Skocz do zawartości

Zdjęcie

Cielak nie może sie wypróżnić

24 odpowiedzi na ten temat

#21 Share Junkers

Junkers

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1595 postów

Napisany 05 kwiecień 2013 - 09:22

Cielak nie może sie wypróżnić Jakieś 3 miesiące temu też miałem wzdętego cielaka ale miał 3 tygodnie, był nadmuchany jak balon, lekarz vet taki środek przeciwpienny taki w białej buteleczce 200ml z biało fioletową etykietą(nazwy nie pamiętam) i dostał do rozpuszczania PectoSpeed(choć nie jestem pewny), i pomogło.
Ok pól roku miałem cielaka co kopał się w brzuch, lekarz powiedział ze może mieć zaczopowane jelito(coś w stylu skrętu kiszek), dostał oleju parafinowego pół na pól z wodą w butelce po winie(patykiem pisanym :) ), mógł być też olej spożywczy ale parafinowy się wcale nie wchłania i przez to jest lepszy, pomogło.
Ogólnie to prawie każdy cielak u mnie ma problemy, szczególnie z biegunką <_<
KPK Kumurun Team
"Polak jak se chce, to se kurde potrafi" F.Kiepski
Prawidłowo użytym młotkiem i przecinakiem możemy naprawić nawet zegarek.
Belarus 952.4 - U C-330

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Cielak nie może sie wypróżnić Dzisiaj, 11:01
  •  

#22 Share Heidi88

Heidi88

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 336 postów

Napisany 06 kwiecień 2013 - 07:52

Cielak nie może sie wypróżnić Na ten dzień w którym pisałam post wet. nie mógł przyjechać dlatego podjeliśmy decyzje o samodzielnym przebiciu igłą i spuszczeniu gazów. 2 godziny wyciskania i duszenia, niewiele gazu trochę takiego sfermentowanego płynu wyszło. Podaliśmy mu też do picia denaturat rozcięczony z wodę. Wczoraj dotarł weterynarz podał mu zastrzyk rozkurczowy, trochę wapnia, wlaliśmy mu do gardła olej rozcięczony z ciepłą wodą, i masaż masaż masaż .... Niestety do wieczora miał się wypróżnić i nic z tego, wyduszamy tą kupę już siłą i cielak też pomaga widać że chce stoi przez godzinę w pełnym skupieniu i nic Podajemy mu 0,5 litra mleka z dwiema łyżkami roztopionej margaryny. Czasem ma apetyt, ale po jedzeniu czuje się gorzej jeszcze bardziej go wzdyma, no ale pić musi. Najprawdopodobniej to wada związana ze skręceniem jelit tak mówi weterynarz - nic nie można na to poradzić. No ale puki żyje to walczymy o niego. Już 2 cielak zdycha mi na rękach nie wiem czy kiedykolwiek można sobie poradzić z tym poczuciem bezradności.

#23 Share jajonasz

jajonasz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 177 postów

Napisany 06 kwiecień 2013 - 08:59

Cielak nie może sie wypróżnić W tamtym tygodniu sprzedałem byczka HF który miał problemy z wypróżnianiem. Chyba jakaś wada wrodzona, choć gdy zrobiło sie lewatywe to poszło i tak codziennie przez tydzień. Co ciekawe apetyt miał git, warzył po tygodniu 63kg.

Otrzymane zadanie jest świętym, wykonujesz je do końca za wszelką cenę

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#24 Share petroszz

petroszz

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 87 postów

Napisany 09 listopad 2016 - 17:33

Cielak nie może sie wypróżnić Witam. Czy ktoś wykonywał u 3-4tygodniowego cielaka lewatywe? Jeśli tak to czym i co wlewano. Niestety nie mam sondy dla tak malego zwierzaka. Można to zrobić jakąś rurką czy czymś?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#25 Share bieniek_88

bieniek_88

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 269 postów
  • Zainteresowania:Wędkarstwo, survival.

Napisany 12 listopad 2016 - 21:24

Cielak nie może sie wypróżnić Gruszka i do tego olej jadalny.