Skocz do zawartości

Zdjęcie

Agregat uprawowy 2,7m

96 odpowiedzi na ten temat

#41 Share piotrkrk25

piotrkrk25

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 160 postów

Napisany 26 listopad 2007 - 20:43

Agregat uprawowy 2,7m

Jeszcze nie mam 7211 ale przymierzam się powoli do jego kupna i myśle jakie maszyny do niego podpiąć i ile na to trzeba kasy. Według konedata.net 7211 ma 2400kg udzwigu ale jeśli załorzyć 2 siłownik pomocniczy będzie miał pewnie ok 3000kg

mój sąsiad ma takiego zetora ze wzmocnionym udźwigiem i wydaje mi się że 2,5m agragat powinien unieść bez kłopotu.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Agregat uprawowy 2,7m Dzisiaj, 13:12
  •  

#42 Share ORION1

ORION1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 125 postów

Napisany 09 luty 2008 - 21:11

Agregat uprawowy 2,7m jestem akurat w temacie bo nie dawno kupiłem ARESA l/s za 12 tys wykonanie jest bardzo dobre jakośc materiału też a co do inych producetow są za 7 tys ale ten agregat nie wytrzyma hydro pak na jednym siłowniku nie na dwuch jak UG. i wogóle zadnych wzmocnien materiał jak na bronach szkoda kasy. wiem bo przejechałem sie na agregacie uprawnym 3,6 m od prywaciaza rama cala popekana walki odleciały od całoś na polu a UG maja koledzy i smigaja i sie nie martwia ze wałki beda do domu nalice ciagnac takie jest mojezdanie \
]

#43 Share fobos

fobos

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 137 postów

Napisany 14 luty 2008 - 13:19

Agregat uprawowy 2,7m

UWAGA!

Agregaty 2,7 i 2,5 Famarolu istnieją tylko na papierze. W Słupsku nigdy nie produkowali takich szerokości, była taka koncepcja i stąd takie wersje w cennikach ale została zarzucona po wchłonięciu przez Unia Group i tylko Rolmasz Kutno robi szerokości mniejsze niż 3m. A co najciekawsze mało który dealer o tym wie...

Mam nadzieje że mod wybaczy mi posta pod postem ale chciałem żeby temat sie wynurzył gdyż mogłem zainteresowanych tematem wprowadzić w błąd (tak jak dealer mnie) i chce to wyprostować.

UG na 200% robi agregaty 2,75 z wałem strunowym czy tez rurowym, tylko nie wiem jaka jest różnica miedzy famarolem a UG

#44 Share Laki

Laki

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 122 postów
  • Zainteresowania:Wszystko co jest związane z rolnictwem i ma 4 kółka....oooo

Napisany 22 kwiecień 2008 - 20:47

Agregat uprawowy 2,7m Witam, od niedawna jestem posiadaczem 3m agregatu uprawowo siewnego firmy AgroMasz. Z tą maszyną współpracuje zetor proxima plus 10541 a w skład zestawu wchodzi agregat + siewnik Amazone D8 a także 5 rzędowy siewnik do kukurydzy. Pierwszą swą próbę agregat przeszedł pomyślnie i jestem jak najbardziej zadowolony z zakupu.
Moje koniki to:
Zetor Proxima Plus 10541

Zetor 7211

Ursus c-330 !!!

#45 Share dzondir

dzondir

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 24 postów

Napisany 06 styczeń 2009 - 15:09

Agregat uprawowy 2,7m Czy mowa o tym agregacie http://www.agro-masz...uprawowo_siewne ?
Tutaj maja 2,7 oraz 3,0 m...
A jakie wrazenia po roku uzytkowania?

nie cytujemy poprzedniego posta

Edytowany przez tommy66692, 06 styczeń 2009 - 16:10.

#46 Share Kuki19

Kuki19

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 431 postów

Napisany 06 styczeń 2009 - 16:07

Agregat uprawowy 2,7m fajne te agromasze ale może ktoś mierzył jaka to jest dokładnie odległość od ramion ciągnika do ramion siewnika zapiętego na takim agregacie?

#47 Share FAZI

FAZI

Użytkownik

• userphoto
  • Members
  • PipPip
  • 92 postów

Napisany 18 luty 2009 - 15:30

Agregat uprawowy 2,7m proponuje sprawdzic SKOTAREK ma 2,7 i 3m znana firma i sprzet sprawdzony

#48 Share szczewko

szczewko

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1573 postów

Napisany 18 luty 2009 - 15:52

Agregat uprawowy 2,7m Sprzet sprawdzony???? Przez kogo?? Pierwszy raz słysze taka nazwe.
Nie rob sobie reklamy na forum tej firmy "ala stodoła" a kazdy twoj post jest podobny i jest zwykłym spamem.

Mam nadzieje ze MOD sie toba szybko zainteresuje.

#49 Share FAZI

FAZI

Użytkownik

• userphoto
  • Members
  • PipPip
  • 92 postów

Napisany 19 luty 2009 - 14:27

Agregat uprawowy 2,7m Pawel (szczewko ) ten sprzet sprawdzaja ludzie od 1992 r czasami chwala czasami nie zdan jest tyle ile osob Wazne aby firma cos wynosila z uwag uzytkownikow o danym sprzecie poniewaz nikt tego zlosliwie nie robi a dobra rada zawsze sie przyda Ta firma szanuje uwagi innych i ciagle sie rozwija swiadczy o tym 17 letnie istnienie jej na naszym rynku .Nazwe mozesz i slyszec pierwszy raz poniewaz jestes jeszcze mlodym czlowiekiem 26LAT

#50 Share Apista

Apista

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 454 postów

Napisany 24 luty 2009 - 00:31

Agregat uprawowy 2,7m Dołanczam się do tematu z pytaniem na początek.
Czy ktoś posiada agregat uprawowy z hydropakiem 2,5 m? (nie samoróbki)
Szukałem wszędzie taki agregat lecz już takich nie produkują. Widziałem w starej gazecie Farmer z roku 95/98 chyba, pewna polska firma się takimi małymi zajmowała lecz aktualnie nie można takiego nawet znaleźć. (możliwe że była to Famarol co wspominał mirasek tylko na papierze...)
Widziałem w gazecie i jak znajde to zeskanuję i wrzuce.
Chcę kupić, lub ewentualnie sam zrobić do zetora 7211.
Siewniki również do takiego agregatu były produkowane, choć to nie problem zdjąć i zamknąć kilka ścieżek z siewnika 2,7m

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#51 Share Malutki

Malutki

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 138 postów

Napisany 25 luty 2009 - 16:57

Agregat uprawowy 2,7m Agregaty uprawowo-siewne o szerokości 2,5 metra są nadal produkowane. Zajmuje się tym między innymi firma Henryk. XXX

Nie reklamujemy stron o tematyce rolniczej

Edytowany przez krolikNH, 28 luty 2009 - 21:53.

#52 Share Apista

Apista

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 454 postów

Napisany 28 luty 2009 - 21:07

Agregat uprawowy 2,7m Dzięki za adres, w końcu konkrety, tyle szukałem nie znalazłem a tu prosze...

#53 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 15 sierpień 2009 - 15:11

Agregat uprawowy 2,7m Nie pracowałem z zestawem agregat siewnik i ciekaw jestem jak to "działa" w transporcie bo mam kilka pól oddalonych po kilkanaście km i drogi nie najlepsze, dlatego ciekaw jestem czy jazdę z takim zestawem agregat 600kg + siewnik 450kg +200kg ziarna, czy nawet bez ziarna, jak agregat jest złożony na hydropaku, to czy taki zestaw mniej "huśta" przednią osią niż jakaś talerzówka 800kg, lub czy inaczej jazda z zestawem uprawowosiewnym będzie bardziej "kłopotliwa" i będzie podskakiwać przednia oś, niż jazda z agregatem składanym chydraulicznie 3,6m?

#54 Share Gacuseks

Gacuseks

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 118 postów

Napisany 10 marzec 2010 - 08:40

Agregat uprawowy 2,7m Panowie mam prośbę. Chodzi o to, żeby jakiś posiadacz agregatu uprawowo-siewnego 2,7m agro-masz, zmierzył jaki jest rozstaw tylnego wałka(strunowy, czy rurowy obojętne)Agregat ma być z wałkiem dzielonym na dwie części, rozmiar podany od zamocowania obudowy łożyska do boku ramki i z drugiej strony to samo. Proszę najlepiej na priv o odpowiedz. Prosiłem kilku posiadaczy, którzy wystawili foty takowych o pomiar jesienią, ale do dziś nikt się nie pofatygował, choć niektórzy odpisali, że ,,jutro zmierzą i odpiszą". Dziękuje.

#55 Share mf255

mf255

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 217 postów

Napisany 26 październik 2010 - 15:40

Agregat uprawowy 2,7m A propo agregatów, na alledrogo pojawiło się coś takiego: http://moto.allegro....1272915644.html cena dosyć przystępna, pytanie do czego to służy, do tradycyjnego siewnika, nabudowanego, czy to w ogóle jakieś g*wno.

PS. Jak różni się budowa/wyposażenie agregatu biernego pod siewnik zwykły nabudowany? Są jakieś znaczące różnice?
NIE ODPOWIADAM NA GG!!!

#56 Share podcepiomy

podcepiomy

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 441 postów

Napisany 26 styczeń 2011 - 15:18

Agregat uprawowy 2,7m Witam. Ja mam agregat uprawowo - siewny ( 2,7 m ) firmy brodnica. Waga z siewnikiem ( pustym ) to około 700 kg. Pola również mam porozwalane daleko ale dojazd do nich z takim zestawem nie sprawia problemu. Trochę buja nie powiem ale przód się trzyma podłoża. Na polu nie składam go całkowicie tylko siewnik trochę się w górę bierze a potem agregat. Nie polecam siać na klinach :)

#57 Share audi80b4

audi80b4

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 358 postów

Napisany 21 luty 2011 - 11:37

Agregat uprawowy 2,7m mam mtz 952 90 km i chce kupić agregat uprawowo siewny bierny z akromaszu z tylnym wałem packera i do tego siewnik poznaniaka ziemie 3- 4 klasa ziemie średnie w obórbce i nie wiem jaki zestaw wziąśc 2.7 czy 3m proszę o rade

Edytowany przez audi80b4, 21 luty 2011 - 11:38.

#58 Share KarolT25

KarolT25

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 446 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team

Napisany 21 luty 2011 - 13:26

Agregat uprawowy 2,7m 3m jak ma być bierny ;)

#59 Share mtz_820

mtz_820

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 553 postów

Napisany 21 luty 2011 - 14:55

Agregat uprawowy 2,7m 3m moze wziąć ale musisz zwrococ uwage na wage z pelnym siewnikiem bo jak masz jezdzic z lekko stykajacymi sie kolami z przodu to lepiej reka siac... Najlepiej znajdz kogos kto pracuje takim zestawem bo moj 820 mial niby podniesc kongskilde demeter 3000 ale jednak nie dal rady...
www.youtube.com/watch?v=h2Rj1KTcGdE

Zapraszam do oglądania oceniania i komentowania ;)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#60 Share PaWeL07

PaWeL07

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 110 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team

Napisany 27 marzec 2011 - 15:59

Agregat uprawowy 2,7m Obecnie jestem na etapie zakupu agregatu 2.7 z Agromaszu, powiedzcie mi jakie zęby lepiej wybrać, te bardziej zagięte, czy te bardziej proste, gdzieś słyszałem że te bardziej wygięte mogą wyciągać z ziemi więcej zielska itp.
KPK Kumurun Team