Skocz do zawartości

Zdjęcie

dym z odmy

7 odpowiedzi na ten temat

#1 Share same

same

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 53 postów

Napisany 17 czerwiec 2012 - 13:07

dym z odmy witam mam pytanie odnosnie dymu z odmy w ciągniku fendt 309 ls turbomatic dym pojawia sie z po jakichś 10 minutach pracy ciągnika jest taki siwy i wychodzi nie tylko z odmy jak z gaszę ciagnik i odkręce korek wlewy oleju to z tamtąd tez zacznie uciekac ten dym co to moze byc dodam ze z tłumika na wolnych obrotach tez mozna zauwazyć taki lekki dymek niebiezki prosze o szybkie odpowiedzi

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
dym z odmy Dzisiaj, 05:00
  •  

#2 Share mazowszak

mazowszak

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 57 postów

Napisany 17 czerwiec 2012 - 13:56

dym z odmy Ja mam ten sam problem tylko w Same Centauro 70!

Dołaczam się do pytania. ?

#3 Share Ksawery

Ksawery

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 396 postów

Napisany 17 czerwiec 2012 - 14:31

dym z odmy jeśli ten dym jest teraz bardziej widoczny niż wcześniej i wydostaje się z otworu od wlewu oleju to znak, że zużyte są już pierścienie tłokowe, bo trochę tego dymku z odmy może być bo po to ona jest ale nie wiem czy u Ciebie jest on bardzo intensywny, możesz też wsadzić palec do odmy i zobaczyć czy na ściankach jest wyrzucony olej

#4 Share Mariusz15

Mariusz15

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 165 postów
  • Zainteresowania:ładne dziewczynki szybkie samochody i dochodowe rolnictwo

Napisany 17 czerwiec 2012 - 14:36

dym z odmy zgadzam się z kolegą wyżej stawiam na pierścienie! choć ja nie dawno miałem podobny problem tylko w zetorze jak wyciągnąłem tłoki by zmienić pierścienie to okazało się że jest pęknięty jeden tłok

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#5 Share bobytempelton

bobytempelton

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2120 postów

Napisany 17 czerwiec 2012 - 16:43

dym z odmy Jeżeli są zużyte pierścienie wiąże się to z pobieraniem oleju przez silnik, i mocnymi przedmuchami, gdybyście zdjeli korek wlewu to by sadziło powietrze.
Dymienie z silnika, odmy tylko dość widoczne nie pisze tu o jednym zefirku świadczy o smażeniu się oleju silnikowego na czymś o zbyt wysokiej temperaturze, np. korbowodzie z obróconą panewką, wiąże się to ze stukami i spadkiem ciśnienia oleju, jeżeli jest to doładowany silnik z natryskiem oleju na denko tłoka tzw. jetoil to dymienie jest normalne, a ja stawiam na jeszcze jedną rzecz najpewniejszą, jest to dziadowski olej który się przepala zbyt mocno.
Ze względu na poziom niektórych użytkowników odpisuje na konkretne posty lub na pw.

#6 Share soltys48

soltys48

stary sołtys

• Members
  • PipPipPip
  • 3399 postów
  • Zainteresowania:politologia

Napisany 17 czerwiec 2012 - 17:36

dym z odmy Właśnie jestem na etapie naprawiania "takich objawów" i są to pierścienie plus regeneracja głowicy

KOLOR POTĘGI JEST TYLKO JEDEN............................NIEBIESKI!!!!!!!!!!!!!!

3000 postów

mam nadzieję, że  chociaż w części z nich pomogłem

#7 Share same

same

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 53 postów

Napisany 18 czerwiec 2012 - 10:34

dym z odmy olej leje turdus myslałem ze to nie jest naj gorszy olej gdyby miał przedmuch to był by słaby a wydaje mi sie ze jest wrecz przeciwnie jest bardzo mocny a czy biezxe olej to nie wiem bo ciezko to sprawdzić bo jak anrazie to nim nic ciezkiego i długo nie robiłem teraz sparawdze go w kosiarce to zobzczymy on pochodził jakieć pół godziny nieraz tak po 10 albo 20 minut a olej jest w nim czysty prawie taki jak wlałem więc niew iem co to mzoe być dodam jeszce ze solnik tak dziwnie stuka ;a i jeszcze jedno w ciągniku pekniety jest blok i nie wiem czy czasem blok nie pękł na wylot i woda moze kapac do środka czy jest to mozliwe zeby woda do oleju leciała ?? chyba nie bo musiał by sie zrobic kisiel na korku oleju a tam nic nie ma poprawcie mnie jeśli sie myle

Edytowany przez same, 18 czerwiec 2012 - 10:39.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#8 Share soltys48

soltys48

stary sołtys

• Members
  • PipPipPip
  • 3399 postów
  • Zainteresowania:politologia

Napisany 18 czerwiec 2012 - 10:48

dym z odmy jeżeli woda dostałaby Ci się do oleju wtedy olej zrobiłby się jak mleko.......u siebie rozebrałem i jest to wydmuchana uszczelka plus to co wcześniej pisałem-właśnie jadę zawieść do szlifierza

KOLOR POTĘGI JEST TYLKO JEDEN............................NIEBIESKI!!!!!!!!!!!!!!

3000 postów

mam nadzieję, że  chociaż w części z nich pomogłem