Skocz do zawartości

Zdjęcie

problem ze stawami u bydła

17 odpowiedzi na ten temat

#1 Share Adam432

Adam432

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 21 postów

Napisany 17 czerwiec 2012 - 20:27

problem ze stawami u bydła witam
mam problem z bykiem ma tak 300 kg i nie chce wstawać ma opuchnięte stawy i nie może ich wyprostować tak jakby były sztywne myśle że jest to zapalenie stawów spowodowane jakimiś bakteriami, chyba jest to zaraźliwe bo widze ze 2 coś kuleje smaruje od kilku dni maścia rozgrzewająca i dAJE ZASTRZYKI ALE NIE MA EFEKTU... chyba doszło do jakiegoś zwyrodnienia co mi poradzicie ?>?>?> dzieki za odpowiedzi

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
problem ze stawami u bydła Dzisiaj, 03:27
  •  

#2 Share buli14812

buli14812

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 14 postów
  • Zainteresowania:Wszystko związane z rolnictwem.

Napisany 17 czerwiec 2012 - 20:43

problem ze stawami u bydła mój cielak też tak miał po urodzeniu ale prostowałem mu te nogi i jakoś wyrosnoł z tego :)

#3 Share damian40000

damian40000

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3200 postów

Napisany 17 czerwiec 2012 - 20:47

problem ze stawami u bydła wyprowadzaj go na dwór jak nie będzie padało żeby leżał jak najwięcej na ziemi.

#4 Share Master96

Master96

Nowicjusz

• Validating
  • Pip
  • 10 postów

Napisany 17 czerwiec 2012 - 21:04

problem ze stawami u bydła możesz mu też podać wapno np. kredę pastewną

#5 Share mariuszSie

mariuszSie

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 24 postów

Napisany 17 czerwiec 2012 - 22:29

problem ze stawami u bydła a może to a może tamto, najlepiej dać wszystko i jeszcze niech się na ziemi wyleży ....

a tak na serrio, to zacząłbym od tego żeby pobrać od niego krew i okreslić zawartość pierwiastków, głównie chodzi o poziom miedzi, ponieważ przy niedoborze miedzi występują obrzęki stawów. Zobacz czy w okół oczu nie ma tzw. okularów czyli kolor sierści nie jest jaśniiejszy, jeśli jest to w 99% jest to niedobór miedzi... należy stosować lizawki zawierające w swoim składzie miedź ewentualnie dodatki mineralne do pasz treściwych o wysokim poziomie miedzi, jednocześnie pamiętając o ograniczeniu antagonistów miedzi czyli głównie cynku i żelaza... jednak leczenie będzie długotrwałe, myślę że minimum pół roku zanim stawy wrócą do pełnej sprawności, pamiętaj też o tym, że teraz stosuj grubą warstwę słomy, żeby przypadkiem nie doszło do odleżyn jeśli mało bydlak wstaje no i niech nie przyjdzie Ci do głowy przebijać tych obrzęków bo doprowadzisz do wtórnej infekcji bakteryjnej

mam nadzieję że pomogłem

#6 Share Guardian1986

Guardian1986

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 57 postów

Napisany 18 czerwiec 2012 - 07:21

problem ze stawami u bydła a być moze to zwykły ochwat
u mnie tak bylo
odstawiłem kiche, dawałem same siano i pomogło

#7 Share mateuszr

mateuszr

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 76 postów

Napisany 16 listopad 2012 - 21:07

problem ze stawami u bydła Podczepię się pod ten temat, ktoś mógłby polecić jakiś dobry specyfik na stawy kolanowe dla krowy. Krówka 2 tygodnie po wycieleniu wstaje tak troche nie mrawo(jest to problem ze stawami napewno nie brak energii czy wywapnienie). Stara sztuka ale zdoić by pasowała, troche bezmyślnie zacielona, ale jak inne się nie chciały co zrobić.. Obora uwięziowa płytka ściółka słoma.( Narazie trochę więcej oborniku jej podwalilem pod tyłek zeby te stawy w cieple miała)

#8 Share hodowca0007

hodowca0007

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 26 postów

Napisany 07 grudzień 2012 - 21:00

problem ze stawami u bydła Mi się też tak stało z 3 bykami 2 chodzą w miarę ale widać nie prostują stawów przy racicy ale nie jet żel ale 3 to ma jakby wygięty w bok u jednej nogi ale po zastrzykach z penicyliny dwóm się trochę lepiej zrobiło ale nie wyszły z tego a 3 chodzi jeść ale dużo czasu leży może to być u ciebie spowodowane tym co munie np. zakażenie przez inę zwierze lub handlarza bo człowiek też przenosi lub przez twarde podłoże a

#9 Share marzena24

marzena24

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 24 postów
  • Zainteresowania:Uwielbiam zwierzęta ,szczególnie Rasy simental krowy,cielaki,owce ,kozy,konie .

Napisany 22 grudzień 2012 - 16:24

problem ze stawami u bydła Wiatm mam problem dzisiaj ocieliła mi się krowa i ma dużego cialaka (byczek)ale niestety ma krzywe nogi stawy sztywne przednie a tylnie tez troche krzywe co można na to poradzić :-(Proszę was o pomoc

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#10 Share damian40000

damian40000

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3200 postów

Napisany 22 grudzień 2012 - 16:50

problem ze stawami u bydła jak wstaje to z czasem mu się trochę wyprostują. Ale możliwe że nie do końca.

#11 Share Ursus11

Ursus11

Użytkownik

• Members
  • PipPipPip
  • 829 postów

Napisany 22 grudzień 2012 - 17:00

problem ze stawami u bydła Pewno jest po jakimś mięsnym byku. Po tygodniu mu sie kopytka wyprostują. Próbuj go stawiać i prostować mu te nogi. U mnie to LM biegał na przykurczonych.

#12 Share kyllee

kyllee

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 607 postów

Napisany 22 grudzień 2012 - 18:43

problem ze stawami u bydła dokladnie damian ma racje poczekaj kilka dni stawiaj go na te nogi jak to mzliwe a z czasem wszytsko powinno sie unormowac u mnie tak bylo jak kilka dni przed porodem sie urodzil

#13 Share marzena24

marzena24

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 24 postów
  • Zainteresowania:Uwielbiam zwierzęta ,szczególnie Rasy simental krowy,cielaki,owce ,kozy,konie .

Napisany 25 grudzień 2012 - 19:12

problem ze stawami u bydła Jest bo byku hf.Prostuje mu te nogi może coś z tego bedzie:-( a można zastosować jakieś maści?

#14 Share krystek912

krystek912

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 13 postów

Napisany 07 styczeń 2013 - 16:13

problem ze stawami u bydła ja mam problem byk 600 kg kuleje mi na goleń widocznie się udezył .. staje chodzi tylko kuleje

#15 Share sylip

sylip

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 73 postów

Napisany 22 marzec 2013 - 18:21

problem ze stawami u bydła Ja mam też problem ze stawami u cielęcia. U mnie wystąpiło zakazenie stawów od pępka. Najpierw cielę przeszło stan zapalny pępka - podane były antybiotyki i sie rozeszło, ale zaraz zostały porazone stawy. Jest silny obrzęk stawów (głównie nadgarstkowego w prawej nodze i skokowego w lewej), obrzek jest miekki i bardzo bolesny - cielę nie wstaje z powodu silnego bólu. Weterynarz podał antybiotyki (oxywet bodajrze) oraz maść rozgrzewającą na obrzeki, ale niestety po tygodniu leczenia jakoś nie widzę poprawy. Ma ktoś może jeszcze jakiś pomysł, lub lepszy antybiotyk? Zastanawaim sie takze nad otwarciem (grubą igłą) najbardziej obrzekniętego stawu - w obrzękach jest wyczuwalny dość rzadki płyn w sporej ilości.

#16 Share zygmuntj

zygmuntj

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 1 postów

Napisany 02 kwiecień 2016 - 08:04

Ja mam też problem ze stawami u cielęcia. U mnie wystąpiło zakazenie stawów od pępka. Najpierw cielę przeszło stan zapalny pępka - podane były antybiotyki i sie rozeszło, ale zaraz zostały porazone stawy. Jest silny obrzęk stawów (głównie nadgarstkowego w prawej nodze i skokowego w lewej), obrzek jest miekki i bardzo bolesny - cielę nie wstaje z powodu silnego bólu. Weterynarz podał antybiotyki (oxywet bodajrze) oraz maść rozgrzewającą na obrzeki, ale niestety po tygodniu leczenia jakoś nie widzę poprawy. Ma ktoś może jeszcze jakiś pomysł, lub lepszy antybiotyk? Zastanawaim sie takze nad otwarciem (grubą igłą) najbardziej obrzekniętego stawu - w obrzękach jest wyczuwalny dość rzadki płyn w sporej ilości.

mam ten sam problem, czy i jeśli tak to jak udało się wyleczyć cielaka?

gdy by ktoś mógł pomóc - był bym wdzięczny

#17 Share sylip

sylip

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 73 postów

Napisany 03 kwiecień 2016 - 20:20

Niestety mnie się nie udało. Padł po tygodniu.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#18 Share bobienko

bobienko

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 583 postów
  • Zainteresowania:Sporty walki