Skocz do zawartości

Zdjęcie

Ubezpieczenie upraw

92 odpowiedzi na ten temat

#1 Share andrzej2110

andrzej2110

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 9407 postów

Napisany 14 listopad 2007 - 13:17

Ubezpieczenie upraw Dziś w agrobiznesie powiedzieli że do jutra można składać wniosek o ubezpieczenie upraw z dofinansowaniem ze strony państwa. Później już wszystko na własny koszt. Ktoś się ubezpieczał już?? Da sie to zrobić w jeden dzień?? co trzeba załatwić??

Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Ubezpieczenie upraw Dzisiaj, 08:58
  •  

#2 Share toniekmf255

toniekmf255

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 634 postów

Napisany 14 listopad 2007 - 13:52

Ubezpieczenie upraw A co chcesz ubezpieczyć?
Mój avatar-mój ulubiony pies którego już ze mną nie ma :(

Są ludzie, którzy nie popełniają błędów. To ci, za których myślą inni.

#3 Share Adik_ziel

Adik_ziel

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2163 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo i Motocross ;)

Napisany 14 listopad 2007 - 13:57

Ubezpieczenie upraw

Dziś w agrobiznesie powiedzieli że do jutra można składać wniosek o ubezpieczenie upraw z dofinansowaniem ze strony państwa. Później już wszystko na własny koszt. Ktoś się ubezpieczał już?? Da sie to zrobić w jeden dzień?? co trzeba załatwić??

jak sie pyta to pewnie chce xD
ale na pewno sie przyda w wypadku powodzi jakiejś
«Adik_ziel will do anything for you.»

Jeżeli, ktoś, komuś, coś ewentualnie nikt nikomu nic... To z punktu widzenia masz ode mnie pzdr...... xD

Kocham to co robię, robię to co kocham, choć czasem muszę robić to, co tylko lubię, ale wtedy za to mi płacą. I znowu mogę robić to co kocham...

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#4 Share kserkses

kserkses

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 652 postów

Napisany 14 listopad 2007 - 14:25

Ubezpieczenie upraw Jeśli ubezpieczalnia niewykorzystała jeszcze limitu to da się to załatwić szybko, tyle czasu ile trzeba na wypisanie papierów B) no chyba że trafisz na uczciwego który będzie chciał wizyty na polu. B)
<b>"Do biznesu idzie się dla pieniędzy, a do polityki dla naprawdę dużych pieniędzy" </b> G.Schetyna

#5 Share andrzej2110

andrzej2110

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 9407 postów

Napisany 14 listopad 2007 - 16:11

Ubezpieczenie upraw od 1 lipca trzeba ubezpieczyć co najmniej połowę upraw chcąc dostać dopłaty. Więc jeśli bym miał zapłacić mniej za ubezpieczenie to czemu nie skorzystać??

Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

#6 Share gufi

gufi

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 91 postów

Napisany 14 listopad 2007 - 18:29

Ubezpieczenie upraw

od 1 lipca trzeba ubezpieczyć co najmniej połowę upraw chcąc dostać dopłaty. Więc jeśli bym miał zapłacić mniej za ubezpieczenie to czemu nie skorzystać??

ja nie widze zwiazku według mnie ja mam ubezpieczyć bo niedostane dopłat a co ich to obchodzi tylko szukaj jak by tu od ludzi kase wycignąć umnie w gminie jest kilka wsi podmokłych i co roku praktycznie zalewa i nikt nie chce ubezpieczyć od powodzi tych pól i co oni maja zrobić

#7 Share S-Piotr

S-Piotr

S-Piotr

• Members
  • PipPipPip
  • 1151 postów
  • Zainteresowania:kobiety,wino i loty w kosmos.

Napisany 14 listopad 2007 - 18:32

Ubezpieczenie upraw Do ubezpieczenia potrzebne numery działek,i chęci jutro jadę to załatwić.
Wszystko należy robić w sposób tak prosty, jak to tylko możliwe,i ani trochę prościej.
.......... [Albert Einstein]

#8 Share andrzej2110

andrzej2110

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 9407 postów

Napisany 14 listopad 2007 - 18:35

Ubezpieczenie upraw gdzie to załatwić??

bullet_black.png

#9 Share kissmy...

kissmy...

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4292 postów

Napisany 14 listopad 2007 - 19:51

Ubezpieczenie upraw

gdzie to załatwić??

najlepiej i jakiegoś agenta ubezpieczeniowego, ale trzeba uważac na warunki ubezpieczenia, gdyż znacznie się one różnią między poszczególnymi firmami ubezpieczeniowymi (np cena ubezpieczenie, średni plon itd)

ja nie widze zwiazku według mnie ja mam ubezpieczyć bo niedostane dopłat a co ich to obchodzi tylko szukaj jak by tu od ludzi kase wycignąć umnie w gminie jest kilka wsi podmokłych i co roku praktycznie zalewa i nikt nie chce ubezpieczyć od powodzi tych pól i co oni maja zrobić

od powodzi to raczej ciężko jest się ubezpieczyc szczególnie na terenach zalewowych, gdzie powódź jest zjawiskiem przewidywalnym i cyklicznym

#10 Share sabek27

sabek27

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 356 postów
  • Zainteresowania:maszyny rolnicze

Napisany 21 listopad 2007 - 22:52

Ubezpieczenie upraw Szwagire ubezpieczył rzepak i dobrze zrobił bo mu wtłukło i chociasz odszkodowanie dostał

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share Kamyk514

Kamyk514

Rolnik Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1575 postów

Napisany 22 listopad 2007 - 16:01

Ubezpieczenie upraw Z rzepakiem to tak samo było u nas połowę wtłukło składaliśmy winosek o odszkodowanie ale jeszcze nic nie dostalismy

#12 Share kissmy...

kissmy...

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4292 postów

Napisany 11 czerwiec 2008 - 18:57

Ubezpieczenie upraw orientujecie się może jak wygląda kwestia ubezpieczenia upraw w czerwcu? przedstawiciel PZU namawia mnie do ubezpieczenia upraw (pszenica jara + ozima) jeszcze w tym tygodniu, argumentując, iż ubezpieczyciel pokryje straty przewyższające 30% w 80% (tzn teoretycznie odzyskam 80% tego co utraciłem, plon na podstawie którego ustala się wysokość odszkodowania to 6t/ha a cena 800zł/t) trochę jednak nie chce mi się wierzyć w tak korzystne warunki i wątpię, że ubezpieczyciel pokryje stratę, która powstała w wyniku suszy przed dniem wykupienia polisy, proszę o opinie

#13 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 11 czerwiec 2008 - 20:09

Ubezpieczenie upraw a jak wogóle nie ubespiecze to co ?

#14 Share czarnyyyy

czarnyyyy

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 767 postów

Napisany 11 czerwiec 2008 - 20:19

Ubezpieczenie upraw My mielismy rzepak ubezpieczony i wymarzl. Rzepak wygladal,ze nie zaplonuje. Przyjechal przedstawiciel z PZU to obliczyl,ze jeszcze tone nasion wymlocimy,a reszta szkod,czyli ok. 70% bylo spowodowana tylko po czesci wymarznieciem,a reszta to szkodniki i choroby grzybowe. Jak wszystko obliczyli to z 10 ha otrzymalismy 5000 zl,a po odwolaniu niecale 8000. A dobrze kazdy wiedzial,ze wszystkie szkody byly od mrozu w maju.

#15 Share Bodzio110

Bodzio110

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 153 postów

Napisany 11 czerwiec 2008 - 21:07

Ubezpieczenie upraw Ciekawe jak bedzie wygladac jesli rzepak zalatwiony przez susze czy cos dadza

#16 Share romanik99

romanik99

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 190 postów

Napisany 11 czerwiec 2008 - 22:36

Ubezpieczenie upraw

od 1 lipca trzeba ubezpieczyć co najmniej połowę upraw chcąc dostać dopłaty. Więc jeśli bym miał zapłacić mniej za ubezpieczenie to czemu nie skorzystać??

a tak chciałem zapytać czy to już weszło? czy faktycznie trzeba ubezpieczać?

#17 Share kissmy...

kissmy...

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4292 postów

Napisany 11 czerwiec 2008 - 22:48

Ubezpieczenie upraw

a tak chciałem zapytać czy to już weszło? czy faktycznie trzeba ubezpieczać?

Wszyscy rolnicy, którzy otrzymują dopłaty bezpośrednie powinni od 1 lipca 2008 roku czyli tego roku już posiadać polisę ubezpieczeniową na ubezpieczenie 50% upraw ale tylko z tych gruntów które podlegają dopłatą do ubezpieczenia. A są to: zboża, kukurydza, rzepak, rzepik, rośliny strączkowe, truskawki, drzewa i krzewy owocowe, chmiel, tytoń ziemniaki i buraki cukrowe. W przypadku, gdy rolnik planuje ubezpieczyć całość swoich upraw, na drugą połowę nie dostanie już dotacji, gdyż będzie to ubezpieczenie dobrowolne. Nie ubezpieczenie upraw może oznaczać dla rolników kary pieniężne. Ustawa przewidziała sankcje, sankcja wynosi 2 euro z jednego hektara. To jest praktycznie jedyna sankcja jaka z tego tytułu może dotyczyć rolników do 2010 roku. Dopiero za dwa lata wejdą dodatkowe kary. Rolnik, który nie będzie miał ubezpieczonej części upraw może liczyć tylko na połowę wsparcia jakie będzie mu przysługiwało w razie wystąpienia klęski żywiołowej. Dopłaty do ubezpieczeń liczy się od wielkości gospodarstwa rolnego. Nie może ono przekraczać 300 ha, gospodarstwa rolne o większej powierzchni tracą prawo do dopłat.

#18 Share michal18

michal18

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 138 postów

Napisany 12 czerwiec 2008 - 06:14

Ubezpieczenie upraw to nie ma zbytnio sensu narazie ubezpieczać połowy upraw, bo 2 euro to żadna kara.a słyszał ktoś że te kary mogą być całkiem zlikwidowane ponieważ ubezpieczenia w takiej formie jak teraz mają obowiązywać w polsce są niezgodne z prawem uni .

#19 Share UrsusCzesio

UrsusCzesio

KPK Kumurun Team

• Members
  • PipPipPip
  • 2661 postów

Napisany 07 lipiec 2008 - 22:00

Ubezpieczenie upraw My mamy ubezpieczone ale tylko zimowe bo gość z PZU miał przyjechac i ubezpieczyć i się nie pokazal i jutro przychodza szacować zobaczymy co bedzie
Mój Wladimirec podbija świat

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share kissmy...

kissmy...

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4292 postów

Napisany 12 lipiec 2008 - 16:34

Ubezpieczenie upraw dzisiaj był u mnie rzeczoznawca i uświadomił mnie, iż szkody są jednak ogromne: pszenica jara 54%, pszenica ozima 34 oraz 44%, rzepak ozimy 55 oraz 49%