Skocz do zawartości

Zdjęcie

Głowna produkcja w waszych gospodarstwach.

124 odpowiedzi na ten temat

#1 Share luk2782

luk2782

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 664 postów
  • Zainteresowania:Kazda porażka jest nawozem sukcesu!

Napisany 01 październik 2006 - 12:04

Głowna produkcja w waszych gospodarstwach. Witam
Jestem ciekawy troszke jak to jest w waszym reginionie i w gospodarstwach u was. Co stanowi główna produkcje i w jakim regionie gospodarujecie i z jakiej produkcji słynie wasz region.

Moj reginon Leszczyńskie słynie z produkcji Trzody chlewniej w moim gospodarstwie także "blondyny" to głowny i jedyny produkt na sprzedaż.
Nie ma piękniejszego dzwięku niz ryk 7,1 litrowego Deutza - muzyka dla moich uszu:)
szacunek dla NH ale respekt uznanie i oddanie dla DEUTZ-FAHR-a:)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Głowna produkcja w waszych gospodarstwach. Dzisiaj, 15:03
  •  

#2 Share szczupak

szczupak

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 285 postów

Napisany 01 październik 2006 - 12:25

Głowna produkcja w waszych gospodarstwach. u mnie (zamojskie) to do niedawna ,,rządziły" buraki ale teraz cukrownia w mojej miejscowosci pada i większość przenosi sie na zboża i kalafior i inne warzywa
,,Nigdy nie podpisałbym się własnym nazwiskiem pod produktem, który nie ma w sobie tego, co jest najlepsze we mnie'' - John Deere :)

#3 Share jacek86

jacek86

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 110 postów

Napisany 01 październik 2006 - 12:32

Głowna produkcja w waszych gospodarstwach. rejon podlaski chyba nie trzeba tlumaczyc:)
glowna produkcja to mleko i byki
nie ma brzybkich dziewczyn,czasami tylko jest za malo alkoholu

#4 Share jarek

jarek

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 26 postów

Napisany 01 październik 2006 - 17:11

Głowna produkcja w waszych gospodarstwach. Powiat łowicki. W naszym gospodarstwie produkuje się przedewszystkim mleko. Jest też troche tuczników, truskawek i ostatni raz w tym roku uprawialiśmy ogórki. Co do regionu to raczej wszystkiego po trochu.

#5 Share Arek

Arek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3532 postów

Napisany 01 październik 2006 - 18:02

Głowna produkcja w waszych gospodarstwach. jakek skąd dokładnie jesteś? bo ja tez łowiczak :D

ogolnie region zajmuje sie trzodą chlewną i mlekiem co do roślin to chyba wszystko po trochu ale raczej głownie zborza

#6 Share Pavel

Pavel

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 1498 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja, muzyka, turystyka

Napisany 01 październik 2006 - 18:05

Głowna produkcja w waszych gospodarstwach. Podlaskie nie trzeba tłumaczyc... :) ale i tak u mnie jedyne mleko ("od moich małych blondyneczek :P")doi sie samo w postaci takich małych płci miesznej :) (pomijajac fakt kastrowania samców)

#7 Share sztafek#8482;

sztafek#8482;

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 216 postów

Napisany 01 październik 2006 - 20:40

Głowna produkcja w waszych gospodarstwach. a ja sobie jestem z małopolski i główną moją produkcją jest mleko i z tego też słynie mój region

#8 Share jarek

jarek

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 26 postów

Napisany 01 październik 2006 - 21:38

Głowna produkcja w waszych gospodarstwach. Ja jestem z gminy Kocierzew. A Ty Arek gdzie mieszkasz. Miło spotkać na forym jakiegoś swojaka.

#9 Share Laraks

Laraks

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 146 postów

Napisany 02 październik 2006 - 14:10

Głowna produkcja w waszych gospodarstwach. ja jestem z lubelskiego i w moim regionie dominuje tytoń

#10 Share Sebastian

Sebastian

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 791 postów
  • Zainteresowania:Produkcja roślina i technika z nią związana

Napisany 02 październik 2006 - 15:52

Głowna produkcja w waszych gospodarstwach. lowiczaki pewnbie oddajecie do osm lowicz?? po ile wam placa za litr mleka i jaka jest wasza ilosc mleka wyniesionego do osm??na miesiac

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share Arek

Arek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3532 postów

Napisany 03 październik 2006 - 18:58

Głowna produkcja w waszych gospodarstwach. ja jestem z gminy zduny. tak wiekszosc oddaje wlasnie do osm łowicz ale w okolicy widuje tez mleczarki z osm kutno i z bakomy. co do cen mleka to musialbym sie sąsiada zapytac bo ja krow nie hoduje :D

#12 Share Kaczorro

Kaczorro

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 16 postów

Napisany 05 październik 2006 - 10:38

Głowna produkcja w waszych gospodarstwach. opolskie pow oleski gm Rudniki: u nas głównie trzoda, bydło mięsne i truskawki

#13 Share JarekWLKP

JarekWLKP

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 543 postów

Napisany 05 październik 2006 - 18:26

Głowna produkcja w waszych gospodarstwach. Nasze gospodarstwo w Wielkopolsce, gm. Rokietnica, to 200ha, w tym ok 75ha własności, reszta to użyczenia i dzierżawy. Uprawiamy pszenicę, rzepak, przenżyto, żyto i jęczmień. Do tego ponad 50ha lasów w województwie lubuskim, gm. Pszczew. Prócz tego zajmujemy się hodowlą drobiu, dokładniej brojler w ilości 14 tyś. sztuk. Sprzęt: John Deere 7710A 4800 mtg 99r AutoQuad, Pronar 1221 2000 mtg 04r, Fortschritt 323A 400 mtg!! 91r , MTZ 82 (do sprzedania) TUR 4500 mtg 89r, Fortschritt E516B 7m 85r, zestaw uprawowo-siewny Amazone D8 3m (rocznik ok. 94), pług 5 skibowy półzawieszany obracalny AgroZet z zabezpieczeniami pneumatycznymi, pług 3 skibowy zagonowy zawieszany Fortschritt (nowy model produkowany w Polsce z niemieckich części), opryskiwacz 3000L Stanimpex Gorszewice z lancami otwieranymi hydraulicznie, agregat ścierniskowy SILLO-WOLF 3m, rozrzutnik obornika Fortschritt T088, 2 przyczepy HL 80, przyczepa polska 10t (D81 chyba), 3 przyczepy D50, ładowacz czeski, autami się chwalić nie będę, bo to przecież portal rolniczy. Niedługo zacznę wrzucać masowo duże ilości zdjęć, jednakże na chwilę obecną nie posiadam sprawnego aparatu cyfrowego.
John Deere marką ponad wszystkie.
Zamieszczone przeze mnie fotografie chronione są prawem autorskim.

#14 Share pioter

pioter

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3151 postów

Napisany 06 październik 2006 - 20:30

Głowna produkcja w waszych gospodarstwach. widze kolega troche popłynął ;)
u mnie-początek kujaw od strony bydgoszczy-to głównie bydło sam mam opasy trochę swiń.ale już okoloice inowrocławia to przeważnie badylarze.znam jedną wieś gdzie jest ponad 20 studni głębinowych..

Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

#15 Share Turbina

Turbina

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 880 postów

Napisany 06 październik 2006 - 20:48

Głowna produkcja w waszych gospodarstwach. Witam ja jestem z okolic Tucholi(BoryTucholskie)woj.kujawsko-pomorskie,55ha ziemi ornej,a główna produkcja to trzoda.chlewna.

#16 Share Sebastian

Sebastian

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 791 postów
  • Zainteresowania:Produkcja roślina i technika z nią związana

Napisany 04 listopad 2006 - 09:53

Głowna produkcja w waszych gospodarstwach.

ja jestem z gminy zduny. tak wiekszosc oddaje wlasnie do osm łowicz ale w okolicy widuje tez mleczarki z osm kutno i z bakomy. co do cen mleka to musialbym sie sąsiada zapytac bo ja krow nie hoduje :D

powiem tak bakoma placic placic narazie placi ale bardzo znikome pieniadze za mleko :( po 80gr za litr:(

#17 Share U1224

U1224

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 277 postów

Napisany 04 listopad 2006 - 10:20

Głowna produkcja w waszych gospodarstwach. To ja tez tu zaistnieje. Serock powiat Świecki kuj-pom u nas 46 ha tylko trzoda chlewna a generalnie w okolicy to główni swinki i bydełko ale miesne na mleko to malutko ludzi  u nas sie rzucilo...
c330, 5120, 155.54 MLT626T & E514

#18 Share kat

kat

R.I.P.

• Members
  • PipPipPip
  • 1847 postów

Napisany 04 listopad 2006 - 16:42

Głowna produkcja w waszych gospodarstwach. Powiat nakielski Kuj-pom. Przeważają świnie i bydło ( nie tylko mleczne, sporo ludzi trzyma same byki na opas). Ale tak że cukrowe i rzepak

#19 Share tomek

tomek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 918 postów

Napisany 04 listopad 2006 - 17:18

Głowna produkcja w waszych gospodarstwach. dokładnie ;)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share JarekWLKP

JarekWLKP

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 543 postów

Napisany 05 listopad 2006 - 12:50

Głowna produkcja w waszych gospodarstwach. Jeżeli chodzi o rejon, to mój jest bardzo zróżnicowany. W mojej wsi gospodarstwa 'z prawdziwego zdarzenia' są dwa, w tym jedno nasze. Reszta powoli dąrzy do bankructwa, albo już ich nie ma. My zajmujemy się produkcją roślinną i hodowlą drobiu, jak już wcześniej pisałem. Ten drugi rolnik uprawia ziemię o podobnym areale do naszego, jednak kultura utrzymania pól pozostawia dużo do życzenia i kiedy przejmujemy jakąś ziemię po nim, trzeba długo starać się, aby doprowadzić ją do dobrostanu. Hoduje jeszcze krowy mleczne, dokładnie nie wiem, ale myślę, że ok. 150 sztuk. Był zamieszany w aferę kradzieżową sprzętu rolniczego. A jeżeli pod uwagę brać gminę lub powiat, to jest kilka kurników, są obory krów mlecznych, dwie stadniny koni.
John Deere marką ponad wszystkie.
Zamieszczone przeze mnie fotografie chronione są prawem autorskim.