KIJANA14

Sipma Classic Problem z siatką.

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
KIJANA14    1

Mam mały problem z siatką w sipmie .

 

Gdy chce owinąć siatką to ściąga mi ją do środka jaka morze być przyczyna?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
FINN    1478

ten typ tak ma, fabryka tak dała i nic nie poradzisz... ;)

 

na forum już się wypowiadałęm w podobnym temacie, i tez był ten sam problem tylko, że w Farmie 2, szukaj a znajdziesz... ;)


"Wielu internautów jest kundlowatych.Jedyne, co mogą, to anonimowo szczekać, podgryzać najwyżej kostki, bo wyżej nie sięgają. Jakby ich odwiązać z łańcuchów i kazać coś zrobić, to by nie dali rady." K. Jackowski
Skargi, wnioski i zażalenia, proszę kierować na PW i GG :)
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aresss    6

Witajcie.Jesli masz ta prase to czy sianokiszoonke dobija ci dobrze ? Prosze o odpowiedz ciebie ,i innych uzytkowników forum

 

pozdrawiam .

Z góry dzieki ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Również ma problem z owijaniem siatką. Siatka czesto schodzi do srodka nawet po zastosowaniu preta. Nie wiem czy to jakis maly bląd w montazu siatki cyz poprostu wada fabryczna. Ale z teo co widze u nnych działa super wiec dziwie sie czemu u mnie jest źle. Prosze o odpowiedź !!! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kubusz    0

Witam mam problem siatka w sipmie 569/1 .

siatka sciaga sie sie do srodka i jest zamotowany pręt.

Kupiłem 2 rolki siatki DEFLAIN z pierwszej wyhodziły wmiare dobrze a z drugiej masakra.

prosze o podzieleniem sie informacja czy siatka z TAMY COWERNET zdaje egzamin.

prosze o odp

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
darek3    416

Witam

Ja mam ten sam problem w mojej sipmie Z 569/1 też ściąga mi siatkę do środka a używałem już siatki covernet 2000m i juta net 2000m z bocznymi ściągaczami i ciągle to samo.

Słyszałem że można pozaginać jakąś blachę w kształt litery V i czy mógłby mi ktoś wyjaśnić która to blacha i czy to pomoże?

Dodam jeszcze że mam zamontowany pręt rozprowadzający ale to nie wiele pomogło

Proszę użytkowników tych maszyn o pomoc.

 

Kubusz ja używałem siatki covernet 2000m i mogę powiedzieć że jest o wiele mocniejsza od juty i bale nie pękają a po jucie to różnie bywa ale co do ściągania siatki do środka to nie ma różnicy i na jednej i na drugiej ściąga tak samo więc to musi być wada obwiązywacza siatki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
FINN    1478

w sipmach jest ten motyw, że trzeba odpowiednio dobrze zbić belę i wtedy beż różnych czarów i innych wynalazków belki ładnie owijają się siatką , kwestia to wypełnienia max komory.... czyli mówiąc dosłownie, aż ciągnik bedzie stawał... Ja w tym roku prasowałem bez tego wskaźnika , ani czujnika w Farmie II i dopiero w tym roku wychodziły ładne okrągłe i dobrze sprasowane belki, prasowałem 914, siatka jakiej używałem to claas 2000 , bardzo dobra, nie wywiewa tak łatwo jak inne.

http://www.agrofoto.pl/forum/gallery/image/448403-belka-slomy/

tak mi w tym roku prasowała ;)


"Wielu internautów jest kundlowatych.Jedyne, co mogą, to anonimowo szczekać, podgryzać najwyżej kostki, bo wyżej nie sięgają. Jakby ich odwiązać z łańcuchów i kazać coś zrobić, to by nie dali rady." K. Jackowski
Skargi, wnioski i zażalenia, proszę kierować na PW i GG :)
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
darek3    416

No belki naprawdę ładne aż miło popatrzeć w przyszłym sezonie spróbóje lepiej zbijać chociaż zbijam tak że wskaźnik jest w połowie koloru czerwonego (no może trochę poniżej połowy ale dobrze na czerwonym) i takie mi nie wychodzą a prasuje U912 więc moc taka sama jak u ciebie.

A ile kosztuje rolka siatki claas 2000?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
FINN    1478

z watem ok 400zł

nie patrz na zegar... jak ciągnik zaczyna spadac z obrotów to dopiero bedzie dobrze zbita... ale wtedy na pewno skończy się skala na zegarze... ;)


"Wielu internautów jest kundlowatych.Jedyne, co mogą, to anonimowo szczekać, podgryzać najwyżej kostki, bo wyżej nie sięgają. Jakby ich odwiązać z łańcuchów i kazać coś zrobić, to by nie dali rady." K. Jackowski
Skargi, wnioski i zażalenia, proszę kierować na PW i GG :)
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
darek3    416

No może i sprubóje ale nie wiem czy się da tak zbić bo ja mam trochę górzyste pola i jak jade pod dużą górę to przy wskaźniku ok połowy pola czerwonego ciągnik dostaje porządnie po d..... (od góry to mogę zamknąć skale) musiałbym prasować zetorem 16145 ale on jest za duży do tej prasy i ona by mogła tego nie wytrzymać.

Mnie w tym roku siatka covernet 2000 wyszła 320 zł brutto a juta net 2000 tak samo i jakby nie to ściąganie do środka to bym został przy covernet bo to naprawdę porządna i dużo mocniejsza siatka od juty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ewenement    1

Panowie, mam pewien problem.Otóż w tamtym roku w zniwa ani stad ani znikąd po załączeniu siatki (zaciagnieciem sznurka) siatka idzie max 3s po czym noz ja ucina. Ten noz po prawej stronie który nachodzi na gwint jest troche wyrobiony ale go przesunolem na srubie i nadal to samo. NIe mam pojecia w czym moze byc problem. Z góry dzieki za pomoc. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowany)

może naostrz ten nóż bo on reguluje liczbę owinienć. ciężko powiedzieć. zobaczę u siebie

Edytowano przez kamilrolnik18

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
arni251    5

Sorki że się podepnę ale powiedzcie mi jak bela pociągnie siatkę jeżeli jest ruszt, czy on nie przeszkadza?? Pytam sie bo mam prase od 2 miesięcy. A jesli chodzi o te ucinanie siatki to na tym dużym nożu masz regulację i podkręc tak żeby nóz był bliżej komory prasy.


Jak coś robić to robić to dobrze!!!!!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
arni251    5

A no może i tak, spoko dzieki


Jak coś robić to robić to dobrze!!!!!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nikolas29    449

Siema classic a z 279 to samo więc zapytam co może być przyczyną że rozrywa mi sznurek na jednym boku podczas owijania dojdzie do pręta i rozrywa.dodam za pręt wypolerowalwm na błysk żadnych rowków czy zadziorow prowadnica nówka. Co się mogło zrobić 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

u mnie zbyt ciężko rolki sznurka chodziły i rwało. wzajemnie się klinowały. dociskająca lekko krzywo była względem tej drugiej. po za tym może sznurek wadliwy. w tym sezonie trafił mi się jeden kłębek który za nic nie chciał iść. rwało na końcach. no i sprawdź czy na którym oczku jakiej zadry nie ma.

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nikolas29    449

U mnie nie ma rolek chyba że tam w środku prowadnicy która to sznurek przeciąganie z boku na bok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

to ja chyba nie wiem o jakiej prasie mowa. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez kamilo2277
      Cześć, czy ktoś remontował Podbieracz w prasie rolującej  carraro record 1200 ( podobna do sipma z279) chodzi o podbieracz 1.2m. Czy między belkami a tulejkami ma być luz i jak duży? Czy części ze sipmy pasują do carraro?
    • Przez UrsusPoland
      Jak w temacie, sznurek jubilat 500. Jak ruszy owijanie to po chwili zrywa. Kombinowałem z napięciem sznurka i luzowałem, bez rezultatu. Prowadnica sznurka te taki zabierak z oczkiem nie ma bruzd.
    • Przez Koxunio
      Witam mam w swojej prasie taka końcówkę jak na zdjęciu do czego to służy to tylko przedłużenie jak to się fachowonazywa? czy jak dam sam wtyk to będzie działać? Pytam bo zaczęło przeciekać i nie wiem jak to rozwiązać i ewentualnie to znaleźć 

    • Przez Dawid1100
      Witam jaka może być przyczyna nie kręcącego się balota sipma z263 pasowa
    • Przez Dawid1100
      Witam ma ktoś może prasę sipme z263?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj