Skocz do zawartości

AgroFoto.pl
Logo
Forum rolnicze
Zdjęcie

Porządna myjka do gospodarstwa - jaka? - może Kranzle?

19 odpowiedzi na ten temat

#1 FOX2

FOX2

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 87 postów

Napisany 15 czerwiec 2012 - 09:23

Porządna myjka do gospodarstwa - jaka? - może Kranzle? Witam serdecznie,

Założyłem nowy temat, gdyż nie znalazłem na AF zbyt wielu opinii na temat większych myjek ciśnieniowych. Planuję zakup nowej myjki, raczej zimnowodnej, która będzie służyła w gospodarstwie, mianowicie do : mycia ciągników, przyczep, rozrzutników, ładowarki, aut oraz obory.

Przeszukałem wiele informacji w internecie. Niestety większość z nich dotyczyła segmentu małych myjek. Z dotychczasowych informacji i doświadczenia wiem, że myjki za 1500-2000zł raczej nie spełnią oczekiwań. Być może poradzą sobie z myciem ciągnika, ale aby wymyć dobrze ściany obory potrzebny będzie większy sprzęt. O maszynach za 500zł nie będę wiele pisał, gdyż to nie ten temat. Twierdzę, że myjką za taką kwotę, to można co najwyżej zrosić trawę w ogródku.

Wstępnie dowiedziałem się, że do wydajnego mycia obory, to minimum 15l/min oraz 160bar. Fachowcy od usuwania graffiti pewnie powiedzą, że prawdziwe mycie zaczyna się od 300 barów i 30l/min - patrz Falch, ale nie przesadzajmy.

Drodzy użytkownicy, czy takie parametry (15/min i 160 barów) pozwolą na w miarę komfortową pracę? Jak to wygląda z Waszego doświadczenia? Na jakich ciśnieniach i przepływach pracujecie, i czy są sytuacje, w których brakuje Waszej myjce "mocy"? Dadzą radę oderwać zaschnięty brud ze ścian?

Dowiedziałem się, że Kranzle robią przyzwoite myjki, podobno lepsze od Karchera. Moją uwagę przyciągnęły dwa modele Kranzle, Quadro 1000TS T (16l/min i 220bar) oraz 1200 TS T (19l/min i 180bar). Czy mógłbym prosić o opinię tych modeli? Ktoś posiada albo widział w akcji te maszyny?
Gdybyście mieli wybierać między tymi dwoma parametrami, to które byłyby lepszy do moich (rolniczych) zastosowań? Czy warto wybrać o 3l/min większy przepływ kosztem 40 barów? Czy 180 barów, to ciśnienie zupełnie wystarczające, czy może lepiej wybrać model z ciśnieniem 220bar, żeby się później nie zdziwić? Nie chciałbym popełnić błędu typu kupno myjki z ciśnieniem 220 barów, którą musiałbym później ciągle dławić do tych 180 barów.

Kolejna kwestia, to sposób używania chemii podczas mycia myjką. Jak bardzo skuteczne są systemy nanoszenia piany oraz dokładanie detergentu i mieszanie go z wylatującą wodą? Który z nich się lepiej sprawdza? Czy można powiedzieć, że użycie chemii jest porównywalnie skuteczne co mycie gorącowodna myjką?

Skoro już zacząłem temat gorącej wody. Drodzy forumowicze, co i jaką temperaturą myjecie? Zastanawiam się na jedną kwestią. Czy po podłączeniu wody o temperaturze bliskiej 60st. C, do tych Kraznle wymienionych wcześniej, byłby szanse uzyskać podobne efekty mycia jak w przypadku myjek z grzaniem wody? A może te 60 st. C to zbyt mało i tylko wyższe temperatury mycia gwarantują pożądany efekt? Od jakiej temperatury można uznać mycie za gorącowodne?

PS. Tak już poza konkursem, jakie parametry (ciśnienie, przepływ i temperatura) charakteryzują myjnie bezdotykowe samoobsługowe? Wszędzie gdzie korzystałem z takich myjek, było wielkie rozczarowanie. Owszem, grubszy brud i błoto było oderwane, ale autu do czystości sporo brakowało.

Wiem, że dużo zdań, dużo pytań, za co przepraszam, ale mam nadzieję, że mnie oświecicie w temacie i pomożecie w wyborze.
Z góry bardzo dziękuję i zachęcam do dyskusji na temat myjek ze średniej lub średnio wyższej półki :)

Pozdrawiam,
FOX2
  • 0
"It is hard to fail, but it is worse never to have tried to succeed" - Theodore Roosevelt

Reklama AgroFoto Ads

• Reklama
Porządna myjka do gospodarstwa - jaka? - może Kranzle? Dzisiaj, 06:42
  •  

#2 TheBociek1996

TheBociek1996

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 288 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 15 czerwiec 2012 - 11:32

Porządna myjka do gospodarstwa - jaka? - może Kranzle? Wydaje mi się że gdzieś już był taki temat, ale polecam coś ze stihla, bądź karcher. Sam posiadam stichla już około 4 lata i 0 awarii.
  • 0
Jeśli pomogłem - Wciśnij strzałkę widoczną na moim poście.

#3 kamil040193

kamil040193

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 131 postów
  • 12247593
  • Zainteresowania:Maszyny rolnicze, dziewczyny i motocykle;)

Napisany 15 czerwiec 2012 - 12:05

Porządna myjka do gospodarstwa - jaka? - może Kranzle? Bociek koledze raczej chodziło o wydajność a ty napisałeś tylko że nie miałeś awarii. FOX2 a w jakim przedziale cenowym są te myjki Kranzle?
  • 0
Jeśli pomogłem naciśnij zieloną strzalkę :)

#4 Jerry28

Jerry28

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 265 postów
  • 8473718

Napisany 15 czerwiec 2012 - 13:26

Porządna myjka do gospodarstwa - jaka? - może Kranzle? Miałem myjke na goraca wodę Karcher HDS895.Fajnie się nia myło jesli było ciepło, natomiast jesli temperatura powietrza była zbliżona do zera to niewiele widać w pomieszczeniu, wszystko zaparowane. Gdy ustawiłem temperaturę mycia około 40 stopni, zużycie oleju opałowego było w granicach 4-5l/ha, natomast przy temperaturze rzedu 60 - 70 stopni zużycie oleju dochodziło do 20l/h. Miałem na testach dwie myjki firmy IPC Portotecnica o parametrach identycznych jak podałeś i moge stwierdzić, ze bardziej podobała mi sie praca myjką o ciśnenieniu 220bar i wydatku wody 1000l/h, lepiej radziła sobie z zaschniętym brudem. Myjka o mniejszym ciśnieniu i wydatku wody rzędu 1200l/h lepiej sobie radzi z myciem brudu mniej zaschniętego np. kurników. Obie były wyposażone w dysze rotacyjne i płaskostrumieniowe. Jeśli chodzi o używanie chemii to lepiej wydac kwotę około 200zł i doposażyc myjkę w pianownicę, jest bardziej efektywne wykozystanie chemii, mniej sie jej zużywa a efekt pracy bardziej zadowalający.

Zakupiłem myjke Kranzle 1000TST, za namową kolegi i kuzyna, którzy takową posiadają.

Edytowany przez Jerry28, 15 czerwiec 2012 - 13:28.

• 0

#5 FOX2

FOX2

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 87 postów

Napisany 15 czerwiec 2012 - 13:48

Porządna myjka do gospodarstwa - jaka? - może Kranzle?

Bociek koledze raczej chodziło o wydajność a ty napisałeś tylko że nie miałeś awarii. FOX2 a w jakim przedziale cenowym są te myjki Kranzle?

Dzwoniłem do dealerów, obydwie są w takiej samej cenie 8700zł netto katalogowo. Dodam, że na allegro można zakupić taniej.

Zakupiłem myjke Kranzle 1000TST, za namową kolegi i kuzyna, którzy takową posiadają.

Czyli jednym słowem, tą różnicę 40 barów da się zauważać bardziej niż dodatkowe 3l/min. Często Pan pracuje na maksymalnym ciśnieniu 220barów, czy mniejszym?

Edytowany przez FOX2, 15 czerwiec 2012 - 13:52.

• 0
"It is hard to fail, but it is worse never to have tried to succeed" - Theodore Roosevelt

#6 Jerry28

Jerry28

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 265 postów
  • 8473718

Napisany 15 czerwiec 2012 - 14:00

Porządna myjka do gospodarstwa - jaka? - może Kranzle? Karcherem zawsze pracowałem na największym ciśnieniu. Kranzla zakupiłem parę dni temu, pierwszy test będzie przy myciu kombajnu, pierwszy prawdziwy test to będzie na początku sierpnia przy czyszczeniu chlewni. Na pewno, przy pracy dysza dirtkiller i czyszczeniu chlewni będe pracował przy pełnym ciośnieniu, tak było na testach, efekt był zdecydowanie lepszy przy pełnym ciśnieniu. Co do ceny to zapłaciłem duzo, duzo mniej brutto niz podałeś cene netto.
  • 0

#7 pawelec

pawelec

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1486 postów

Napisany 15 czerwiec 2012 - 14:02

Porządna myjka do gospodarstwa - jaka? - może Kranzle? FOX, do duzych zabrudzen potrzeba wiekszej wydajnosci l/min. W malych kompatkowych myjkach srednio jest 130-160bar, ale z wydajnoscia u nich kiepsko. Dla Ciebie bierz pod uwage przede wszystkim wydajnosc. Zreszta w kazdej wiekszej myjce z pogrzewaniem wody, bedzie dobra wydajnosc. I nie sugeruj sie jedna marką. W tej cenie kazda firma bedzie miala odpowiednia maszyne, to kwestia wyboru, zaufania do marki. Samo cisnienie nie myje, do profesjonalnego uzycia trzeba wikszej ilosci wody, wtedy nawet cisnienie 180 - 200bar bedzie wystarczajace.
pzdr.
  • 0
SPRZEDAM 2szt. wentylatorów osuszających do ziemniaków. info na PW.

#8 Marcin1997

Marcin1997

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 200 postów
  • Zainteresowania:Maszyny rolnicze
    Hodowla bydła
    Muzyka
    Siłownia

Napisany 15 czerwiec 2012 - 21:58

Porządna myjka do gospodarstwa - jaka? - może Kranzle? ja mam 5 lat posejdona i jak na razie bardzo gorąco polecam 180 bar to jak ktoś słaby ja trzyma to ręka lata w powietrzu fajnie się myje rozrzutnik ;D czy inne maszyny cena to ok 7 tys ale warto.. na temat innych nie wypowiadam się gdyż nie miałem wcześniej myjki
  • 0

#9 FOX2

FOX2

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 87 postów

Napisany 18 czerwiec 2012 - 11:01

Porządna myjka do gospodarstwa - jaka? - może Kranzle? Dziękuję wszystkim za dotychczasowe wpisy i opinie.

Gdy ustawiłem temperaturę mycia około 40 stopni, zużycie oleju opałowego było w granicach 4-5l/ha, natomast przy temperaturze rzedu 60 - 70 stopni zużycie oleju dochodziło do 20l/h.

Czy mycie w temperaturze około 40 st.C było wyraźnie skuteczniejsze od mycia zimną wodą? Czy może dopiero temperatura rzędu 60-70 st.C pozwala dostrzec różnice, w porównaniu do mycia zimnowodnego?

Miałem na testach dwie myjki firmy IPC Portotecnica o parametrach identycznych jak podałeś i moge stwierdzić, ze bardziej podobała mi sie praca myjką o ciśnenieniu 220bar i wydatku wody 1000l/h, lepiej radziła sobie z zaschniętym brudem. Myjka o mniejszym ciśnieniu i wydatku wody rzędu 1200l/h lepiej sobie radzi z myciem brudu mniej zaschniętego np. kurników.

Rozumiem, że różnica ciśnień była wyraźnie widoczna widoczna. Jak sprawa się przedstawia w różnicy szybkości mycia wynikającej z przepływu, czy widać gołym okiem różnicę przepływu?

Po dalszych poszukiwaniach i analizach coraz bardziej utwierdzam się w przekonaniu, że oba modele Kranzle Quardo 1000 TS T oraz 1200 TS T będą odpowiednim wyborem. Nie mniej jednak, chciałbym z tych dwóch dobrych opcji dokonać najlepszego wyboru. Zatem dylemat praktycznie sprowadza się do pytania: Jakie wybrać parametry 220barów i 16l/min czy 180barów i 19 l/min? Rzeczy, której chce uniknąć to kupić myjkę z większym ciśnieniem, a później cały czas dławić lub też, kupić myjkę ze zbyt małym ciśnieniem i nie zbierać całości zaschniętego brudu.

PS. Dodam, że myjka najczęściej będzie wykorzystywana do mycia maszyn. Co do obory, to pewnie będzie myta 2, maksymalnie 3 razy w roku.

Gorąco proszę o opinie dotyczące, wyżej wymienionych, parametrów.

Pozdrawiam,
Darek
  • 0

#10 mariusz2213

mariusz2213

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 7 postów
  • Zainteresowania:Telefony, quady i Golf IV. ;)

Napisany 23 czerwiec 2012 - 15:56

Porządna myjka do gospodarstwa - jaka? - może Kranzle? Ja polecam Karcher HDS 895. Myje 2 kurniki, samochody, maszyny, plac przed kurnikiem, a nawet dom. Kupiony używany, na początku coś się psuło, ale od tamtej awarii wszystko bezproblemowo a używany jest minimum raz w tygodniu, a przy myciu kurników to przez kilka dni przez około 7 h dziennie bez przerwy robi. Mycie na gorącą wodę przydaje się do odmywania olejów z ciągnika.
  • 0

Reklama AgroFoto Ads

• Reklama
  •  

#11 jakub193000

jakub193000

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 11 postów

Napisany 10 wrzesień 2012 - 20:20

Porządna myjka do gospodarstwa - jaka? - może Kranzle? Witam sam posiadam 5 myjki marki włoskiej dużo lepsze niż karcher czy kranzle mam ją już 10 lat myję 5 kurników jedna ma już około 12 lat nawet oleju nie zmieniałem w pompie i działa tylko raz osprzęt wymieniałem myjka ma 180 bar ciśnienia roboczego i 16 l/m i w zupełności wystarcza. Prosta konstrykcja pompy i niepotrzebnej elektroniki tylko włącznik i jedno zabezpieczenie tst jak puści się pistolet to myjka się wyłącza. Gosciu który mi to sprzedawał to zapewniał mnie że bedzie działać i działa więc jak chcecie moge podac namiary naprawdę polecam.
  • 0

#12 sacrable

sacrable

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 325 postów

Napisany 10 wrzesień 2012 - 20:57

Porządna myjka do gospodarstwa - jaka? - może Kranzle? W czym są lepsze te włoskie? Pachnie mi reklamą, bo w każdym poście Twoim na tym forum zachwalasz rzekomo najlepsze włoskie sprzęty. Prawda jest taka, że jest kilku porządnych producentów dobrych myjek. Ja sam proponuję zwrócić uwagę na wydatek wody. Na nic ciśnienie 200 bar jak mało wody będzie. Takie parametry jak napisałeś są jak najbardziej w porządku, tu się zgadzam.
  • 0

#13 jakub193000

jakub193000

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 11 postów

Napisany 11 wrzesień 2012 - 19:14

Porządna myjka do gospodarstwa - jaka? - może Kranzle? nie zachwalam tylko sam używam tej marki i nie chce nikomu zrobić na złość ponieważ chciałem pomóc. a czemu jest lepsza sprawdź pompę ciśnieniową w tych urządzeniach co ja używam pompa jest korbowodowa a w karcherach masz tzw krzywkę poczytaj sobie w internecie ta korbowodowa jest na podobnej budowie jak silnik samochodowy tych pomp jeszcze używa kranzle jak się nie mylę. Może to i zabrzmiało jak reklama ale chciałem pomóc. Pozdrawiam.
  • 0

#14 kris14

kris14

Stary Kombinator

• V.I.P.
  • 5718 postów

Napisany 11 wrzesień 2012 - 19:32

Porządna myjka do gospodarstwa - jaka? - może Kranzle? A te Włoskie to jaka firma, bo chciałbym trochę informacji o nich poszukać?
  • 0

#15 jakub193000

jakub193000

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 11 postów

Napisany 11 wrzesień 2012 - 19:57

Porządna myjka do gospodarstwa - jaka? - może Kranzle? firma tych myjek to idropavese.
  • 0

#16 sacrable

sacrable

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 325 postów

Napisany 11 wrzesień 2012 - 22:17

Porządna myjka do gospodarstwa - jaka? - może Kranzle? Tak się składa, że mam właśnie Kranzle. Jedyna jej wada to to, że po dłuższym myciu łapy okrutnie bolą.
  • 0

#17 tedizetor56

tedizetor56

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 422 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo,myslistwo,pilka nozna Wdizew Lódz.

Napisany 12 wrzesień 2012 - 05:22

Porządna myjka do gospodarstwa - jaka? - może Kranzle? ja polecam Nilfisk Alto Posejdon 5. 205 barow,1250 l na godz.zimnowodna.pianownice polecam bo bez to lipa.
  • 0
Zetor Team.

#18 jakub193000

jakub193000

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 11 postów

Napisany 12 wrzesień 2012 - 20:22

Porządna myjka do gospodarstwa - jaka? - może Kranzle? ja tylko się podzieliłem moimi doświadczeniami pozdrawiam
  • 0

#19 adaminsky

adaminsky

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 1 postów

Napisany 11 czerwiec 2013 - 22:53

Porządna myjka do gospodarstwa - jaka? - może Kranzle? co roku myję maszyny w niemczech dużymi myjkami a teraz udało mi się kupić kranzle 185 za 90 euro na flumarku bardzo dobrze działa myślę nawet że te duże wcale nie mają większego ciśnienia
  • 0

Reklama AgroFoto Ads

• Reklama
  •  

#20 matisz

matisz

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 78 postów

Napisany 11 czerwiec 2013 - 23:12

Porządna myjka do gospodarstwa - jaka? - może Kranzle? Nie chce robic reklamy ale ja miałem okazje pozyczyc od znajomego podobna myjke do tej http://allegro.pl/my...3307845712.html tylko tamta była neptune 8 no i powiem wam ze bajka zdziera wszystko, myje sie zarabiscie i do mycia ciezkich zabrudzen mozna sobie ustawic temp. 140 stopni, nie ma bata zeby czegos nie domyła, ale wtedy to az parzy, trzeba uwazac na twarz zeby nie poleciało.
  • 0

Dodaj odpowiedź