Skocz do zawartości

Zdjęcie

sdf agrofarm r3 explorer3 olej do przedniej osi

35 odpowiedzi na ten temat

#21 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 02 sierpień 2012 - 18:45

sdf agrofarm r3 explorer3 olej do przedniej osi w tym starym dorado nigdy nie zmieniałeś?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
sdf agrofarm r3 explorer3 olej do przedniej osi Dzisiaj, 05:13
  •  

#22 Share maverickt4

maverickt4

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 176 postów
  • Zainteresowania:mechanika, majsterkowanie, motoryzacja, VW T4 Syncro i jeszcze coś na pewno się znajdzie.

Napisany 02 sierpień 2012 - 19:36

sdf agrofarm r3 explorer3 olej do przedniej osi Zmieniałem i to nie raz (przebieg 5600mth), tylko tam nie mam drugiego siłownika i korek jest dostępny bez żadnego rozbierania. A w nowym będę to przerabiał za około 250mth więc nie wiem jak to wygląda w praktyce.

#23 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 02 sierpień 2012 - 21:15

sdf agrofarm r3 explorer3 olej do przedniej osi aha
a płyn hamulcowy też trzeba wymieniać? kupiłem atf tedex taki mi dali w fino, myślę żeby ściągnąć ze zbiorniczka stary i troszke podopowietrzać na nowym płynie atf to taki ma być??

#24 Share maverickt4

maverickt4

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 176 postów
  • Zainteresowania:mechanika, majsterkowanie, motoryzacja, VW T4 Syncro i jeszcze coś na pewno się znajdzie.

Napisany 02 sierpień 2012 - 22:18

sdf agrofarm r3 explorer3 olej do przedniej osi Według zaleceń instrukcji powinno się zmieniać co 1200mth lub raz w roku. W starym nigdy nie zmieniałem ale co roku padały mi uszczelnienia w pompce sprzęgła więc zawsze po tej operacji uzupełniałem nowym olejem. Stosowałem Mobil ATF 220 i widzę że ten tedex spełnia prawie identyczne normy. A u mnie serwis Dorado stosuje oleje Fuchsa ale jeszcze nie potrzebowałem tego wiec nie wiem jaki leją u mnie. Ale skoro masz już kupiony to możesz zmienić w sposób jaki podałeś.

#25 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 06 sierpień 2012 - 20:31

sdf agrofarm r3 explorer3 olej do przedniej osi olej w moście i zwolnicach zmieniony na korkach było nalepione na tych magnesach troche smaru i opiłków ale ten nowy olej total dynatrans LS wydaje mi się duzo gęstszy od tego co spuściłem ??? mam nadzieje że będzie ok popracowałem z godzinkę i nic się nie dzieje a i o ile w zwolnicach było poniżej korków po max 1,2l może nawet i mniej to mechanizm różnicowy był zalany dużo powyżej korka, tak więc podliwarowałem go z prawej strony i nalałem z 1l więcej ponad korek

#26 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 07 sierpień 2012 - 10:03

sdf agrofarm r3 explorer3 olej do przedniej osi No i klops zwolnice się grzeją a ciągnik jak na hamulcu to jaki olej powinien być do zwolnic???

#27 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 08 sierpień 2012 - 08:10

sdf agrofarm r3 explorer3 olej do przedniej osi spuściłem ten totale LS 80w90 i zalałem taki jak w skrzyni biegów total mpv i teraz jest ok, podobno fabrycznie te ciągniki mają zalaną przednią oś takim olejem jak w skrzyni biegów, więc po co było zmieniać heh, mam nadzieje że ten olej 80w90 sprawdzi się przynajmniej w mechaniźmie różnicowym bo tam nic się nie dzieje i wcale się nie grzeje, według serwisu wszystkie nowe modele mają już w zwolnicach 80w90 mój widocznie nie może tak mieć

#28 Share b0gdan

b0gdan

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3102 postów

Napisany 08 sierpień 2012 - 10:13

sdf agrofarm r3 explorer3 olej do przedniej osi szczerze powiedziawszy ciężko jet mi sobie wyobrazić , aby olej w przednich zwolnicach miał, aż taki wpływ na odczucia kierowcy :) poza tym zwolnica, to zwolnica, co by tam nie nalać, to przez miesiąc nawet na superolu cc bys jeździł i nic by się nie stało :D

Edytowany przez b0gdan, 08 sierpień 2012 - 10:13.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#29 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 08 sierpień 2012 - 20:35

sdf agrofarm r3 explorer3 olej do przedniej osi Jednak ma, w końcu w zwolnicach są przednie hamulce, sam byłem zdziwiony gdy podczas redukcji ciągnik folgował jakbym na zaciągnietym ręcznym jechał, a na odcinku drogi z góry gdzie wyrzucam na luz i ciągnik jeszcze szybkości nabiera zaczoł folgować, więc raczej nie były to moje odczucia, po zalaniu olejem ze skrzyni biegów typu utto ciągnik toczy się jak osobówka, chyba nawet lżej jak przed zmianami oleju, tak więc jeśli ktoś chce zmienić olej w swoim r3 agrofarmie czy explorerze 3 to tylko na olej taki jak w srzyni biegów tak jak przykazała instrukcja obsługi i producent a nie jak radzi niedouczony serwis

#30 Share b0gdan

b0gdan

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3102 postów

Napisany 09 sierpień 2012 - 14:10

sdf agrofarm r3 explorer3 olej do przedniej osi zapominałem, że SDF jako nieliczny stosuje hamulce w przednich kołach.

#31 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 10 sierpień 2012 - 16:11

sdf agrofarm r3 explorer3 olej do przedniej osi nie ma się co zgrywać jakby nie było na tym totalu LS 80w90 ciągnik hamował, inny znajomy też zalewa do przedniego mostu taki olej jak w skrzyni i zdziwił się po co lałem tam taki gęsty olej a ma już 2giego sdf także ciekaw jestem czy ktoś zalewał w sdf zwolnice 80w90 i było ok????

#32 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 09 październik 2012 - 12:16

sdf agrofarm r3 explorer3 olej do przedniej osi Dziwna sprawa z tymi hamuclami, ciągnik znowu zaczoł lekko hamować a był już na oleju total dynatrans mpv a więc rzadki, zmieniłem jeszcze raz olej w zwolnicach i na razie jest ok toczy się leciutko i tak się zastanawiam dlaczego tak się dzieje olej który spusciłem był aż czarny, tak więc co się dzieje, albo co z hamucami nei tak albo w ogóle za późno zrobiłem pierwszą zmianę oleju, wydaje mi się że po 1700mtg po zmianie "swierzy" olej ruszył te wszytskie osady przez co było te tarcie i lekkie hamowanie, heh wydaje mi się że ten olej po zmianie teraz czyli po 100mtg był czarniejszy niż po pierszej zmianie po 1700mtg lub co najmniej tak samo czarny,
tak więc pytanko czym to spowodowane czy
1- za późno pierwsza zmiana za mało nagrzane zwolnice przed spuszczeniem oleju
2- zły olej uszkodził hamulce i stąd te tarcia

miał kto taki przypadek?

#33 Share maverickt4

maverickt4

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 176 postów

Napisany 14 październik 2012 - 12:29

sdf agrofarm r3 explorer3 olej do przedniej osi Tyle co ja wiem to powinien być olej 75w90 i jakością GL-5 bo 80w90 jest gęstszy i do tego olejem mineralnym.
A w swoim zawsze zalewałem dokładnie tym samy co skrzynie i nie miałem problemów.

Edytowany przez maverickt4, 14 październik 2012 - 12:30.

#34 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 27 luty 2013 - 16:12

sdf agrofarm r3 explorer3 olej do przedniej osi Czyli lejesz po prostu UTTO lub STOU? heh przejechałem się dzisiaj z 10km ze stalą prędkoscią tak 40km/ha no i jedna zwolnica gorąca jak ogień druga ciepła tak jak ma być i lekko go hamuje, spusciłem olej i zastanawiam się czym tu znowu zalać a był zalany olej hydrauliczno przekładniowy total do mokrych hamulców więc dziwne, w sumie teraz olej byl czystszy niż poprzednio ale wraz szary, jak poprzednio spusciłem taki jak ma być to był czarny może się przepłucze zwolnica z tych zdartych okładziń czy czegos tam tylko co teraz nalać bo w pobliskim sklepie mam tylko orlen stou, czy taki też może być?

#35 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 02 marzec 2013 - 20:16

sdf agrofarm r3 explorer3 olej do przedniej osi U was też jest tak że po odpaleniu piersze ruszenie i przez około min ciągnik jedzie tak jakby na hamulcu tzn pod czas jazdy nie czuć ale jadę jedynką na zającu lub wyższym biegiem wciskam sprzęgło a ciągnik nie toczy się normalnie ale szybko folguje? sam już nie wiem czy jest ok, po rozgrzaniu niby jest normalnie chociaż wydaje mi się że powinien też lżej się toczyć co się mogło stać tarczki hamulcowe spuchły od złego oleju, czy to się unormuje?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#36 Share ELLampo

ELLampo

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 10 postów

Napisany 11 kwiecień 2013 - 01:45

sdf agrofarm r3 explorer3 olej do przedniej osi Zabieram się powoli do zmiany oleju w przednim moscie i hamulcach. Moje lampo też hamuje jadąc nawet z górki. Pierwsze 500m to nie ma co włączać najwyższego biegu, bo mu ciężko. Nie wiem jaki jest olej bo kupiłem używany, ale był w zasięgu Fino więc możliwe że jest ten 80W90. W instrukcji zalecany jest 20W30 taki sam jak w skrzyni. Nie za duży jest wybór na necie takich płynów. Przy okazji - co to jest: z wyglądu jakby taka większa kalamitka na górze przedniego mostu przy kole, tuż obok odpowietrznika. I drugie pytanie czy wam zapala się kontrolka zimnego oleju hydraulicznego, bo mi nigdy nawet w mróz, więc podejrzewam, że nie działa.

Dodaj odpowiedź