Skocz do zawartości

Zdjęcie

cisnienie oleju mf 255

26 odpowiedzi na ten temat

#1 Share thomas667

thomas667

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 9 postów

Napisany 20 czerwiec 2012 - 16:10

cisnienie oleju mf 255 Witam Mam pytanie. Mam zalozony w MFie manometr cisnienia oleju i na zimnym silniku cisnienie wynosi 4,9 atm a na goracym jest 3.9 atm i mam pytanie dlaczego to cisnienie skacze . Na wolnych obrotach w granicy 0.5 atm a przy 2000 obrotach 0.3 atm dodam ze zmienialem manometry i na kazdym jest tak samo. Co moze byc przyczyna tego skaczacego cisnienia ? pozdrawiam

Ogłoszenia agrogrosik

• agrogrosik.pl
  • agrogrosik.pl
Ferguson 590

Zobacz ogłoszenia w kategorii Ciągniki rolnicze: Ciągniki Massey Ferguson
  • 15300.00 PLN
  • 14 lip 2017
Massey Ferguson 6270 z Turem

• 73000.00 PLN
  • 13 lip 2017
Massey Ferguson 3455S ciągnik sadowniczy ( deere landini holland)100KM

• 79850.00 PLN
  • 13 lip 2017

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
cisnienie oleju mf 255 Dzisiaj, 20:29
  •  

#2 Share Karol445

Karol445

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 953 postów

Napisany 20 czerwiec 2012 - 18:45

cisnienie oleju mf 255 Jedno pytanie. Po co zakładałeś manometr skoro nie umiesz odczytać wyników jego wskazań i ich zinterpretować??? Załóż spowrotem kontrolkę i nie zadawaj głupich pytań tylko patrz żeby nie świeciła

#3 Share DominikKuchniak

DominikKuchniak

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 252 postów

Napisany 20 czerwiec 2012 - 19:25

cisnienie oleju mf 255 Spróbuj zmienić olej, ja w swoim mam na zimnym ok 4 atm, a na gorącym na wolnych obr ok 1.5 atm

#4 Share Rolnik1973

Rolnik1973

Polska w naszych rękach

• Members
  • PipPipPip
  • 3182 postów
  • Zainteresowania:Pamiętaj! Kupując zagraniczne produkty wspierasz konkurencję która wykańcza nasz kraj.

Napisany 20 czerwiec 2012 - 20:12

cisnienie oleju mf 255 Ja w 3512 mam na zimnym na 1500obr 4 na gorącym 3-3.5, na wolnych zimny 3, gorący 1.5 olej MOBIL DELVAC 15W40

#5 Share thomas667

thomas667

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 9 postów

Napisany 21 czerwiec 2012 - 09:58

cisnienie oleju mf 255

Jedno pytanie. Po co zakładałeś manometr skoro nie umiesz odczytać wyników jego wskazań i ich zinterpretować??? Załóż spowrotem kontrolkę i nie zadawaj głupich pytań tylko patrz żeby nie świeciła

Jezeli nie potrafisz odpowiedziec logicznie na proste pytanie to nie pisz w internecie i nie obrazaj innych

#6 Share Karol445

Karol445

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 953 postów

Napisany 21 czerwiec 2012 - 15:28

cisnienie oleju mf 255 Ale dlaczego nie odpowiesz na moje pytanie?

#7 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 21 czerwiec 2012 - 16:36

cisnienie oleju mf 255 Jaki typ ciśnieniomierza, bo spotykałem się z gazowymi jeżeli cieczowy to problem ze strony pompy olejowej może i koszt niewielki ale pracy sporo.

PS. coś jednostki chyba Ci się pomyliły.

#8 Share arkadian12

arkadian12

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 38 postów

Napisany 11 lipiec 2012 - 23:37

cisnienie oleju mf 255 Panowie proszę o podpowiedź. Robiłem remont silnia w zakłądzie naprawczym. Silnik zrobił 10 mth od złożenia, na początku było wszystko wporządku z ciśnieniem oleju kontrolka nie paliła się., jak odbierałem silnik z warsztatu to miał maonometr i ciśnienie było ok 4 atm przy obrotach ok 1700 i spadało tak do 2,5 przy obrotach ok 800. W sumie ciągnik jeździł sobie na pusto i trochę stał na postoju włączony aby dotrzeć. Po 5 mth jak stał sobie tak 2 godziny zwykłe zapaliła się kontrolka ciśnienia. Trochę w szoku zgasiłem ciągnik, porozmawiałem ze znajomym mechanikiem i on powiedział, aby zapalić i zobaczyć co będzie się działo. Zapaliłem kontrolka normalnie zgasła przejechałem się tak pracował jakieś 4 godziny wszystko wporządku. Następnego dnia zapaliłem go i na postoju stał jaką godzine i po tym czasie zaczęła mrugać kontrolka ciśnienia. Trochę bardziej zszokowany uznałem, że trzeba sprawdzić czujnik ciśnienia, kupiłem manometr i podłączyłem jego. Wskazania są następujące jak zapale to jest ok 4 atm przy obrotach ok 1000 jak dam więcej gazu tak 1800 to ma ponad 4,5. Jak rozgrzej się silnik to ma ok 2,5 a jak dam większe obroty ok 3,5. Tylko jest taka sytuacha, że wskazówka skacze i te ciśnienie na rozgrzanym silniku przy brotach ok 1000 to skacze pomiędzy 2 a 3, jak dam większe obroty już mniej skacze ale się wacha pomiędzy 3 a 4 atm. Same wyniki ciśnienia są dobre, tylko dlaczego ta wskazówka tak skacze czy to normalne. Odłączyłe sprężarkę, bo nie była robiona i jest ten sam efekt, tak więc taki wynik pochodzi z silnika. Chciałby to wiedzieć, aby ktoś mnie w błąd nie wprowadzał. Silnik ładnie chodzi, chociaż wydaje mi się, iż słysze jakieś delikatne cykanie co chwile jak trochę się rozgrzeje w okolicach zaworów, jak by był jakiś większy luz na którymś zaworze.
Czujnik ciśnienia do wymiany to wiadoma sprawa.
Proszę o jakieś sugestie?
Pozdrawiam

Edytowany przez arkadian12, 11 lipiec 2012 - 23:39.

#9 Share jmierzwa952

jmierzwa952

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 50 postów

Napisany 27 kwiecień 2013 - 21:28

cisnienie oleju mf 255 a ja mam tak ze na zimnym silniu jest w okolicach 4,5 - 5,3 :o, a na cieplym 3,5-4,5 okolo, i czy to nie za wysokie cisnienie?

#10 Share JacoVR6

JacoVR6

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 120 postów

Napisany 08 marzec 2016 - 22:54

cisnienie oleju mf 255

No właśnie ja dopiero co zrobiłem remont kapitalny silnika ( głowica na Full, tuleje,tłoki ,pierścienie sworznie ,tulejki ,szlif wału, osiowanie bloku, )Wszystko na częścich  Mahle .

Założyłem manometr ciśnienia oleju  i na zimnym silniku i wolnych obrotach wskazuje ciśnienie 6bar olej to MOBIL DELVAC 15W40

Czy to nie jest za duże ciśnienie?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share akmaly

akmaly

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2417 postów

Napisany 09 marzec 2016 - 08:33

cisnienie oleju mf 255

Wymieniałeś pompę oleju?

#12 Share Maciek_0607

Maciek_0607

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 13 postów

Napisany 16 kwiecień 2017 - 08:42

cisnienie oleju mf 255

Witam. Mam problem w moim Ursusie 3512, problem polega na tym że ciśnienie oleju jest na zimnym silniku ponad 5atm a na ciepłym schodzi poniżej 1atm na wolnych obrotach. Kupiłem wskażnik bo kontrolka ciśnienia oleju mi mrugała. I mam takie pytanie, co może być przyczyną tak dużej różnicy? Olej jaki jest zalany to lotos turdus. Z góry dziękuje za pomoc :)

#13 Share balcerek1

balcerek1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2562 postów

Napisany 16 kwiecień 2017 - 08:50

cisnienie oleju mf 255

Może być złej jakości olej i nie ważne że w oryginalnych bo czego polak nie potrafi.

#14 Share robi57362

robi57362

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 875 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo

Napisany 16 kwiecień 2017 - 21:23

cisnienie oleju mf 255 Silnik ci sie konczy. Tak samo jak u mnie od 3 lat i jakos nie moze . Mozez wymienic olej dla pewnosci ale malo prawdopodobne zeby to bylo przyczyna.
jesli pomoglem kliknij fajne

#15 Share Maciek_0607

Maciek_0607

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 13 postów

Napisany 17 kwiecień 2017 - 07:10

cisnienie oleju mf 255

ale czemju jest taka duża róźnica miedz zimnym a ciwpłym silnikiem? Na zimnym to ma można powiedzieć za wysokie ciśnienie a na ciepłym to szkoda gadać...

#16 Share toek

toek

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 4 postów

Napisany 20 kwiecień 2017 - 09:28

cisnienie oleju mf 255

No właśnie ja dopiero co zrobiłem remont kapitalny silnika ( głowica na Full, tuleje,tłoki ,pierścienie sworznie ,tulejki ,szlif wału, osiowanie bloku, )Wszystko na częścich  Mahle .

Założyłem manometr ciśnienia oleju  i na zimnym silniku i wolnych obrotach wskazuje ciśnienie 6bar olej to MOBIL DELVAC 15W40

Czy to nie jest za duże ciśnienie?

Gratuluję, i jak chodzi sprzęt? Nie ma co, Marka pewnie robi swoje. Części godne swojej ceny.

#17 Share akmaly

akmaly

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2417 postów

Napisany 20 kwiecień 2017 - 11:16

cisnienie oleju mf 255

Możesz napisać o co Ci chodzi z tym Mahle? W swojej karierze na forum napisałeś 4 posty i w każdym wychwalasz pod niebiosa super niemiecką jakość ( robioną na całym świecie ) jaką jest Mahle.

Ile dają za taką reklamę, podzielisz się to będziemy chwalili razem.

#18 Share Arti16

Arti16

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 4 postów

Napisany 24 maj 2017 - 19:06

cisnienie oleju mf 255

Witam. Mam podobny problem z moim 3p (ale to chyba ten sam silnik co MF 255), otóż podczas koszenia kosiarką bijakową (praca dość ciężka) na wolnych obrotach zaczęła mrugać kontrolka ciśnienia oleju. Przebłyski pojawiały się sporadycznie ale jednak były. Obroty wolne mam ustawione na 650 (gdzieś na forum wyczytałem, że takie powinny być obroty biegu jałowego). Olej 15W40 i filtr wymieniony na nowy. Instalacja elektryczna nowa, pewna na 100% czyli nie ma mowy o jakimś zwieraniu kabla do masy. Wskaźnik ciśnienia do pomiaru mam już zamówiony ale pojawia się pytanie: czy w takim stanie silnika można robić dalej prace. Jeden z mechaników straszy, że korby mogą wyjść bokiem. Dodam, że to mój pierwszy ciągnik i jestem w tym nowicjuszem wiec proszę o odpowiedź i wyrozumiałość.

#19 Share lukbold

lukbold

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2849 postów

Napisany 24 maj 2017 - 20:08

cisnienie oleju mf 255

nie martw się... temu silnikowi nic nie zaszkodzi bo i tak czeka Cie remont a już na pewno wymiana panewek i szlif wału ale znając życie potrzebna generalka

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share Ogon988

Ogon988

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 213 postów

Napisany 24 maj 2017 - 23:22

cisnienie oleju mf 255

Możesz lekko zwiększyć obroty i powinno być ok, jeśli olej dobry np. turdus to pochodzi jeszcze troche, a mrugać może bo czujnik też może być walnięty, u mnie był walnięty i też mrugało po remoncie , wkręciłem nowy czujnik i do tego manometr , miał 4 na zimno i 1-1,5 na gorącym , wkurzał  mnie ten manometr z tym ciśnieniem dlatego go wywaliłem i mam samą kontrolkę i jest spokój.