Skocz do zawartości

Zdjęcie

Co jest lepsze?

40 odpowiedzi na ten temat

#21 Share deer

deer

gleboryjca

• V.I.P.
  • rank
  • 1279 postów

Napisany 27 grudzień 2007 - 11:11

Co jest lepsze? @ Maxi King

Napisałem wyrażnie t a k i e s a m e g a b a r y t y z e w n ę t r z n e (kłania się czytanie ze zrozumieniem :P ).
Twierdzę że ty również nie widziałeś obydwu maszyn w pracy. Szybciej przestawi sie teleskop (nawet z czterema kołami skrętnymi) niż ład. przeg. ... Nie no masz fantazję :) :) .
Jedyna zaleta ład. tel. to wysokośc podnoszenia, ale pisałem już o tym wcześniej.
Napewno ład .tel. są o wiele bardziej wszechstronne od ład. przeg. W tym temacie jednak chyba piszemy n/t. wykorzystania w rolnictwie. A wg. mnie to ład. przeg. jest w rolnictwie o wiele lepsza.
BŁOGOSŁAWIENI CI, KTÓRZY NIE MAJĄ NIC DO POWIEDZENIA I NIE UBIERAJĄ TEGO W SŁOWA

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Co jest lepsze? Dzisiaj, 09:52
  •  

#22 Share pioter

pioter

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3151 postów

Napisany 27 grudzień 2007 - 12:34

Co jest lepsze? jak ktoś pisze "fadroma" to wyobrażam sobie tylko Ł34 Stalowa Wola, niewiem dlaczego... :P

@deer masz rację, że łatwiej przestawić np. BigBag'a ład. przeg. bo wystraczy kręcić kirownicą i jest jakiś tam zasięg w prawo i w lewo, ale do przodu już nic nie zrobisz jak nie ruszysz z miejsca...w teleskopowej jest odwrotnie.oczywiście można przegłubową wyposażyć w teleskop... :)

jednak teleskopowa ma jeszcze inną przewagę- 'psi chód'

gadałem ze znajomym (ma weidemanna, ok 2,5t udźwigu) i mówił,ze ma problem wybrać obornik od ściany, bo krokodyla ma niewiele szerszego i jak jedzie przy samej ścianie i chce odjechać to albo widłami albo tyłem po ścianie przejedzie...
w tym wypadku jest teleskopowa byłaby lepsza...

Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

#23 Share MaxiKing

MaxiKing

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 109 postów

Napisany 27 grudzień 2007 - 13:09

Co jest lepsze?

@ Maxi King

Napisałem wyrażnie t a k i e s a m e g a b a r y t y z e w n ę t r z n e (kłania się czytanie ze zrozumieniem :) ).
Twierdzę że ty również nie widziałeś obydwu maszyn w pracy. Szybciej przestawi sie teleskop (nawet z czterema kołami skrętnymi) niż ład. przeg. ... Nie no masz fantazję :P :) .
Jedyna zaleta ład. tel. to wysokośc podnoszenia, ale pisałem już o tym wcześniej.
Napewno ład .tel. są o wiele bardziej wszechstronne od ład. przeg. W tym temacie jednak chyba piszemy n/t. wykorzystania w rolnictwie. A wg. mnie to ład. przeg. jest w rolnictwie o wiele lepsza.

Przyznam sie szczerze ze nie widziałem nigdy zeby ładowarka przegubowa była nizsza a chociaz tak samo niska jak teleskopowa no ale widocznie mało wiem i sa ładowarki przegubowe z kabinami za wysiegnikiem i kamerami zeby widziec droge przed soba bo z kabiny to widac tylko siłowkiki i łyzke :) no naprawde widocznie mało wiem ale dzieki ze mnie uswiadomiałes Ps ładowarki teleskopowe maja wysiegnik z boku chyba i tesh temu kabiny sa nisko i z tych kabin cos widac chyba :)

#24 Share MaxiKing

MaxiKing

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 109 postów

Napisany 27 grudzień 2007 - 13:13

Co jest lepsze? widac ze jestes potentat :P hehehe jedz kiedys na jakies targi chłopie i zobacz sobie i przypatrz sie naprawde warto jest widziec ład. tel uwierz mi bo rózni sie od przegubowych ale co ty tam mozesz wiedziec jak na pewno widziałes u sasiada w zyciu jedna ładowarke i to jeszcze z lat 80 i dalej swiata pewnie nie widziałes haha a i wytłumacz mi czemu jezeli ładowarka przegubowa jest taka dobra to wieksze gospodarstwa maja teleskopy a małe przegubowe ???? Dziwne troche ale ty pewnie znajdziesz odpowiedz :)

#25 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 27 grudzień 2007 - 13:27

Co jest lepsze? wez sie uspokoj , zapewniam cie ze deer widzial wiele teleskopow i wiele innych maszyn o ktorych mozesz pomarzyc
Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

#26 Share deer

deer

gleboryjca

• V.I.P.
  • rank
  • 1279 postów

Napisany 27 grudzień 2007 - 14:54

Co jest lepsze? @pioter
No z tym masz rację że w ład. przeg. nic nie zrobisz do przodu bez ruszenia z miejsca, chyba że ład. przeg. będzie wyposażona w teleskop :P :) (np: manitou mla 628).
Fakt psi chód to jest to jedna z przewag teleskopa, w takim zastosowaniu, jak ty podałeś.
@MaxiKing
Gościu sam sobie przeczysz.
Teleskop niska kabina i dobry widok na łyżkę. Ład. przeg. wysoko kabina i kiepski widok na łyżkę (myśl nad tym co piszesz) ?
Fakt jednak ogólnie rzecz biorąc ład. przeg. są ciut wyższe od teleskopów. Ja jednak wolałbym nawet poprzerabiac bramy wjazdowe i używac przeg. niż. teleskopa.
Większe gospodarstwa maja teleskopy bo dużo wyżej podnoszą (stogowanie) i zazwyczaj w tych gosp. nie jest to jedyny sprzęt przeładunkowy, częto są tam i ład. czołowe i ład. przeg. i zdarzają się chwytakowe.
Odnośnie tego ,,potentata" odezwij się na PW podam ci swój nr tel. i zapraszam do siebie. Powiem nieskromnie (sprowokowałeś mnie) targi wysiadają :) :) .
BŁOGOSŁAWIENI CI, KTÓRZY NIE MAJĄ NIC DO POWIEDZENIA I NIE UBIERAJĄ TEGO W SŁOWA

#27 Share Pronio82SA

Pronio82SA

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 146 postów
  • Zainteresowania:Szybkie samochody oraz Bardzo drogie ciagniki :PPPP

Napisany 27 grudzień 2007 - 18:21

Co jest lepsze? ŁAdowarka teleskopowa była by najlepsze
1.wysokie unoszenie teleskopy
2.wszystke koła skętne
3. jests niska i można wszędzie wjechać pod sklepieniaem
4 ma większy udźwig niz tur i fadroma

Pozdro
Nie ma przyjemniejszej myśli że żniwa 2009 już niedługo :)

#28 Share rolnikbezpola

rolnikbezpola

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 163 postów

Napisany 27 grudzień 2007 - 18:44

Co jest lepsze? kurka wszyscy napaleni na teleskopy ale mały przegubowiec jest najlepszy. @brzozak2 zrobię poprawkę na górze z fadroma na przegubowiec i dopisze że ja nie chce kupić ale co nie którym może się przydać ta wiedza co tutaj napisaliście wszyscy.
Zdrowia szczęścia pomarańczy niech Ci Żona nago tańczy!!!;). Życzy Wojtek :D :D :P

#29 Share piotrkram

piotrkram

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 165 postów

Napisany 27 grudzień 2007 - 19:10

Co jest lepsze? A ja mam Ahlmanna AVT 627T jest to przegubowa ładowarka teleskopowa i naprawdę super sie nią jeździ zwrotne i w dodatku teleskop jest to bardzo udane połączenie 2 sprzętów.

#30 Share chłop z mazur

chłop z mazur

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 423 postów

Napisany 27 grudzień 2007 - 19:18

Co jest lepsze? Co się tyczy wysokości to:
Weidemann 3070 CX80 LP- Wysokość nad dachem ochronnym 2351 mm
Weidemann T5625 CX80 - Wysokość nad kabiną 1984 mm
to chyba nie jest aż tak duża różnica
Agatka (dla przyjaciół Bajbusek) Taka maleńka istota, a nadaje życiu zupełnie nowy wymiar :D

Praca wymagająca zaangażowania więcej niż jednej osoby jest pracą źle zorganizowaną!

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#31 Share deer

deer

gleboryjca

• V.I.P.
  • rank
  • 1279 postów

Napisany 27 grudzień 2007 - 21:44

Co jest lepsze? @ chłop z mazur
Tak jak pisałem wcześniej ciut wyższe (wychodzi ok 15%). Jednak @MaxiKing ma racje :P (znawca :) ).
Najwięcej jednak ładowarki teleskopowe popierają ci, którzy widzieli je w prospektach :) .
Nie twierdzę że teleskopy są do niczego, jednak w rolnictwie w typowych gospodarstwach nastawionych na prod. zwierzęcą tzw. rodzinnych o wiele lepiej spisują się ład. przeg. zwłaszcza z teleskopem.

#32 Share MaxiKing

MaxiKing

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 109 postów

Napisany 28 grudzień 2007 - 01:01

Co jest lepsze? Po pierwsze to ty mnie sprowokowałes . Jezeli wydaje ci sie ze jestes taki dobry to ja o twoim gospodarstwie nie słyszłem a o targach na pewno :/ przyjezdzac do ciebie nie mam zamiaru bo nie wiem co masz ale napewno szału wiekszego nie ma . Dziwne bo to ty sobie sam zaprzeczasz ale dobra nei bede sie kłucił bo nie na tym rzecz polega bo i tak jestes najlpeszy i wszystko wiesz i to wszyscy wiedza doskonale :P A co tego ze niby sobie zaprzeczam to naprawde obejzyj ładowarki to sa takie na kółkach z takim 'czyms' :) hahaha z przodu tylko jedne maja cały wysiegnik z boku co im nie przeszkadza a 2 maja przed soba i to przeszkadza mn przez to ład.przegubowe maja kabiny wyzej umieszczone . Kończe ten temat poniewaz sadze ze od deer-a nie ma ludzi madrzejszych a takie zachowanie wydaje mi sie śmieszne i jeszcze do tego pewnosc ze jest najlepszym :) no naprawde śmiech po pachy :) ale dzieki tobie przynajmniej zycie jest smieszniejsze :)

#33 Share artur6180

artur6180

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 102 postów
  • Zainteresowania:ciągniki i jescze raz ciągniki

Napisany 08 maj 2008 - 19:37

Co jest lepsze? Zarówno tur,ładowarka przegubowa czy ładowarka teleskopowa są dobre tylko zależy wszystko od tego do czego będo używane i panowie nie ma się o co sprzeczać bo każdy sprzęt jest dobry tylko trzeba go sobie odpowiednio dostosować do własnych potrzeb

#34 Share Mik21

Mik21

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 11 postów

Napisany 30 sierpień 2009 - 14:35

Co jest lepsze?

W sumie nie wiem dlaczego tak wszyscy jesteście za teleskopem, że taki wszechstronny.
Jak ktoś wcześniej napisał ja coć jest do wszystkiego to jest do ... .To że wszyscy zachwycają się teleskopem to wg. mnie raczej moda.
Jak ktoś miał okazję pojeździć teleskopem i fadromą (ładowarka przegubowa, łamana na środku), a zwłaszcza przegubową z teleskopem lub nawet dobrze, sensownie pomyśli to wie że przy ład. przegubowej teleskop wymięka. Jedyną zaletą typowego teleskopu jest wysokość podnoszenia, która u najmniejszych teleskopów wynosi ok 5m, zazwyczaj wynosi 6-7 a największych do kilkunastu metrów.
Niech ktoś mi wytłumaczy gdzie w rolnictwie na co dzień wykorzystuje się tak wysokie podnoszenie, poza stogowaniem słomy. A jakby sie uprzeć to przegubowa również po zastosowaniu przystawki stogującej tak samo wysoko podniesie, bo przecież nikt nie wykorzystuje maksymalnego udżwigu przy stogowaniu, tylko gdzieś 20 do 30 % maksymalnego.

Mógłbyś mi coś napisać na temat "przystawek stogujących"? Jestem zainteresowany przystawką którą można by było wyżej podnosić ale nie bardzo mogę znależć coś takiego na rynku

#35 Share EDWIN

EDWIN

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 158 postów

Napisany 01 marzec 2010 - 22:07

Co jest lepsze? szkoda że jak my kupowaliśmy tur"a niw zastanowiłem się nad przegubowcem nawet używanym aż szkoda bo by dołożył te 10k zł i by była ładowareczka i przyczepke bym nią targał
Grand Prix 95 Power Machine + tur 6 polmot
i pomocnik c360 3p
a był i 3512 :( zal się z nim było rozstać

#36 Share PALAX

PALAX

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 212 postów

Napisany 17 maj 2010 - 20:41

Co jest lepsze? Hej Mik21 tu masz coś do układania wyżej bel na ładowacz czołowy:
http://www.bugnot.co...00-s_44_21.html
http://www.bugnot.co...1600_44_19.html
http://www.bugnot.co...2500_44_20.html
POZDRAWIAM B)
Z góry przepraszam za błędy ortograficzne i literowe. Nigdy nie bylem w tym mistrzem. Jeśli pomogłem - Wciśnij zieloną strzałkę widoczną na moim poście po prawej stronie.

POZDRAWIAM PALAX

#37 Share lukeski15

lukeski15

Użytkownik

• V.I.P.
  • rank
  • 72 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo
    Motoryzacja
    Troche sportu

Napisany 11 listopad 2011 - 21:04

Co jest lepsze? Zalety TUR-a
-można szybko jeździć z ładunkiem
-cena
-traktor z turem szybszy w transporcie od ładowarek
-traktor zawsze można wykorzystać do prac polowych
-można samemu zwieść słomę w żniwa ładowarka nie da rady,
Zalety ładowarki przegubowej:
-dobra zwrotność przydaje się w kurnikach
- szybki załadunek
Zalety ładowarki teleskopowej:
- wysokość podnoszenia przydająca się przy układaniu słomy
Dla mnie najlepszy jest TUR!

Edytowany przez lukeski15, 11 listopad 2011 - 21:05.

#38 Share Avendrion

Avendrion

Red Power

• Members
  • PipPipPip
  • 1159 postów

Napisany 11 listopad 2011 - 22:13

Co jest lepsze? Lukeski a ładowarka musisz wolniej jeździć z ładunkiem ? czegoś tu nie rozumiem... Traktor nie będzie wcale szybszy od ładowarki. Wszystko zależne od skrzyni jaką ma zamontowaną. Do ładowarki też możesz podpiąć przyczepy i wozić.
Za tym co mówię! Zawsze stanę
Za tym co myślę! Zawsze stanę
Za tym w co wierzę! Zawsze stanę

#39 Share Stas25

Stas25

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 108 postów

Napisany 12 listopad 2011 - 10:36

Co jest lepsze? Cześć wam, powiem wam tak szczeże że najlepsze to bęndą widły i szpadel bardzo uniwersalne i wszedzie się da zastosować tżanek też można zastosować dłuższy. ;)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#40 Share arti17cf

arti17cf

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 30 postów

Napisany 21 kwiecień 2015 - 07:07

Co jest lepsze?

Witam, do jakich ciągników potrzebne są "Elementy hydrauliki do rozdzielacza ciągnika ze zmiennym przpływem

cieczy"? Do T5.105 DC z pompą zębatą 80l/min jest to potrzebne?