Zaloguj się, aby obserwować  
prasaz562

czy farmtrac 690dt poradzi pług akpil km 80 3+1

Polecane posty

benio1967    153

Wszystko zależy oc ziemi jaką masz-na lekkiej ja orałem 4x40 c-385 bez napędu ,ale na ciężkiej będziesz miał problem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adam0122    25

Osobiście nie posiadam tak dużych ciągników, ale z tego co czytałem to poradzić to i może sobie poradzi, ale na dłuższą mete to szkoda ciągnika. Kiedyś był test, nie pamiętam czy w rpt czy to było w agrar, mniejsza o to. Chodzi mi, że tam testowano pług 4 i 3 skibowy przy tej samej szerokości pracy (4 najniższy rozstaw, 3 chyba na maksa) i jak chodzi o efekt orki to one aż tak mocno od siebie nie odstawały. Więc na Twoim miejscu wziąłbym 3 i po prostu regulował sobie jego szerokość pracy w zależności od gleby. Na pewno ciągnik na tym skorzysta, a robota też będzie zrobiona porządnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fergusonki    37

ale ta ziemia glina piasek czy co? ja na twoim miejscu wziol bym 3+1 ,jesli bedzie mial ciezko to zawsze mozesz sciagnac jedna.

ale jesli masz gline to nie oplaca sie takiego bo nie uciagnie a nawet jesli to bardzo powoli, w wgl. szkoda ciagnika lepiej mniejszy troche dluzej ale i ciagnik dluzej potrzyma. ja na glinie ciagne 4 skibowca ciagnikiem 120 km i idzie jak z niczym ;)


Massey Ferguson podbija swiat :D

Moje Stado Ferdków : Massey Ferguson 6480, Massey Ferguson 5475, Massey Ferguson 3125...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukas15    0

Weź lepiej 3+, ja do 5090R biorę V&N 3+ bo z 4 miałby problem z uciągiem. A tak po za tym, to ten Vogel jest lżejszy od Akpila.


Moja brygada: Ursus C-360-3P, John Deere 5090R, Bizon ZO56 Super

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fergusonki    37

no właśnie lukas ma racje czy ten twój ciągnik podniesie 4 skibowego??? one troche ważą


Massey Ferguson podbija swiat :D

Moje Stado Ferdków : Massey Ferguson 6480, Massey Ferguson 5475, Massey Ferguson 3125...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
plapla123    8

Ja osobiście posiadam FT690 I pługi Akpil 4x40 i bez żadnego problemu orałem wiosną bo od stycznia posiadam tem sprzent dodam ze ziemię mam kl 3i4 i teren też górzysty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gambler    5

swoim 690 testowalem na wiosne swoim płógiem vogel not ms 950" 30 arów obornika daje rade mam regulacje na płógu od 32-44 mam ustawione na 36 ciagam tak juz tak 7 lat zetorkiem 8045 mysle ze ft sobie poradzi a ziemie mam dosyc ciezkie i górki tez sa

a 4x36 slad zabiera

druga sprawa to vogel not lekko idzie w zimi i polecam ta marke.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
arknaw    0

A co myslicie o FT690DT z pługiem Akpil KM80R 3+? Ma ktoś przy swoim ciągniku ten pług? Boję się o wagę, bo on waży 1100kg. Ma ktoś taki ciężki pług przy swojm FT i jak to wygląda u was z obciążnikami?

Edytowano przez arknaw

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jonek132    0

Weź 3+1. Zimową orke możesz na 3 skiby robić a podorywke na 4 przy maksymalnej szerokości ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez krzychu1271
      Bardzo proszę o opinię użykowników tych ciągników, szczególnie intetesuje mnie opinia o silniku, jest to ford 76 KM. Zastanawiam się nad zakupem tego modelu, jakie są różnice w użytkowaniu między 675 z silnikiem perkinsa. Zauważyłem, że 680 robiony jest na napędzie z 690, więc ma lepsze parametry, chociażby obroty wom 540E a jednocześnie jest tańszy od 675. Gdzie więc jest haczyk.
    • Przez huard
      Witam mam taki mały problem a dokładnie w farmtraca 555dt ubywa mi oleju w zbiorniku od wspomagania niby nie ma żadnego wycieku ale oleju ubywa co to może być za przyczyną?
    • Przez Patroko3491
      Autorska przeróbka kabiny od C-360. Co myślicie o takim zestawieniu?



    • Przez Hydrant0793
      Dzień dobry mam problem z odpaleniem farmtraca  680 dtn po przekręceniu kluczyka słychać tylko cykanie w rozruszniku  a nie ciągnie i panel cały gasnie . Przejrzałem już klemy ,masę ,aku naladowane . Wie wiem w czym problem może jakiś przekaźnik od odpalania siadł. Dodam,że na krótko da się go odpalić więc rozrusznik dobry
    • Przez Janeczko
      Mam problem tzn wyciek oleju z mechanizmu regulacji prędkości opuszczania plecaka, ten mechanizm pod siedzeniem od którego idą dwa pokrętła i przymocowany jest na dwie 13 do reszty plecaka. Może ktoś to rozbierał już ? Dzwoniłem do Mrągowa i ponoć jest tam symeringi ale oprócz tego że nietypowy to więcej nie są wstanie udzielić informacji a nie uśmiecha mi się unieruchomić ciągnik w tym momencie. Wiecie jaki może tam idzie ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj