Skocz do zawartości

Zdjęcie

Agregat uprawowy 2,7m

96 odpowiedzi na ten temat

#21 Share rafal88

rafal88

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 394 postów

Napisany 15 listopad 2007 - 18:36

Agregat uprawowy 2,7m wedlug mnie lepiej bedzie 2 rzedy zebow i wal zebaty(packer) B)
a odnosnie agregatow to sam nie mam za duzo pola a zamierzam zrobic jakies "cudo" bo roznica przy wschodach jest bardzo duza,a mysle ze samorobka nie bedzie sie dlugo zwracac B) tylko u mnie najwiekszy problem to moc ciagnika,zawsze moge zmienic na wiekszy,ale po co?? skoro ferdek i ciapek w zupelnosci mi wystarczaja,choc ostatnio zastanawiam sie nad kupnem 5245 w miejsce ferynanda B)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Agregat uprawowy 2,7m Dzisiaj, 08:27
  •  

#22 Share piootr

piootr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1267 postów

Napisany 15 listopad 2007 - 18:49

Agregat uprawowy 2,7m @mirasek ja ci nie radze brać packera , łapki bierz o jak największym kącie do gleby (najlepiej proste ) bo nie będzie ci syfu wyciągać

Osobiście kupiłbym cały zestaw używany mnie wyszedł 3m DUBLET RECKORD + FIONA 500 kg pszenicy wchdzi jakieś 12500 zł z naprawą malowaniem siewnika MF daje rade na uwrociach siewnika nie podnosze

Kupiłem używany bo kumpel ma podobny tylko inny siewnik z mniejszą skrzynią (350 kg ) i 1014 sciąga go bez problemu a miałem kupować nowy zestaw nabudowany na funusze

Rok wcześniej siałem aresem + poznaniak i wschody były gorsze (zapychał się )

#23 Share mirasek

mirasek

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3159 postów

Napisany 15 listopad 2007 - 19:17

Agregat uprawowy 2,7m Co do używanego sprzętu chętnie bym kupił zachodni zestaw brona wahadłowa + wał + nabudowany siewnik bez żadnych hydropaków, tylko są dwa problemy... 1. dostępność - przeglądałem ogłoszenia i nie ma nic podchodzącego, 2. transport - pod nosem raczej nic nie znajde, a w drugi koniec Polski nie bardzo mi sie chce jeździć i ściągać z tamtąd maszyne.

Fakt, mam czas do wiosny ale jeżeli nic nie znajde to nowy sprzęt napewno podrożeje więc wole kupić teraz. Za cene nowej "gracki" moge mieć całkiem fajny używany zestaw już z siewnikiem no ale... zawsze jest to ale...

Skupmy sie tu jednak na nowym sprzęcie, jak to jest z tym packerem, dlaczego tak/nie??

#24 Share piootr

piootr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1267 postów

Napisany 15 listopad 2007 - 19:33

Agregat uprawowy 2,7m odnośnie używanego to moge poszukać telefonu do gościa co ja kupiłem on głównie ściąga siewniki i agregaty niedaleko Lublina

Odnośnie packera będziesz siał coś po kuku np pszenice

#25 Share rafal88

rafal88

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 394 postów

Napisany 15 listopad 2007 - 19:43

Agregat uprawowy 2,7m piootr-mozesz bardziej rozwinac swoja mysl odnosnie packera?? B)

#26 Share amnowak43

amnowak43

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 86 postów

Napisany 15 listopad 2007 - 19:54

Agregat uprawowy 2,7m

piootr-mozesz bardziej rozwinac swoja mysl odnosnie packera?? B)

hej ja niedawno kupiłem agregat lely z nabudowanym siewnikiem fiona piękna sprawa

#27 Share mirasek

mirasek

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3159 postów

Napisany 15 listopad 2007 - 20:20

Agregat uprawowy 2,7m

Odnośnie packera będziesz siał coś po kuku np pszenice

Będe na wiosne...

Możesz poszukać tego numeru jak to nie problem.

#28 Share piootr

piootr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1267 postów

Napisany 15 listopad 2007 - 20:24

Agregat uprawowy 2,7m Gdzieś już pisałem na temat packera i siania po kuku na kiszonke wał ten łapie te cieniutkie korzonki i tak się zabija że nie chce się kręcić ( dosuwałem skrobaki i inne robiłem i nic nie pomagało ) mysłałem że już dam spokój ale domęczyłem

Jutro podam ci ten Numer

#29 Share mirasek

mirasek

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3159 postów

Napisany 15 listopad 2007 - 20:41

Agregat uprawowy 2,7m Wezme to pod uwage. Jeśli to jedyna wada to może jakoś zmęcze te niecałe 4ha po kuku B)

Kolega posiada 3m agregat i siewnik z Famarolu, dwa rzędy zebów + packer, ciąga to Valtrą N92 (101KM) i bardzo go chwali. Zresztą widziałem pole po przejeździe samym agregatem, podobało mi sie, równe jak stół, bez gródek... O pracy po kuku nie wspominał ale pogadam z nim o tym.

PS: dzięki za numer

#30 Share mirasek

mirasek

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3159 postów

Napisany 26 listopad 2007 - 10:42

Agregat uprawowy 2,7m UWAGA!

Agregaty 2,7 i 2,5 Famarolu istnieją tylko na papierze. W Słupsku nigdy nie produkowali takich szerokości, była taka koncepcja i stąd takie wersje w cennikach ale została zarzucona po wchłonięciu przez Unia Group i tylko Rolmasz Kutno robi szerokości mniejsze niż 3m. A co najciekawsze mało który dealer o tym wie...

Mam nadzieje że mod wybaczy mi posta pod postem ale chciałem żeby temat sie wynurzył gdyż mogłem zainteresowanych tematem wprowadzić w błąd (tak jak dealer mnie) i chce to wyprostować.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#31 Share pablo21

pablo21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1763 postów

Napisany 26 listopad 2007 - 17:41

Agregat uprawowy 2,7m A czy zetor 7211 da rade z agregatem uprawowo-siewnym(lekko samoróbką) czy go nie przeważy? Prosze o odpowiedz
Ziemie lekkie.

#32 Share greg93

greg93

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 298 postów

Napisany 26 listopad 2007 - 18:08

Agregat uprawowy 2,7m A czy ursus 5314 dał by rady 3m z poznaniakiem przerobionym na 3m + agregat??
Ursus & JD Rulezzzz

#33 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 26 listopad 2007 - 18:15

Agregat uprawowy 2,7m Panowie czy ma sens agregat przy ciągniku 70km i udzwigu 2,4 t katowanie podnośnika i ciągnika, czy nie lepiej szerszy agregat osobno a przed siewnikiem wał strunowy lub za siewnikiem wał rurowy to nie będzie to samo?

#34 Share mirasek

mirasek

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3159 postów

Napisany 26 listopad 2007 - 18:35

Agregat uprawowy 2,7m Będzie to samo jak agregat i siewnik będą 2x szersze oraz zastosujesz ścieżki technologiczne. Po to jest hydropak żeby nie katować podnośnika, tylko trzeba dobrać odpowiedni zestaw do posiadanego ciągnika. Do 2,7m wystarcza 70-80KM.

#35 Share pablo21

pablo21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1763 postów

Napisany 26 listopad 2007 - 18:41

Agregat uprawowy 2,7m Czyli lekki 2.5 metra do 62,5km może być?

#36 Share mirasek

mirasek

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3159 postów

Napisany 26 listopad 2007 - 18:52

Agregat uprawowy 2,7m

Czyli lekki 2.5 metra do 62,5km może być?

Zetor 7211 dawał rade z agregatem aktywnym 2,7m (brona wahadłowa + siewnik) tylko trzeba było nieco dociążyć przód, myśle że 2,5m byłby w sam raz do niego.

#37 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 26 listopad 2007 - 19:26

Agregat uprawowy 2,7m Jeśli taki farmtrac ma 2,4 t udzwigu podnośnika to poradził by sobie z 2,5 m agregatem, bo co jak co ale ten chydropak to tak za blisko nie przybliża tego siewnika i nie iwem czy takie gygodne jest ściąganie siewnika na chydropak przy każdym nawrocie?

#38 Share pablo21

pablo21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1763 postów

Napisany 26 listopad 2007 - 19:53

Agregat uprawowy 2,7m Ja chce załorzyć do 7211 agregat uprawowo-siewny ale samoróbke bo z jakimś firmowym agregatem mógł by mieć problemy. Samoróbka będzie ważyła pewnie ok 1000kg z siewnikiem i zborzem a firmowe są dość ciężkie a jeśli zrobie sam to będe sie starał aby cięzar był jak najbliżej ciąnika. Moim zdaniem podnoszenie siewnika na hydropaku za każdym razem nie jest wcale takie męczące chyba że ma sie b. krótkie pola.

#39 Share Silver

Silver

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 382 postów

Napisany 26 listopad 2007 - 20:16

Agregat uprawowy 2,7m

Ja chce załorzyć do 7211 agregat uprawowo-siewny ale samoróbke bo z jakimś firmowym agregatem mógł by mieć problemy. Samoróbka będzie ważyła pewnie ok 1000kg z siewnikiem i zborzem a firmowe są dość ciężkie a jeśli zrobie sam to będe sie starał aby cięzar był jak najbliżej ciąnika. Moim zdaniem podnoszenie siewnika na hydropaku za każdym razem nie jest wcale takie męczące chyba że ma sie b. krótkie pola.

ile udzwigu ma twój 7211?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#40 Share pablo21

pablo21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1763 postów

Napisany 26 listopad 2007 - 20:35

Agregat uprawowy 2,7m Jeszcze nie mam 7211 ale przymierzam się powoli do jego kupna i myśle jakie maszyny do niego podpiąć i ile na to trzeba kasy. Według konedata.net 7211 ma 2400kg udzwigu ale jeśli załorzyć 2 siłownik pomocniczy będzie miał pewnie ok 3000kg