Skocz do zawartości

AgroFoto.pl
Logo
Forum rolnicze
forum

rosiewacz amazone zaf-603

witm zakupiłem rozsiewacz amaznone zaf-603 i ch...

Czytaj dalej »
Zdjęcie

AMAZONE D7

34 odpowiedzi na ten temat

#21 gigix

gigix

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 239 postów

Napisany 28 luty 2008 - 22:16

AMAZONE D7 W marcowym RPT jest trochu o siewnikach.Pozwole sobie zacytowac about "Amazone nie zaleca samodzielnej naprawy skrzyni przekłądniowej......nowoczesna skrzynia praktycznie jest niezniszczalna poniewaz pracuje w specjalnym oleju" pisząc nowoczesna mają na mysli skrzynie od modelu d8, w ktorych jest reduktor.I tu uwazam ze autor troche niedoinformowany bo d8 miały także skrzynie bez reduktora ktore z zewnątzr wyglądają identycznie jak w d7 ale roznia sie zasadniczo bo w srodku zamiast 6 łopatek o ktorych pisał kolega wueskowicz1 jest ich 12 podobnie jak w skrzyni d8 z reduktorem i w związku z podobną konstrukcja i identyczną zasadą działania "specjalny olej"wystepuje także w d7.Podejzewam ze jest to jakis olej sylikonowy ktory nie wpływa negatywnie na tworzywo łopatek.Osobiscie dolałem przekłądniowego i taka dziwna mieszanina wyszła,kolorowa,zważona, nietypowa
  • 0

Reklama AgroFoto Ads

• Reklama
AMAZONE D7 Dzisiaj, 21:37
  •  

#22 tom31

tom31

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 124 postów
  • 3156082

Napisany 28 luty 2008 - 22:47

AMAZONE D7 A ija mam pytanie moze to nie ten temat ale interesuje mnie skrzynia w siewniku hassia du 300 czy jest taka sama jak w d7 czy w niej sa zwykle kola zebate?????
  • 0

#23 maciejko

maciejko

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 19 postów
  • 9050353

Napisany 02 marzec 2008 - 18:40

AMAZONE D7 posiadam swienik amazone D7 wiec nalezy uzywac oleju mineralnego, tam nie ma przekladni wiec zaden przekladniowy olej tam sie nie nadaje a jezeli przerywa podczas siewu to nalezy wymienic łożyska jednokierunkowe okolo 380 zl w Grene kosztuja ale idzie kupic za okolo 250 zl pozdrawiam
  • 0

#24 maciejko

maciejko

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 19 postów
  • 9050353

Napisany 02 marzec 2008 - 18:47

AMAZONE D7 a pozatym to KAROL0905 ma racje ja tez swoja skrzynke rozbieralem juz kiedys robilem wymiane tych łozysk wydaje sie to skomplikowane a tak naprawde to proste jest bardzo tylko ja mialem problem zeby te łozyska z wałka sciagnac ciezko bardzo szlo ale dalem rade Czy u Ciebie tez tak sie dzialo ????????
  • 0

#25 S-Piotr

S-Piotr

S-Piotr

• V.I.P.
  • 987 postów
  • Zainteresowania:kobiety,wino i loty w kosmos.

Napisany 02 marzec 2008 - 18:53

AMAZONE D7

posiadam swienik amazone D7 wiec nalezy uzywac oleju mineralnego, tam nie ma przekladni wiec zaden przekladniowy olej tam sie nie nadaje a jezeli przerywa podczas siewu to nalezy wymienic łożyska jednokierunkowe okolo 380 zl w Grene kosztuja ale idzie kupic za okolo 250 zl pozdrawiam

Wielkie dzięki to jest profesjonalna informacja. Dlatego tak dopytywałem się o ten olej a większość forumowiczów sugerowała nalanie przekładniowego skoro jest to skrzynka przekładniowa. ;)
  • 0
Wszystko należy robić w sposób tak prosty, jak to tylko możliwe,i ani trochę prościej.
.......... [Albert Einstein]

#26 maciejko

maciejko

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 19 postów
  • 9050353

Napisany 02 marzec 2008 - 22:05

AMAZONE D7 nie ma za co ;)
  • 0

#27 gigix

gigix

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 239 postów

Napisany 03 marzec 2008 - 12:31

AMAZONE D7 Może wyjdze na to że sie czepiam ale skoro nie ma tam przekładni to jak jest zmieniana norma wysiewu bo na ile ja sie orientuje to przekładnia jest to urządzenie ktore ma za zadanie zmienić prędkośc obrotową na wejsciu do tej na wyjsciu.Oczywiście można to w różny sposob rozwiązac.W amazone jest to rozwiązane w ten sposob ze na wałku wejsciowym przekładni znajdują sie trzy elementy z tworzywa z ktorych każdy posiada 2(d7) lub 4(d8) powiedzmy łapki ktore naciskają na łapki wykonane z odlewu aluminium albo podobnego metalu znajdującego sie na wałku wyjsciowym i przekazującym napęd włąsnie za pomocą wspomnianych łożysk jednikierunkowych.Wystepuje tarcie 2 rożnych materiałow (tworzywo metal) i bez odpowiedniej powłoki smarnej na tych elementach w miejscach styku nie wróże długotrwałej żywotności.Pierwszym objawem będzie zmniejszanie sie ilości wysiewanego zboża przy tym samym ustawieniu normy.dodatkowo dochodzi zapewne negatywny wpływ oleju mineralnego lub syntetycznego na tworzywo, ale to w mniejszym stopniu.Idealnym według mni ale niestety droższym będzie olej silikonowy przeznaczony własnie do elementow z tworzywa.pokrywa elementy łądną powłoką smarną tak zwany film olejowy.Moż e sprawdził by sie także coś z rodzju castrol magnatec bo też chwalą sieładnym filmem olejowym.I jeszcze bym prosił o odpowiedz jaki to olej mineralny miałes na myśli.Sorki za zbyt długie wywody
  • 0

#28 maciejko

maciejko

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 19 postów
  • 9050353

Napisany 03 marzec 2008 - 13:40

AMAZONE D7 Hipol ATF II D naprzyklad taki, ja taki uzywam do swojej skrzynki i pracuej juz 4 lata chyba albo i wiecej nie chce sie klocic ale tam nie ma zadnych skomplikowanych przekladni wystarczy mienarlny taki jak do stosowania w automatycznych przekładniach samochodów osowych np. pzdr ;)
  • 0

Reklama AgroFoto Ads

• Reklama
  •  

#29 KAROL0905

KAROL0905

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 418 postów
  • 20632223
  • Zainteresowania:Rolnictwo oraz nowe technologie uprawy i hodowli

Napisany 03 marzec 2008 - 15:18

AMAZONE D7 u mnie też te łożyska cięzko zchodziły a zeby je dobrze założyc to wytoczyłem tulejki dystansowe aby je dobrze osadzić a co do oleju panowie to jest to specjalny olej z dodatkiem grafitu (powąchajcie jak on śmierdzi - to ten grafit) ale rozmawiałem z dobrym mechanikiem i on mówi że hipol tej skrzyni nie popsuje
  • 0

#30 gigix

gigix

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 239 postów

Napisany 03 marzec 2008 - 15:44

AMAZONE D7 Hipol dobry jest, Hipol fajny jest lalal.A tak poważnie to pewnie ze ten hipol nie zepsuje skrzyni.Olej grafitowy to też w sumie ok ale ja mam dostep do silikonowego i tez bedzi eok.według mnie ważne jest żeby nakładł łady film bo u mnie te łopatki aluminiowe już na prawde są konkretnie wytarte i musze ustawiać na podziałce około 30 procent wiecej względem tabeli zeby wyszła norma.Ostatnio jak siałem i chciałem posiac gęsciej to sie przeraziłem ze mi sie podziałka skończy
  • 0

#31 S-Piotr

S-Piotr

S-Piotr

• V.I.P.
  • 987 postów
  • Zainteresowania:kobiety,wino i loty w kosmos.

Napisany 03 marzec 2008 - 18:24

AMAZONE D7 I taka powinna być dyskusja na forach,ludzie którzy opisują swoje doświadczenia a nie teksty typu A TATA MARCINA POWIEDZIAŁ jeszcze raz dzięki za wypowiedzi.Pozdrawiam Piotr z Legnicy
  • 0
Wszystko należy robić w sposób tak prosty, jak to tylko możliwe,i ani trochę prościej.
.......... [Albert Einstein]

#32 maciejko

maciejko

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 19 postów
  • 9050353

Napisany 04 marzec 2008 - 16:22

AMAZONE D7 zapewne panowie macie racje ze jakis specjalistyczny olej z tym dodatkiem grafitu jest najlepszy ale ja pracuje 3 albo 4 sezony z hipolem mineralnym w tej skrzyni i jestem zadowlony pozdrawiam wszytskich.
  • 0

#33 marian892

marian892

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 226 postów

Napisany 05 marzec 2008 - 21:05

AMAZONE D7 Panowie a jak poznać przed siewem że te łożyska kierunkowe (te drogie) są do wymiany?? Czy nie da się tego zrobić??
  • 0

#34 grzegorz3512

grzegorz3512

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 35 postów

Napisany 05 marzec 2008 - 21:13

AMAZONE D7

Panowie a jak poznać przed siewem że te łożyska kierunkowe (te drogie) są do wymiany?? Czy nie da się tego zrobić??

• 0

Reklama AgroFoto Ads

• Reklama
  •  

#35 przemo161

przemo161

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 58 postów

Napisany 20 lipiec 2008 - 23:41

AMAZONE D7

sam sobie odpowiedziałeś na pytanie ???

hmm czyli jak mam hydrauliczne ścieżki w moim D7 to też mogę zamontować taki bajer ? :)

no to co szukasz na forum
  • 0

Dodaj odpowiedź