rolnikbezpola

Co jest lepsze?

Polecane posty

deer    180

@pioter

No z tym masz rację że w ład. przeg. nic nie zrobisz do przodu bez ruszenia z miejsca, chyba że ład. przeg. będzie wyposażona w teleskop :P:) (np: manitou mla 628).

Fakt psi chód to jest to jedna z przewag teleskopa, w takim zastosowaniu, jak ty podałeś.

@MaxiKing

Gościu sam sobie przeczysz.

Teleskop niska kabina i dobry widok na łyżkę. Ład. przeg. wysoko kabina i kiepski widok na łyżkę (myśl nad tym co piszesz) ?

Fakt jednak ogólnie rzecz biorąc ład. przeg. są ciut wyższe od teleskopów. Ja jednak wolałbym nawet poprzerabiac bramy wjazdowe i używac przeg. niż. teleskopa.

Większe gospodarstwa maja teleskopy bo dużo wyżej podnoszą (stogowanie) i zazwyczaj w tych gosp. nie jest to jedyny sprzęt przeładunkowy, częto są tam i ład. czołowe i ład. przeg. i zdarzają się chwytakowe.

Odnośnie tego ,,potentata" odezwij się na PW podam ci swój nr tel. i zapraszam do siebie. Powiem nieskromnie (sprowokowałeś mnie) targi wysiadają :):) .


BŁOGOSŁAWIENI CI, KTÓRZY NIE MAJĄ NIC DO POWIEDZENIA I NIE UBIERAJĄ TEGO W SŁOWA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pronio82SA    1

ŁAdowarka teleskopowa była by najlepsze

1.wysokie unoszenie teleskopy

2.wszystke koła skętne

3. jests niska i można wszędzie wjechać pod sklepieniaem

4 ma większy udźwig niz tur i fadroma

 

 

Pozdro


Nie ma przyjemniejszej myśli że żniwa 2009 już niedługo :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

kurka wszyscy napaleni na teleskopy ale mały przegubowiec jest najlepszy. @brzozak2 zrobię poprawkę na górze z fadroma na przegubowiec i dopisze że ja nie chce kupić ale co nie którym może się przydać ta wiedza co tutaj napisaliście wszyscy.


Zdrowia szczęścia pomarańczy niech Ci Żona nago tańczy!!!;). Życzy Wojtek :D :D :P
__________________________________________________________________________
Zdradzę Ci największą tajemnice internetu:
google nie gryzie wikipedia też!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrkram    0

A ja mam Ahlmanna AVT 627T jest to przegubowa ładowarka teleskopowa i naprawdę super sie nią jeździ zwrotne i w dodatku teleskop jest to bardzo udane połączenie 2 sprzętów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co się tyczy wysokości to:

Weidemann 3070 CX80 LP- Wysokość nad dachem ochronnym 2351 mm

Weidemann T5625 CX80 - Wysokość nad kabiną 1984 mm

to chyba nie jest aż tak duża różnica


Praca wymagająca zaangażowania więcej niż jednej osoby jest pracą źle zorganizowaną!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
deer    180

@ chłop z mazur

Tak jak pisałem wcześniej ciut wyższe (wychodzi ok 15%). Jednak @MaxiKing ma racje :P (znawca :) ).

Najwięcej jednak ładowarki teleskopowe popierają ci, którzy widzieli je w prospektach :) .

Nie twierdzę że teleskopy są do niczego, jednak w rolnictwie w typowych gospodarstwach nastawionych na prod. zwierzęcą tzw. rodzinnych o wiele lepiej spisują się ład. przeg. zwłaszcza z teleskopem.


BŁOGOSŁAWIENI CI, KTÓRZY NIE MAJĄ NIC DO POWIEDZENIA I NIE UBIERAJĄ TEGO W SŁOWA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MaxiKing    0

Po pierwsze to ty mnie sprowokowałes . Jezeli wydaje ci sie ze jestes taki dobry to ja o twoim gospodarstwie nie słyszłem a o targach na pewno :/ przyjezdzac do ciebie nie mam zamiaru bo nie wiem co masz ale napewno szału wiekszego nie ma . Dziwne bo to ty sobie sam zaprzeczasz ale dobra nei bede sie kłucił bo nie na tym rzecz polega bo i tak jestes najlpeszy i wszystko wiesz i to wszyscy wiedza doskonale :P A co tego ze niby sobie zaprzeczam to naprawde obejzyj ładowarki to sa takie na kółkach z takim 'czyms' :) hahaha z przodu tylko jedne maja cały wysiegnik z boku co im nie przeszkadza a 2 maja przed soba i to przeszkadza mn przez to ład.przegubowe maja kabiny wyzej umieszczone . Kończe ten temat poniewaz sadze ze od deer-a nie ma ludzi madrzejszych a takie zachowanie wydaje mi sie śmieszne i jeszcze do tego pewnosc ze jest najlepszym :) no naprawde śmiech po pachy :) ale dzieki tobie przynajmniej zycie jest smieszniejsze :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
artur6180    0

Zarówno tur,ładowarka przegubowa czy ładowarka teleskopowa są dobre tylko zależy wszystko od tego do czego będo używane i panowie nie ma się o co sprzeczać bo każdy sprzęt jest dobry tylko trzeba go sobie odpowiednio dostosować do własnych potrzeb

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mik21    0
W sumie nie wiem dlaczego tak wszyscy jesteście za teleskopem, że taki wszechstronny.

Jak ktoś wcześniej napisał ja coć jest do wszystkiego to jest do ... .To że wszyscy zachwycają się teleskopem to wg. mnie raczej moda.

Jak ktoś miał okazję pojeździć teleskopem i fadromą (ładowarka przegubowa, łamana na środku), a zwłaszcza przegubową z teleskopem lub nawet dobrze, sensownie pomyśli to wie że przy ład. przegubowej teleskop wymięka. Jedyną zaletą typowego teleskopu jest wysokość podnoszenia, która u najmniejszych teleskopów wynosi ok 5m, zazwyczaj wynosi 6-7 a największych do kilkunastu metrów.

Niech ktoś mi wytłumaczy gdzie w rolnictwie na co dzień wykorzystuje się tak wysokie podnoszenie, poza stogowaniem słomy. A jakby sie uprzeć to przegubowa również po zastosowaniu przystawki stogującej tak samo wysoko podniesie, bo przecież nikt nie wykorzystuje maksymalnego udżwigu przy stogowaniu, tylko gdzieś 20 do 30 % maksymalnego.

 

 

 

 

Mógłbyś mi coś napisać na temat "przystawek stogujących"? Jestem zainteresowany przystawką którą można by było wyżej podnosić ale nie bardzo mogę znależć coś takiego na rynku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
EDWIN    0

szkoda że jak my kupowaliśmy tur"a niw zastanowiłem się nad przegubowcem nawet używanym aż szkoda bo by dołożył te 10k zł i by była ładowareczka i przyczepke bym nią targał


Grand Prix 95 Power Machine + tur 6 polmot
i pomocnik c360 3p
a był i 3512 :( zal się z nim było rozstać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PALAX    32

Z góry przepraszam za błędy ortograficzne i literowe. Nigdy nie bylem w tym mistrzem. Jeśli pomogłem - Wciśnij zieloną strzałkę widoczną na moim poście po prawej stronie.

POZDRAWIAM PALAX

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukeski15    63

Zalety TUR-a

-można szybko jeździć z ładunkiem

-cena

-traktor z turem szybszy w transporcie od ładowarek

-traktor zawsze można wykorzystać do prac polowych

-można samemu zwieść słomę w żniwa ładowarka nie da rady,

Zalety ładowarki przegubowej:

-dobra zwrotność przydaje się w kurnikach

- szybki załadunek

Zalety ładowarki teleskopowej:

- wysokość podnoszenia przydająca się przy układaniu słomy

Dla mnie najlepszy jest TUR!

Edytowano przez lukeski15

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Avendrion    40

Lukeski a ładowarka musisz wolniej jeździć z ładunkiem ? czegoś tu nie rozumiem... Traktor nie będzie wcale szybszy od ładowarki. Wszystko zależne od skrzyni jaką ma zamontowaną. Do ładowarki też możesz podpiąć przyczepy i wozić.


Za tym co mówię! Zawsze stanę
Za tym co myślę! Zawsze stanę
Za tym w co wierzę! Zawsze stanę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Stas25    1

Cześć wam, powiem wam tak szczeże że najlepsze to bęndą widły i szpadel bardzo uniwersalne i wszedzie się da zastosować tżanek też można zastosować dłuższy. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
arti17cf    1

Witam, do jakich ciągników potrzebne są "Elementy hydrauliki do rozdzielacza ciągnika ze zmiennym przpływem

cieczy"? Do T5.105 DC z pompą zębatą 80l/min jest to potrzebne? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
corrado    401

A ja mam Ahlmanna AVT 627T jest to przegubowa ładowarka teleskopowa i naprawdę super sie nią jeździ zwrotne i w dodatku teleskop jest to bardzo udane połączenie 2 sprzętów.

 

Popieram, taka ładowarka w moim skromnym odczuciu jest bardzo zwinna i można wykorzystać ją w na wieloraki sposób. Jak dla mnie jedyna wada jest mniejsza widoczność niż w typowej teleskopówce.


„Uważajcie na ludzi, którzy się nie śmieją. Są niebezpieczni”

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez pawel7470
      Witam!
      Mam problem z ładowarka Jcb 520-50 sprawa wygląda tak że podczas jazdy gdy ładowarka sie rozgrzeje zapala lub mrugnie kontrolka (?) po czym pedał hamulca robi się twardy i silnik ma ciężej a gdy zgaszę ładowarke i odpale ponownie to pedał hamulca robi sie miękki i działa robi się tak cały czas jak jest rozgrzana. Czy może mieć coś z tym wspólnego pompa hydrauliczna. Pozdrawiam
    • Przez Józek614
      Witam. Mam problem z ładowarką Claas scorpion 7040 , podczas jazdy zapaliła się kontrolka od chomulca postojowego maszyna stanęła w miejscu , chydraulika działa tylko nie jedzie . Może ktoś miał podobny problem 
    • Przez Bartekk1919
      Ładowarka Merlo p40.7 CD rok 2010
      Witam , proszę o pomoc od czego jest ten biały zbiornik ukazany na zdjęciu, co za płyn się tam wlewa. Zbiornik ten umieszczony jest pod ramieniem i kabiną


    • Przez Mati122
      Witam mam problem z moją ładowarką teleskopową JCB 525-60 2020r mianowicie po odpaleniu i przejechaniu kawałka trzyma hamulec w przednim moście może ktoś miał podobny przypadek ? 
    • Przez pawelos79
      Witam.Chcialem zasiegnąc opini o ładowaczach producenta Agro-Tur z Józefowa.Ma,a moze miał ktos z nimi stycznosc i potrafi cos o nich powiedziec.W miare to solidne czy plastelina?Zastanawiam sie nad zwykłym turem bez ramki a maja w ofercie taki ładowacz z siłownikami dwustronnymi,gdzie za wolmet   musialbym dopłacic.Ktos cos?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj