Zaloguj się, aby obserwować  
Silver

Lepiej kupować obciążniki czy większe opony?

Polecane posty

Ferdek07    75
Może masz krzywą felgę.

Jest takie zjawisko, może dlatego że mój mf ma problemy z uciągiem, no ale opona zdziera sie najbardziej na asfalcie, ale zawsze szybciej leci prawe koło, kumpel w bmw też ma tak ale u niego chyba prawe szybciej się drze, widziałem w ogłoszeniach różne jd z wydartym przodem i też prawe koło bylo mocniej zjechane

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafal88    13

u mnie w redku tez zdziera sie szybciej prawe tylne kolo. Przyznam ze nigdy nie zastanawialem sie nad tym co jest tego przyczyna,w dodatku w okolicy tylko u mnie tak zdziera w innych ferdkach jest lepiej :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

ja nie mogę powiedzieć czy któreś sie szybciej ściera gdyż z jednej strony mam wymienione opony.


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

Krótko Panowie będe w większości ganiał z lekkimi maszynami w transporcie w przyszłości tur itd chodzi o to żeby nie topić się w łąkach to jedno a wygodnie sobie poróżować to najważniejsze więc pytam czy wyższe koła bardziej umilą a raczej umożliwią mi szybką jazde po polnych drogach i łatanej szosie, czy lepiej dociążać to co jest (pytam na przykłądzie proximy czy 11,2 i 16,9/30 tył czy lepiej 13,6 i 16,9/34 tył) wyższe to zawsze szybsza i trochę wyższa i na radialkach by była wiec na których lepsza a mortyzacja ciśnienie odpowiednie i czy te większe koło nie bedzie zachowywać się jak piłka?

 

Moje doświadczenie jest na przykładzie mf 255 i czy z obciążnikami na przedzie czy nie i z tyłu to tak samoi podskakuje na dziurach, dopiero jak coś ciągnie lub dzwiga za sobą no to sie jedzie wygodnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janis12    0

a tam u nas jest frut 698(90km). ma łyse kapcie na dodatek radialne i bez obciążników i napędu. jak sie wozi pełną przyczepe kiszonki to gumy można palić :P trawe to żuca :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

Zna ktoś ceny tanich obciążników np. od mtz (chyba najtańsze) lub od starych ursusów, tylko nie gadajcie że się oszpeci ciągnik bo ładnie pomalowane i umocowane (wszystko da się dorobić ) wyglądaje super i wcale nie kojażą sie od razu z ciągnikem z którego pochodzą wiec jak ktoś wie to neich poda przykład!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75
Pewnie mnie wyśmiejecie ale czy może mi ktoś powiedzieć co to są opony radialne ?:lol:

Radialna to radialna ma inną budowe jest bardziej miękka i jest lepszy uciąg, ale radialna napewno łatwiej się uszkadza przebija rozcina i chyba ma mniejszą nośność? ale za to lepiej amortyzuje nie wiem nie mam a czy naprawde radialki są takie super?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pioter    46

zestaw uzywanch obciążników do C360 ok 500zł


Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

no to wziołem szerokie opony a nie brałem obciażników no i ciągnik skacze jak głupi, jakie ciśnienie najodpowiedniejsze będzie dla opon 420/70/2 i 480/70/34 żeby nie skakał ale i żeby maszyny do 800kg na tuzie woził i zabardzo nie pszysiadał, czy da sie ustawic jakieś optymalne ciśnienie, teraz testuje tak około 1,2mpa a było po 1,4 mniej skacze ale na twardym czuje jak klocki stukają o grunt a wczeniej tego nie było więc spróbowac jeszcze upuscić? doradzcie koledzy bo nie chce potem dopompowywac ;) a ciągnik o masie 3,5t

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pioter    46

800kg na Tuz to 0,8 powinno wystarczyć, a przysiadać maja bo to w końcu są radialne... ;)


Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

a długotrwała jazda na niskim ciśneniu 0,8mpa nie ma negatywnego wpływu na opony? o i czy ma to jakieś znaczenie jeśli jest to opona bezdentkowa i jakie ciśnienie z przodu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sebe1033    397

Ferdek07 pochwal się co kupiłeś .A tak w ogóle radialna ma lekko przysiąść i nic jej nie będzie trochę delikatnie,ale delikatnie popęka niteczki jak pajęczyna .A pozatym na oponie powinno być max ale czy jest minimalne ciśnienie ,a poszukaj w instrukcji lub tez na stronie producenta .Ale 0,8 to chyba za mało 1,2 to raczej min.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

już gdzie spisałem kupiłem lambo r3 evo 85 target, 1,2 było i jako tako jużsię jeździ upuściełm na 1,1 zobaczymy co będzie problem w tym że jak upusciłem wcześniej to na twardej drodze przy 10km/ha kabina drga bo czuje każdy klocek opony stukający o podłoże, znajomy mówił że puki się opony lkko nie przyjeźdzą tak będzie, a z przodu 1,2 to optymalne cśnienie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3871

co do wyboru - opony czy obciazniki to ja mowie zdecydowanie opony.

moj zetor miał 16.9 mimo ze protektor byl ładny to je sprzedałem i kupilem nowki 480/70 - od tego dnia skończyły się problemy w polu - przestał buksować przy pługu, przestał gniesc slady przy agregacie i uprawie jesiennej, moglem zaczac uprawiac plycej.

zeby bylo smieszniej to obciążniki przestawiłem 65cm do przodu i teraz mam super dociążony ciągnik.

Co do ciśnienia to przod mam 2atm, tył koles przy montazu ustawił mi na 1.5atm bo mniej sie bał zeby mi nowej opony nie zdjęło z koła i tak zostało.

powiem, że dla agregatu uprawowo siewnego wcale to nie jest za duzo


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sebe1033    397

właśnie Ferdek uważaj na za małym ciśnieniu może spaść opona z felgi ,przy dużym obciążeniu bo nie ma dętki .Miałem tak w rozrzutniku przeładowany szybko jechałem lekki przechył i sru zeszła trochę opona a z nią powietrze ,a było 3,5 MPa .

yacenty a te 16,9 to miałeś diagnalne czy radialne ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3871

stare opony były radialne, nowe tez sa,

masa zetora wg konedata to 4900, mi cos sie kojarzy ze na wadze miał 4600, ale ja nie mam obciązników na tylknych kołach i z przodu przy osi


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

to tył ustawie chyba jednak tak jak w instrukcji na 1,3mpa ale co z przodem, nie mam obciążników więc chyba jazda n 1,2 mpa nie groźi zrzuceniem opony?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirasek    13

Ferdek, podaj rozkład masy (naciski na osie) Twojego ciągnika tak jak stoi, powinno być w instrukcji. Mam taką fajną tabelke z rozmiarami, obciążeniem i minimalnym ciśnieniem.

 

Pracowałem na radialkach z dętkami przy ciśnieniu 0,8 bar i nic sie nie działo, poza tym że drobno popękała guma przy stopce (opony Stomil) ale to nic groźnego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

w instrukcji podają masy maksymalne to 1550k i 2400kg, ale maksymalne czyli z obciążnikami pewnie u mnie to raczej będzie 2200kg i 1400-1500kg

opony 420/70/24 i 480/70/34 semperit cultor 70 bezdętkowe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirasek    13

Wygląda na to że teoretycznie możesz pracować nawet na bardzo niskim ciśnieniu gdyż niskoprofilówki tego rozmiaru mają bardzo duży zapas nośności jak na tak lekki ciągnik.

 

Tabelka dla tych rozmiarów niestety nie obejmuje tak niskich mas, w końcu to tylko 1100kg na jedną tylną opone a 480/70 przy 1,2 bara może dźwignąć nawet 2500kg do prędkości 30km/h bez szkody dla niej. Także w Twoim przypadku trzeba kierować sie rodzajem wykonywanej pracy.

 

Nie ma jednej uniwersalnej wartości, do ciężkich prac polowych na tył dałbym spokojnie nawet na 0,8 bar a do transportu po drogach utwardzonych 1,4 bar, chyba że masz inne/lepsze sugestie w instrukcji.

 

Nie będziesz dorzucał jakichś obciążników na przód?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Mirasek masz może w tabeli max obciążenie dla opony 20.8 R 38? Opona Goodyear, radialna. I jeszcze jakie dać ciśnienie do prac polowych, masa ciągnika to 6 ton czyli nacisk na oponę to ok 1500-1700 kg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez Soczi87
      Witam Wszystkich. 
      Zamierzam kupić nowe opony do przyczepy jednoosiowej o ładowności 5t i zastanawiam się nad Indyjskimi oponami marki Vk-tyre. Czy ktoś z Was miał  do czynienia z tą marką. Szukam opinii. Dziękuję. 
    • Przez lukasz067
      Witam muszę wymienić opony przednie niestety  na nowe bo uzywki w chorych cenach i jak to będzie się miało do napędu 4x4   gdzie też bieżnik już powoli się kończy nie bedzie problemu ze zużyciem i synchronizacją, mierząc starą a wymiary nowej to ponad 5cm różnicy na średnicy 
    • Przez GRZES1545
      Witajcie
      Zastanawiam się nad oponami do auta o rozmiarze 205 /50/ r17
      Co powiecie o wielosezonowych oponach...jakiej firmy polecicie?
      @bratrolnika Darku Ty chyba masz doświadczenie co powiesz o oponach Continental?
       

    • Przez Mlody311
      Witam, muszę wymienić opony w ładowarce mam teraz założone 500/70r24, myślałem nad zmiana rozmiaru na 460/70r24 tylko że mają one mniejsza nośność o ok 600kg na oponę niż te 500-ki, ładowarka wożę max 2,5t. Co byście doradzili zostawić 500 czy zmienić na 460? Różnica w cenie ponad 3tys zł na 4szt
       
    • Przez M-A-T-E-U-S-Z
      Witam. Mam w niedalekim czasie zamiar kupić nowe opony diagonalne na tył 14.9-28 do c360 . Chciałbym sie doradzić poniewaz na rynku jest sporo marek jak i opini . Kryteria jakie mnie interesują to przykładowo czy opony nie pękaja po 8 czy 10 latach użydkowania , czy nowe opony trzymaja wymiary jak szerokość opony wysokość profilu i wysokość bieżnika , czy opony sie szybko nie zużywają . Słyszałem ,że Kabat nie trzyma wymiaru natomiast BKT produkuję na pierwszy montaz ale wiadomo radialki a diagonalne nie wiaadomo jak z jakością .
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj