Skocz do zawartości

Zdjęcie

Ubezpieczenie upraw

92 odpowiedzi na ten temat

#21 Share romanik99

romanik99

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 190 postów

Napisany 13 lipiec 2008 - 08:48

Ubezpieczenie upraw napisz tylko co on szacował, czy szacował wysokość strat do wypłacenia ubezpieczenia?, czy cos tam sobie szacował do zawarcia umowy ubezpieczeniowej.

Z tego co piszesz wydaje mi sie ze to pierwsze, czyli uprawy miałeś ubezpieczone. Jak tak to napisz mniej wiecej ile za hektar się płaci tego ubezpieczenia i jakie są jego warunki, tzn po przekroczeniu ilu % szkody wypłacają i w jakiej wysokości. I co np w przypadku gdy część szkód powstała w wyniku wymarznięcia a część w wyniku suszy., jak to wogole szacują itp

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Ubezpieczenie upraw Dzisiaj, 01:05
  •  

#22 Share kissmy...

kissmy...

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4292 postów

Napisany 13 lipiec 2008 - 11:59

Ubezpieczenie upraw oczywiście uprawy były ubezpieczone rzepak w pełnym zakresie (5% wartości uprawy wynoszącej ok 3400zł/ha) a pszenice bez przymrozków i przezimowania (3,5% wartości uprawy wynoszącej 4800zł/ha), każda polisa była dotowana z budżetu państwa czyli łączny koszt ubezpieczenia wyniósł odpowiednio 2,5 oraz 1,75%, udział własny wynosi 30% i powyżej tego progu są wypłacane odszkodowania (o wielkości odszkodowania napiszę, gdy tylko otrzymam decyzję), natomiast w wypadku powstania szkody w wyniku różnych czynników to po wystąpieniu każdej ze szkód powinna nastąpić wycena a wyniki są prawdopodobnie sumowane, bądź też obliczane na podstawie przeliczników (o tym już należy rozmawiać z rzeczoznawcą); szkody wywołane przez suszę uwzględniają kilka czynników i odpowiednie przeliczniki np ubytki ziaren w kłosie, stosunek niewykształconych łuszczyn do wykształconych, straty spowodowane niewykształceniem nasion/ziaren, nierównomierność rozwoju roślin na plantacji itp

#23 Share kissmy...

kissmy...

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4292 postów

Napisany 29 październik 2008 - 21:03

Ubezpieczenie upraw opiszcie proszę jakie polisy proponują wam zakłady ubezpieczeń (tzn na jakich warunkach), mój ojciec wykupił mi polisę w PZU, lecz nie za bardzo ogarniam warunki, dotyczy ona uprawy rzepaku rzepaku i obejmuje tylko gradobicie oraz wiosenne przymrozki (pakiet jesienny) plon objęty polisą to 4t cena 1000zł, koszt ubezpieczenia 6% wartości polisy a dotacje agent ustalił na niecałe 42%, za ubezpieczenie rzepaku od suszy i powodzi agent zażądał 400zł za ha (800zł za uprawę znajdującą się na gruntach V i VI klasy); jeśli znacie szczegółowe warunki dotowanych ubezpieczeń rolnych oferowanych przez inne zakłady ubezpieczeń to bardzo proszę o podzielenie się nimi

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#24 Share MTZ1

MTZ1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 190 postów

Napisany 16 listopad 2008 - 18:26

Ubezpieczenie upraw Może ktoś wie jak to jest ubezpieczyłem pszenżyto od suszy,gradobicia,powodzi,zapłaciłem 3,75% od kwoty ubezpieczenia.Połowe miała dopłacić agencja tylko że na polisie jest zapis że agencja zapłaci 400zł z groszami a ja 800zł z groszami to to ma być 50% Według mię to powinno być po 600zł i to by było po połowie!

#25 Share tomek1974

tomek1974

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 13 postów

Napisany 27 listopad 2008 - 16:24

Ubezpieczenie upraw Dajcie sobie spokój z tymi ubezpieczeniami mi nic nie wypłacili bo na 3 klasie ziemi suszy w kraju nie było.

#26 Share kissmy...

kissmy...

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4292 postów

Napisany 27 listopad 2008 - 18:36

Ubezpieczenie upraw

Dajcie sobie spokój z tymi ubezpieczeniami mi nic nie wypłacili bo na 3 klasie ziemi suszy w kraju nie było.

ja mam małą działkę 2 klasy i w uprawianej na niej pszenicy ozimej rzeczoznawca stwierdził spadek plonu spowodowany suszą o 44%, także znaczenia nie ma klasa lecz warunki pogodowe, termin wykonania zabiegów agrotechnicznych, gatunek rośliny, odmiana itd, a opłacalność zakupu polisy zależy od konkretnego przypadku uprawy oraz od stopnia ryzyka

#27 Share tomek1974

tomek1974

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 13 postów

Napisany 28 listopad 2008 - 11:07

Ubezpieczenie upraw Chodziło mi o rzepak ozimy pzu to złodzieje i nigdy się nie ubespiecze.To co miałbym im zapłacić to po kilku latach i tak mi się wróci wrazie klęski.

#28 Share kissmy...

kissmy...

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4292 postów

Napisany 28 listopad 2008 - 17:11

Ubezpieczenie upraw

Chodziło mi o rzepak ozimy pzu to złodzieje i nigdy się nie ubespiecze.To co miałbym im zapłacić to po kilku latach i tak mi się wróci wrazie klęski.

w rzepaku ja akurat miałem największe szkody od 49% do 55% (przy średnim plonie 37dt), tylko ubezpieczenia pozwalają na ograniczenie ryzyka związanego z pogodą, a im większe będzie zainteresowanie ubezpieczeniami tym będą one tańsze, lepsze i bardziej dostępne

#29 Share Wielkopolanin

Wielkopolanin

Zaawansowany

• Redaktor
  • PipPipPip
  • 401 postów
  • Zainteresowania:Szerokie

Napisany 28 listopad 2008 - 18:55

Ubezpieczenie upraw A mam takie pytanie, ubezpieczenia są obowiązkowe od lata tego roku, a nikt tego nie wymaga, nie kontroluje, w przyszłym roku będzie to egzekwowane?

#30 Share sebe1033

sebe1033

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2082 postów

Napisany 28 listopad 2008 - 20:06

Ubezpieczenie upraw one będą obowiązkowe od lata ale 2009 .A oprócz PZU są jeszcze 3 firmy

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#31 Share kissmy...

kissmy...

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4292 postów

Napisany 28 listopad 2008 - 20:36

Ubezpieczenie upraw http://bip.minrol.go...s...98&LangId=0

ubezpieczenia teoretycznie są obowiązkowe, ale kontrole są bardziej kosztowne niż ewentualne kary, zatem żadna z gmin się tym nie zajmie (oczywiście jeśli minrol nie narzuci na nie takiego obowiązku)

#32 Share kissmy...

kissmy...

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4292 postów

Napisany 25 kwiecień 2009 - 12:42

Ubezpieczenie upraw znowu pojawił się problem z ubezpieczeniami, w wyniku suszy panującej od początku kwietnia spodziewam się znacznej obniżki plonów zarówno rzepaku jak i pszenicy ozimej (które stanowią blisko 90% zasiewów w moim gospodarstwie) w związku z powyższym mam kilka pytań do praktyków, gdyż tak wczesny niedobór wody zdarza mi się pierwszy raz

- w jaki sposób niedobór wody w okresie kwiecień-maj objawi się na roślinie (czy roślina nie wykształci wszystkich nasion)? bowiem rozporządzenie ministra rolnictwa i rozwoju wsi w sprawie wartości klimatycznego bilansu wodnego oznaczającego wystąpienie suszy dla gatunków roślin uprawnych i gleb nie przewiduje spadków plonu rzepaku przy niedoborach wody w tym okresie

- gdzie mogę zdobyć informacje z lokalnej stacji meteorologicznej na temat bilansu wodnego od początku kwietnia?

- i ostanie pytanie dla osób biegłych w ofercie ubezpieczeniowej, które towarzystwo oferuje najkorzystniejsze warunki w zakresie ubezpieczenia od czynnika suszy upraw rzepaku oraz pszenicy ozimej?

#33 Share Nikita_Bennet

Nikita_Bennet

staruszek

• V.I.P.
  • rank
  • 6292 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team

Napisany 26 kwiecień 2009 - 14:22

Ubezpieczenie upraw Czy aby uzyskać kase z odszkodowania na danym rejonie musi być ogłoszony przez samorząd stan suszy? Bo jeśli tak to ja się nie ubezpieczam bo tego u nas nigdy nie chcą ogłosić a jedyne co nas dotyka to właśnie susza.
pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

#34 Share kissmy...

kissmy...

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4292 postów

Napisany 26 kwiecień 2009 - 19:18

Ubezpieczenie upraw ciężko będzie dzisiaj uzyskać odpowiedź na to pytanie, gdyż ogólne warunki ubezpieczenia w PZU wcale nie przewidują czynnika suszy;/

#35 Share kissmy...

kissmy...

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4292 postów

Napisany 28 kwiecień 2009 - 09:34

Ubezpieczenie upraw wg agenta z PZU konieczne jest ogłoszenie stanu klęski suszy, aby otrzymać odszkodowania; szczegółów jeszcze nie znam

natomiast przedstawiciel TUW twierdzi, iż wypłacają odszkodowania bez koniczności ogłoszenia przez rząd klęski suszy

#36 Share jarekw

jarekw

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 492 postów
  • Zainteresowania:budownictwo, rolnictwo, ornitologia

Napisany 13 maj 2009 - 20:54

Ubezpieczenie upraw Czy ubezpiecza ktoś zasiewy od ryzyka suszy? Jak cenowo wychodzi taka "impreza"? Zastanawiam się czy warto w to inwestowac, bo koszty są dośc duże.
Poszukuję osób posiadających pojemniki paszowe "POJ-PASZ" firmy BIN, proszę o kontakt przez PW lub gg 1772781

"Wymagajcie od siebie choćby inni od was nie wymagali" - Jan Paweł II

#37 Share kissmy...

kissmy...

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4292 postów

Napisany 13 maj 2009 - 22:06

Ubezpieczenie upraw teraz już trochę za późno na ubezpieczenie od czynnika suszy, sprzedaż polis dla ozimin zakończyła się 30 kwietnia, w TUW już 29, być może jeszcze można ubezpieczyć kukurydzę i okopowe, polisy kosztowały od kilku procent sumy ubezpieczenia np dla gleb 3 klasy w TUW stawka wynosiła 6,55% (dla wyższych klas pewnie była niższa), 4 klasa to już 10,55% (w PZU do 4 klasy włącznie 10%), dla 5 i 6 klasy (PZU nie sprzedawało polis) a TUW miał stawki zaporowe, concordia również oferowała nieciekawe warunki- moim zdaniem najgorsze

#38 Share jarekw

jarekw

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 492 postów
  • Zainteresowania:budownictwo, rolnictwo, ornitologia

Napisany 14 maj 2009 - 10:06

Ubezpieczenie upraw kissmy, dzięki za informację. Faktycznie od suszy już ubezpieczyc się nie można (jestem właśnie po wizycie agenta PZU). Wiele nie straciłem bo najwięcej mam i tak 5 klasy. Natomiast absurdem jest, że w PZU nie można rozdzielic ryzyka gradu i przymrozków wiosennych. Uwzględniając okres karencji, ubezpieczenie zacznie działac W moim przypadku) w momencie, kiedy już na pewno przymrozków nie będzie......kolejne pieniądze "wyrzucone w błoto". A ja chciałem tylko od gradu ubezpieczyc.
Poszukuję osób posiadających pojemniki paszowe "POJ-PASZ" firmy BIN, proszę o kontakt przez PW lub gg 1772781

"Wymagajcie od siebie choćby inni od was nie wymagali" - Jan Paweł II

#39 Share Vitasem

Vitasem

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 349 postów
  • Zainteresowania:sport,muzyka<br />

Napisany 14 maj 2009 - 10:47

Ubezpieczenie upraw W tej chwili ustawa o ubezpieczeniach rolnych z dopłatami jest skonstruowana pod dyktando firm ubezpieczeniowych,a więc rolnik stoi na straconej pozycji szkoda kasy.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#40 Share kissmy...

kissmy...

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4292 postów

Napisany 14 maj 2009 - 13:07

Ubezpieczenie upraw pieniędzy zawsze szkoda, ale jeśli można przerzucić ryzyko na zakład ubezpieczeń to zawsze warto, prym w kwestii ubezpieczeń rolnych wiedzie TUW, gdyż nie orientuje się wyłącznie na zysk (różnicuje także wysokość składek ze względu na ryzyko)