Skocz do zawartości

Zdjęcie

Agregat uprawowy 2,7m

96 odpowiedzi na ten temat

#1 Share mirasek

mirasek

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3159 postów

Napisany 14 listopad 2007 - 18:03

Agregat uprawowy 2,7m Chcę zanabyć agregat taki jak w temacie, potrzebuje szerokość 2,7m pod obecny siewnik, z tylnym wałem rurowym. Z odpowiadających mi znalazłem tylko produkt Rolmasz Kutno Ares L/R (Unia Group). Zna może ktoś inne firmy produkujace agregaty o tej szerokości? Jeśli chodzi o Aresa to warto dopłacać za trzeci rząd zębów czy dwa starczą spokojnie? Tylny wał rurowy o średnicy 32cm wystarczy czy lepiej wziąć 45cm? Ziemie lekkie.

Czekam na wszelkie uwagi dot. Aresa i ew. propozycje innych producentów.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Agregat uprawowy 2,7m Dzisiaj, 21:00
  •  

#2 Share andrzej2110

andrzej2110

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 9407 postów

Napisany 14 listopad 2007 - 18:27

Agregat uprawowy 2,7m można i 3m podpiąć ale trzeba odkręcić 2 łapy. Wałek będzie szedł na zakład ale to nie przeszkadza (jedynie przy miedzy może przeszkadzać)

Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

#3 Share miko

miko

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 217 postów

Napisany 14 listopad 2007 - 18:31

Agregat uprawowy 2,7m Jak na lekkie ziemie to myślę, że wystarczą 2 rzędy, a im większy wał tym lepiej będzie rozbijał grudy, więc jak masz ziemie nie skłonną do trorzenia gruzu to uważam, że podstawowa wersja starczy, spokojnie, bo na lekkich ziemiach i tak nie będzie widać zbytnio róznicy. Może się myle, ale tak wynika z moich wieloletnich obserwacji B) A nie myślałeś aby kupić siewnik 3 m etry i siać w ścieżki. Chyba masz fergusona 95 KM więc powininien iść spokojnie, u mnie zetor 9540 chodzi w takim na średnio ciężkiej ziemi.

#4 Share Cichy007

Cichy007

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 337 postów
  • Zainteresowania:Mechanizacja Komputery

Napisany 14 listopad 2007 - 19:23

Agregat uprawowy 2,7m My 914 ciągaliśmy Aresa 2.7m a siewnik byl podpiety 3m i powiem Ci, że to nie przeszkadzało w sumie równo szły, zakładów nie widać. Wujek ma 2 rzędy zębów i na glinie nawet ładnie szło.

Zetor Proxima 110 Power
New Holland T5.105+TUR

#5 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 14 listopad 2007 - 19:30

Agregat uprawowy 2,7m Z tym odkręceniem 2 zębów to by się sprawdziło przy agregacie 2,7 m i siewniku 2,5 m? W sumie siewnik też ma ostatnie ścieżki na szerokości 2,5 m więc szerokosć robocza to jest teoretycznie + 10 cm i czy jeśli ciągnik by to podnosił to stykneło by ze 60 kilka km do zestawu 2,5 m?

#6 Share chłop z mazur

chłop z mazur

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 423 postów

Napisany 14 listopad 2007 - 19:43

Agregat uprawowy 2,7m http://pomltd.com.pl...c...&Itemid=150
Agatka (dla przyjaciół Bajbusek) Taka maleńka istota, a nadaje życiu zupełnie nowy wymiar :D

Praca wymagająca zaangażowania więcej niż jednej osoby jest pracą źle zorganizowaną!

#7 Share andrzej2110

andrzej2110

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 9407 postów

Napisany 14 listopad 2007 - 19:52

Agregat uprawowy 2,7m tu najważniejszy jest udźwig podnośnika a nie moc ciągnika.

Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

#8 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 14 listopad 2007 - 20:03

Agregat uprawowy 2,7m

http://pomltd.com.pl...c...&Itemid=150

OK tu zapotrzebowanie na moc jest duże ale dlaczego tutaj http://www.uniagroup...uprawa-siew.htm podają że zapotrzebowanie 60km?

#9 Share andrzej2110

andrzej2110

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 9407 postów

Napisany 14 listopad 2007 - 20:13

Agregat uprawowy 2,7m bo tu podają faktyczne zapotrzebowanie na moc pociągową.

bullet_black.png

#10 Share mirasek

mirasek

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3159 postów

Napisany 14 listopad 2007 - 20:20

Agregat uprawowy 2,7m

można i 3m podpiąć ale trzeba odkręcić 2 łapy. Wałek będzie szedł na zakład ale to nie przeszkadza (jedynie przy miedzy może przeszkadzać)

Też o tym myślałem ale właśnie przy tej miedzy byłby problem z wałkami więc odpada.

A nie myślałeś aby kupić siewnik 3 m etry i siać w ścieżki. Chyba masz fergusona 95 KM więc powininien iść spokojnie, u mnie zetor 9540 chodzi w takim na średnio ciężkiej ziemi.

Siewnik mam całkiem świerzy i w dobrym stanie dlatego agregat dobieram pod niego. Zestaw uprawowo-siewny 3m byłby odpowiedni ale to już troche za duża inwestycja, nawet przy sprzedarzy obecnego 2,7...

http://pomltd.com.pl...c...&Itemid=150

Dzięki, zapoznam sie bliżej z ofertą B)

OK tu zapotrzebowanie na moc jest duże ale dlaczego tutaj http://www.uniagroup...uprawa-siew.htm podają że zapotrzebowanie 60km?

Tam zapotrzebowanie jest razem z siewnikiem a tu chyba bez B) Poza tym jak już wspomniano bardziej ważny jest udźwig podnośnika niż moc, bo nawet zestaw złożony hydropakiem swoje waży.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share elwis2

elwis2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 343 postów

Napisany 14 listopad 2007 - 21:22

Agregat uprawowy 2,7m A widziałeś z czym u mnie taki zestaw chodzi? Jest w galerii i też robie ścieżki.

#12 Share Silver

Silver

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 382 postów

Napisany 14 listopad 2007 - 21:29

Agregat uprawowy 2,7m

A widziałeś z czym u mnie taki zestaw chodzi? Jest w galerii i też robie ścieżki.

3m ciągasz 5314 i piszesz że nie ma co robić? to chyba zęby tak nastawiłeś że na samych wałkach jedzie B) , jak powiem znajomemu nie uwierzy on ciąga 3 m (3 rzędy zębów) 1014 i mówi że ma co robić, a jak podnosi się taki zestaw to za każdym razem siewnik nad agregat windujesz?

#13 Share andrzej2110

andrzej2110

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 9407 postów

Napisany 14 listopad 2007 - 21:32

Agregat uprawowy 2,7m w galerii jest jeszcze 4514 z takim agregatem

bullet_black.png

#14 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 14 listopad 2007 - 21:44

Agregat uprawowy 2,7m Tak wogóle to od ilu ha opłaca sie kupno agregatu do siewnika i czy wogóle ma to jakiś sens z siewnikiem 2,5 m? Czy siew z agregatem ma jakiś wpływ na plonowanie (wkońcu nie ma śladów ciągnika odciśniętych i w wilgotną ziemie wysiane?) czy ktoś zauważył że plony są lepsze przy takim sposbie siewu? wątpie, a przy zabiegu agregatem a siewie za tydzień można troche zielsku zaszkodzić -dobrze myśle?

#15 Share elwis2

elwis2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 343 postów

Napisany 14 listopad 2007 - 22:09

Agregat uprawowy 2,7m 5314 chodzi z 2,7m,podnosi to bez większgo problemu,sobie zobacz niedowiarku Silver!

#16 Share mirasek

mirasek

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3159 postów

Napisany 14 listopad 2007 - 22:15

Agregat uprawowy 2,7m

Czy siew z agregatem ma jakiś wpływ na plonowanie (wkońcu nie ma śladów ciągnika odciśniętych i w wilgotną ziemie wysiane?)

Ma, i sam sobie odpowiedziłeś dlaczego B)

#17 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 14 listopad 2007 - 22:21

Agregat uprawowy 2,7m

Ma, i sam sobie odpowiedziłeś dlaczego B)

Ale chyba nie aż tyle lepsze plony po takim zestawie żeby na 15 ha się zwrócił B)

#18 Share mirasek

mirasek

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3159 postów

Napisany 14 listopad 2007 - 22:27

Agregat uprawowy 2,7m Jasne że nie B) Głównie zyskujesz na tym że robisz jeden przejazd a nie dwa.

#19 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 14 listopad 2007 - 22:37

Agregat uprawowy 2,7m

Jasne że nie B) Głównie zyskujesz na tym że robisz jeden przejazd a nie dwa.

Eee to o kant d*py na małe aerały, bo pola mam niektóre daleko wiec trzeba by jechać z tym jak z jajkiem do tego przesilam podnośnik i raczej nie poprawie lepiej w dolinakch czy coś tam, paliwa i czasu oszczędność to będzie napewno, ale kiedy ten zakup się zwróci? Czy taki agregat można wykożystać do uprawy ścierniska zamiast podorywki? czy bedzie duże schaby wyrywał i się zapychał?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share mirasek

mirasek

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3159 postów

Napisany 15 listopad 2007 - 17:14

Agregat uprawowy 2,7m Nowe wieści B) Oprócz Rolmaszu agregaty o szerokości 2,7 (równierz 2,5) robi Famarol (Unia Group), ceny są jednakowe jak tych z Rolmaszu ale jednak bardziej podoba mi sie ten Famarolu, tym bardziej że siewnik też mam tej firmy.

EDIT: bzdura! (patrz nast. strona) B)

Rozwarzam dwie kompletacje, albo 3 rzędy zębów i wał rurowy albo 2 rzędy zębów i wał zębaty (Packer). Różnica w cenie ~1300pln na korzyść pierwszego jednak bardziej skłaniam sie ku drugiemu. Może jakieś sugestie? B)

ale kiedy ten zakup się zwróci?

Może zwrócić sie szybko, zauważ że z roku na rok sprzęt drożeje. Przykładowo gdybym teraz sprzedał MF'a to bym pewnie jeszcze na nim zarobił, napewno nie stracił. Doliczasz oszczędność na przejazdach i lepszy plon (sam przejazd z wałem przed siewem daje zauważalną różnice, dlatego kupuje taki agregat zamiast brony aktywnej która nie ma wału i zboże zawsze lepiej wschodziło w miejscu przejazdu kół ciągnika)