Skocz do zawartości

Zdjęcie

Ubezpieczenie upraw

92 odpowiedzi na ten temat

#61 Share marek1977

marek1977

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 709 postów
  • Zainteresowania:kierowca C+E

Napisany 01 kwiecień 2010 - 19:33

Ubezpieczenie upraw

mam w TUW-ie najtaniej

Też mam w TUW-e .Ubezpieczam tylko od gradu ,składka opłacona za 8 ha rzepaku przy plonie 4 tony po 1100zł wyszła około 280zł.W zeszłym roku pierwszy raz ubezpieczyłem i od razu szkoda,wymiotło 6,5 ha ,z wypłatą odszkodowania nie było kłopotu zabrali tylko udział własny(10%).Jeden sąsiad miał w PZU drugi w Concordii i też nie było kłopotów.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Ubezpieczenie upraw Dzisiaj, 04:11
  •  

#62 Share kissmy...

kissmy...

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4292 postów

Napisany 01 lipiec 2010 - 07:30

Ubezpieczenie upraw wskażcie mi proszę która Dyrektywa reguluje obowiązek ubezpieczenia 50% upraw, gdyż w krajowej legislacji nie znalazłem zapisu precyzującego na jaki dzień trzeba ten obowiązek wypełnić (precyzowany jest jedynie 12 miesięczny okres ubezpieczenia) proszę o pilną pomoc

#63 Share tobago

tobago

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 736 postów
  • Zainteresowania:fotografa, muzyka

Napisany 11 październik 2011 - 18:39

Ubezpieczenie upraw Temat ucichł a ja mam pytanie ile płacicie za ubezpieczenie swoich upraw?
Chciałbym porównac z ofertą którą mi podsunęła pewna firma na "C" na ubezpieczenie rzepaku.

Piszcie ile ha uprawy za ile zł.

#64 Share Eryko

Eryko

Rolnik

• Members
  • PipPipPip
  • 898 postów

Napisany 12 październik 2011 - 18:19

Ubezpieczenie upraw Napisz ile Ci powiedzieli za ha Rzepaku? bo też muszę ubezpieczyć i chciałbym wiedzieć co i jak.

#65 Share tobago

tobago

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 736 postów

Napisany 13 październik 2011 - 07:52

Ubezpieczenie upraw Za ha wyszło nieco ponad 100zł. Napisałem tu bo chciałem zobaczyć jak płaca inni.

Edytowany przez tobago, 13 październik 2011 - 07:53.

#66 Share farmermf

farmermf

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2170 postów

Napisany 13 październik 2011 - 15:50

Ubezpieczenie upraw A wy matoły piszecie ceny za ha, a z was ubezpieczyciel trzepie składkę od kwoty, a nie od ha. Co ma hektar do ubezpieczenia jak jeden ubezpieczy rzepak na 3 tyś, a drugi na 6 i co myslicie że jednakowa składka ma być?

#67 Share zmija2a

zmija2a

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 264 postów

Napisany 13 październik 2011 - 16:09

Ubezpieczenie upraw Ubezpieczenie upraw w powiedzmy XIVw n.e. (powiedzmy Kopernik), nie no Przepraszam, jak ktoś chce to niech w to wchodzi. Ja wolę trzymać się Kopernika, ale podobno już nie jest tak jak On mówił.

#68 Share tobago

tobago

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 736 postów

Napisany 13 październik 2011 - 19:20

Ubezpieczenie upraw @farmermf: Waż słowa. To chyba normalne że nie ubezpieczasz hektara rzepaku na 50tys tylko na mniej więcej równowartość za plon zebrany z pola z lekka nadwyżką. Wysokość składki zależy od wielkości roszczeń jakie będziesz miał w razie utraty uprawy. A chyba bardziej obrazowo jest przeliczyć na hektar składkę. Napiszę że zapłaciłem 3tys za ubezpieczenie to się za głowę złapiecie, ale ubezpieczenie obejmuje 30ha pola.

Swoją droga życze wszystkim pieniaczom srogiej i bezsnieżnej zimy. Wymienimy sie doświadczeniami na wiosnę "matoły".

#69 Share farmermf

farmermf

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2170 postów

Napisany 13 październik 2011 - 19:38

Ubezpieczenie upraw tabago płace 10tyś składki ,a ubezpieczam od 6 lat także ty mnie nie nauczaj w sprawach ubezpieczeń kolego. Zadałem proste pytanie, za ile na jaką kwotę i nie umiesz dalej odpowiedzieć co by sugerowało że to tatuś zawierał polisę.

#70 Share Darekpol

Darekpol

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 432 postów

Napisany 14 październik 2011 - 19:54

Ubezpieczenie upraw Ubezpieczenie 1 ha rzepaku na kwotę 6 tys. - koszt 160 zł. (pełen pakiet grad, przymrozki wiosenne, ujemne skutki przezimowania)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#71 Share farmermf

farmermf

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2170 postów

Napisany 15 październik 2011 - 11:59

Ubezpieczenie upraw O taką właśnie odpowiedź mi chodziło. Jeszcze jak bys napisał w jakiej firmie to już by był full wypas informacji. :D Mi w PZU na 6tyś za ha naliczyli 190żł, zwyżka za duże kwoty odszkodowań w ubiegłych latach. :lol:

#72 Share zmija2a

zmija2a

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 264 postów

Napisany 15 październik 2011 - 12:35

Ubezpieczenie upraw Wczoraj miła szanowna Pani dzwoniła, żeby mnie ubezpieczyć. I powiedziała pi razy drzwi : "Wszyscy co biorą dopłaty muszą się ubezpieczać". Na języku to mi wisiało pare ładnych słów, Ale mowa - srebrem, milczenie - zlotem. I skończyło się na tym (bo nie zamierzam tego ubezpieczać, tzn. upraw polowych), "Dziękuję, dowidzenia".

#73 Share poosa21

poosa21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 963 postów

Napisany 15 październik 2011 - 19:52

Ubezpieczenie upraw Ja płaciłem za zboża (pszenica i pszenzyto) wartosć 6t. x 700zł, USP + Grad + Ogień 30zł od hektara.
A za rzepak 4t x 1500zł, USP + wiosenne przymrozki + grad 140 zł od hektara. Firma C...

#74 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7791 postów

Napisany 16 październik 2011 - 09:21

Ubezpieczenie upraw ja ubezpieczyłem z dwa tygodnie temu w PZU i udało mi się z zniżką, tak mówił, to za rzepak ok 100 zł.Na kwotę 5 tyś/ha.Grad, skutki złego przezimowania,ogień.

Dwa lata temu nia ubezpieczyłem i na rzepaku przeleciał mi lekki grad przed koszeniem. Ukosiłem z tonę albo więcej mniej z ha a było ponad 10 ha.

Więc ile straciłem a nie zyskałem!

#75 Share poosa21

poosa21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 963 postów

Napisany 16 październik 2011 - 09:55

Ubezpieczenie upraw Czy komuś sie rzepak palił? Raczej wątpię wiec po co ubezpieczać. Raz gościowi sie palił jęczmień a graniczył z dojrzałym rzepakiem i rzepak sie nie zapalił.

#76 Share wlkpmder

wlkpmder

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 737 postów

Napisany 16 październik 2011 - 12:38

Ubezpieczenie upraw Jak rzepak jest dojrzały tez sie pali. Rzepak w CONCORDII suma ubezpieczenia 5tyś składka 150zł pakiet (przezimowanie,wiosenne przymrozki,grad i ogień).

#77 Share farmermf

farmermf

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2170 postów

Napisany 16 październik 2011 - 13:37

Ubezpieczenie upraw pali się ten rzepak który nie był chroniony przed chorobami, zdrowy rzepak ze zdrową zieloną łodygą się palić nie będzie.

#78 Share wlkpmder

wlkpmder

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 737 postów

Napisany 16 październik 2011 - 13:56

Ubezpieczenie upraw Racja

#79 Share kissmy...

kissmy...

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4292 postów

Napisany 21 marzec 2012 - 21:39

Ubezpieczenie upraw mieliście już szacowane szkody w tym sezonie? mnie już PZU zdążyło wyprowadzić z równowagi - odłożyli mi oględziny z 20 marca na 4 kwietnia

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#80 Share murtek

murtek

John Deere

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 2150 postów

Napisany 21 marzec 2012 - 21:48

Ubezpieczenie upraw Celowo abyś nie zdążył zasiać lub też zdążył zaorać i zasiać. Z relacji znajomych rolników wynika, iż mieli już szacowanie szkód zgłoszonych ok tydzień temu w Concordii oraz HDI. Jeden miał z PZU, lecz za gołe pole otrzymał 8%...
CZĘŚCI ZAMIENNE, OLEJE, FILTRY JOHN DEERE, CASE, STEYR, NEW HOLLAND, MANITOU, VADERSTAD, HORSCH, LEMKEN, KOCKERLING, POTTINGER, HARDI, MASCHIO GASPARDO, FARMET. NISKIE CENY ORAZ SZYBKA WYSYŁKA (18 ZŁ) TEL. 697 970 169 e-mail: m_martka@osadkowski-cebulski.pl