Skocz do zawartości

Zdjęcie

cisnienie oleju mf 255

10 odpowiedzi na ten temat

#1 Share thomas667

thomas667

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 9 postów

Napisany 20 czerwiec 2012 - 16:10

cisnienie oleju mf 255 Witam Mam pytanie. Mam zalozony w MFie manometr cisnienia oleju i na zimnym silniku cisnienie wynosi 4,9 atm a na goracym jest 3.9 atm i mam pytanie dlaczego to cisnienie skacze . Na wolnych obrotach w granicy 0.5 atm a przy 2000 obrotach 0.3 atm dodam ze zmienialem manometry i na kazdym jest tak samo. Co moze byc przyczyna tego skaczacego cisnienia ? pozdrawiam

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
cisnienie oleju mf 255 Dzisiaj, 21:57
  •  

#2 Share Karol445

Karol445

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 856 postów

Napisany 20 czerwiec 2012 - 18:45

cisnienie oleju mf 255 Jedno pytanie. Po co zakładałeś manometr skoro nie umiesz odczytać wyników jego wskazań i ich zinterpretować??? Załóż spowrotem kontrolkę i nie zadawaj głupich pytań tylko patrz żeby nie świeciła

#3 Share DominikKuchniak

DominikKuchniak

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 217 postów

Napisany 20 czerwiec 2012 - 19:25

cisnienie oleju mf 255 Spróbuj zmienić olej, ja w swoim mam na zimnym ok 4 atm, a na gorącym na wolnych obr ok 1.5 atm

#4 Share Rolnik1973

Rolnik1973

Polska w naszych rękach

• Members
  • PipPipPip
  • 2887 postów
  • Zainteresowania:Pamiętaj! Kupując zagraniczne produkty wspierasz konkurencję która wykańcza nasz kraj.

Napisany 20 czerwiec 2012 - 20:12

cisnienie oleju mf 255 Ja w 3512 mam na zimnym na 1500obr 4 na gorącym 3-3.5, na wolnych zimny 3, gorący 1.5 olej MOBIL DELVAC 15W40

#5 Share thomas667

thomas667

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 9 postów

Napisany 21 czerwiec 2012 - 09:58

cisnienie oleju mf 255

Jedno pytanie. Po co zakładałeś manometr skoro nie umiesz odczytać wyników jego wskazań i ich zinterpretować??? Załóż spowrotem kontrolkę i nie zadawaj głupich pytań tylko patrz żeby nie świeciła

Jezeli nie potrafisz odpowiedziec logicznie na proste pytanie to nie pisz w internecie i nie obrazaj innych

#6 Share Karol445

Karol445

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 856 postów

Napisany 21 czerwiec 2012 - 15:28

cisnienie oleju mf 255 Ale dlaczego nie odpowiesz na moje pytanie?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#7 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 21 czerwiec 2012 - 16:36

cisnienie oleju mf 255 Jaki typ ciśnieniomierza, bo spotykałem się z gazowymi jeżeli cieczowy to problem ze strony pompy olejowej może i koszt niewielki ale pracy sporo.

PS. coś jednostki chyba Ci się pomyliły.

#8 Share arkadian12

arkadian12

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 36 postów

Napisany 11 lipiec 2012 - 23:37

cisnienie oleju mf 255 Panowie proszę o podpowiedź. Robiłem remont silnia w zakłądzie naprawczym. Silnik zrobił 10 mth od złożenia, na początku było wszystko wporządku z ciśnieniem oleju kontrolka nie paliła się., jak odbierałem silnik z warsztatu to miał maonometr i ciśnienie było ok 4 atm przy obrotach ok 1700 i spadało tak do 2,5 przy obrotach ok 800. W sumie ciągnik jeździł sobie na pusto i trochę stał na postoju włączony aby dotrzeć. Po 5 mth jak stał sobie tak 2 godziny zwykłe zapaliła się kontrolka ciśnienia. Trochę w szoku zgasiłem ciągnik, porozmawiałem ze znajomym mechanikiem i on powiedział, aby zapalić i zobaczyć co będzie się działo. Zapaliłem kontrolka normalnie zgasła przejechałem się tak pracował jakieś 4 godziny wszystko wporządku. Następnego dnia zapaliłem go i na postoju stał jaką godzine i po tym czasie zaczęła mrugać kontrolka ciśnienia. Trochę bardziej zszokowany uznałem, że trzeba sprawdzić czujnik ciśnienia, kupiłem manometr i podłączyłem jego. Wskazania są następujące jak zapale to jest ok 4 atm przy obrotach ok 1000 jak dam więcej gazu tak 1800 to ma ponad 4,5. Jak rozgrzej się silnik to ma ok 2,5 a jak dam większe obroty ok 3,5. Tylko jest taka sytuacha, że wskazówka skacze i te ciśnienie na rozgrzanym silniku przy brotach ok 1000 to skacze pomiędzy 2 a 3, jak dam większe obroty już mniej skacze ale się wacha pomiędzy 3 a 4 atm. Same wyniki ciśnienia są dobre, tylko dlaczego ta wskazówka tak skacze czy to normalne. Odłączyłe sprężarkę, bo nie była robiona i jest ten sam efekt, tak więc taki wynik pochodzi z silnika. Chciałby to wiedzieć, aby ktoś mnie w błąd nie wprowadzał. Silnik ładnie chodzi, chociaż wydaje mi się, iż słysze jakieś delikatne cykanie co chwile jak trochę się rozgrzeje w okolicach zaworów, jak by był jakiś większy luz na którymś zaworze.
Czujnik ciśnienia do wymiany to wiadoma sprawa.
Proszę o jakieś sugestie?
Pozdrawiam

Edytowany przez arkadian12, 11 lipiec 2012 - 23:39.

#9 Share jmierzwa952

jmierzwa952

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 49 postów

Napisany 27 kwiecień 2013 - 21:28

cisnienie oleju mf 255 a ja mam tak ze na zimnym silniu jest w okolicach 4,5 - 5,3 :o, a na cieplym 3,5-4,5 okolo, i czy to nie za wysokie cisnienie?

#10 Share JacoVR6

JacoVR6

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 113 postów

Napisany 08 marzec 2016 - 22:54

cisnienie oleju mf 255

No właśnie ja dopiero co zrobiłem remont kapitalny silnika ( głowica na Full, tuleje,tłoki ,pierścienie sworznie ,tulejki ,szlif wału, osiowanie bloku, )Wszystko na częścich  Mahle .

Założyłem manometr ciśnienia oleju  i na zimnym silniku i wolnych obrotach wskazuje ciśnienie 6bar olej to MOBIL DELVAC 15W40

Czy to nie jest za duże ciśnienie?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share akmaly

akmaly

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2126 postów