mirasek

Agregat uprawowy 2,7m

Polecane posty

Malutki    193

Agregaty uprawowo-siewne o szerokości 2,5 metra są nadal produkowane. Zajmuje się tym między innymi firma Henryk. XXX

 

Nie reklamujemy stron o tematyce rolniczej

Edytowano przez krolikNH

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Apista    6

Dzięki za adres, w końcu konkrety, tyle szukałem nie znalazłem a tu prosze...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

Nie pracowałem z zestawem agregat siewnik i ciekaw jestem jak to "działa" w transporcie bo mam kilka pól oddalonych po kilkanaście km i drogi nie najlepsze, dlatego ciekaw jestem czy jazdę z takim zestawem agregat 600kg + siewnik 450kg +200kg ziarna, czy nawet bez ziarna, jak agregat jest złożony na hydropaku, to czy taki zestaw mniej "huśta" przednią osią niż jakaś talerzówka 800kg, lub czy inaczej jazda z zestawem uprawowosiewnym będzie bardziej "kłopotliwa" i będzie podskakiwać przednia oś, niż jazda z agregatem składanym chydraulicznie 3,6m?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gacuseks    2

Panowie mam prośbę. Chodzi o to, żeby jakiś posiadacz agregatu uprawowo-siewnego 2,7m agro-masz, zmierzył jaki jest rozstaw tylnego wałka(strunowy, czy rurowy obojętne)Agregat ma być z wałkiem dzielonym na dwie części, rozmiar podany od zamocowania obudowy łożyska do boku ramki i z drugiej strony to samo. Proszę najlepiej na priv o odpowiedz. Prosiłem kilku posiadaczy, którzy wystawili foty takowych o pomiar jesienią, ale do dziś nikt się nie pofatygował, choć niektórzy odpisali, że ,,jutro zmierzą i odpiszą". Dziękuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mf255    0

A propo agregatów, na alledrogo pojawiło się coś takiego: http://moto.allegro.pl/agregat-uprawowo-siewny-nowy-tanio-i1272915644.html cena dosyć przystępna, pytanie do czego to służy, do tradycyjnego siewnika, nabudowanego, czy to w ogóle jakieś g*wno.

 

PS. Jak różni się budowa/wyposażenie agregatu biernego pod siewnik zwykły nabudowany? Są jakieś znaczące różnice?


NIE ODPOWIADAM NA GG!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
podcepiomy    35

Witam. Ja mam agregat uprawowo - siewny ( 2,7 m ) firmy brodnica. Waga z siewnikiem ( pustym ) to około 700 kg. Pola również mam porozwalane daleko ale dojazd do nich z takim zestawem nie sprawia problemu. Trochę buja nie powiem ale przód się trzyma podłoża. Na polu nie składam go całkowicie tylko siewnik trochę się w górę bierze a potem agregat. Nie polecam siać na klinach :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
audi80b4    1

mam mtz 952 90 km i chce kupić agregat uprawowo siewny bierny z akromaszu z tylnym wałem packera i do tego siewnik poznaniaka ziemie 3- 4 klasa ziemie średnie w obórbce i nie wiem jaki zestaw wziąśc 2.7 czy 3m proszę o rade

Edytowano przez audi80b4

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mtz_820    0

3m moze wziąć ale musisz zwrococ uwage na wage z pelnym siewnikiem bo jak masz jezdzic z lekko stykajacymi sie kolami z przodu to lepiej reka siac... Najlepiej znajdz kogos kto pracuje takim zestawem bo moj 820 mial niby podniesc kongskilde demeter 3000 ale jednak nie dal rady...


www.youtube.com/watch?v=h2Rj1KTcGdE

Zapraszam do oglądania oceniania i komentowania ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PaWeL07    351

Obecnie jestem na etapie zakupu agregatu 2.7 z Agromaszu, powiedzcie mi jakie zęby lepiej wybrać, te bardziej zagięte, czy te bardziej proste, gdzieś słyszałem że te bardziej wygięte mogą wyciągać z ziemi więcej zielska itp.


KPK Kumurun Team

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Geronimo    2

Panowie, kupuje agregat z hydropakiem Staltech 2,7 (rozmiar taki bo posiadam już siewnik takiej szerokości)powstaje pytanie jaki wał wybrac Packera czy rurowy?? Ziemie klasy różnej od 3-5. Który lepszy i dlaczego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
griga    1080

Szukam kogoś kto ma agregat uprawowo siewny 2,5m / 2,7m typu wał/ 2 lub 3 rzędy zębów/ wał lub bez przedniego wału ale koniecznie z hydropakiem

Chciał bym sprawdzić czy Mój MF podoła takiemu zestawieniu wiec jeśli ktoś w promieniu ok 100km ode Mnie chciał by Mi pomóc to chętnie bym podjechał i podczepił.

Rozważam po prostu aby nie zmieniać siewnika tylko dokupić do niego agregat ale muszę być na 200% pewny że coś takiego podniosę. Myślę albo o kupnie czegoś lub o zrobieniu samemu jakiegoś na ramie od kultywatora.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wyrebski1    103

Mam pytanie-Czy Zetor Proxima 6441 da radę z agregatem uprawowo-siewnym z agro-maszu? 2,7m wał tylni strunowy, siewnik poznaniak?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robercikj100    1010

według mnie taka proxima może mieć ciężko z takim agregatem


AndrzejRo vel Anetka1 vel AleksanderX vel AndrzejLewoc to forumowy transwestyta!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wyrebski1    103

Dodam,że mam dodatkowy siłownik wspomagający przy TUZie. A może mieć ciężko z podnoszeniem i stabilnością czy z uciągiem w polu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robercikj100    1010

jak masz kąplet obciążenia to ze stabilnością powino być ok bo proxima troche warzy, ale nie wiem jak by było z uciągiem bo ona ma tylko 60 km, ale sam nie wiem najlepiej jakby sie wypowiedział ktoś kto ma taką proxe jak twoją


AndrzejRo vel Anetka1 vel AleksanderX vel AndrzejLewoc to forumowy transwestyta!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mariusz650    1

Koledzy a co byście wybrali z tych dwóch propozycji, ARES L wał strunowy, 2 rzedy zębów, wał packera i hydropak czy Grano System Vento w tej samej konfiguracji? Cena Aresa 16000 zł brutto, cena Vento 11500 zł brutto. Musze podjąć decyzje do jutra bo unia podnosi ceny maszyn o 15% więc liczę na szybkie podpowiedzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karol259    1

Moje Pytania:

Czy Ursus C-385 da rade z agregatem uprawowym i siewnikiem Poznaniakiem 2,7m?

Ziemia 2,3 i 4 klasa

Lekko gorzysty teren.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wyrebski1    103

jak ziemie lekkie to może być rurowy bo lepiej ubije, a strunowy może się pchać np na piasku. Sąsiad kupił 3 rzędy dziabek ale i tak przełożył na 2 rzędy bo mu się zapychało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

witam

mam pytanie tak zeby nie zkładac nowego tematu , co myslicie na temat agregatu uprawowo siewnego firmy agromasz AS27 ? czy jest to odbry wybór i jak sie sprawdza w polu taki agregat ? : )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wyrebski1    103

Powiem Ci, że dobry wybór bo też o takim myślę :) A chcę go wybrać przede wszystkim dlatego, że jest chyba najlżejszy ze wszystkich (ok 600kg wersja z wałem strunowym lub rurowym) oferowanych a jednocześnie mocny. Chyba jakoś od roku ma ulepszony hydropak z możliwością regulacji. Jak masz nie za mocny ciągnik to spokojnie bierz agro-masz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
romet737    5

agregat agro-masz as27,mam od roku .i moge stwierdzić że nie jest najdokładniej poskładany a także minusem jest częste blokowanie się wałów przez małe kamienie. plusem jest jego waga oraz cena

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzegorz132    12

chyba sie zdecydowałem agragat talerzowy z hydropackiem 2.7m na małych talerzach z walem gumowym .... taki sie nie zalepi tak ? a małe talerze mając większą predkosc lepiej zrobią robote ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Gość
      Przez Gość
      Witam szukam opini na temat firmy Janpol która produkuje maszyny rolnicze. Chciałbym kupić ich agregat ale nic niemogę o nich znaleść. Jak z jakością ich maszyn.Mile widziane odpowiedzi na maila. goliat1603@wp.pl Z góry dziękuje.
    • Przez dam4
      Witam,
      mam pytanie czy ktoś używał brony wirnikowej aktywnej LXG170 TRX i może wypowiedzieć się na jej temat? Brona ma noże 20cm czy nie będzie to za płytko? Ewentualnie czy ktoś poleci bronę aktywną w przedziale 10-15tyś?
    • Przez Lukas85
      Może ktoś wie ile oleju należy wlać do wanny brony wirowej Amazone ke303? potrzebuje tez informacji z jakim momentem należy dokręcać nakrętki wirników. może ktoś wymieniał w takiej bronie łożyska? nie mam pomysłu jak wydostać bieżnie zewnętrzne z tulei w ramie. po wybiciu wirnika łożyska i uszczelniacz wychodzą ale zostają po obu stronach pierscienie
    • Przez armin089
      Witam poszukuje naklejek takich jak na zdjęciu. 

    • Przez cris10
      Tak jak w tytule. Posiada ktoś brony 6metrowe Batyra z Lublina i może coś o nich powiedziec? Patrząc na wykonanie innych maszyn całkiem schludnie to wygląda. Ewentualnie jakie polecacie 6 metrowe na zębie 20.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj