Skocz do zawartości

Zdjęcie

ph Konrad

405 odpowiedzi na ten temat

#141 Share stolarz88

stolarz88

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 299 postów

Napisany 20 grudzień 2012 - 19:06

ph Konrad Doceniam Twoją wiedzę Twoją hodowle i to co osiągnąłeś (staram się być na bieżąco w postach, wiem o Tobie dużo dobrych rzeczy) wiem że na pewno też jesteś w porządku gościem, ale nie spodobało mi się jak przez pare dobrych dni jechałeś po sebku, nie po tym że powiedział coś co było nie do uwierzenia ale później już po całej linii. Przedstwiłem Ci taki wariant jak to jest, żebyś się nie zagalopował, przemyślał i odpuścił. Pamiętaj że po drugiej stronie może być ktoś kto będzie nad Tobą na liście i nie należy go lekceważyć :) (mówie czysto teoretycznie) :P

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
ph Konrad Dzisiaj, 21:57
  •  

#142 Share rmiecz8 rmiecz8

rmiecz8
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 20 grudzień 2012 - 19:54

ph Konrad q

Edytowany przez rmiecz8, 11 październik 2013 - 15:08.

#143 Share sebek1981

sebek1981

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 159 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 20 grudzień 2012 - 20:27

ph Konrad Ja ŻADNEJ nie kupiłem i nie kupie nie będę kupował wydajności

Ja mam stysfakcje gdy się dochowam a nie kupie -tak najprościej

#144 Share rmiecz8 rmiecz8

rmiecz8
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 20 grudzień 2012 - 20:29

ph Konrad q

Edytowany przez rmiecz8, 11 październik 2013 - 15:09.

#145 Share komodo

komodo

Hala Madrid :-)

• Members
  • PipPipPip
  • 1264 postów

Napisany 20 grudzień 2012 - 20:47

ph Konrad Ja kupilem jakies 15 lat temu jalowke taki karakan byl ale przyszedl koles kasy potrzebowal i cielna jalowka za 900zl to w sumie smiech byl i kupilismy no jakas cudna nie byla ale byla biala i miala 6byczkow ale 7 i 8 byla jaloszka Dwa razy pokrylismy Danorem i jedna z nich to jest sztuka ktora w tej chwili w 7 laktacji daje 57-60l takze jedno pokolenie wystarczylo do zrobienia super sztuki jak na moje stado ale jest czarna wiec musial isc w byka i w tej chwili ona miala jalowke jedna a ta jalowka juz 3 zostawila siostra tez miala jedna i w tej chwili z jednej krowy zrobila sie juz rodzina 6 sztuk no ale ja je traktuje jak swoje bo tamta sztuka cudna nie byla ale jedno jej trzeba bylo oddac miala duze piekne wymie idealna skrzynka i po 8 laktacjach pieknie zawieszone i teraz corka ma tak sama juz 7 laktacja i wymie piekne i wiezadlo mocne

Edytowany przez komodo, 20 grudzień 2012 - 20:49.

#146 Share sacrable

sacrable

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 339 postów

Napisany 20 grudzień 2012 - 20:55

ph Konrad Apropos patriotyzmu, to czy rasa holsztyńsko fryzyjska to polska rodzima rasa? Pewnie, że nie. Każdy liczący się buhaj ma korzenie zagraniczne i to jest przecież normalne, bo tej rasy w Polsce kiedyś nie było.

#147 Share rmiecz8 rmiecz8

rmiecz8
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 20 grudzień 2012 - 22:50

ph Konrad q

Edytowany przez rmiecz8, 11 październik 2013 - 15:10.

#148 Share komodo

komodo

Hala Madrid :-)

• Members
  • PipPipPip
  • 1264 postów

Napisany 21 grudzień 2012 - 08:44

ph Konrad kazdy gdzie tam na poczatku cos kupił i tyle albo dostal u mnie z opowiesci to zaczelo sie od tego jak dziadek z bratem po wojnie poszli do Mieczysławowa do szkoly rolniczej i pozniej z tamtad kupili 2 jalowki i od tego sie zaczelo i tak pozniej koniec lata 70-80 to mieli po 5-6 krow a 2-3 byly zawsze matkami bykow i teraz to tylko szkoda tej luki juz prawie 20 letniej w ocenie bo gdyby byla to moze by sie jakas trafila mamunia a tak tylko doją w miare dobrze i nic wiecej :)

#149 Share sebek1981

sebek1981

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 159 postów

Napisany 21 grudzień 2012 - 09:17

ph Konrad Do mieczyslawowa to i ja chodzilem :D ,a co do kupna to tak zgodze sie ale mi chodzi o teraz od 10 lat na bank nic nie kupilem. U mnie na wsi jest kilku malo rolnych co kupuja jalowki w roku po 30 sztuk i sie szczyca ze maja 8800 wydajnosci ,hehe dla mnie to jest sztuczne rozumiecie mnie?

#150 Share kyllee

kyllee

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 607 postów

Napisany 21 grudzień 2012 - 11:06

ph Konrad u mnie w domu od 30 lat nie bylo nic dokupowane za to sprzadawalismy rocznie ok 5 szt jalowek cielnych a w tamtym roku kupilem 2 jedna jest w miare ale druga w 2 laktacji wydoje i sprzedam jak bede mial cala obsade bo nie podoba mi sie ... a jesli chodzi o historie to rodziny krow ktore mam pochodza gdzies z olsztynskiego 30 lat temu brat ojca pracowal w PGR 'ze i przywiozl kilka sztuk cielakami i tak się zaczęło

zamawialiscie ostatnio jakies byki z ph ??

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#151 Share tycha

tycha

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 177 postów

Napisany 21 grudzień 2012 - 14:12

ph Konrad może ktoś się orientuje po ile chodzą sex montebeliarde,dunskiej czerwonej i nrf w konradzie? Próbowałem skontaktowac się z działem handlu i p.Krynskim ale długotrwała cisza w odpowiedziach.

#152 Share tadzik22

tadzik22

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 212 postów
  • Zainteresowania:hodowla,genetyka,kino

Napisany 21 grudzień 2012 - 16:49

ph Konrad w 80 r. ojciec na aukcji w malborku kupił 4 jałówki,na tamten czas to były sztuki bardzo dobre,została z tego rodzina (Raby) bardzo żenski ród,teraz z tego są rosy,ramy,roksany. ale chcąc zwiększac produkcje w krótkim czasie trzeba było się posiłkować zakupami,w 95 jałówki z ohz ruska więś,i od roku ciągle żeby obsade zrobić,a chciał bym raz,a pożądnie zeby zostały

#153 Share tomek0303

tomek0303

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 184 postów
  • Zainteresowania:heh kobiety, sport, rolnictwo, i jak kazdy w tym wieku imprezy itp.

Napisany 21 grudzień 2012 - 18:54

ph Konrad @sebek1981 co za fanatyzm sie tu narodzil. posiadanie krowy, krow to aspekt ekonomiczny a jaka w tym roznica czy jest w stadzie od urodzenia czy pochodzi z zakupow? ona jest tego co ja karmi i korzysta z jej dobrodziejstw. Ty chyba jestes jakis oderwany od rzeczywistosci piszac glupoty typu "sztuczna" badz "kupiona wydajnosc"

#154 Share sebek1981

sebek1981

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 159 postów

Napisany 21 grudzień 2012 - 20:22

ph Konrad Kazdy ma swoja wizje :)

#155 Share tycha

tycha

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 177 postów

Napisany 21 grudzień 2012 - 20:36

ph Konrad Dobra wróćmy do tematu ;)

#156 Share stolarz88

stolarz88

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 299 postów

Napisany 21 grudzień 2012 - 21:00

ph Konrad U mnie w 96roku ojciec miał 2 krowy i kupił po rolnikach i po rynkach 15 krów, 2 czy 3 były pierwszymi krzyżówkami z hf bo miały po 50%, reszta nic. urodziło się z tego 12 cieliczek, wszystkie zostały no i dalej już poszło:P Satysfakcja wielka kiedy z metrowego ncb zrobi się wydajnego hfa, ciekawe jakby to było żeby wziął wtedy jakieś holenderki bo miał takie propozycje, historie o początkach są bardzo interesujące i można byłoby opowiadac i opowiadac, może ktoś założy taki temat :) Wracając do tematu i po części do "ratowania rodziny krów" ostatnio udało mi się zacielic na 1 razem buhajem Ole w sexie (ph Konrad) krowę która urodziła mi 7 byków w 6porodów (życ 60tys litrów) wymię na ziemi ma z 2 cwiartek się doi, po wycieleniu 40 litrów na dzień potrafiła dac. pozdrawiam :)

#157 Share rmiecz8 rmiecz8

rmiecz8
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 23 grudzień 2012 - 11:26

ph Konrad q

Edytowany przez rmiecz8, 11 październik 2013 - 15:12.

#158 Share tadzik22

tadzik22

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 212 postów
  • Zainteresowania:hodowla,genetyka,kino

Napisany 23 grudzień 2012 - 21:14

ph Konrad te zarodki to z ALH Genetics,czy prywatnych hodowli,ciekawą hodowlą jest Bons holstein ale on jedzie na kanadzie,w tym roku wykasował konkurencje na HHH show w ZWOLLe,hg też handluje zarodkami,oni mają taką stacje(terwispelt)-pewnie żle napisałem,i tam mają jądro,jaki przedział euro(500-600), a z tą kanadą przesadzasz-po to krowa ma być ładna(dobrze zbudowana)zeby długo żyła,i liczy się wydajność życiowa, a zeby krowa doiła to musi być(głęboko i szeroko) a nie z jakiego kraju pochodzi,

jak byś był w stanie to spróbuj ściągnąć:Delta Gem,delta Mona Lisa,delta Jacoline,Etazon Renate,(ta pierwsza to matka,rodzina)G-Force

d

#159 Share rmiecz8 rmiecz8

rmiecz8
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 25 grudzień 2012 - 14:19

ph Konrad q

Edytowany przez rmiecz8, 11 październik 2013 - 15:13.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#160 Share nhcr

nhcr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 250 postów
  • Zainteresowania:elektronika, rolnictwo, nowinki techniczne

Napisany 25 grudzień 2012 - 18:45

ph Konrad A jak masz jądro genetyczne w oborze to możesz zarodki przenosić na swoje krowy czy shiuz je sprzedaje na zewnątrz?