nasil90

finansowanie fabryczne

Polecane posty

nasil90    97

Jakie ciągniki można brać na finansowanie fabryczne chodzi mi o Pronar, zetor lub belarus z góry dzięki za odpowiedz


Massey Ferguson-Uniwersalność przede wszystkim.
mariusz(ZDUN) sprawdzony mechanik polecam.
mirek maszyny sprawdzony sprzedawca maszyn polecam.
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Silver    0

Dużo firm ma takie finansowania ale jest tam dużo kosztów ukrytych i wychodzi jeszcze drożej jak zwykły kredyt, najlepiej wziąć jakiś z dopłatami agencji

Edytowano przez andrzej2110
zbędny cytat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Silver    0

Różne są prowizje, sposób naliczania odsetek itd, więc jeśli nawet jest to kredyt na 3,8 czy 5 % to w rzeeczywistości mamy z 7 - 10 %, tak mi mówił o ursus finansowaniu fabrycznym dieler że to jest niby 3,8 a w rzeczywistości 9%.

Nawet spo czy prow dużo drożej nie wyjdzie jak miał by ktoś brać kredyty pomostowe to tylko MR i rozłożyć na dłużej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
deszcz    0
Jakie ciągniki można brać na finansowanie fabryczne chodzi mi o Pronar, zetor lub belarus z góry dzięki za odpowiedz

 

 

... FINASOWANIE FABRYCZNE PRONAR jest opisane dokładnie na stronie PRONAR'u. Postał też Fabryczny Punkt Sprzedaży PRONAR w Jaszczołtach .

 

A tutaj fragment skopiowany ze strony:

 

- Prosta procedura dostępna w całej sieci sprzedaży

- Minimum wymaganych dokumentów od rolnika

- Wpłata początkowa od 5%

- Czas trwania umowy do 6 lat

- Niski całkowity koszt finansowania

- Harmonogram spłat rat dostosowywany pod potrzeby klienta

- Możliwość skorzystania z dotacji unijnych (PROW)

 

CIĄGNIKI ROLNICZE - moc od 35 do 265 KM

 

PRZYCZEPY - ładowność od 2.5 do 24 TON

 

ROZRZUTNIKI OBORNIKA - ładowność od 6 do 14 TON

 

MASZYNY ZIELONKOWE - prasy belujące - owijarki bel - wozy paszowe

 

MASZYNY KOMUNALNE - pługi odśnieżne - posypywarki piasku - zamiatarki

 

ŁADOWACZE CZOŁOWE wraz z osprzętem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oledo    2

Czy korzystał ktoś z oferty Zetor Finance i by mógł podać jakie dokumenty były wymagane

oraz jaki był całkowity koszt kredytu ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Joachim    0

Podaj maila to prześle Ci oferte na 154 tys zł na 6 lat. Bo jestem na etapie szukanie dobrego kredytu na zakup zetora. Ale w porównaniu do kilku innych ofert które udało mi się zdobyć nie wygląda to najlepiej

Edytowano przez milanreal1
cytowanie poprzedniego posta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mariusz328    2

Joachim możesz coś więcej napisać o tym kredycie. Ja myślę kupić ciągnik i ładowacz z Zetora łącznie będzie 200tyś brutto. Wiec pomyślałem o ich finansowaniu fabrycznym. Ten zestaw oczywiście na PROW :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
user    0

To finansowanie fabryczne ZETORA to jakaś porażka!!! nie dość ze przedstawiciel WBK którego kompletnie nieprzygotowany jak przyjeżdża na spotkanie to traktuje jakby byl przedstawicielem ze spożywki. Spodziewałem się relacji na zasadach partnerskich. Gdyby nie sentyment do Zetora to przez to finansowanie fabrycznie nigdy bym nie wziął Zetora. Sam przedstawiciel (mnie obsługiwał niejaki p. Mazur) nie wiedział jakie są korzyści z tego kredytu i ile dokładnie wynoszą. PORAŻKA PORAŻKA PORAŻKA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brunet1    0

Witam forumowiczów. Czy ktoś brał DF lub CASE w finansowaniu fabrycznym jakie są rzeczywiste koszty kredytu . wiem Że Case ma od 2 do 4% , SDF też tyle samo coś ok.4%. Ale czy nie ma tam ukrytych kosztów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aster453    26

Chciałbym dalej podrążyć temat finansowanie fabryczne zetora czy ktoś może już coś więcj powiedzieć czyy faktycznie jest te 4 % czy niżej / wyzej i czy sa jakies kozty ukryte ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Vrykoulakas    11

Witam

Też jestem zainteresowany finansowaniem fabrycznym Case, jak już ktoś brał to proszę o jakiś przykład.


Bear The Truth 2 + ICS Camo Hunter + NAP Spitfire ew Weihrauch HW 100T
Patrz przed siebie Traktory są wszędzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fafik1979    0

Witam

Koledzy nie dajcie się zwieźć programami vendorskimi czytaj finansowaniem fabrycznym. Te wszystkie procenty które wam podają to nie jest stopa procentowa tylko koszt finansowania a to już duża różnica. Np. jak ktoś podaje że ma oprocentowanie na poziomie 5% to wcale nie znaczy że zapłacicie 5% w skali roku od 100 tyś czyli 5 tyś w ciągu roku przez 5 lat razem 25 tyś. Oznacza to że zapłacicie 125% ceny początkowej czyli całkowity koszt kredytu wyniesie 125 tyś ( z czego 100 tyś to wartość maszyny a 25 odsetki ) to się sumuje dzieli przez ilość lat i uśrednia. Pamiętajmy że przez 5 lat spłacamy raty i zmniejszamy odsetkujący kapitał. Załóżmy że spłacamy po 25 tyś rocznie każdego 1 stycznia. W związku z tym w pierwszym roku faktycznie było by to 5 tyś odsetek 20 tyś kapitału, w drugim roku od 80 tyś było by 4000 zł odsetek i 20 kapitału, w trzecim 3 tyś odsetek i 20 kapitału, w czwartym 2 tyś odsetek i 20 tyś kapitału, w piątym 1 tyś odsetek i 20 kapitału. Jak widać gdyby było to faktycznie 5% to razem zapłacilibyśmy 100 tyś kapitału i 15 tyś odsetek. Reasumując jakby faktycznie stopa % była by na poziomie 5 % to zapłacilibyśmy 15 tyś odsetek a przy koszcie finansowania na poziomie 5% zapłacimy 25 tyś odsetek. różnica duża bo aż 10 tyś zł. Poza moim przydługim wywodem najbardziej logicznym argumentem dzisiaj WIBOR1M ( czyli składowa waszej stopy procentowej )jest na poziomie 4,69% - kto przy zdrowych zmysłach ( bez dotacji ) da wam kasę na 5% ?? chętnie pożyczę na taki procent każdą kwotę :) pozdrawiam - w razie pytań służę pomocą jestem z branży i denerwuje mnie jak się ludziom w żywe oczy wciska kit !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kosztem rocznym posługuję się wtedy gdy:

- Maszyny są brane w kredycie pomostowym (programy Agencyjne), gdy finansowany jest sprzęt brutto ...

 

Najważniejszą rzeczą jest koszt całkowity, ponieważ jeżeli bierzesz pożyczkę bez dopłaty agencji to na dzień dzisiejszy

np.

 

369 000 tys. brutto, 60 msc, 0% udział własny

to koszt całkowity wynosi 120,9%

 

Natomiast jeżeli wpłacimy po 3 msc VAT + 50% zwrotu z agencji (50% w tym przypadu 150tys, chodzi o 100% zwrotu z ARiMR)

to koszt całkowity wynosi około 110%

 

Jednymi słowy, bardziej opłaca się wziąć kredyt komercyjny + program unijny, niż MR na 15 lat.

Edytowano przez milanreal1
cytowanie poprzedniego posta

Siemens Finance
Region: ogólnie to cała Polska :) (głównie Polska Północno-Wschodnia i Centralna)
Finansowanie Fabryczne URSUS, FARMTRAC
Finansowanie Fabryczne Schaffer

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aster453    26

a to dziwne co kolega z siemesa napisał bo inny przedtsawił mi oferte ze przy zaborze dotacji spłace 120 %. Może kolega da mi taki kredyt skoro inni z siemensa dają mi grubo powyżej 120 % co ?

 

Poza tym serio chyba zdecyduje się na wbk niby kredyt 131 % ale nie zabierają mi dotacji a to dla mnie jest najważejsze bo mam dwa etapy ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
strzechu    249

Ludzie nie dajcie sie mamic jakimis wyliczeniami zastepczymi - niech Wam podaja marze +wibor, prowizej od udzielenia, rrsp<rzeczywista roczna stopa procentowa> - wymuszajcie to + przy kredycie z doplatami stawka za wczesniejsza splate czesci kredytu(powinna byc 0%- co wyzej to praktycznie wymuszenie) <koniecznie zapisana w umowie>, to sa informacje ktore porownujcie.

 

Nie dajcie sie naciagac, na jakies super wylicznenia ze wychodzi Wam oprocentowanie 3%rocznie.

Edytowano przez strzechu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jest możliwe 3% ... Ale w CHF wink.gif

Edytowano przez milanreal1

Siemens Finance
Region: ogólnie to cała Polska :) (głównie Polska Północno-Wschodnia i Centralna)
Finansowanie Fabryczne URSUS, FARMTRAC
Finansowanie Fabryczne Schaffer

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brunet1    0

Był ostatnio przedstawiciel z siemensa i wyliczył kredyt ponad 240 tys na niby ponad 3% plus prowizja 1% czyli ponad 4% . I to na być na 4 lata. Pierwsze odsetki na następne 3 miesiące bo zakładajmy ze czekam tyle na vat i na wpłate z agencji wyliczył na 2000 zł. Więc jakie tu jest 4 procent. Przeciesz 2 tys odsetek * 12 miesięcy to jest 24 tys. Czy oni myślą ze ludzie ze wsi to już nie umieją liczyć. To proste ze wychodzi ponad 10% .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andzin    20

Dobrze ci wyliczył 2tysiące odsetek przez pierwsze 3miesiące. Z 240000 tys na 3% to daje ci 7200zł odsetek rocznie czyli 600zł miesięcznie czyli około 2tys przez 3miesiące tj. okres do zwrotu. Jeżeli tak jest jak piszesz że prowizja 1% i oprocentowanie 3% to dobre warunki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fafik1979    0

Ludzie z całym szacunkiem jeśli kolo ma w nazwie użytkownika *Simens* to wzywam wszystkich bogobojnych, wojowników o wolność, nie dajcie się wkręcić, ostatnio dzwonił do mnie użytkownik forum i mu jakiś ziom z simansa wyliczył raty na zasadzie marża nad LIBOR +8%, faktycznie lekko taniej niż w PLN - póki co jest ok ale jak coś to ludzie będziecie płakać tak jak ci co pobrali maszyny w jenach !!! Rolnicy zapomnijcie o CHF i ściemie o 3%. No chyba że lubicie ryzyko bo każdy z was będzie się budził rano i modlił żeby kurs lub stopy nie poszły w górę :) Pamiętajcie o 3% możecie pomarzyć chyba że kredyt jest dofinansowany przez ARIMR !

 

http://www.zetor.pl/finansowanie czy to co pisze tutaj to jest prawda???

 

Kolego owszem prawda. Tylko tam nikt nie pisze jaka jest stopa % :) dzisiaj nikt ci nie poda prawdziwych % chyba nawet BS. biznes jest biznes kieruj się rozumem. Ze*to* Fi* w miarę opłacalne jedynie na 3 L@ta a i tam oko#o 9% RRSO.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janusz20    106

Korzystał Ktoś z finansowania AGCCO? jeśli tak to niech się podzieli spostrzeżeniami, bym był wdzięczny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fafik1979    0

finansowanie fabryczne AGCCO w polszy to o ile się nie mylę to DeLage Landen. Musisz porównać z innymi bo tak to ciężko powiedzieć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janusz20    106

Powiem tak, mam ofertę która wygląda następująco: wariant na 5 lat zero wkładu własnego zwrot Vat i 50% z Agencji.

Pożyczam 492 492 zł kwota brutto. raty pół roczne oprocentowanie jest zapisane jako 6,01%

suma odsetek wynosi 46 277 zł.

zwroty oczywiście od razu wpływają na konto kredytu.

Edytowano przez janusz20

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Kasienka555
      Witam wszystkich
      Potrzebuję pomocy/porady.
      A więc odziedziczyłam działkę o powierzchni 6 arów (600m2) ta działka stoi i nie ma z niej żadnego pożytku, na działce podłączona jest woda i nawet dostęp do prądu oraz studnia, nie mam zielonego pojęcia co mogłabym na niej zrobić żeby cokolwiek z niej mieć, nie interesuje mnie nic z stylu ogródka ponieważ posiadam ogród, byłabym zainteresowana np fotowoltaika ale nie wiem czy moja działka jest kompetentna do tego, być może są rośliny na których można się wzbogacić nie wiem. Proszę o porady będę bardzo wdzięczna. Pozdrawiam! :)
    • Przez franek230
      Dobry wieczór
      Mam 16.5 hektara użytków rolnych i 43 sztuki DJP bydła. Czy ktoś z Was wie jak obliczyć, ile litrów ropy przysługuje mi na cały rok?
      Serdecznie pozdrawiam :)
    • Przez Mario8610
      Witam, zastanawiam się nad zakupem używanego ciągnika i szukam kredytu z ratami rocznymi, brał ktoś taki kredyt jak to wygląda od strony formalnej. Daje jakiś bank taki kredyt?
    • Przez tomi003
      Dzień dobry, reprezentuję polską firmę Respect Energy S.A. - 100% Zielona Energia.
      Zajmujemy się zabezpieczaniem gospodarstw rolnych przed podwyżkami cen energii, taryf C (C11, C12A,C12B itd), w tym momencie możemy już podpisywać i zamrażać cenę prądu od roku 2025,2026,2027,2028 ... aż do roku 2036. 
      Na ten moment mogę Państwu zaproponować cenę stałą 690zł/MWh (0.69zł/kWh) nawet do 2030 roku, opłata handlowa 0zł. 
      Więcej informacji na stronie internetowej : www.respect.energy
      Zapraszam do współpracy.
      Tomasz Kędzior
      Account Manager
      tel. 519 704 485
       
      Poniżej kilka słów o naszej firmie:
      Respect Energy:
      · Jesteśmy polskim wytwórcą i sprzedawcą energii pochodzącej w 100% z OZE.
      ·  Handlujemy energią globalnie w ponad 20 Państwach w tym NASDAQ Commodites, a od kilku lat na rynku detalicznym w Polsce.
      · W zestawieniu największych firm w kraju wg rankingu Rzeczypospolita 500 jesteśmy na 47 miejscu (wyprzedzamy takie firmy jak m.in. CCC, Allegro, ING Bank Śląski, MBank). 
      ·  Zrzeszamy blisko 700 profesjonalnych wytwórców OZE oraz posiadamy własne źródła np. trzecia największa instalacja fotowoltaiczna w Europie -Zwartowo (300 hektarów paneli w jednym kawałku).
      · Respect Energy i Electricite De France (największy na świecie operator elektrowni jądrowych) podpisały 13.01.2023 umowę o współpracy dotyczącej rozwoju projektów energetyki jądrowej w Polsce w oparciu o technologię SMR NUWARD.
      · W każdym produkcie zapewniamy Gwarancje Pochodzenia redukujące ślad węglowy Klienta.
      · Zdecydowały się na nas takie firmy jak m.in.: T-Mobile, BNP Paribas, Solaris, Raiffeisen, Skanska, Omaplast, Bioenetech, Velux, Energylandia, Rossmann, Tchibo, Miasto Rzeszów oraz wiele innych miast, MWPiK Rzeszów, spółki miejskie typu (MPK, MZBM, MPGK) Hotel Arłamów, Hotele Prezydenckie, PSB Mrówka, Powiaty (powiat przeworski) oraz całe Gminy (Radzyń Podlaski) , SPODEK w Katowicach i tysiące innych biznesów
    • Przez kingway
      Witam , czy faktura proforma jest coś ważna ? Chodzi o to , że mój dostawca wystawił mi fakturę proformę i teraz chce abym ją opłacił tą proformę przed  dostawą  . Ja wolałbym taką zwykłą fakturę bo  miałem taki przypadek przy składaniu o dopłaty do nawozów i był problem , że nie chcieli mi przyjąć wniosku ze względu na tą proformę chociaż była opłacona  , ale kierownik twierdził , że proformy to takie faktury jakby informacyjne bez żadnego większego znaczenia . Tym bardziej , że przy dostawie dostawałem do tego zwykła fakturę z innym numerem niż na tej proformie (choć proformę opłaciłem )  I teraz mam dylemat bo z tego co wiem to proforma jest  taką fv niezbyt ważną .... 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj