Polecane posty

mariox    4

zetorr6441 a to sprzedawałeś do jakiejś firmy czy prosto do rolnika?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rmiecz8   
Gość rmiecz8

q

Edytowano przez rmiecz8

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stolarz88    52

Ja od nich kupowałem tylko z importu i jestem zadowolony :) a jesli chodzi o polskie z prywatnych gospodarstw to kto Ci sprzeda jałowke z wydajnością 11-12 tys? Ja swoich w tym roku sprzedałem 7 ,po najgorszych matkach których juz dawno niema, wydajnośc matek 5-7 tys i większość księga wstępna i brałem ok. 6 tys brutto

Pytasz się kto sprzeda. Ja takie sprzedaje, ostatnio miałem taką jałówkę co matka 12tys dała, normalnie jałówki mam co wydajności matek od 8 do 10tys. Tak to jest u Nas, że wolimy zza granicy kupić jałówkę której matka 9-10tys dała i wydać na nią 8tys albo i więcej a niżeli krajową o podobnych parametrach, no ale krajowa wiadomo o wiele gorsza, i z tego tytułu trzeba 1-2tys mniej za nią zapłacić :P W grudniu miałem na sprzedaż jałówkę która była zacielona sexem, wydajność matki 8500, no to że sexem to do niej pare stówek to za 7tys nie było za bardzo chętnych, no a taniej nie chciałem sprzedawać, to została mi i na udojach 32-36 litrów teraz pompuje, no i wiadomo cieliczka jest i ładnie rośnie. Zachwycacie się tymi jałówkami zza granicy a jest tyle dobrych jałówek z Polskich gospodarstw i często o wiele lepszych od tych zagranicznych, trzeba tylko poszukać... no ale mentalności nie zmienimy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tygrysek    21

rok temu w maju kupiłem jałówkę z kartą matka dała 8tyś. litrów od rolnika poród bezproblemowy (cieliczka) a ta jałówka-pierwiatka daje teraz praktycznie 9-10litry mleka dziennie i mało tego jest problem z zacieleniem mało tego okazało się że przywlokła ibvd i ibr i teraz muszczę szczepić całe stado co pół roku dodam że teoretycznie szczepione miał ale jak się dowiedziałem już z pół roku przed moim zakupem nie szczepił a więc od rolnika nigdy więcej jałówki...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stolarz88    52

Nie ma to jak ocenić jałówki wszystkich rolników w Polsce po jednej zakupionej sztuce, śmiech na sali :D A ja kilka lat temu kupiłem jałówkę od sąsiada i sama się ocieliła i dała cieliczkę ale coś noga po porodzie była niesprawna, i po 2 miesiącach musiałem ją sprzedać, mogłem powiedzieć - nigdy więcej nie kupie od tego rolnika jałówek, ale wtedy kupiłem 2 na raz jałówki i ta druga okazała się najlepszą pierwiastką ze stada, a jej córka teraz też jest w czołówce. Ja nie karze nikomu kupować tylko z Polski i nie mówię że zza granicy są złe, tylko nie lubię dyskryminowania Polskiej hodowli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tygrysek    21

kupiłem w tym okresie łącznie 4 żadna nie daje więcej jak 13l na dzień porażka,dzis był próbny uduj z federacji rekordzistka z tych 4 dała 6l na raz, moja pierwiatka z mojego howu dała 16l na raz tak samo nie kupię nigdy polskiej nowej maszyny wole niemców sponsorowac jak tanie badziewie z polskiego zakładu za cene podobną do zachodnich..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stolarz88    52

No to dobrze, nie na podstawie 1 jałówki tylko na podstawie 4 jałówek oceniasz całą polską hodowlę :P A tak na serio to bardzo ładne porównanie zrobiłeś, w Twoje postach przeczytać można że jałówki kupiłeś w maju pewnie wysokocielne to jakoś w lato się pocieliły, a teraz już jest koniec marca, a ta co 16litrów rekordzistka to pewnie niedawno się wycieliła, więc porównanie idealne :D Pewnie teraz napiszesz że ta co 16 litrów to z nimi razem się wycieliła, to jak tak to pogratulować bardzo dobrej pierwiastki z własnego chowu, tylko czekaj, ta z własnego chowu to też reprezentuje polską hodowle, eee to napewno nie prawda co piszesz, przecież w Polsce nie mamy takich dobrych jałówek, napewno kupiłeś ją zza granicy, na bank!

Edytowano przez stolarz88

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tygrysek    21

matka kupiona z niemiec a ta co daje 16 wycieliła się listopadzie te 4 miały problem z zacieleniem przez jedną z nich co mi przywlekła wirusa do stada, a poza tym w mojej okolicy żaden rolnik nie sprzeda dobrej jałówki jeśli ma produkcję mleczną

 

nie całą polską hodowlę tylko hodowlę z mojego otoczenia

 

ta co daje 16 matka niemka ojciec amerykanin

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sacrable    42

Pewnie, że nie można generalizować. W każdej dziedzinie. Na swoim przykładzie: kupiłem 5 jałówek "krajowych. Jedna porzuciła w 6 miesiącu, po rozdojeniu dawała 24 litry dziennie. Druga ocieliła się 2 tygodnie po przywiezieniu, dawała 42 litry dziennie. Trzecia miała super ciężki poród, ostatecznie wydobrzała i dawała 25 litrów na dzień. Czwarta doiła na 24 litry, piąta - czerwona na 32 litry. Dwie najwydajniejsze za matki miały Niemki. Czy to o czymś świadczy? Nie wydaje mi się. Polskie też są dobre. Matki odpowiednio pierwszej i trzeciej z jałówek po Polkach dawały po 12.000 i 16.500. Trzeba mieć czasem trochę szczęścia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
komodo    277

a ja jestem zdania ze ani niemiec ani polak nie sprzeda takiej sztuki z ktora wiaze duze nadzieje tylko kazdy sprzedaje takie co albo sa po bykach z wlasnego krycia albo mimo ze po super krowie to wie cos o niej bo ma juz jakies po danej krowie i cos z nimi moze byc nie tak. Ja mialem krowe ktora dala mi 6 jaloszek bo wycieleniu 5 wiedzialem jedno maja super potencjał niezaleznie po jakim byku byly bo jedna byla jersey jedna simental a reszta hf ale tez maja super problemy z somatyka i gdybym chciął to ostatnia chcialem sprzedac na ocieleniu jalowka okolo 750kg na wycieleniu ale zrobila takie wymie ze koniec z koncem została i po poltorej miesiacu juz jej nie bylo i gdybym sprzedał to kto mialby dobra opinie o takiej jalowce ?nikt

Tak samo jest z tym ze jedni tylko polskie byki inni zagraniczne jak po jednych tak po drugich moga sie zdarzyc super sztuki lub takie wypadki przy pracy co beda poprostu slabe Mam teraz dwie pierwiastki mniej wiecej w tym samym czasie laktacji jedna po Canvasie i z bardzo mlecznej rodziny a druga po Paramouncie z poprostu takie sredniej ale dlugowiecznej rodziny i co Canvaska nawet do piet nie dorasta paramountce roznica okolo 10l na dzie 38-40 do 28-30 to jest bardzo duza roznica i wogole nie spodziewałem sie tak slabej sztuki po canvasie i oby to byl ten jeden wypadek przy pracy canvasa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stolarz88    52

Akurat te 4 miały problem z zacieleniem a pewnie całe Twoje stado łapie bardzo dobrze, Te dają po 13 litrów na dzień a reszta tyle na raz, nie wiem jaką masz wydajność ze stada, ale jakiej sztuki byś nie kupił to tak czy siak trzeba ją dobrze karmić żeby wyciągnęła te 8tys pierwiastką czy nawet krową, a to że miały problem z zacieleniem to mogła być i Twoja wina, ale już takich wniosków wysuwać nie będę, bo nie wiem nic o Twoim stadzie. No i co z tego że matka Twojej jałówki dała 8tys jak obora ma średnią 9tys, to żeby dojść do tego poziomu też musisz mieć żywienie i swoje stado na tym poziomie, a Ty np masz 6tys z obory a chcesz żeby ona była najlepsza w Twoim stadzie. Tak samo zza granicy, mówimy że matki dawały po 10-12tys litrów, ale nie wiemy z jakich te jałówki są stad, może ze stad o średniej wydajności 13tys litrów, a te jałówki były najsłabsze dla nich i dlatego sprzedają, my chyba myślimy że Polacy sprzedają najsłabsze sztuki ze stada a zagraniczniaki sprzedają najlepsze. U mnie jest w miarę wyrównane stado i dużo sztuk po prostu żałuję czasami sprzedać bo wiem że może się wybić i być moją najlepszą w stadzie, tak jak ostatnio mi została to daje najlepiej. Parę lat temu sprzedałem znajomemu 2 sztuki który miał takie mućki i chciał kupić coś lepszego, powiedziałem mu co ma do treściwej dorzucić żeby po prostu tych jałówek nie zmarnować na samym początku, później mi powiedział że jedna moja 17l na raz dawała a druga 13l, a u mnie wtedy do 15 litrów pierwiastki nie dobijały, żałuję do dziś tej tranzakcji ;) Okazało się że moje 2 sztuki u niego dawały tyle co jego 12innych muciek więc później kupił jeszcze 2 szt a po jakimś czasie kolejne 2 szt. Jak się pytałem jak te ostatnie doją to mówił że nie dochodziły do 10 litrów na raz bo jak się okazało przestał stosować się do moich rad, więc już nie wnikałem co on z nimi robi, jego sprawa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sacrable    42

Jeśli jesteś strasznie zawiedziony Canvaską to ja ją chętnie przygarnę :) Nie zgodzę się natomiast z tym, że jeśli rolnik z Polski sprzedaje jałówki, to tylko trefne. Jak kupowałem, fakt, że u znajomego, to mogłem wybrać jaką chciałem spośród wszystkich. Było około 20-25 sztuk. Wyjątki się zdarzają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kyllee    14

ja odbiegne od tematu ale za razxem w nim zostane

znajomy ma wydajnosc ok 10500 i sprzedaje male kilu dniowe cieliczki za 1800 i nie brakuje chetnych , sprzedaje tez cielne sztuki i jak by sprzedal dla kogos kto by mial wydajnoscia 6,5 tys brak odp[owiedniej dawki

to by skakal w gore i mial by powody bo pewnie za nizsza cene niz niemki z firm i zywiona na polskim stole paszowym ale po 3 mc by ja przeklol tak jak kolega wyzej o ile by dorzyla bo zacielic pewnie by sie nie dala u niego

genetyka to nie wszystko

to tak jak by kupic porshe i lac do niego jakies ruskie paliwo i tani olej do silnika

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
komodo    277

wiesz no jak juz sam wybierasz to co innego albo jak kasuja stada my tez kiedys sprzedawalismy co roku jakas sztuke ale my to krowy bo zawsze lepiej sobie jalowke zostawic ale krowy nie to ze jakies z somatyka czy cos poprostu takie slabsze sztuki ale akurat ta ktoea wystawilismy nie chcial nikt bo byla w 7 cielakiem (matka jednej z najlepszych sztuk po Herscot )i jeden przyjechal i wybral sobie z obory ktora chciał ale na szczescie patrzył tylko na wielkosc ;-) wybrał najwieksza byla po 6 cielaku 4 dni po porodzie jaloszka została u nas a on na drugi dzien rano dzwonił i chciał jeszcze ta co wystawilismy bo u niego zadna tyle nie dawała co tamta a druga kiedys po Danix poszla super doiła ale w glowie miala nie pokolei w stosunku do ,mnie i ojciec sprzedął zeby mi krzywdy nie zrobiła

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tygrysek    21

jadę tylko na pełnoporcjówkach zero własnego zborza tylko owies(ziarno) dla cielaków do 3m-cy, plus oczywiście dodatki preparaty mineralno witaminowe, gliceryna, białko i tłuszcz chroniony, wysłodki toffi, qq i baloty dodam że mam 39 sztuk bydła w tym 25 dojnych średnia wydajność jest 8.5 tyś l. z powierzchni 12.6ha, moje jedyne zakupy z płodów rolnych to słoma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stolarz88    52

Ostatnio co kupiłem to z 5 lat temu od sąsiada 2 jałówki, a tak to w 96roku kupiliśmy po rolnikach i trochę z rynku około 15sztuk i 2 swoje były :) Jedna miała 70% hfa, jedna 60% i jedna 50%, a tak to albo bez papierów a jak z papierami to tam kilka %hfa albo ncb, dawały od 4tys do 7tys litrów mleka, 7tys ciężko było przekroczyć którejkolwiek przez pare pierwszych lat. Od początku inseminowane ze shiuzu, później wet zaczął z konrada i innych firm to mam teraz najstarsze w 2, 3 laktacji po zagranicznych. Doję teraz trzecie czwarte piąte pokolenia tych krów co kupiłem- 87% 92%, 96%hfa na genetyce ze shiuzu i jakoś daję radę, jedna z najlepszych co skończyła 12tys w 3 laktacji wywodzi się właśnie z metra ciętej ncb rodowód Lander x Markot x Girostar x Karabin kupiłem ta po Karabinie, miała 14%hfa, ta po Markocie żyje i ma 62tys litrów życiówkę, Inna 12tysięczniczka jest po Orizaba x Tokat x Star x Erewań, kupiłem tą po Erewań, miała 50%hfa, każda po kolei życiówkę około 60tys miała, ta co teraz doję ma 40tys i jest w 4 laktacji to jeszcze pożyje bo zacielona i trzyma się :) Takich linii genetycznych jest kilka więc można pisac i pisać :) Najstarsze teraz u mnie po za tymi dwiema, to po Rejtan, Jazgot, Jork, Gilton, Zetor, Zulus, Osselet, Julek, Mighty, Tango, T Same, Figaron. Moje stado jest żywym przykładem że można coś osiągnąć bazując na Polskich sztukach :)

Edytowano przez stolarz88

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetorr6441    365

No widzisz nie masz żadnej w oborze a porównujesz do polskich itd. Ja od 2006 kupiłem poslkich krów i jałówek kolo 30 bo miałem 20 krów i powiekszyłem obore do 45 a ,że chciałem szybko miec obsade to musiałem kupić. do dzisiaj te co zostały można policzyc na palcach jedenej reki a z nich tez juz 3 więcej nie będę zacielał bo wyszlo im max 7200l w laktacji. w 2004 wziąłem w konradzie holenderke i niemke , obie pojechały w 2011 i zostawiły po sobie sporo jałówek także jestem z nich bardzo zadowolony:) Tylko ,że te polki co kupiłem były albo wogóle bez kart albo miały max wydajność 6-7tys i tak jak mówisz gdyby miały ok. 10tys to byłby napewno inne.(Tylko,że takich nie znalazłem) Bo po swoich krowach które maja wydajnośc ok 9 tys i po bykach ze schiuz prawie wszystkie pierwiastki spokojnie przekraczaja 3000 w 100dni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Ja z Konrada mam jałówki polskie, niemieckie, holenderskie duńskie. wydajność średnia pierwiastek powyżej 7.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stolarz88    52

Ja tam nikomu nie wypominam że kupił zza granicy i karze tylko polskie kupować, nie! Jestem za tym żeby każdy kupował skąd chce i jak mu pasuje. Tylko jak napisałem na początku nie lubię dyskryminowania polskich sztuk, że polskie to niedobre a zagraniczne to lux, i tu i tu można kupić coś dobrego i coś słabego. No sam nie mam, ale mam znajomych co właśnie powiększali stado i kupili tych jałówek sporo z niemiec i sporo było takich przeciętnych, kilka się wybiło, ale ogólnie to ich pierwiastki były lepsze, jak teraz się spisują nie wiem. Piszę o tym bo kiedyś się nasłuchałem o jałówkach z zachodu w samych superlatywach a jak przyszło do oglądania wyników to nie było już tak dobrze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rmiecz8   
Gość rmiecz8

q

Edytowano przez rmiecz8

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gazik123    0

Witam chciałbym się zapytać odnośnie jałowic polskich z konrada jak to jest z nimi. Na stronie pisze ze wydajność minimum 5500 czy ta wydajność może być nisza czy to jest pewniak i czy może być w niektórych przypadkach wyższa, słyszałem nie miłe opinie o tej firmie i o jałowicach ale chciałem się dowiedzieć od was czy się opłaca kupić. Nie szukam jakiś tam powalających wydajności sto procentowych hf ale takich na podreperowanie z lekka stada żeby nie były za drogie i nie bardzo chorowały ale żeby to nie był też całkowity śmieć . Jak myślicie opłaca sie czy nie ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rmiecz8   
Gość rmiecz8

q

Edytowano przez rmiecz8

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

!

Edytowano przez BlomiSS

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Gość Krowiara
      Przez Gość Krowiara
      13. czerwca się ocieliła i po tygodniu trochę osłabła. Dzień wcześniej zerwała łańcuch (chciała iść chrupać trawę), a później już nawet z obory nie chciała wyjść. Jest słaba i mało je, brak jej apetytu, że tak powiem. Ketoza to nie jest, bo to nie krowa mleczna, a mięsna simentalka. Dużo przeżuwa, je z wyciągniętą głową i trochę chudnie.
      Bardzo mi na niej zależy, ponieważ to moja ulubiona krówka i nigdy się tak nie zachowywała.
      Dodam też, że przed zapłodnieniem była trochę utuczona, bo jej przeznaczeniem była rzeźnia. Los się zmienił i kryliśmy ją pierwszy raz w wieku 2 lat.
    • Przez rolnik50028
      Witam mam dylemat co hodować byki mięsne czy krowy polskie czerwone zachowawcze mam 3h
    • Przez MaciejF
      Witam!
      Mam do Was pytanie - jak poradziliście sobie z błotem przy oborze? Przy samym wejściu zawsze jest meega grzązko. Jak utwardzaliście teren? Wiem że najlepszy jest beton bądź płyty drogowe, ale ja zastanawiam się nad położeniem kraty drogowo parkingowej z plastiku. Można je znaleźć na internecie. Trzeba oczywiście przygotować grunt i dobrze je położyć, potem zasypać gruzem. 
      Czy ktoś z Was zastosował tego typu materiał u siebie? Czy to zdało egzamin i czy było tańsze niż beton?
    • Przez Berciik2015
      Mam do zaoferowania 3 krowy wysoko cielne termin ocielenia  11.04. Krowy są wysoko mleczne 1 sztuka rasy hf ok 97,5% oraz 2 krzyżówki hf75%-sm25%.  Są to odpowiednio 1 pierwiastka,  2 po 2 ocieleniach i 3 po 3 ocieleniach.  Krowy dojone były dojarką[zasuszone 26 luty], dawają średnio  38 litrów dziennie. Są dużego kalibru. 22 marca dostały bolus kekstone. Zacielane były sztunie wysokiej klasy hf. Sztuki są bardzo  spokoje. Waga krów ok 670-750 kg. Cena 5500zl brutto  z możliwością negocjacji. Sprzedaję z powodu  ograniczenia  produkcji 
    • Przez kamil5421
      Sprzedam paszowóz Trioliet 12m3 . Opis w Linku https://www.olx.pl/oferta/paszowoz-trioliet-12m3-2-1200-nie-straumann-pekon-10m3-CID757-IDsQrjj.html
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj