Skocz do zawartości

Zdjęcie

Cielak nie może sie wypróżnić

24 odpowiedzi na ten temat

#1 Share Junkers

Junkers

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1595 postów

Napisany 22 czerwiec 2012 - 08:14

Cielak nie może sie wypróżnić Witam,
tematu podobnego nie znalazłem, a problem taki jak w temacie cielak nie może się wypróżnić, tzn. zrobił mu się chyba jakiś korek, albo ma mocne zatwardzenie, bo jak się dmie to aż wyje a korek widać i nic. Po nieudanych kilku próbach kładzie się z przemęczenia. Dodam jeszcze jest chłodny. Co mu może pomóc, jak wiecie piszcie??
Zazwyczaj są to biegunki a tu taki dziwny przypadek. Cielak ma 3 tyg i do 70kg wagi.
KPK Kumurun Team
"Polak jak se chce, to se kurde potrafi" F.Kiepski
Prawidłowo użytym młotkiem i przecinakiem możemy naprawić nawet zegarek.
Belarus 952.4 - U C-330

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Cielak nie może sie wypróżnić Dzisiaj, 05:21
  •  

#2 Share mateuko1997

mateuko1997

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 58 postów

Napisany 22 czerwiec 2012 - 08:18

Cielak nie może sie wypróżnić weś lewatywe mu zrób to pomoże stolca wywalic ja tak robilem

#3 Share kamin60

kamin60

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 393 postów

Napisany 22 czerwiec 2012 - 10:32

Cielak nie może sie wypróżnić Jak to nie pomoże to niestety trzeba dzwonić bo lekarza

#4 Share mora

mora

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 308 postów
  • Zainteresowania:literatura,kynologia, motoryzacja z naciskiem na T4

Napisany 22 czerwiec 2012 - 12:44

Cielak nie może sie wypróżnić Spróbuj "wydłubać" ten korek , ale delikatnie,żeby nie uszkodzić ścian jelita.Załóż gumową rękawiczkę, posmaruj palec lubrykantem, lub olejem i po unieruchomieniu zwierzaka spróbuj. Obawiam się jednak, że późno się za to wzięłeś , bo temperatura cielaka wskazuje,że stan ogólny jest już zły- w każdym razie ryzyko niewielkie.

#5 Share rmiecz8 rmiecz8

rmiecz8
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 22 czerwiec 2012 - 13:14

Cielak nie może sie wypróżnić żel inseminacyjny, rękawica i do roboty. najlepiej zadzwoń po weterynarza, bo jeszcze jelito mu rozerwiesz.

#6 Share Junkers

Junkers

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1595 postów

Napisany 22 czerwiec 2012 - 13:29

Cielak nie może sie wypróżnić Ok dzięki za sugestie, to lepiej zadzwonię po lekarza, ale jeszcze tak dziwnego przypadku nie słyszałem, jak się czegoś dowiem to odpiszę.
KPK Kumurun Team
Belarus 952.4 - U C-330

#7 Share kamin60

kamin60

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 393 postów

Napisany 25 czerwiec 2012 - 21:37

Cielak nie może sie wypróżnić I co się dowiedziałeś, co mu było ??

#8 Share Junkers

Junkers

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1595 postów

Napisany 25 czerwiec 2012 - 22:34

Cielak nie może sie wypróżnić Lekarz przyjechał, dał jakiś zastrzyk i następnego dnia minęło, nie wiedział dokładnie co mu jest, ale powiedział że ten lek powinien pomóc a jaki to był lek to nie pamiętam.
KPK Kumurun Team
Belarus 952.4 - U C-330

#9 Share AGHIAprvPL

AGHIAprvPL

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 13 postów

Napisany 25 czerwiec 2012 - 22:56

Cielak nie może sie wypróżnić ?? to w Polsce nie ma obowiązku żeby weterynarz wypisał przy każdej wizycie papier z numerem kolczyka krowy, z nazwami podanych leków i dokładną ich ilością i numerem seryjnym butelki leku, żeby potem rolnik to mógł wpisać do księgi rejestru hodowli?
To jeszcze możliwe, że lekarz może coś podać nie mówiąc co i nie tłumacząc jak to działa??

Dobrze chociaż, że cielakowi pomogło.
www.aghia.prv.pl - mój wiejski francuski blog

#10 Share rmiecz8 rmiecz8

rmiecz8
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 26 czerwiec 2012 - 06:36

Cielak nie może sie wypróżnić U mnie lekarz wypisuje ale księgi nie prowadzę bo mi się nie chce.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share Junkers

Junkers

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1595 postów

Napisany 26 czerwiec 2012 - 07:17

Cielak nie może sie wypróżnić AGHIAprvPL jest obowiązek, i księgę prowadzę tylko nie wypisał bo nie było w sumie do czego a poza tym się śpieszył do ciężkiego wycielenia, cielak podobno zatrzymał się w połowie i nie chciał wyjść.
Lekarz tłumaczył co to było ale do nazw leków nie mam pamięci, tak więc spokojnie.

Edytowany przez Junkers, 26 czerwiec 2012 - 07:17.

KPK Kumurun Team
Belarus 952.4 - U C-330

#12 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 26 czerwiec 2012 - 07:31

Cielak nie może sie wypróżnić Ja również księge prowadzę ,każdą wizyte weterynaryjną mam zdokumetowaną,bo lepiej dmuchac na zimne,i pozniej w biegu latać i załatwiać papierkowe formalności.Lekarza obowiązkiem jest podanie jakie leki stosuję i w jakim celu,ale jesli ktoś to lekceważy to niech nie ma pretensji że nic nie powiedział.Kto pyta nie błądzi.

#13 Share wetstudent

wetstudent

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 49 postów

Napisany 26 czerwiec 2012 - 11:24

Cielak nie może sie wypróżnić jak pomogło to dobrze, chciałem tylko zapytać czy cielak robił kupe wcześniej:D i czy teraz robi już normalną, bo czasem zdarza sie zarośnięcie odbytu.. i wtedy do czasu kiedy tej błony nie przetniemy cielak sie nie wypróżni i zdechnie...

#14 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 26 czerwiec 2012 - 11:42

Cielak ma 3 tyg i do 70kg wagi.

Lekarz przyjechał, dał jakiś zastrzyk i następnego dnia minęło

Czytaj posty z większą uwagą

#15 Share AGHIAprvPL

AGHIAprvPL

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 13 postów

Napisany 26 czerwiec 2012 - 12:48

jak pomogło to dobrze, chciałem tylko zapytać czy cielak robił kupe wcześniej:D i czy teraz robi już normalną, bo czasem zdarza sie zarośnięcie odbytu.. i wtedy do czasu kiedy tej błony nie przetniemy cielak sie nie wypróżni i zdechnie...

Jeszcze nie widziałam żeby ktoś tą błonę przecinał.
Zdarza się u rasy HF wrodzona niedrożność przewodu pokarmowego albo zarośnięcie odbytu. Wtedy cielak po porodzie jest fajny żywy, ale się nie wypróżnia i dzień dwa później przestaje pić robi się osowiały i wzdyma mu brzuch (bo pił w pierwszym dniu a teraz nie ma gdzie to wyjść), i po paru dniach zdycha.

Raz wzięliśmy się z drugim doktorem na operację eksperymentalną, i otworzyliśmy takiego cielaka z myślą żeby wyciąć niedrożny odcinek, ale okazało się że ponad połowa jelita jest jakaś cieniutka niedrożna, więc skończyło się na eutanazji.

Kiedy starszy cielak ma problemy z wypróżnianiem, to pewnie zrobił mu się korek (ze słomy, ze słomy pomieszanej z sianem, z jakiegoś połkniętego sznurka, z robaków itp)
Na to jest właśnie lewatywa albo olej parafinowy do paszczy, zastrzyk rozkurczowy żeby jelito nie zaciskało się na korku, można jeszcze dać kroplówkę do żyły albo pod skórę bo kiedy w organizmie jest więcej płynów to treść jelita też się nawilża.

Ja również księge prowadzę ,każdą wizyte weterynaryjną mam zdokumetowaną,bo lepiej dmuchac na zimne,i pozniej w biegu latać i załatwiać papierkowe formalności.Lekarza obowiązkiem jest podanie jakie leki stosuję i w jakim celu,ale jesli ktoś to lekceważy to niech nie ma pretensji że nic nie powiedział.Kto pyta nie błądzi.

Właśnie, u nas chodzą kontrole co parę miesięcy i jak za nieuzupełnioną dokumentację dostanie się raz i drugi karę po tysiąc euro, to potem rolnik sam pilnuje żebym mu za każdą wizytą papier wypisała :) jeśli się śpieszę, to papier wypisuję wieczorem w domu, i jest na drugi dzień do odebrania w lecznicy. Poza tym z samej uczciwości rolnik ma prawo wiedzieć co robię i co podaję jego zwierzakowi.
www.aghia.prv.pl - mój wiejski francuski blog

#16 Share Heidi88

Heidi88

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 336 postów

Napisany 04 kwiecień 2013 - 13:06

Cielak nie może sie wypróżnić Proszę o poradę
cielak byczek hf ma trzeci dzień i nie może zrobić kupy ani puścić gazów. Pierwszego dnia po porodzie od razu wypił 2 litry mleka a na 2 dzień leżał już mimrawy. Wzdeło go mocno a z brzucha zrobił się balon. Stracił apetyt i siły czasem się podnosi i trochę pochodzi ale nic z niego nie uchodzi - męczy się. Masaże ugniatania nie pomagają, kupa nawet się nie zbliża, choć cielak macha łapkami i ma parcie - widać że chce a nie może. Co tu robić, boimy się że to jakaś wada wrodzona, bo jeśli nawet go przebijemy a on dalej nie będzie się mógł wypróżnić to to na dłuższą mete nie pomoże. Proszę o szybką pomoc

#17 Share 7891Firefox

7891Firefox

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 506 postów
  • Zainteresowania:Hodowla bydła i koni, weterynaria, rolnictwo.

Napisany 04 kwiecień 2013 - 13:41

Cielak nie może sie wypróżnić jeśli wada wrodzona to sami nic nie zrobicie, koniecznie wezwijcie weta, jeśli ciele nic nie bedzie jadło to się odwodni i będzie jeszcze gorzej. pozdrawiam

#18 Share adrian

adrian

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 190 postów

Napisany 04 kwiecień 2013 - 18:44

Cielak nie może sie wypróżnić miałem kiedys podobny przypadek i okazało sie ze cielak miał niewyksztalcony dobrze odbyt, wyjechal wet cos rozkurczowego i szklanke oleju, troche go przegonilo ale niestety sztuka padła

#19 Share SklepMizarComPl

SklepMizarComPl

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 88 postów

Napisany 04 kwiecień 2013 - 22:43

Cielak nie może sie wypróżnić Ja ogólnie jestem zdania aby nawet jeżeli sami wiemy co dolega zwierzęciu- wezwać lekarza,moze akurat się mylimy,może coś doradzi i nie będzie musiał sie męczyć. To ma moim zdaniem duze znaczenie i w tej sytuacji koneiczna jest interwencja lekarza.
www.sklep.mizar.pl - Nasz asortyment kierujemy przede wszystkim do szeroko rozumianej branży rolniczej.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share renault

renault

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 176 postów

Napisany 04 kwiecień 2013 - 23:06

Cielak nie może sie wypróżnić dokładnie a przy cielakach bardzo ważny jest też czas cielak nie ma zapasów na sobie do życia i jak nie pije to na drugi dzień może być za późno