Skocz do zawartości

Zdjęcie

Lepiej kupować obciążniki czy większe opony?

105 odpowiedzi na ten temat

#81 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 21 listopad 2007 - 18:25

Lepiej kupować obciążniki czy większe opony? Zna ktoś ceny tanich obciążników np. od mtz (chyba najtańsze) lub od starych ursusów, tylko nie gadajcie że się oszpeci ciągnik bo ładnie pomalowane i umocowane (wszystko da się dorobić ) wyglądaje super i wcale nie kojażą sie od razu z ciągnikem z którego pochodzą wiec jak ktoś wie to neich poda przykład!

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Lepiej kupować obciążniki czy większe opony? Dzisiaj, 19:27
  •  

#82 Share AdrianFanDeutz

AdrianFanDeutz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 159 postów

Napisany 22 listopad 2007 - 12:33

Lepiej kupować obciążniki czy większe opony? Pewnie mnie wyśmiejecie ale czy może mi ktoś powiedzieć co to są opony radialne ?:lol:

#83 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 22 listopad 2007 - 12:38

Pewnie mnie wyśmiejecie ale czy może mi ktoś powiedzieć co to są opony radialne ?:lol:

Radialna to radialna ma inną budowe jest bardziej miękka i jest lepszy uciąg, ale radialna napewno łatwiej się uszkadza przebija rozcina i chyba ma mniejszą nośność? ale za to lepiej amortyzuje nie wiem nie mam a czy naprawde radialki są takie super?

#84 Share pioter

pioter

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3151 postów

Napisany 22 listopad 2007 - 13:55

Lepiej kupować obciążniki czy większe opony? zestaw uzywanch obciążników do C360 ok 500zł

Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

#85 Share mirasek

mirasek

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3159 postów

Napisany 22 listopad 2007 - 21:56

Pewnie mnie wyśmiejecie ale czy może mi ktoś powiedzieć co to są opony radialne ?:lol:

Różnią sie konstrukcją wewnętrzną http://www.opony.com...pedia.asp?ID=11

#86 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 10 styczeń 2008 - 12:46

Lepiej kupować obciążniki czy większe opony? Czy opona 18,4 wogóle mieści się w bruździe za pługiem o korpusie 30cm?

#87 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 14 sierpień 2008 - 17:54

Lepiej kupować obciążniki czy większe opony? no to wziołem szerokie opony a nie brałem obciażników no i ciągnik skacze jak głupi, jakie ciśnienie najodpowiedniejsze będzie dla opon 420/70/2 i 480/70/34 żeby nie skakał ale i żeby maszyny do 800kg na tuzie woził i zabardzo nie pszysiadał, czy da sie ustawic jakieś optymalne ciśnienie, teraz testuje tak około 1,2mpa a było po 1,4 mniej skacze ale na twardym czuje jak klocki stukają o grunt a wczeniej tego nie było więc spróbowac jeszcze upuscić? doradzcie koledzy bo nie chce potem dopompowywac ;) a ciągnik o masie 3,5t

#88 Share pioter

pioter

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3151 postów

Napisany 14 sierpień 2008 - 18:07

Lepiej kupować obciążniki czy większe opony? 800kg na Tuz to 0,8 powinno wystarczyć, a przysiadać maja bo to w końcu są radialne... ;)

Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

#89 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 14 sierpień 2008 - 19:23

Lepiej kupować obciążniki czy większe opony? a długotrwała jazda na niskim ciśneniu 0,8mpa nie ma negatywnego wpływu na opony? o i czy ma to jakieś znaczenie jeśli jest to opona bezdentkowa i jakie ciśnienie z przodu?

#90 Share sebe1033

sebe1033

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2080 postów

Napisany 14 sierpień 2008 - 19:48

Lepiej kupować obciążniki czy większe opony? Ferdek07 pochwal się co kupiłeś .A tak w ogóle radialna ma lekko przysiąść i nic jej nie będzie trochę delikatnie,ale delikatnie popęka niteczki jak pajęczyna .A pozatym na oponie powinno być max ale czy jest minimalne ciśnienie ,a poszukaj w instrukcji lub tez na stronie producenta .Ale 0,8 to chyba za mało 1,2 to raczej min.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#91 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 14 sierpień 2008 - 20:02

Lepiej kupować obciążniki czy większe opony? już gdzie spisałem kupiłem lambo r3 evo 85 target, 1,2 było i jako tako jużsię jeździ upuściełm na 1,1 zobaczymy co będzie problem w tym że jak upusciłem wcześniej to na twardej drodze przy 10km/ha kabina drga bo czuje każdy klocek opony stukający o podłoże, znajomy mówił że puki się opony lkko nie przyjeźdzą tak będzie, a z przodu 1,2 to optymalne cśnienie?

#92 Share yacenty

yacenty

Zaawansowany

• Root Admin
  • PipPipPip
  • 9685 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, Internet

Napisany 14 sierpień 2008 - 21:36

Lepiej kupować obciążniki czy większe opony? co do wyboru - opony czy obciazniki to ja mowie zdecydowanie opony.
moj zetor miał 16.9 mimo ze protektor byl ładny to je sprzedałem i kupilem nowki 480/70 - od tego dnia skończyły się problemy w polu - przestał buksować przy pługu, przestał gniesc slady przy agregacie i uprawie jesiennej, moglem zaczac uprawiac plycej.
zeby bylo smieszniej to obciążniki przestawiłem 65cm do przodu i teraz mam super dociążony ciągnik.
Co do ciśnienia to przod mam 2atm, tył koles przy montazu ustawił mi na 1.5atm bo mniej sie bał zeby mi nowej opony nie zdjęło z koła i tak zostało.
powiem, że dla agregatu uprawowo siewnego wcale to nie jest za duzo

Pozdrawiam YacentY www.yacenty.pl
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

GoPro Fan Club - www.goprofc.com

#93 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 15 sierpień 2008 - 07:52

Lepiej kupować obciążniki czy większe opony? yacenty mozesz podac mase własną tego zetora?

#94 Share sebe1033

sebe1033

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2080 postów

Napisany 15 sierpień 2008 - 08:46

Lepiej kupować obciążniki czy większe opony? właśnie Ferdek uważaj na za małym ciśnieniu może spaść opona z felgi ,przy dużym obciążeniu bo nie ma dętki .Miałem tak w rozrzutniku przeładowany szybko jechałem lekki przechył i sru zeszła trochę opona a z nią powietrze ,a było 3,5 MPa .
yacenty a te 16,9 to miałeś diagnalne czy radialne ?

#95 Share yacenty

yacenty

Zaawansowany

• Root Admin
  • PipPipPip
  • 9685 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, Internet

Napisany 15 sierpień 2008 - 09:24

Lepiej kupować obciążniki czy większe opony? stare opony były radialne, nowe tez sa,
masa zetora wg konedata to 4900, mi cos sie kojarzy ze na wadze miał 4600, ale ja nie mam obciązników na tylknych kołach i z przodu przy osi

Pozdrawiam YacentY www.yacenty.pl
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

GoPro Fan Club - www.goprofc.com

#96 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 15 sierpień 2008 - 09:30

Lepiej kupować obciążniki czy większe opony? to tył ustawie chyba jednak tak jak w instrukcji na 1,3mpa ale co z przodem, nie mam obciążników więc chyba jazda n 1,2 mpa nie groźi zrzuceniem opony?

#97 Share mirasek

mirasek

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3159 postów

Napisany 15 sierpień 2008 - 09:51

Lepiej kupować obciążniki czy większe opony? Ferdek, podaj rozkład masy (naciski na osie) Twojego ciągnika tak jak stoi, powinno być w instrukcji. Mam taką fajną tabelke z rozmiarami, obciążeniem i minimalnym ciśnieniem.

Pracowałem na radialkach z dętkami przy ciśnieniu 0,8 bar i nic sie nie działo, poza tym że drobno popękała guma przy stopce (opony Stomil) ale to nic groźnego.

#98 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 15 sierpień 2008 - 11:04

Lepiej kupować obciążniki czy większe opony? w instrukcji podają masy maksymalne to 1550k i 2400kg, ale maksymalne czyli z obciążnikami pewnie u mnie to raczej będzie 2200kg i 1400-1500kg
opony 420/70/24 i 480/70/34 semperit cultor 70 bezdętkowe

#99 Share mirasek

mirasek

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3159 postów

Napisany 15 sierpień 2008 - 14:45

Lepiej kupować obciążniki czy większe opony? Wygląda na to że teoretycznie możesz pracować nawet na bardzo niskim ciśnieniu gdyż niskoprofilówki tego rozmiaru mają bardzo duży zapas nośności jak na tak lekki ciągnik.

Tabelka dla tych rozmiarów niestety nie obejmuje tak niskich mas, w końcu to tylko 1100kg na jedną tylną opone a 480/70 przy 1,2 bara może dźwignąć nawet 2500kg do prędkości 30km/h bez szkody dla niej. Także w Twoim przypadku trzeba kierować sie rodzajem wykonywanej pracy.

Nie ma jednej uniwersalnej wartości, do ciężkich prac polowych na tył dałbym spokojnie nawet na 0,8 bar a do transportu po drogach utwardzonych 1,4 bar, chyba że masz inne/lepsze sugestie w instrukcji.

Nie będziesz dorzucał jakichś obciążników na przód?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#100 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 15 sierpień 2008 - 14:54

Lepiej kupować obciążniki czy większe opony? Mirasek masz może w tabeli max obciążenie dla opony 20.8 R 38? Opona Goodyear, radialna. I jeszcze jakie dać ciśnienie do prac polowych, masa ciągnika to 6 ton czyli nacisk na oponę to ok 1500-1700 kg.