Skocz do zawartości

Zdjęcie

Bizon - blacharka

20 odpowiedzi na ten temat

#1 Share oFsik

oFsik

Moc dostarcza Zetor

• Members
  • PipPipPip
  • 1780 postów

Napisany 17 czerwiec 2012 - 09:29

Bizon - blacharka Witam, wymieniał ktoś dno zbiornika w bizonie? Da się wyjąć samo dno czy trzeba rozkręcać wszystko od samej góry?
pozdrawiam
Zetor is power
power is Zetor

Zapraszam do obejrzenia moich filmików http://pl.youtube.com/user/oFsik53

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Bizon - blacharka Dzisiaj, 09:24
  •  

#2 Share triplehhh

triplehhh

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 109 postów
  • Zainteresowania:wrestling pływanie koty chiny japonia muzyka kościelna

Napisany 17 czerwiec 2012 - 10:18

Bizon - blacharka Ja nie wymieniałem, ale raczej bez rozkręcania od samej góry się nie da :)

Edytowany przez MAT912, 17 czerwiec 2012 - 10:25.

Fani Wrestlingu czyli WWE i TNA pisać na priv. !

#3 Share filip524

filip524

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 29 postów
  • Zainteresowania:Interesuje się rolnictwem

Napisany 17 czerwiec 2012 - 10:37

Bizon - blacharka Podłożyć pod dół zbiornika blachę da się z wymianą będzie gorzej . Trzeba odpowiednio pomierzyć , podoginać i dobrze włożyć . Wierz mi założyć blachę da się i wcale to nie jest trudne . My robiliśmy to w ubiegłym sezonie :) moim zdaniem nie warto wymieniać całości (duży koszt i dużo roboty ) B)

Edytowany przez filip524, 17 czerwiec 2012 - 10:39.

#4 Share bobytempelton

bobytempelton

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2120 postów

Napisany 17 czerwiec 2012 - 12:37

Bizon - blacharka Mam wstawioną blachę 1.5mm robić zdjęcie? najlepiej wyjąć ślimak
Ze względu na poziom niektórych użytkowników odpisuje na konkretne posty lub na pw.

#5 Share oFsik

oFsik

Moc dostarcza Zetor

• Members
  • PipPipPip
  • 1780 postów

Napisany 17 czerwiec 2012 - 19:29

Bizon - blacharka Właśnie planuje wyjąć ślimaka i albo wytnę i wstawię nową albo nałożę na wierzch przyspawam ,ale zastanawiałem się bo jak da się powiedzmy odkręcić i wymienić to bym tak zrobił ale pozostaje raczej opcja załatania :)
Zetor is power
power is Zetor

Zapraszam do obejrzenia moich filmików http://pl.youtube.com/user/oFsik53

#6 Share master20002

master20002

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1106 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo,piłka nożna, budownictwo,motoryzacja, polityka, zmiany na ziemi

Napisany 09 październik 2012 - 11:29

Bizon - blacharka Panowie, polećcie mi jakąś firmę co produkuje dno do hederu bo szukam w internecie i nie moge nic znaleźć. Da się wymienić je bez wyciągania ślimaka??
Jesteśmy różni, pochodzimy z różnych stron Polski, mamy różne zainteresowania, ale łączy nas jeden cel. Cel ten to Ojczyzna, dla której chcemy żyć i pracować.

#7 Share locke

locke

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2360 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo,mechanika,elektryka,elektronika

Napisany 09 październik 2012 - 14:26

Bizon - blacharka Ja u siebie kiedyś to blachę wspawałem na gazowo.I chyba ślimak był wyciągnięty.Zależy od tego jak bardzo masz przegnite
Siema :)
Sprzedam dwie felgi 18.3 R30 do kombajnu Bizon,Claas,Fortschritt i innych, ciągników Ursus,Zetor,Fortschritt i innych.

#8 Share Maly86

Maly86

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 201 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo i Motoryzacja

Napisany 09 październik 2012 - 18:03

Bizon - blacharka Firma Akmet we Wrześni produkuje części do maszyn rolniczych!

#9 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7788 postów

Napisany 09 październik 2012 - 19:54

Bizon - blacharka Podłoga jest bardzo prost do zrobienia. Kupić blachę i wygiąć na gientarce.do blach.

#10 Share master20002

master20002

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1106 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo,piłka nożna, budownictwo,motoryzacja, polityka, zmiany na ziemi

Napisany 10 październik 2012 - 13:45

Bizon - blacharka

Ja u siebie kiedyś to blachę wspawałem na gazowo.I chyba ślimak był wyciągnięty.Zależy od tego jak bardzo masz przegnite

Blacha jest w takim stanie, żę trafiają sie małe dziurki mniej więcej wielkości rzepaku. Odkryłem to jak czyściłem go po sezonie. Było kupe świństwa po poprzednim właścicielu jeszcze które nie poszło razem z ziarnem przy wysypywaniu (myślałem że sie oderwie) i chyba dobrze, że nie poleciało wtedy bo sporo bym gubił.
Jesteśmy różni, pochodzimy z różnych stron Polski, mamy różne zainteresowania, ale łączy nas jeden cel. Cel ten to Ojczyzna, dla której chcemy żyć i pracować.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share locke

locke

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2360 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo,mechanika,elektryka,elektronika

Napisany 10 październik 2012 - 19:25

Bizon - blacharka To jak są małe dziurki to nie musisz nic na razie zrobić.Jaką masz grubość blachy, jak cienka to raczej musisz wstawić blachę.Ja w tym roku robiłem to u siebie w mercatorze 75 bo po zimie to miałem taką dziurę jak pięść.To wstawiłem blachę na całość i zamalowałem.
Siema :)
Sprzedam dwie felgi 18.3 R30 do kombajnu Bizon,Claas,Fortschritt i innych, ciągników Ursus,Zetor,Fortschritt i innych.

#12 Share master20002

master20002

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1106 postów

Napisany 10 październik 2012 - 19:32

Bizon - blacharka Wiesz, to już nie jest nic pewnego więc tak czy inaczej będe chciał to wymienić, żeby mi w żniwa nie wyskoczyła jakaś niemiła niespodzianka :ph34r:

#13 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 08 listopad 2012 - 18:03

Bizon - blacharka Ja wstawiłem pasek blachy i przynitowałem. Nie trzeba mieć giętarki, wystarczy młotek i ceownik. Ślimaka też nie trzeba wyjmować, ale trzeba odkręcić to mocowanie przy przegubie i podnieść. Na koniec podłożyłem pod mocowania gumy grubości ok 1 cm trochę kątówką spiłowałem zwoje ślimaka żeby nie zdarło nitów. Jak narazie minęły dwa sezony i działa ;)

#14 Share master20002

master20002

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1106 postów

Napisany 07 grudzień 2012 - 21:00

Bizon - blacharka Panowie, żeby wyciągnąć dno hedera to trzeba go odkręcić i odciąć od płóz?? :blink:

#15 Share Exx

Exx

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 118 postów

Napisany 08 grudzień 2012 - 13:59

Bizon - blacharka z tego co kojarzę to wyciąć trzeba

#16 Share master20002

master20002

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1106 postów

Napisany 12 grudzień 2012 - 13:52

Bizon - blacharka A gdzie można dostać takie dno, bo szukam i nie mogę znaleźć?? Takie żeby w miarę pasowało

#17 Share Exx

Exx

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 118 postów

Napisany 12 grudzień 2012 - 18:03

Bizon - blacharka ja u siebie sam robilem z blachy juz nie pamietam chyba 3mm

#18 Share balcerek1

balcerek1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2392 postów

Napisany 12 grudzień 2012 - 23:34

Bizon - blacharka Tu masz link do Firmy.Zadzwoń to się dowiesz czy robią. :) http://www.akmet.net...epy_HL&oferta=1

#19 Share skok

skok

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 96 postów

Napisany 22 grudzień 2012 - 18:41

Bizon - blacharka Witam
Zgniła mi podłoga w zbiorniku ziarna w bizonie z056 łacznie z obudowa wyjścia i zasłwką na dnie tej obudowy jak to najlepiej naprawic ??? czy ktos to robił ?? czy ta zasuwę da się zlikwidować bo niema się czego trzymać i lecą tamtedy ziarka przy wysypie
pozdrawiam

Połączony

Edytowany przez MAT912, 22 grudzień 2012 - 18:51.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share mustang261

mustang261

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 89 postów

Napisany 22 grudzień 2012 - 19:22

Bizon - blacharka jak u nas zgnila podloga to nic nie wycinalem , wyciaglismy slimak i od gory dalem blache 1mm tak ze na strony wystawala 50 cm i na krawedziach ja przyspawalem i tak juz chodzi 5 lat nalezy tylko dolem dobrze docisnac i gumowym mlotkiem dobic tak aby slimak swobodnie sie krecil

Dodaj odpowiedź