Skocz do zawartości

galeria
Byki
Zdjęcie

jak Myslicie, sprzedac na wbc czy normalnie za kg zywej. byki mm limousine

12 odpowiedzi na ten temat

#1 Share romek251090

romek251090

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 1 postów

Napisany 14 czerwiec 2012 - 22:19

jak Myslicie, sprzedac na wbc czy normalnie za kg zywej. byki mm limousine witam. mam dylemat, gdyz nigdy tego nie robilem, mam piekne, jak z obrazka 4 szt byki limousine, wage okreslam na okolo 800-850 kg/ szt. strasznie wybite zady, karki, szerokie plecy. handlarz oferuje mi po 8 zl za kg z vat-em , natomiast w skupach na wbc cena ksztaltuje sie ok 13 , 13,50 zl. jak myslicie ktora opcja lepsza? karmione sruta, ziemniakami oraz sianem. wiek ok 2 lat. wygladaja jak te(orientacyjnie chce pokazac ich miesistosc, bo dla niektorych ncb moze byc umiesniony i szeroki ;d) :
http://www.google.pl...29,r:6,s:0,i:88

czekam na pomoc bo boje sie ryzykowac.

Edytowany przez romek251090, 14 czerwiec 2012 - 22:20.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
jak Myslicie, sprzedac na wbc czy normalnie za kg zywej. byki mm limousine Dzisiaj, 03:17
  •  

#2 Share kamin60

kamin60

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 393 postów

Napisany 15 czerwiec 2012 - 08:03

jak Myslicie, sprzedac na wbc czy normalnie za kg zywej. byki mm limousine Ja swoje sprzedaje tak ;
-jeśli widzę że jest mięsisty to na ciepłą wagę
-jeśli taki bardziej duży kościsty to normalnie do masarni
u mnie na ciepłej wadze wychodzi różnica w cenie około 1000zł

#3 Share Taurus83

Taurus83

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1162 postów
  • Zainteresowania:RWD

Napisany 15 czerwiec 2012 - 08:28

jak Myslicie, sprzedac na wbc czy normalnie za kg zywej. byki mm limousine jeżeli wybije się na poziomie 65% to bardzie opłaca się WBC

#4 Share aro321

aro321

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 699 postów

Napisany 15 czerwiec 2012 - 21:08

jak Myslicie, sprzedac na wbc czy normalnie za kg zywej. byki mm limousine ja wszystkie swoje byki sprzedaje na wbc i wychodzi mi o wiele lepiej jak na żywą

#5 Share zbitom793

zbitom793

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 82 postów

Napisany 17 czerwiec 2012 - 08:38

jak Myslicie, sprzedac na wbc czy normalnie za kg zywej. byki mm limousine Jak masz takie byki to na WBC, albo ne eksport. Nie daj się wkręcić ceną 8 zł brutto za takie sztuki

#6 Share MirekCase4230

MirekCase4230

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 188 postów

Napisany 07 styczeń 2013 - 18:15

jak Myslicie, sprzedac na wbc czy normalnie za kg zywej. byki mm limousine Mam pytanie czy opłaca się sprzedaż byków,krów itd. ras hf i mm , poubojowo,?

Połączony

Edytowany przez MAT912, 07 styczeń 2013 - 18:56.

#7 Share akowicz111

akowicz111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 401 postów

Napisany 07 styczeń 2013 - 18:44

jak Myslicie, sprzedac na wbc czy normalnie za kg zywej. byki mm limousine Ja sprzedaję już parę lat na wbc, w najgorszym przypadku wychodziło to samo co na żywą(nie każda sztuka się nadaje).Raz tylko bym wyszedł na minusie ,ale dałem na podwójne rozliczenie i wyszedłem na swoje.Romek za te byki na żywą to zrobisz dla handlarza tylko prezent.Swego czasu za jałówki LM potargowałem to i na WBC dołożyli.

Edytowany przez akowicz111, 07 styczeń 2013 - 19:08.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
jak Myslicie, sprzedac na wbc czy normalnie za kg zywej. byki mm limousine Dzisiaj, 03:17
  •  

#8 Share komodo

komodo

Hala Madrid :-)

• Members
  • PipPipPip
  • 1266 postów

Napisany 07 styczeń 2013 - 20:41

jak Myslicie, sprzedac na wbc czy normalnie za kg zywej. byki mm limousine a tak zrobi prezent rzezni i na jedno wyjdzie jak bedzie mial rzetelnie zwazonego na zywa to bedzie widzial ile ma a tam mu napisza ile beda chcieli to jest jak z mlekiem gdyby mleczarnia nie kantowala na parametrach nigdy by nie wyszla na swoje

#9 Share akowicz111

akowicz111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 401 postów

Napisany 07 styczeń 2013 - 20:53

jak Myslicie, sprzedac na wbc czy normalnie za kg zywej. byki mm limousine No widzisz ,,rzetelnie zważonego,, tak czy siak na jedno wychodzi.

#10 Share komodo

komodo

Hala Madrid :-)

• Members
  • PipPipPip
  • 1266 postów

Napisany 07 styczeń 2013 - 21:26

jak Myslicie, sprzedac na wbc czy normalnie za kg zywej. byki mm limousine no tak tylko wage jak niektorzy sie zgodza to mozesz wskazac swoja na ktorej chcesz zwazyc :) ale to 1/20 sie zgodzi

#11 Share maroon

maroon

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 729 postów
  • Zainteresowania:Piłka nożna filmy muzyka

Napisany 08 styczeń 2013 - 21:14

jak Myslicie, sprzedac na wbc czy normalnie za kg zywej. byki mm limousine U nas w lokalnej ubojni to zawsze brali w ten sposób - ważyli i mówili ile wychodzi za żywą wagę a po ubiciu jeszcze coś dorzucali jeśli ładnie się wybił Tak czy siak to się cenę minimalną znało za każda sztukę Tylko ostatnio jak tam sprzedawaliśmy to były kłopoty z płatnoscią i teraz nie wiem czy warto tam będzie sprzedawać

#12 Share macias611

macias611

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 240 postów

Napisany 13 styczeń 2013 - 18:06

jak Myslicie, sprzedac na wbc czy normalnie za kg zywej. byki mm limousine no tak wszystko fajnie, ale czym się kierować przy wyborze rozliczenia? czy np takiego co waży 650 kg można dać na wbc? czy np jego budową i umięśnieniem? bo pamiętam w zeszłym roku jak mieliśmy byka mieszańca z szarolez ładnie zbudowany i umięśniony i każdy kto go widział dawał mu 800 kg a jak wlazł na wage to z biedą 720 miał a drugi mieszaniec z angusem no wyrażnie mniejszy ale zbity w sobie - ponad 740... i co wy na to? myślę że to jest za***ista loteria z tym rozliczaniem...

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#13 Share Damianson

Damianson

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 34 postów

Napisany 30 styczeń 2013 - 10:45

jak Myslicie, sprzedac na wbc czy normalnie za kg zywej. byki mm limousine Jak lepiej sprzedawać bydło na wbc czy żywca? Na czym lepiej wyjdę nie wiem jak będzie z mięsnością moich byków gdyż pasione są samą kiszonka z kukurydzy i mała ilością paszy treściwej tak z pół kilograma na dzień. Jak radzicie?

Połączony

Edytowany przez MAT912, 30 styczeń 2013 - 11:03.