę siłownika i obróci pług do końca.
W katalogu masz tam do wyboru jeszcze innego typu zawory [zależnie od wielkości siłownika], coś tam dobierzesz.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#6 Share przyszlyrolnik

przyszlyrolnik

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 35 postów

Napisany 26 czerwiec 2012 - 18:31

Sposób obrotu pługa AGROZET Dziękuję jeszcze raz wszystkim za pomoc.
Temat do zamknięcia.
Pozdrawiam

#7 Share Marciano

Marciano

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 66 postów

Napisany 30 sierpień 2012 - 09:54

Sposób obrotu pługa AGROZET wstrzymajcie się z zamknięciem tego tematu bo nie wszystko nie do końca rozumiem, w miare jasne jest dla mnie działanie zaworu do pługa obracalnego z linku - http://www.sklep-gre...oducts_id/34298 - dwa przewody od siłownika obrotu pługa a jedno na zasilanie do gniazda w ciągniku, to nie bardzo rozumiem jak działa rozwiązanie jednego u userów darek1972 - http://www.agrofoto....ry/image/352490 trzecia-sekcja-sterowana-elektrycznie/page__total__25__st__10 chociaż podoba mi sie bardziej bo odbywa się za pomoca jednego przycisku, możecie mi wyjaśnić jak działa jego rozwiązanie ??

#8 Share kris14

kris14

Stary Kombinator

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 7069 postów

Napisany 30 sierpień 2012 - 12:25

Sposób obrotu pługa AGROZET Zastosował tam dodatkowy rozdzielacz hydrauliczny sterowany elektrycznie- zamiast dźwigni jest on włączany przyciskiem.
a tutaj poprawiony link do zdjęcia http://www.agrofoto....a-elektrycznie/

#9 Share Marciano

Marciano

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 66 postów

Napisany 30 sierpień 2012 - 21:04

Sposób obrotu pługa AGROZET a mógłbys wysłać mi link do takiego rozdzielacza jak ma darek1972, ja nie moge akurat takiego znależć na allegro a chętnie bym o nim poczytał

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#10 Share kris14

kris14

Stary Kombinator

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 7069 postów

Napisany 30 sierpień 2012 - 22:27

Sposób obrotu pługa AGROZET Takiego samego nie znalazłem [tzn sterowanie mech+elektro], znalazłem tylko elektryczny.
http://allegro.pl/ro...2579705324.html

Sam rozdzielacz jest taki sam jak mechaniczny, tylko zamiast kołpaka z dźwigienką jest zamontowana cewka z elektromagnesem która przesuwa suwak rozdzielacza w momencie kiedy przepływa przez nią prąd.