Skocz do zawartości

Zdjęcie

Ubezpieczenie upraw

92 odpowiedzi na ten temat

#41 Share farmermf

farmermf

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2170 postów

Napisany 14 maj 2009 - 17:53

Ubezpieczenie upraw ja już 3 rok mam wszystko poubezpieczane iw pzu i niem zbyt dobrego zdania o tej firmie.2 lata temu miałem 2 razy szkody i z 40ha naliczyli 20000zł ale decyzja przyszła ,ze niby deszczu nawalnego niebyło 4stopnia atylko 3 a za 3 to oni nie płacą afaktycznie to 40ha leżało do gleby przybite .No ale wtym roku za 2.15ha rzepaku wymoknientego zapłaciłi 1430zł.No ale płace składki po 4000zł to czyli 3 rok już wplecy.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Ubezpieczenie upraw Dzisiaj, 03:39
  •  

#42 Share rafff24

rafff24

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 844 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, motoryzacja

Napisany 15 maj 2009 - 18:09

Ubezpieczenie upraw no tak, jak kasę brać to są, a jak wypłacać to szukają wymówki wszędzie

znajomemu wichura zniszczyłą stodołę, doszczętnie, przyjechał "ekspert" szkody wyceniać:
" Panie, w tej stodole filary są z drewna, gdyby były murowane to OK, a tak to za zniszczenia od wiatru nie wypłacamy"

drugiemu 2 lata temu spaliły się wszystkie zabudowania, i:
stodoła choć murowana był w niej garaż i samochód w środku i obora przy tym w jednej linii połączone, nie wypłacili bo samochód był w garażu murowanym w stodole, a tego przepisy p. poż nie dopuszczają, nie wypłacili ani grosza, mimo, że na ubezpieczenie od pożaru takiego budynku kasę inkasowali, i co ciekawe nie zapaliło się od garażu, tylko ktoś go podpalił

pewnie z 10 lat temu spaliła się obora, zbudowana zaraz po wojnie, mimo, że budynek spłonął doszczętnie, gościowi wypłacili tyle, że na więźbe ledwo wystarczyło, dlaczego?? bo budynek się zamortyzował, tylko dlaczego składki nie pobierali od wartości budynku pomniejszonego o amortyzację??

więc jak tu coś ubezpieczyć?? i gdzie?? zwłaszcza, że po okolicy grasuje piroman, i co weekend to albo stogi słomy albo jakaś stodoła płonie

#43 Share kissmy...

kissmy...

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4295 postów

Napisany 15 maj 2009 - 20:05

Ubezpieczenie upraw ubezpieczenia to bardzo trudny sektor i nie należy oczekiwać od rolników biegłej znajomości wszystkich warunków, proponuję poszukać dobrego agenta (najlepiej multiagenta, ale takiego który wszystko ogarnia a nie wciska polisy PZU, od których ma największą prowizję) a jeszcze lepiej znaleźć brokera, który to jest prawnie zobowiązany do działania na korzyść klienta, nie zaś na własną lub zakładu ubezpieczeń

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#44 Share andrzej2110

andrzej2110

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 9407 postów

Napisany 19 listopad 2009 - 10:23

Ubezpieczenie upraw Odświeżam temat ;)

Ubezpieczacie w tym roku zboża?? Jakie są stawki?? Wogóle warto??

Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

#45 Share DARKPANTER

DARKPANTER

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 260 postów

Napisany 19 listopad 2009 - 10:32

Ubezpieczenie upraw Ja w tym roku w ubezpieczyłem w PZU. Za ubezpieczenie 10 ha ozimin zapłaciłem coś koło 250 zł, z tego aż 130 kosztowało ubezpieczenie jęczmienia zimowego(większe ryzyko wymarznięcia). A teraz chyba kosztuje trochę więcej bo do mnie dzwonili czy chcę znowu u nich wykupić polisę bo do 12 listopada była chyba jakaś promocja, ale to musiał bym się spytać taty.

#46 Share farmermf

farmermf

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2170 postów

Napisany 19 listopad 2009 - 12:13

Ubezpieczenie upraw Ja już 3 lub 4 rok ubespieczam u największych złodziei w polsce(wiadomo o jaką firme chodzi),
ale niema wyjścia .Zaduże ryzyko nieubespieczać przy uprawach roślinnych .

#47 Share andrzej2110

andrzej2110

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 9407 postów

Napisany 19 listopad 2009 - 12:51

Ubezpieczenie upraw Ja bym nie ubezpieczał tylko ze coś z dopłat chyba zabierają za brak ubezpieczenia.

Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

#48 Share DARKPANTER

DARKPANTER

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 260 postów

Napisany 19 listopad 2009 - 15:51

Ubezpieczenie upraw Ja nie wiem czy są jakieś kary. Ubezpieczenie teraz nie wiele kosztuje w porównani do tego co było na początku, no ale jakby co to mam spokojne sumienie, że jakby coś się stało to dostanę odszkodowanie, więc z mojego punktu widzenia warto wykupić ubezpieczenie. Tylko szkoda że nie można ubezpieczać łąk, w tym roku by się przydało.

#49 Share andrzej2110

andrzej2110

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 9407 postów

Napisany 19 listopad 2009 - 18:15

Ubezpieczenie upraw Jednak nie będę ubezpieczać.
Dobrze mówisz ze łak nie mozna a ja mam wsiano nowo łąke iesienio i lucerne. To bym chciał ale nie mozna wiec na h*** mi takie ubezpieczenie.

bullet_black.png

#50 Share DARKPANTER

DARKPANTER

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 260 postów

Napisany 23 listopad 2009 - 22:11

Ubezpieczenie upraw A nawet jakby chcieli łąki ubezpieczać to dali by pewnie taką składkę żeby się nie opłacało. A co do pozostałych upraw tak jak w moim przypadku 20 zł do ha pszenicy, czy pszenżyta to warto, jakby z uprawami coś się stało to i tak pewnie więcej bym odzyskał niż to ubezpieczenie było warte.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#51 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 16 luty 2010 - 09:04

Ubezpieczenie upraw Jak się mają ubezpieczenia upraw do kredytów preferencyjnych, bo obecnie zamiast na 2% dostanie się na 4% jeśli nie ma się ubezpieczenia, a co ze spłacanymi już kredytami, jak mam zaciągnięty kredyt preferencyjny w 2008r to już ubezpieczenie upraw nic do tego nie ma?

Jak się mają te ubezpieczenia obowiązkowe do bydła, bo ja najchętniej to ubezpieczył bym bydło a nie uprawy, no i z upraw to rozumiem że łąki i pastwiska nie podlegają ubezpieczeniom, a więc tylko zboża tak? No i znowu jak się to ma do kredytu preferencyjnego gdzie jakbym obecnie chciał zaciągnąć kredyt to musi być ubezpieczone 50% dochodu gosp. a dochód to tylko hodowla, a do hodowli i do ubezpieczeń bydła chyba dopłat nie ma tak?

#52 Share adamj24

adamj24

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 402 postów
  • Zainteresowania:Prawo, finanse, dobre wino i trochę rolnictwo

Napisany 16 luty 2010 - 10:15

Ubezpieczenie upraw Musisz ubezpieczyć 50% gruntów ornych a nie dochodu ^^

#53 Share poosa21

poosa21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 963 postów

Napisany 16 luty 2010 - 18:49

Ubezpieczenie upraw w zeszłym roku brałem kredyt preferencyjny i nic nie pytali o ubezpieczenie upraw.

#54 Share kissmy...

kissmy...

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4295 postów

Napisany 16 luty 2010 - 20:33

Ubezpieczenie upraw ubezpieczenie upraw istotnie stanowi zabezpieczenie dla banku, gdyż stanowi rodzaj zabezpieczenie, jednak wymaganym jest jedynie ubezpieczenie obowiązkowe czyli OC gospodarstwa

#55 Share Wielkopolanin

Wielkopolanin

Zaawansowany

• Redaktor
  • PipPipPip
  • 401 postów
  • Zainteresowania:Szerokie

Napisany 17 luty 2010 - 17:12

Ubezpieczenie upraw Od tego roku przy zaciąganiu kredytów preferencyjnych wymagane jest ubezpieczenie minimum 50% upraw, wynika to podobno z przepisów UE.

#56 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 17 luty 2010 - 17:53

Ubezpieczenie upraw

Musisz ubezpieczyć 50% gruntów ornych a nie dochodu :D

bank może co innego wymagać, jak w umowie kredytowej nie mam ani słowa o żadnych ubezpieczeniach upraw, to bank nie ma prawa teraz coś takiego wołać, to tylko dla nowokożystających z kredytów
Jutro chciałbym coś się zakręcić z tymi ubezpieczeniami, a więc jakich firm szukać?

#57 Share jarki

jarki

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 272 postów
  • Zainteresowania:sport

Napisany 17 luty 2010 - 20:02

Ubezpieczenie upraw mam w TUW-ie najtaniej

#58 Share SAUTER

SAUTER

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 425 postów

Napisany 01 kwiecień 2010 - 08:59

Ubezpieczenie upraw Możecie napisać jak wyglądają u was stawki za ubezpieczenia rzepaku od gradu przy wydajności 3 ton?U mnie to 45z/ha

#59 Share farmermf

farmermf

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2170 postów

Napisany 01 kwiecień 2010 - 17:11

Ubezpieczenie upraw czy u kogoś były już szacowane straty na rzepaku przez pzu?Właśnie zgłosiłem kilkanaście ha do kasacji i czekam jak do tego podejdą w tym roku.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#60 Share kissmy...

kissmy...

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4295 postów

Napisany 01 kwiecień 2010 - 18:42

Ubezpieczenie upraw w moim przypadku minął już 9 dzień od zgłoszenia szkody, czyli w ciągu 5 dni sytuacja powinna się wyjaśnić