Skocz do zawartości

AgroFoto.pl
Logo
Forum rolnicze
Zdjęcie

finansowanie fabryczne

• Nie możesz odpowiadać w tym temacie
31 odpowiedzi na ten temat

#1 nasil90

nasil90

Zaawansowany

• V.I.P.
  • 1055 postów

Napisany 13 listopad 2007 - 16:29

finansowanie fabryczne Jakie ciągniki można brać na finansowanie fabryczne chodzi mi o Pronar, zetor lub belarus z góry dzięki za odpowiedz
  • 0
Massey Ferguson-Uniwersalność przede wszystkim.
mariusz(ZDUN) sprawdzony mechanik polecam.
mirek maszyny sprawdzony sprzedawca maszyn polecam.
Technik Węgrów solidna firma polecam.!!

Reklama AgroFoto Ads

• Reklama
finansowanie fabryczne Dzisiaj, 03:37
  •  

#2 Silver

Silver

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 380 postów

Napisany 14 listopad 2007 - 08:39

finansowanie fabryczne Dużo firm ma takie finansowania ale jest tam dużo kosztów ukrytych i wychodzi jeszcze drożej jak zwykły kredyt, najlepiej wziąć jakiś z dopłatami agencji

Edytowany przez andrzej2110, 14 listopad 2007 - 09:28.
zbędny cytat

• 0

#3 strzechu

strzechu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 447 postów
  • 2281830

Napisany 14 listopad 2007 - 09:39

finansowanie fabryczne Jakie na przyklad ukryte koszty ??
  • 0

#4 Silver

Silver

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 380 postów

Napisany 14 listopad 2007 - 09:54

finansowanie fabryczne Różne są prowizje, sposób naliczania odsetek itd, więc jeśli nawet jest to kredyt na 3,8 czy 5 % to w rzeeczywistości mamy z 7 - 10 %, tak mi mówił o ursus finansowaniu fabrycznym dieler że to jest niby 3,8 a w rzeczywistości 9%.
Nawet spo czy prow dużo drożej nie wyjdzie jak miał by ktoś brać kredyty pomostowe to tylko MR i rozłożyć na dłużej
  • 0

#5 deszcz

deszcz

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 24 postów

Napisany 16 lipiec 2008 - 15:09

finansowanie fabryczne

Jakie ciągniki można brać na finansowanie fabryczne chodzi mi o Pronar, zetor lub belarus z góry dzięki za odpowiedz

... FINASOWANIE FABRYCZNE PRONAR jest opisane dokładnie na stronie PRONAR'u. Postał też Fabryczny Punkt Sprzedaży PRONAR w Jaszczołtach .

A tutaj fragment skopiowany ze strony:

- Prosta procedura dostępna w całej sieci sprzedaży
- Minimum wymaganych dokumentów od rolnika
- Wpłata początkowa od 5%
- Czas trwania umowy do 6 lat
- Niski całkowity koszt finansowania
- Harmonogram spłat rat dostosowywany pod potrzeby klienta
- Możliwość skorzystania z dotacji unijnych (PROW)

CIĄGNIKI ROLNICZE - moc od 35 do 265 KM

PRZYCZEPY - ładowność od 2.5 do 24 TON

ROZRZUTNIKI OBORNIKA - ładowność od 6 do 14 TON

MASZYNY ZIELONKOWE - prasy belujące - owijarki bel - wozy paszowe

MASZYNY KOMUNALNE - pługi odśnieżne - posypywarki piasku - zamiatarki

ŁADOWACZE CZOŁOWE wraz z osprzętem
  • 0

#6 oledo

oledo

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 82 postów
  • 2029498

Napisany 22 styczeń 2010 - 20:25

finansowanie fabryczne Czy korzystał ktoś z oferty Zetor Finance i by mógł podać jakie dokumenty były wymagane
oraz jaki był całkowity koszt kredytu ?
  • 0

#7 Joachim

Joachim

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 73 postów

Napisany 26 styczeń 2010 - 18:30

finansowanie fabryczne Podaj maila to prześle Ci oferte na 154 tys zł na 6 lat. Bo jestem na etapie szukanie dobrego kredytu na zakup zetora. Ale w porównaniu do kilku innych ofert które udało mi się zdobyć nie wygląda to najlepiej

Edytowany przez milanreal1, 19 marzec 2012 - 00:28.
cytowanie poprzedniego posta

• 0

#8 Mariusz328

Mariusz328

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 122 postów

Napisany 26 styczeń 2010 - 19:08

finansowanie fabryczne Joachim możesz coś więcej napisać o tym kredycie. Ja myślę kupić ciągnik i ładowacz z Zetora łącznie będzie 200tyś brutto. Wiec pomyślałem o ich finansowaniu fabrycznym. Ten zestaw oczywiście na PROW :D
  • 0

#9 user

user

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 1 postów

Napisany 25 luty 2011 - 02:05

finansowanie fabryczne To finansowanie fabryczne ZETORA to jakaś porażka!!! nie dość ze przedstawiciel WBK którego kompletnie nieprzygotowany jak przyjeżdża na spotkanie to traktuje jakby byl przedstawicielem ze spożywki. Spodziewałem się relacji na zasadach partnerskich. Gdyby nie sentyment do Zetora to przez to finansowanie fabrycznie nigdy bym nie wziął Zetora. Sam przedstawiciel (mnie obsługiwał niejaki p. Mazur) nie wiedział jakie są korzyści z tego kredytu i ile dokładnie wynoszą. PORAŻKA PORAŻKA PORAŻKA
  • 0

#10 brunet1

brunet1

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 91 postów

Napisany 13 marzec 2011 - 21:11

finansowanie fabryczne Witam forumowiczów. Czy ktoś brał DF lub CASE w finansowaniu fabrycznym jakie są rzeczywiste koszty kredytu . wiem Że Case ma od 2 do 4% , SDF też tyle samo coś ok.4%. Ale czy nie ma tam ukrytych kosztów.
  • 0

Reklama AgroFoto Ads

• Reklama
  •  

#11 aster453

aster453

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 646 postów

Napisany 28 wrzesień 2011 - 13:18

finansowanie fabryczne Chciałbym dalej podrążyć temat finansowanie fabryczne zetora czy ktoś może już coś więcj powiedzieć czyy faktycznie jest te 4 % czy niżej / wyzej i czy sa jakies kozty ukryte ?
  • 0

#12 Vrykoulakas

Vrykoulakas

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 320 postów
  • 64278
  • Zainteresowania:wszystkim po trochę, komp, bowhunting, nurkowanieitp ;)

Napisany 28 wrzesień 2011 - 17:38

finansowanie fabryczne Witam
Też jestem zainteresowany finansowaniem fabrycznym Case, jak już ktoś brał to proszę o jakiś przykład.
  • 0
Bear The Truth 2 + ICS Camo Hunter + NAP Spitfire ew Weihrauch HW 100T
Patrz przed siebie Traktory są wszędzie

#13 fafik1979

fafik1979

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów

Napisany 25 październik 2011 - 19:56

finansowanie fabryczne Witam
Koledzy nie dajcie się zwieźć programami vendorskimi czytaj finansowaniem fabrycznym. Te wszystkie procenty które wam podają to nie jest stopa procentowa tylko koszt finansowania a to już duża różnica. Np. jak ktoś podaje że ma oprocentowanie na poziomie 5% to wcale nie znaczy że zapłacicie 5% w skali roku od 100 tyś czyli 5 tyś w ciągu roku przez 5 lat razem 25 tyś. Oznacza to że zapłacicie 125% ceny początkowej czyli całkowity koszt kredytu wyniesie 125 tyś ( z czego 100 tyś to wartość maszyny a 25 odsetki ) to się sumuje dzieli przez ilość lat i uśrednia. Pamiętajmy że przez 5 lat spłacamy raty i zmniejszamy odsetkujący kapitał. Załóżmy że spłacamy po 25 tyś rocznie każdego 1 stycznia. W związku z tym w pierwszym roku faktycznie było by to 5 tyś odsetek 20 tyś kapitału, w drugim roku od 80 tyś było by 4000 zł odsetek i 20 kapitału, w trzecim 3 tyś odsetek i 20 kapitału, w czwartym 2 tyś odsetek i 20 tyś kapitału, w piątym 1 tyś odsetek i 20 kapitału. Jak widać gdyby było to faktycznie 5% to razem zapłacilibyśmy 100 tyś kapitału i 15 tyś odsetek. Reasumując jakby faktycznie stopa % była by na poziomie 5 % to zapłacilibyśmy 15 tyś odsetek a przy koszcie finansowania na poziomie 5% zapłacimy 25 tyś odsetek. różnica duża bo aż 10 tyś zł. Poza moim przydługim wywodem najbardziej logicznym argumentem dzisiaj WIBOR1M ( czyli składowa waszej stopy procentowej )jest na poziomie 4,69% - kto przy zdrowych zmysłach ( bez dotacji ) da wam kasę na 5% ?? chętnie pożyczę na taki procent każdą kwotę :) pozdrawiam - w razie pytań służę pomocą jestem z branży i denerwuje mnie jak się ludziom w żywe oczy wciska kit !
  • 0

#14 SiemensFinancialService

SiemensFinancialService

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 62 postów
  • Zainteresowania:Finansowanie maszyn rolniczych.

Napisany 25 październik 2011 - 21:36

finansowanie fabryczne Kosztem rocznym posługuję się wtedy gdy:
- Maszyny są brane w kredycie pomostowym (programy Agencyjne), gdy finansowany jest sprzęt brutto ...

Najważniejszą rzeczą jest koszt całkowity, ponieważ jeżeli bierzesz pożyczkę bez dopłaty agencji to na dzień dzisiejszy
np.

369 000 tys. brutto, 60 msc, 0% udział własny
to koszt całkowity wynosi 120,9%

Natomiast jeżeli wpłacimy po 3 msc VAT + 50% zwrotu z agencji (50% w tym przypadu 150tys, chodzi o 100% zwrotu z ARiMR)
to koszt całkowity wynosi około 110%

Jednymi słowy, bardziej opłaca się wziąć kredyt komercyjny + program unijny, niż MR na 15 lat.

cytowanie poprzedniego posta

• 0
Siemens Finance
Region: ogólnie to cała Polska :) (głównie Polska Północno-Wschodnia i Centralna)
Finansowanie Fabryczne URSUS, FARMTRAC
Finansowanie Fabryczne Schaffer

#15 aster453

aster453

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 646 postów

Napisany 26 październik 2011 - 09:30

finansowanie fabryczne a to dziwne co kolega z siemesa napisał bo inny przedtsawił mi oferte ze przy zaborze dotacji spłace 120 %. Może kolega da mi taki kredyt skoro inni z siemensa dają mi grubo powyżej 120 % co ?

Poza tym serio chyba zdecyduje się na wbk niby kredyt 131 % ale nie zabierają mi dotacji a to dla mnie jest najważejsze bo mam dwa etapy ?
  • 0

#16 strzechu

strzechu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 447 postów
  • 2281830

Napisany 26 październik 2011 - 11:48

finansowanie fabryczne Ludzie nie dajcie sie mamic jakimis wyliczeniami zastepczymi - niech Wam podaja marze +wibor, prowizej od udzielenia, rrsp<rzeczywista roczna stopa procentowa> - wymuszajcie to + przy kredycie z doplatami stawka za wczesniejsza splate czesci kredytu(powinna byc 0%- co wyzej to praktycznie wymuszenie) <koniecznie zapisana w umowie>, to sa informacje ktore porownujcie.

Nie dajcie sie naciagac, na jakies super wylicznenia ze wychodzi Wam oprocentowanie 3%rocznie.

Edytowany przez strzechu, 26 październik 2011 - 11:50.

• 0

#17 SiemensFinancialService

SiemensFinancialService

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 62 postów
  • Zainteresowania:Finansowanie maszyn rolniczych.

Napisany 27 październik 2011 - 15:10

finansowanie fabryczne Jest możliwe 3% ... Ale w CHF Dodany obrazek

• 0
Siemens Finance
Region: ogólnie to cała Polska :) (głównie Polska Północno-Wschodnia i Centralna)
Finansowanie Fabryczne URSUS, FARMTRAC
Finansowanie Fabryczne Schaffer

#18 brunet1

brunet1

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 91 postów

Napisany 22 grudzień 2011 - 14:10

finansowanie fabryczne Był ostatnio przedstawiciel z siemensa i wyliczył kredyt ponad 240 tys na niby ponad 3% plus prowizja 1% czyli ponad 4% . I to na być na 4 lata. Pierwsze odsetki na następne 3 miesiące bo zakładajmy ze czekam tyle na vat i na wpłate z agencji wyliczył na 2000 zł. Więc jakie tu jest 4 procent. Przeciesz 2 tys odsetek * 12 miesięcy to jest 24 tys. Czy oni myślą ze ludzie ze wsi to już nie umieją liczyć. To proste ze wychodzi ponad 10% .
  • 0

#19 Marcinek3080

Marcinek3080

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 87 postów

Napisany 18 marzec 2012 - 09:32

finansowanie fabryczne http://www.zetor.pl/finansowanie czy to co pisze tutaj to jest prawda???
  • 0

Reklama AgroFoto Ads

• Reklama
  •  

#20 andzin

andzin

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 368 postów

Napisany 18 marzec 2012 - 20:14

finansowanie fabryczne Dobrze ci wyliczył 2tysiące odsetek przez pierwsze 3miesiące. Z 240000 tys na 3% to daje ci 7200zł odsetek rocznie czyli 600zł miesięcznie czyli około 2tys przez 3miesiące tj. okres do zwrotu. Jeżeli tak jest jak piszesz że prowizja 1% i oprocentowanie 3% to dobre warunki.
  • 0